TOHO - amatér

Obecná diskuze ohledně rokajlu - velikosti, tvary, povrchové úpravy, kvalita, výrobci ...

TOHO - amatér

Příspěvekod adrienecka » ned 31. led 2010 13:19:30

Ahojte,
chystám se využít narozeninové slevy na nákup TOHO korálků (Rooya - platí to pořád ještě?). V podstatě je mým snem už dlouho nakoupit TOHO korálky a něco vyzkoušet. Jen nemám představu, jakou velikost, tvar a tak... + další materiál k tomu potřebný (nymo?)
Nemáte nějaké rady a tipy na velikosti a průřezy? Případně i další obchůdky, se kterými jste vrcholově spokojené? (Nejlépe kamenné - Praha)
Děkuji všem!

P.S. Je případně nějaká možnost, jak TOHO nahradit? nějakou levnější variantou.. jablonecký rokajl asi tak pravidelný není, že?
adrienecka
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 26. srp 2009 20:22:38

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Terezka » ned 31. led 2010 13:36:27

nechci nějak hanit TOHO - to vůbec ne, při obšívání byl fakt dobrý, ale byla jsem z něj dost zklamaná, čekala jsem že v pytlíčku budu mít opravdu korálek jeden jako druhý a nebylo to tak :evil: kostičky byly jedním slovem příšerné - normální korálky se ještě "daly" ale v malých velikostech (11), v těch větších (8) se našly zmetky taky :evil:
teď mám v plánu náramek ve kterém chci použít zlacený rokajl - mám zkušenost že český se dost odírá takže zřejmě to bude TOHO náramek (tam by se pokov odírat neměl)
s jabloneckým rokajlem jsem naopak vysoce spokojená - kostičky i trojúhelníčky mají perfektní (taky občas musím vyhodit zmetka, ale v tomhle případě mě to tak nedopaluje) a normální rokajl je na tom taky docela dobře, šiju jenom z něj a nemůžu si stěžovat - až na malé dírky, ty jsou občas na obtíž ale už si dovedu představit kolikrát asi tak protáhnu nit a podle toho vybírám velikost :)
no a konečně, loni (myslím) vyšel v Bead and Buttonu článek na porovnání rokajlu a jablonexový vyšel dost dobře - v porovnání s TOHO byly rozdíly nepatrné
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Sigel » ned 31. led 2010 14:31:04

Já mám TOHO fakt moc ráda - i kostičky a větší velikosti, ale nevím, jestli Rooya TOHO prodává. Mají ovšem Miyuki, ty jsou taky naprosto skvělý, ale vzhledem k tomu, že to jsou Delica (takové jako cylindříky) a ne rokajly, tak jsou dost drahé (ale mně to teda stojí za to ;) ). Když už TOHO, tak 11/0 a 15/0, jestli chceš nějakou šitou věc, je dobré i nymo a nějaká tenčí jehla, do TOHO se vejde o dost víc než do jiných rokajlů, ale přece jenom na ty menší velikosti raději tenčí nářadí.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Majka » ned 31. led 2010 14:50:23

Toha mají Naspirale a koralky.net, Rooya má jen Delicy, ty jsou podobné jako Toho Treasures - válečky. Typ korálků vybrat asi nejspíš podle určitého návodu, pro volné šití mi stačí bohatě Jablonex. Výhoda japonců jsou ty větší průvlek, obzvlášť u patnáctek se hodí, u českých 11 jsem zatím problém neměla. Terezko, V tom B&B to ovšem byla Jablonexí inzerce ;)
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Terezka » ned 31. led 2010 15:03:47

Majka píše:Toha mají Naspirale a koralky.net, Rooya má jen Delicy, ty jsou podobné jako Toho Treasures - válečky. Typ korálků vybrat asi nejspíš podle určitého návodu, pro volné šití mi stačí bohatě Jablonex. Výhoda japonců jsou ty větší průvlek, obzvlášť u patnáctek se hodí, u českých 11 jsem zatím problém neměla. Terezko, V tom B&B to ovšem byla Jablonexí inzerce ;)

*rofl1* aj to je možné, mě stačil obrázek *rofl1*
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod adrienecka » ned 31. led 2010 16:08:24

takže myslíte, že by třeba na obšívané kuličky stačil bohatě jablonex? pak mě ještě zaujaly ty velké trojúhelníky, ale to si nejsem jistá, jestli bych s jablonexem zvládla. (když už mluvíte o návodech v B&B, kupovaný časopis nebo volně z netu - kde? mám pár čísel ale v poslední doby nemůžu sehnat)

díky všem za vyčerpávající informace :)
adrienecka
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 26. srp 2009 20:22:38

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Gwen » ned 31. led 2010 17:37:54

Z Miyuki delica se šije fakt skvostně *thup* , už se mi vůbec nechce vracet k normálnímu rokailu. Jen škoda, že je zatím k sehnání jen jedna velikost. :|
Uživatelský avatar
Gwen
 
Příspěvky: 120
Registrován: pon 25. led 2010 19:41:07

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod gianelle » ned 31. led 2010 19:16:21

Já často šiju jak z Jablonexu, tak z TOHO i Miyuki.
Miyuki je v dostání jenom v jedné variantě (zatím ... zaslechla jsem že se do budoucna chystá nějaké rozšiřování sortimentu ;) )
TOHO má ty výhodu, že je k dostání ve více variantách a velikostech. Na druhou stranu - cokoliv co je větší než 11/0 nebrat :evil: Většinou kupuju jenom patnáctky (na obšívání kabošonů, beru je hlavně kvůli velkým dírkám) a občas jedenáctky, když se mi líbí barva.
Pokud jde o trojúhelníky a kuličky, na kuličky bude asi lepší Jablonex nebo případně TOHO Round, šít je z Delic nebo Treasures je podle mě celkem zbytečné. Na trojúhelníky je dobré vlastně cokoliv, ale čím pravidelnější, tím lepší. Takové trojúhelníky z Treasures nebo z Delic vypadají luxusně.
Ostatní pomůcky - stačí Nymo nebo jiná oblíbená niť a korálková jehla - ani nemusí být ta super tenká, japonci mají velké dírky (o TOHO 15 říkám, že to je vlastně jenom dírka, potažená tenkou vrstvičkou skla)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Peťka » úte 02. úno 2010 23:49:03

adrienecka píše:Ahojte,
chystám se využít narozeninové slevy na nákup TOHO korálků (Rooya - platí to pořád ještě?).


Zeptala bych se přímo v Rooye, ale myslím, že na Delica korálky sleva nebude (stejně jako nebývala na Art Clay a podobné fajnovosti).
Peťka
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 22. čer 2009 10:09:39

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod gianelle » stř 03. úno 2010 8:51:55

Peťka píše:
adrienecka píše:Ahojte,
chystám se využít narozeninové slevy na nákup TOHO korálků (Rooya - platí to pořád ještě?).


Zeptala bych se přímo v Rooye, ale myslím, že na Delica korálky sleva nebude (stejně jako nebývala na Art Clay a podobné fajnovosti).

když jsem si asi před půl rokem vybírala narozeninovou slevu, tak platila i na Delicy
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Nibiru » sob 22. kvě 2010 13:46:23

Holky, možná hloupý dotaz.. Jaký je rozdíl mezi TOHO Round a TOHO Treasures? Jedno je jak klasický rokajl a to druhé jakoby spíše válečky?
Uživatelský avatar
Nibiru
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 28. čer 2009 15:50:41
Bydliště: Frenštát p. R.
Úroveň: ráda střídám techniky, proto vše je takové začátečnické :)

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod gianelle » ned 30. kvě 2010 17:28:02

Nibiru píše:Holky, možná hloupý dotaz.. Jaký je rozdíl mezi TOHO Round a TOHO Treasures? Jedno je jak klasický rokajl a to druhé jakoby spíše válečky?

jo, je to tak.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Anča:-) » ned 30. kvě 2010 17:57:12

já mám nejraději český rokajl... asi sem moc patriot ;) ale Toho a Miyuki jsou taky dobré hlavně Miyuki, nejraději kupuju rokajl na smržovce, vždycky mi přijde balíček a jeden korálek jako druhý( samozřejmě nějaké zmetky se najdou)
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod pajgan » pon 12. lis 2012 20:57:03

Ahoj, holky šikulky :) Ráda bych obnovila toto téma a zeptala se, zda se za ten rok a půl (kdy to tu bylo probíráno), něco změnilo. Chtěla bych nakoupit pár sáčků TOHO, ale stále váhám. Hlavní důvodem pro koupi je to, že jsem se teď pokoušela obšít kuličku Preciosou a prostě to tam nepasovalo :? Byla to sice zatím jen jedna barva, ale stejně mě to zklamalo. U TOHO round by mě zajímala především jeho barevná (ne)stálost. Má opravdu nádherné barvy, ale mám strach, aby se některé z nich časem "neošoupaly".
Budu ráda za každý názor a zkušenost *wave*
pajgan
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15. bře 2012 17:22:55
Úroveň: věčný začátečník (?)

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod gianelle » pon 12. lis 2012 21:21:34

stálobarevnost je až na výjimky v pohodě, zatím jsem s ním neměla skoro žádné problémy (ale slyšela jsem třeba stížnosti na "milky" barvy a výrazné odstíny růžové a fialové, třeba silver lined purple nebo mauve)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod ivusa » pon 12. lis 2012 22:27:51

milky se mi opravdu nepěkně ošoupaly, ale mám je použité na vyšívané pouzdro na mobil , kde je opravdu velká šance na odření, takže raději používám buď celé probarvené nebo s průtahem
Uživatelský avatar
ivusa
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 748
Registrován: pát 19. čer 2009 6:12:02
Bydliště: Moravská Třebová
Úroveň: no trochu jsem pokročila a momentálně tak nějak přešlapuju na místě

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod martinadk » úte 13. lis 2012 8:18:27

já jsem milky použila normálně na šperk a drží pěkně...ale mám to jen pár měsíců :P
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Vladstraschna » úte 13. lis 2012 8:57:54

Časem se ošoupe všechno, co je nějak povrchově upraveno. Takže koupit jenom ty, kde je přímo barevné sklo. Jenže - ty zase nejsou tak krásné :-D
Já miluju milky. Pokud chci, aby vydržely, používám je do vyšívaných věcí, protože to nepřijde s pletí až tak do kontaktu. A náušnice by podle mě taky měly vydržet více. Pokud je někdo nesjede lakem na vlasy nebo parfémem :-D
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod gianelle » úte 13. lis 2012 9:13:57

ještě mě napadá, TOHO dělá některé tyto "problémové" barvy taky ve speciální úpravě "permanent finish", která by měla vydržet o něco víc, myslím že se tak dají sehnat pokovené (třebe galvanized aluminium) a "milky" barvy. Bohužel na českém trhu jich zatím moc není a cena je oproti "obyčejným" dvojnásobná.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Sigel » úte 13. lis 2012 10:07:46

Zkoušela jsem tyhle: http://www.koralky.cz/toho-koralky-rokajl/toho-exclusive/, jsou prase jako drahý, ale držej (mám je ovšem jen na výšivce, takže se netřou o kůži, jen o hadry...
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod pajgan » pon 26. lis 2012 22:19:04

Děkuju :-) Přesvědčily jste mě :-) Jdu do nich :-D
pajgan
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15. bře 2012 17:22:55
Úroveň: věčný začátečník (?)

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Sarlote » pát 11. led 2013 16:56:27

Tak dnes mi dorazily korálky Toho treasures 11/0 a myslela jsem ,že padnu.....to vás obdivuji, to tak ještě pod lupou a to nosím brýle na čtení,,,,, *rofl1* *rofl1* *rofl1* *rofl1*
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod setapouch » pát 11. led 2013 17:24:27

Sarlote píše:Tak dnes mi dorazily korálky Toho treasures 11/0 a myslela jsem ,že padnu.....to vás obdivuji, to tak ještě pod lupou a to nosím brýle na čtení,,,,, *rofl1* *rofl1* *rofl1* *rofl1*

Jsou i menší, děvče...tohle je ještě super velikost!
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Sarlote » pát 11. led 2013 18:21:46

setapouch píše:
Sarlote píše:Tak dnes mi dorazily korálky Toho treasures 11/0 a myslela jsem ,že padnu.....to vás obdivuji, to tak ještě pod lupou a to nosím brýle na čtení,,,,, *rofl1* *rofl1* *rofl1* *rofl1*

Jsou i menší, děvče...tohle je ještě super velikost!

A pochopila jsem,že 15 má jen vetší otvor? Z čeho by tedy jiného šly šít duté trojůhelníky(z trošičku větších)
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod gianelle » pát 11. led 2013 19:04:36

Ne, 15/0 je o něco menší než treasures 11/0, takže i dírku bude mít menší.
Treasures 11/0 se na trojúhelníky používají zcela běžně a i 15/0 se běžně používají na spoustu technik.

Jestli chceš něco jiného, budu se opakovat, ale můžeš zkusit třeba větší velikosti TOHO korálků, třeba TOHO Round 11/0 (které má sice "papírově" stejnou velikost, ale je o něco málo větší než treasures) nebo TOHO Round 8/0 (to už je výrazně větší), případně i rokajl Preciosa. Svůj první dutý trojúhelník jsem šila právě z českého rokajlu, protože TOHO tehdy ještě vůbec nebylo k dostání.

(mimochodem jestli pořád tápeš, jak se převádí velikosti rokajlu na milimetry, tak mrkni sem viewtopic.php?f=92&t=5166 - ale ber to s rezervou, u různých výrobců se můžou rozměry o nějakou tu desetinku milimetru lišit)

A až budeš příště objednávat, vem si pravítko a radši se podívej, jak velké korálky ve skutečnosti jsou. Fotky jsou často matoucí a dokud se člověk nepodívá na pravítko, tak většinou nemá představu, jak velké korálky budou ;) všichni to známe, když jsme si jako začátečníci objednali hromadu korálí a pak jsme se divili, jaké "blechy" nám přišly ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Sarlote » pát 11. led 2013 20:38:24

gianelle píše:Ne, 15/0 je o něco menší než treasures 11/0, takže i dírku bude mít menší.
Treasures 11/0 se na trojúhelníky používají zcela běžně a i 15/0 se běžně používají na spoustu technik.

Jestli chceš něco jiného, budu se opakovat, ale můžeš zkusit třeba větší velikosti TOHO korálků, třeba TOHO Round 11/0 (které má sice "papírově" stejnou velikost, ale je o něco málo větší než treasures) nebo TOHO Round 8/0 (to už je výrazně větší), případně i rokajl Preciosa. Svůj první dutý trojúhelník jsem šila právě z českého rokajlu, protože TOHO tehdy ještě vůbec nebylo k dostání.

(mimochodem jestli pořád tápeš, jak se převádí velikosti rokajlu na milimetry, tak mrkni sem viewtopic.php?f=92&t=5166 - ale ber to s rezervou, u různých výrobců se můžou rozměry o nějakou tu desetinku milimetru lišit)

A až budeš příště objednávat, vem si pravítko a radši se podívej, jak velké korálky ve skutečnosti jsou. Fotky jsou často matoucí a dokud se člověk nepodívá na pravítko, tak většinou nemá představu, jak velké korálky budou ;) všichni to známe, když jsme si jako začátečníci objednali hromadu korálí a pak jsme se divili, jaké "blechy" nám přišly ;)

Přesně ,tak koukala jsem na byrvy a ne velikost....ale koukala jsem na leták v Lidlu, budou mít tu lampu s lupou asi do ní půjdu, pokud se na ni mrkneš a řekneš mi svůj názor budu ráda...
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: TOHO - amatér

Příspěvekod Sarlote » pát 11. led 2013 20:46:07

To samé se mi stalo u kabošonu, čekala jsem větší a přišel mi 2cm......tak zítra ho zkusím obšít...
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední


Zpět na Rokajl

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků