Ultrasuede x filc

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Ultrasuede x filc

Příspěvekod Eiffa » čtv 02. led 2014 21:27:57

Chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi filcem a materiálem Ultrasuede? Když chci obšívat kabošony, které mají rovnou a ne zaoblenou spodní stranu, co je lepší? Je ten rozdíl hodně znát? Popř. jaké máte oblíbené prodejce materiálu Ultrasuede? Stojí za to, investovat do tohoto materiálu? Já mám filc a použila jsem ho zatím jen párkrát. Díky za jakékoliv odpovědi.
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21

Re: Ultrasuede x filc

Příspěvekod gianelle » čtv 02. led 2014 23:59:23

Klasický filc z výtvarných potřeb je oproti ultrasuede hodně řídký a měkký. Ultrasuede je podstatně hustší, pevnější a hlavně oproti filcu je krásně příjemná na dotek (některé holky ji dokonce přezdívají "mazlivá" :) ) a nepouští chlupy - takže úplně skvělá na začištění rubové strany výšivky.

Myslím že za ty prachy určitě stojí aspoň na to začišťování, samotná výšivka se klidně může provádět na něčem jiném (jako třeba zrovna ten filc samotný nebo třeba filc podložený "kabošonkou" nebo lacy's stiff stuff).

Já jsem si kupovala Ultrasuede v Brně u Zrzavé Kočky, ale nevím jestli ještě má, brala jich jen pár na vyzkoušení. A mají je i holky z art-hobby-kreativu za velice pěknou cenu http://www.art-hobby-kreativ.cz/art-hob ... ultrasuede
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron