Zpuchření vlasce

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Zpuchření vlasce

Příspěvekod koralek » sob 29. bře 2014 18:39:07

Ahoj, mám takový dotaz, možná trochu hloupý a zbytečný, ale radši se ptám, než pak plakat nad rozbitými výtvory. ;) :P
Myslíte, že po častém koupáním s náramky s vlascem hrozí nějaké jeho zpuchření nebo tak něco? Sundaváte si to radši nebo jste líný tak jako já a kašlete na to a riskujete? :D Nevím, ale zrovna u toho vlasce váhám, jestli se to nemůže stát... Dík. *jump*
koralek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 11. led 2014 10:42:27
Úroveň: Začátečník

Re: Zpuchření vlasce

Příspěvekod Jenda0544 » stř 09. dub 2014 10:22:19

Čau, já vlascům moc nevěřím... Přítelkyně navlékala perličky na jedny svatební šaty, které jimi budou bohatě zdobeny. A šlo to celkem lehce přetrhnout, tak bych se toho bál. Já bych se s tím ani moc nekoupal... I když možná ty tlustší vlasce jsou na tom líp. Taky by mě to zajímalo :)
Uživatelský avatar
Jenda0544
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte 08. dub 2014 8:29:50

Re: Zpuchření vlasce

Příspěvekod gianelle » stř 09. dub 2014 10:47:21

No, řekla bych že zrovna klasickému rybářskému vlasci by nemělo občasné namočení příliš uškodit ... (i když ani vlasec nevydrží věčně a při dlouhodobém nepřetržitém nošení k nějakému opotřebení časem dojít může), ale měla bych spíš obavy o použité korálky (některé - barvené - mohou pouštět barvu) nebo komponenty (pokud tam tedy nějaké jsou ... pokud to není stříbro nebo chir. ocel, voda jim asi moc dobře dělat nebude)

Pevnost vlasce je zase jiná věc ... záleží na síle a na tom, na co je používáme. Já vlasec tedy používám pouze příležitostně a to jenom na geometrické tvary (šité pravoúhlým stehem, všechny ty kuličky, kostičky atd.), na šité a vyšívané šperky se mi více osvědčily nitě typu Nymo a na obyčejné návleky zase bižuterní lanko
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Zpuchření vlasce

Příspěvekod Likra » stř 09. dub 2014 13:29:03

Mohu říct, že jsem vlascem šila spony do vlasů. První v roce 2010, a pak několik dalších. Jednu z nejstarších nosím téměř denně, zatím drží.
Do vody bych ale věci z korálků nenosila.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron