Stránka 1 z 1

Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 8:16:31
od kuře
Při šití složitých projektů používám Nymo (necuchá se jako vlasec). Ušila jsem dost složitou spirálu a po měsíci nošení se mi najednou přetrhla. Nejdřív jsem myslela, že tam byl nějaký ostrý korálek, ale po bližším zkoumání jsem zjistila, že praská na více místech. Učinila jsem tedy pokus jestli Nymo ze kterého jsem šila přetrhnu v ruce a opravdu se mi to povedlo a nedalo to skoro žádnou práci (jeden konec namotám na prst a trhnu). Vždy jsem myslela, že Nymo je pevnostní nit a tohle by se stát nemělo. Vyzkoušela jsem to i u ostatních špulek a všechny se trhaly. Prosím o Vaše zkušenosti, napadlo mě, jestli jsem nekoupila nit z nějaké nekvalitní dodávky?
Díky moc za radu

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 8:47:59
od Ťupka
Docela jsi mne vyděsila, já na ničem jiném nešiju. Kde jsi to Nymo koupila?

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 9:32:34
od Bajkiii
Ahojky,sila jsem tuhle kulicku s Toho,a když byla hotová,tak jsem zjistila že se mi v jednom místě také musela natrhnout,protože tam bylo vidět nahromaděné vlákno,nicméně mi není jasné,jak se to mohlo stát,leda by mezi korálky musel být nejaky ostrý zmetek nebo nevím. Ale to by u TT snad být nemělo...Dost mě to překvapilo.Sílu mám B,kupovala jsem na korálky.cz.Doufám,že to byla jen náhoda nebo moje chyba a další práce se mi trhat nebudou..

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 9:38:27
od Dragita
A nekoupila si náhodou Nymo O? nebo 00 , to se může trhat, já používám Nymo B (neboli 0,2 tloušťka) a když to chci v ruce přetrhnout tak to vůbec nejde. jediné místo, kde se to trhá je, když se vám podaří si na niti udělat uzlík -to je pak slabé místo.

vyzkoušej nymo B a uvidíš - nebo i silnější ;)

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 10:06:56
od kuře
Koupila jsem ho na Vinohradské, asi 5 ks od každé barvy jedno. Je to Nymo B a trhají se všechny. Zkuste prosím namotat dvě otočky na ukazováček a druhou rukou škubnout za špulku. Jde mi jen o to jestli to mám jít reklamovat a hlavně se bojím, že lidé co si ode mě koupili spirály to budou reklamovat taky. Je to docela pakárna to sešívat k sobě s tím, že to zas někde praskne....

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 10:36:02
od Dragita
tak jsem to zkusila a nic, nit jen pruží - mám ji z koralky.cz (ale tam je třepivá, ale pevná, návin 65m) pak mám od nás z Vinutky ta je pevná a netřepivá na omak pevná(je to návin 33m) a pak mám ze spirály a tu jsem ještě nezkoušela ;)

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 10:38:20
od Dragita
taže si možná narazila na nekvalitní dávku - nebo špatné označení a je to ta tenčí :?: :shock:

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 10:45:49
od kuře
Díky všem, zkusím to zítra pořešit v obchodě, oni asi nevědí, že jsou nitě špatné. O prachy tak nejde, spíš o hodiny zbytečné práce. Ale udělaly jste mi radost, já už myslela, že do smrti budu ty spirály motat na vlasci...

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 10:49:32
od kuře
Tak teď jsem koukla na koralky.cz a jejich kamenný obchod je na Vinohradské, tam jsem Nymo koupila. Zítra dám vědět jak to dopadlo.

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 22:03:32
od kajmii
Já měla první nymo myslím ze spirály a netrhalo se v ruce, ovšem na krku se mi navlečené korálky najednou prostě rozsypaly asi po hodině nošení. Spirála z toho samého se mi rozpadla na třech místech. Tak jsem ho vyhodila a na čas na něj zanevřela. Ted už šiju jen nymem a zatím se mi nic neroztrhlo, tak to asi bylo nějaké vadné klubko. Ale je pravda, že radši šiju z D, některá B se mi hodně třepí

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: úte 31. srp 2010 23:52:14
od Dragita
kuře píše:Tak teď jsem koukla na koralky.cz a jejich kamenný obchod je na Vinohradské, tam jsem Nymo koupila. Zítra dám vědět jak to dopadlo.


já jsem tam nitě koupila na internetu a před práznidnami, možná mají jen špatnou dávku ;) držím palce s reklamací

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: čtv 02. zář 2010 9:38:04
od kuře
Asi to byla fakt špatná dávka, protože B co tam maj se netrhaj. Pro jistotu jsem si ale koupila D a B si nechám na šití jednoduchých věcí, které nejsou při nošení tak namáhané. Tak díky všem

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: čtv 16. zář 2010 15:34:42
od kajmii
Včera jsem hledala v zásobách červené nymo a našla jsem nymo, které se dalo roztrhnout líp než obyčejná nit. ještě, že jsem si toho všimla než jsem začala šít. bohužel už nevím odkud bylo, ale odted zkoušim před koupí ještě v obchodě trhat, škoda peněz...

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: pon 11. říj 2010 11:53:14
od Lucík
Já jsem koupila taky nymo na koralky.cz a normálně se mi trhá, jak chci víc utáhnout tak se mi přetrhne. nevím čím to je jestli zkusit koupit jinde???poradíte?

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 13:45:47
od kajmii
Tak já znovu otevřu tohle téma. Kupuju tloušťku B. Mám černé nymo z koralky a to nepřetrhnu, spíš se mi zařízne do ruky než by prasklo, vyloženě pruží. Modrý z Rooyi mě pořeže, ale roztrhnu ho s velkou námahou. Teď jsem koupila zelené a bílé z koralkykomponenty a to zapruží a praskne. Jsem z toho docela smutná, protože utahuju opravdu hodně, tím pádem je prasknutí dost pravděpodobný :(. Ale na reklamaci žaludek nemám :( . Taky se vám některý barvy víc trhají nebo mám zase nějakou špatnou várku?

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 14:43:26
od kikina
Teď jsi mě docela nahlodala s tím nápadem, že to souvisí s barvou. Já totiž zatím neměla naprosto žádný problém s Nymem (taky používám B) až na jedinou výjimku - šila jsem herinkovou šňůru na bílém Nymu a prasklo to dvakrát. Tak jsem ji vyměnila za světle šedou (jinou bílou jsem neměla) a v pohodě. Myslela jsem, že jde o "vadný kus". Teď čtu, že Tobě se to stalo u stejné barvy - ale z jiného obchodu, já to koupila v koralky.cz. Tak nevím, pořád to může jen zvláštní náhoda, ale že se to stalo nám oběma u stejné barvy :?:

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 14:47:20
od kajmii
No možná jo, bílá se mi trhala tuším ze spirály a teď i z těch koralkykomponenty. Zelenou jsem u jinýho prodejce nezkoušela, takže nemůžu posoudit. Třeba je to vážně barvou :?:
A třeba bordo D je na omak úplně jiná než černá D, tak v tom asi rozdíly budou

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: čtv 16. kvě 2013 20:38:27
od kikina
Jo :!: , přesně toho jsem si taky všimla - tedy ještě u rezaté, ale to je fuk. Ta rezatá a černá mnohem víc připomínají koňskou žíni (jenom tenčí :) ), ta bílá je taková jemná.

Re: Nekvalitní Nymo?

PříspěvekNapsal: pát 17. kvě 2013 14:45:23
od mmartanek
Tak jsem ozkoušela svoje nymo z korálkykomponenty a i bílé i černé jsem přetrhla a ani jsem se nemusela moc snažit :( . Ale šperky zatím drží a při práci jsem to zatím nepřetrhla, jsou to teda ty slabší - černá - 0-0,05 mm, bílá - 0-0,1mm