Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod NooN » úte 03. srp 2010 23:02:48

od doby co jsem se přestěhovala do Káhiry, tak sem marně pátrala po alespoň jednom malinkatém obchůdku s korálkama. čmuchala sem a čmuchala, až sem vyčmuchala ne jenom obchůdek ale rovnou celou korálkovou ulici :shock:
vzhledem k tomu, že sem na korálky dost ujetá (což tady asi všichni asi *rofl1* ), tak sem prošla celou uličku s hubou do kořán a přála sem si mít tisíce na útratu :mrgreen:
v uličce je zhruba 20 obchůdků a dá se sehnat téměř vše. Teda až na ozdobná či magnetická zapínání která by se mi teď zrovna šikla :cry: .
Nicméně ve většině obchůdcích se nakupuje pouze ve velkym - půl kilové pytlíčky všech různých druhů korálků, Rokail se prodává jako mix asi pěti různých velikostí-taky půl kilča. V nějakym krámečku (když budou mít zrovna dobrou náladu) vám i z toho půlkilča odsypou kolik budete chtít :lol:
nejlepší na tom je, že vás to půlkilčo vyjde v přepočtu asi jenom na 150,- *jept* . Všechno je tu na naše poměry o dost levnější, takže mám kolikrát dost velký problémy se udržet *rofl1*

Ulička se nachází poblíž turisticky známého tržiště Khan el khalili, kam se hodně jezdí na čumendu ze zájezdů do Hurghady nebo Sharm el Sheikhu. Jestli někdo z Vás bude mít zájem a bude se vyskytovat v Káhiře, tak jsem ochotná ho tam zavést ;)

PS: Jestli někdo fakt pojede, tak mi prosím prosím přivezte magnetický zapínání-už sem tu prolezla snad každou ulici a nic *uaaa* *rofl*
Uživatelský avatar
NooN
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 02. srp 2010 2:46:30
Bydliště: Cairo-Egypt

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod Mayim » stř 04. srp 2010 8:10:22

do Káhiry se v dohledné době nechystám (docela škoda, jak to tak čtu), ale napadlo mě něco jiného: odkud se do Egypta vozí korálky?
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod Majka » stř 04. srp 2010 9:35:57

Všechny obchody v jedné ulici – jak praktické, to by se mi tady hodilo taky. *thup*
Pamatuju se, že Olga Zitová si z Egypta přivezla nádherné kabošony z různých minerálů...
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod NooN » stř 04. srp 2010 12:36:50

co sem slyšela, tak dovážej hlavně z Alexandrie. obaly od korálků co sem si koupila byly psaný rozsypanym čajem z japonska takže odtamtud taky, no a český se tu taky najdou :mrgreen: .
Uživatelský avatar
NooN
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 02. srp 2010 2:46:30
Bydliště: Cairo-Egypt

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod Ála » stř 04. srp 2010 13:55:03

Já jsem byla v Egyptě asi před 2 roky na poznávacím zájezdu, bylo to úžasný!

Byli jsme i v Káhiře a na tržišti, vzpomínám si, že jsme šli kolem jednoho krámku s perletí apod. (měli to tam v návlecích), ale dovnitř jsem nešla, nebyl čas...

Jak říkám, Egypt jako dovolená byl úžasnej, ale docela by mě zajímalo, kde ses tam vlastně vzala, a jak se ti tam žije...? (Pokud to není tajný... :oops: ;) )
Sama sebe si v Egyptě nedokážu představit... :roll:
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod NooN » stř 04. srp 2010 15:04:13

tajný to samozřejmě neni :D
Do muslimksý země sem se chtěla přestěhovat kuli náboženství, jelikož většina lidí, co kolem mě kdy prošli na mě koukali, jakoby mě chtěli zabít nebo měli stupidní připomínky. Lidi ze sídliště co mi normálně odpovídali na pozdrav najednou začli dělat, jakože mě nevidí nebo kroutili hlavou... prostě sem to už psychicky nezvládla a musela sem vypadnou pryč. No a Egypt sem si vybrala protože sem tam měla už delší dobu přítele-teď už manžela.
Žije se mi tu parádně... teda až na ty příšerný vedra, kdy se skutečně nedá nic dělat jinýho, než sedět pod klimoškou:) Taky na místní zvyky se musí člověk adaptovat což taky neni lehký, protože kolikrát to sou zvyky dost stupidní jako třeba že ženská nesmí jezdit na kole, protože by pak měla špatnou pověst :roll: . speciálně tohle téma sem tu diskutovala s dosti lidma a hádejte co-nikdo mi nedokázal říct, proč by ta ženská vlastně byla divná, kdyby na to kolo vlezla. prostě se tu všichni vezou se starejma tradicema a nikdo neřeší jestli je to v pohodě nebo ne.
každopádně pořád je to tu pro mě lepší, než žít v čechách, kde sem byla z těch lidí pořád ve stresu :|
Uživatelský avatar
NooN
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 02. srp 2010 2:46:30
Bydliště: Cairo-Egypt

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod Ála » stř 04. srp 2010 16:16:51

NooN píše:tajný to samozřejmě neni :D
Do muslimksý země sem se chtěla přestěhovat kuli náboženství, jelikož většina lidí, co kolem mě kdy prošli na mě koukali, jakoby mě chtěli zabít nebo měli stupidní připomínky. Lidi ze sídliště co mi normálně odpovídali na pozdrav najednou začli dělat, jakože mě nevidí nebo kroutili hlavou... prostě sem to už psychicky nezvládla a musela sem vypadnou pryč. No a Egypt sem si vybrala protože sem tam měla už delší dobu přítele-teď už manžela.
Žije se mi tu parádně... teda až na ty příšerný vedra, kdy se skutečně nedá nic dělat jinýho, než sedět pod klimoškou:) Taky na místní zvyky se musí člověk adaptovat což taky neni lehký, protože kolikrát to sou zvyky dost stupidní jako třeba že ženská nesmí jezdit na kole, protože by pak měla špatnou pověst :roll: . speciálně tohle téma sem tu diskutovala s dosti lidma a hádejte co-nikdo mi nedokázal říct, proč by ta ženská vlastně byla divná, kdyby na to kolo vlezla. prostě se tu všichni vezou se starejma tradicema a nikdo neřeší jestli je to v pohodě nebo ne.
každopádně pořád je to tu pro mě lepší, než žít v čechách, kde sem byla z těch lidí pořád ve stresu :|


jej, děkuji za rychlou odpověď... zajímavý... stejně jsi tedy odvážná.... :)
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod NooN » stř 04. srp 2010 16:59:25

a neni zaco :D ...já doufám, že mi ta odvaha vydrží :lol:
Uživatelský avatar
NooN
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 02. srp 2010 2:46:30
Bydliště: Cairo-Egypt

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod mariquita » stř 04. srp 2010 17:23:55

týjo, taková ulička musí být úplně úžasná!
a jak jsi zvládla/zvládáš jazyk? :shock: :-)
Only dead fish go with the current!
Uživatelský avatar
mariquita
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 940
Registrován: úte 09. čer 2009 15:25:40
Bydliště: Praha 3

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod Mayim » stř 04. srp 2010 17:26:57

mariquita píše:týjo, taková ulička musí být úplně úžasná!
a jak jsi zvládla/zvládáš jazyk? :shock: :-)


to by mě taky zajímalo... i když - fungovat s jazykem v reálu je něco jiného než chodit co týden na soukromé hodiny (byť k rodilé mluvčí) a pak se akorát vztekat, že to či ono nevyslovím :(
Vida, kam jsme se dostaly od jedné korálkové uličky :D
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod Maki » stř 04. srp 2010 19:48:56

mariquita píše:týjo, taková ulička musí být úplně úžasná!
a jak jsi zvládla/zvládáš jazyk? :shock: :-)


Teda :-) mne by spis zajimalo jestli tam muzes treba na aerobic nebo delat nejaky jiny sport, kdyz nemuzes na tom kole. Nebo treba jestli muzes jit sama do kina :-) jsem baba zvedava :-)
Uživatelský avatar
Maki
 
Příspěvky: 23
Registrován: stř 10. čer 2009 22:39:03

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod Winterie » stř 04. srp 2010 21:23:15

kolik by tam stálo poštovný? Jestli chceš jen nějaký to magnetický zapínání tak bublinková obálka do tří pětek? Bych ti to i poslala jestli chceš.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod NooN » čtv 05. srp 2010 5:59:27

Jazyk zatim zvládám tak napůl. Když chodim nakupovat nebo se zdravim s manželovo rodinou, tak je to v poho ale jakmile se ty lidi rozpovidaj, tak sem ztracená *rofl1* což vo to já bych i dala dohromady o čem mluvili ale už nejsem schopná jim na to vodpovědět :mrgreen: Ale tak sem tu teprve od listopadu a nějak se do učení taky nehrnu takže jazyk umim úměrně k tomu, jak sem líná *rofl1*
No, se sportama je to tu komplikovanější-teda pro ženský. Když chceš do posilky, tak si musíš vyhledat místo kde maj otevíračku jenom pro baby a když chceš dělat nějakej sport, tak to jedině v nějakym klubu, kde se nedoplatíš za členství :roll: To vám řeknu... co sem byla v čechách, tak sem se do sportu moc nehrnula ale teď co sem v Káhiře, tak bych chodila běhat a všechno... Já si umim vybrat dobu, co? *rofl1* Ale manžel mi slíbil, že až budeme mít auto, tak mě bude brát do klubu kde se vyřádim :mrgreen: tak doufám, že to vyjde...
Do kina jít sama samozřejmě můžeš, ale kdoby chodil sám do kina? :D
Winterie, si strašně moc hodná opravdu moc moc ale obávám se, že poštovnym bysme cenu těch magnetků několikanásobně přebili :| ale posílám véééélkou pusu za ochotu *jump*
Uživatelský avatar
NooN
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 02. srp 2010 2:46:30
Bydliště: Cairo-Egypt

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod mariquita » čtv 05. srp 2010 8:14:56

NooN píše:Jazyk zatim zvládám tak napůl. Když chodim nakupovat nebo se zdravim s manželovo rodinou, tak je to v poho ale jakmile se ty lidi rozpovidaj, tak sem ztracená *rofl1* což vo to já bych i dala dohromady o čem mluvili ale už nejsem schopná jim na to vodpovědět :mrgreen: Ale tak sem tu teprve od listopadu a nějak se do učení taky nehrnu takže jazyk umim úměrně k tomu, jak sem líná *rofl1*
No, se sportama je to tu komplikovanější-teda pro ženský. Když chceš do posilky, tak si musíš vyhledat místo kde maj otevíračku jenom pro baby a když chceš dělat nějakej sport, tak to jedině v nějakym klubu, kde se nedoplatíš za členství :roll: To vám řeknu... co sem byla v čechách, tak sem se do sportu moc nehrnula ale teď co sem v Káhiře, tak bych chodila běhat a všechno... Já si umim vybrat dobu, co? *rofl1* Ale manžel mi slíbil, že až budeme mít auto, tak mě bude brát do klubu kde se vyřádim :mrgreen: tak doufám, že to vyjde...
Do kina jít sama samozřejmě můžeš, ale kdoby chodil sám do kina? :D
Winterie, si strašně moc hodná opravdu moc moc ale obávám se, že poštovnym bysme cenu těch magnetků několikanásobně přebili :| ale posílám véééélkou pusu za ochotu *jump*

díky za odpověď!:-)
Only dead fish go with the current!
Uživatelský avatar
mariquita
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 940
Registrován: úte 09. čer 2009 15:25:40
Bydliště: Praha 3

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod renda » čtv 05. srp 2010 10:31:20

Mně spíš zajímá, jestli se těma korálkovýma nádherama který vyrábíš, můžeš jako muslimka zdobit, máš všechno tak nádherně složitý, barevný a blejskavý, tak jestli se lze pochlubit na ulici. Jinak korálkovou uličku taky závidím, já platím a platim poštovný, protože se na nákupy snadno nedostanu a v E-shopech maj v každym něco jinýho ;)
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod NooN » čtv 05. srp 2010 13:06:56

:) no, správně bych se ničim zdobit asi neměla... ale tak zase to nějak výrazně nepřehánim a navíc to člověku prostě nedá a aspoň jednou ten svuj výtvor si musí na sebe vzít :D Místní holky tu choděj ověšený všim možnym-naštěstí to tu jako v Saudský arábii neni takže je to vyloženě jenom na tobě ;)
Jinak já sem si taky často kupovala přez E-shopy ale tady v Egyptě tomu nějako nedůvěřuju. Vzhledem k tomu, že ne každá ulice má svuj název a ne každej barák svoje číslo(to nemluvim vo tom, že zvonky nebo poštovní schránky v barácích prostě neexistujou), tak se obávám toho, že by se mi to někam mohlo stratit. Taky co sem zatim viděla tu neni žádná místní firma nebo někdo, kdo by prodával přez net, takže by to kemně šlo ze zahraničí což si myslim, že bych se nedoplatila... Ale mohla bych se tak orientačně zeptat na nějakejch stránkách jestli by byli schopný mi to dodat do Káhiry a kolik by za to chtěli, co? *jump*
Uživatelský avatar
NooN
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 02. srp 2010 2:46:30
Bydliště: Cairo-Egypt

Re: Korálková ulička v Káhiře - Egypt

Příspěvekod renda » čtv 05. srp 2010 13:20:10

To by šlo, nebo mě napadá kupovat v čechách, nechat to posílat rodině nebo důvěryhodné kamarádce (pokud teda jsi nepřerušila veškeré styky), a jednou za čas si to nechat poslat naráz, nebo jestli sem jezdíš, nebo někdo z manželova příbuzenstva, jestli tu třeba nepracuje. Pak by bylo vyřešeno a kupovala bys v rodné mateřštině, což je další plus.
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky


Zpět na ... v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron