Stránka 1 z 1

e-shopy EU

PříspěvekNapsal: ned 02. srp 2009 14:50:20
od labunka
ahoj, můžu se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s objednávámím po EU, popř. kde přímo nakupujete mimo ČR?

díky!!!

Re: e-shopy EU

PříspěvekNapsal: ned 07. bře 2010 15:12:13
od Fearless
Občas koupim něco ve Velké Británii, hlavně když mají někde výprodej (většinou googlim něco jako bead sale (nebo clearance) co.uk )
Tady jsem např. sehnala moc pěkný perleťový raminka a přívěsky když zrovna byly se slevou.
http://www.beadsdirect.co.uk/Shell+Bead ... s+Dyed.htm

Spousta evrospkých obchůdku má ale stejnak nabídku silně zavánějící tím, že je to buďto z firemountaingems.com nebo pandahall.com / pandawhole.com , tak se spíš divam tam.
O FMG uz tu jedno téma někde je a panda je jeden z mála činskejch korálkovejch obchodů kde se dá normálně nakupovat. Sice se tam dá platit jen přes Paypal ale vzhledem k tomu že v číně je prý zakázáno šifrování dat, tak bych jim stejnak jiným způsobem peníze neposílala.

Pandawhole je velkoobchod pro velké obchody nakupující v extrémně velkých kvantech, tak to nepřipadá v úvahu ..... Nicméně Pandahall je pro male obchudky a jakštakš použitelný i pro jednotlivce.
Většinu věcí prodávají za babku v hodně velkých baleních, takže pro soukromou potřebu doporučuju nějakou směsku podle toho s čím rádí děláte. Stačí ťuknout na "mixed products" a pak si prohlizet jednotlive kategori podle materialu, setridit podle price low to high a proklikavat se k nějaké pěkné směsce, jako třeba
http://www.pandahall.com/salespromotion ... 78772.html
http://www.pandahall.com/wholesale-bead ... 18748.html
http://www.pandahall.com/salespromotion ... 41162.html
http://www.pandahall.com/wholesale-bead ... 78028.html
http://www.pandahall.com/wholesale-bead ... 62470.html

Jen pozor na kovové korálky, aby to třeba nebylo z olova nebo kadmia apod. Někteří čínští výrobci korálků třeba aby ušetřili peníze prostě roztaví staré nikl-kadmiové či olověné baterie a taková bižu když se dostane dětem do pusy, tak jim to může dost ublížit (olovo se taky běžně používá do skleněných korálků, ale s tím není třeba si tak lámat hlavu, tam je to vázáné ve skle, takže se to tak neuvolňuje a i třeba swarowski nebo preciosa korálky jsou s olovem).
Taky bacha na váhu toho co si objednáváte, aby jste nedali 3x tolik za poštovné než za korálky. Doporučuju dělat objednávky pod pod dvě kila korálků a vybrat doručení přes "mail post". Sice se to nedá trackovat ale menší a je to rychlý a nepříliš hodnotný balíček i celníci propustí rychle. A kdyby vám to přece jen nedošlo, tak vám to klidně pošlou znovu.

Re: e-shopy EU

PříspěvekNapsal: pon 08. bře 2010 10:41:48
od regi.m
Mě by zajímalo a prosila bych o rozumné vysvětlení, proč u nás není takový nějaký e-shop s takovým výběrem, jako třeba píše Fearless nebo zmiňované FMG....?

Re: e-shopy EU

PříspěvekNapsal: pon 08. bře 2010 15:23:39
od Moirain
Příliš malý trh?

Re: e-shopy EU

PříspěvekNapsal: pon 08. bře 2010 17:59:03
od Terezka
souhlas - malý trh - čechy jsou malé a dost chudé :x bohužel

Re: e-shopy EU

PříspěvekNapsal: pon 08. bře 2010 18:06:20
od Fearless
Přesně. My jsme moc malá zemička. FMG vyrostlo na tom ze prodavali v celych USA, teď už i po celém světě a Panda má taky jako odbytiště celý svět.

Nicméně i v zahraničí se dá celkem v pohodě nakupovat. Stačí mít kartu kterou se dá platit na internetu a pokud možno si zřídit Paypal účet (je to tak bezpečnější - místo aby člověk dal číslo karty kdejakému malému internetovému obchodu bůhvíkde, tak si paypal strhne peníze z karty a obchůdku dojdou peníze od paypalu). A pokud jsou korálky jen pro tebe a ne k podnikání, tak nakupovat tak, aby v jedné objednávce bylo zboží za míň než 150 euro a pak je to i bez cla (doporučuju požádat obchůdek ať na celní deklaraci jasně uvedou kolik je za poštovné a kolik za zboží a že je to pro osobní potřebu).

Zatím mě nikde nepodvedli, jen občas je potřeba něco vyjasnit. Občas se stane že třeba doručovací společnost není schopná napoprvé najít českou republiku, ale napodruhé to vždy zvládli. Nebo občas není obsah došlého balíčku stoprocentně v pořádku, pak ale většinou stačí udělat pár fotek toho co člověku došlo (když je něco polámané tak detailních) a poslat to na kontaktní mail obchůdku a buďto pošlou náhradu nebo vrátí peníze. To se mi třeba stalo s auntiesbeads.com . Měli tam výprodej tak jsem si objednala pár různých úžasně krásných korálků a pár přívěšků, bohužel mi došlo jen asi 60% věcí :evil: , jeden korálek rozštípnutý a jedna vinutka s fakt ošklivou prasklinou. Celkem mně to naštvalo ale peníze mi vrátili bez remcání za všechno co nebylo jak má být.

Re: e-shopy EU

PříspěvekNapsal: úte 20. lis 2012 19:09:18
od martinahanzesova
Dobrý den,a jaké stránky jsou na prodej korálků do Velkej británii,anebo Polska,víte nějaké stránky??jskoušela jsem se podívat na pandahall a našla jsem tam vše co chci,avšak naco by my bylo například 200kusů květinek za 50 dolarů + poštovné???nedá jse tam kupovat i po mnešíchkusech??a poštovné je tam celkem drahé vyšlo my cca 26 dolarů,jak to děláte vy???děkuji