Kde skladujete korálky?

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod paaajinka » pon 24. srp 2009 21:14:21

Winterie píše:
Jsem závislá!!!
Už se to nebojím přiznat. Měla bych se léčit. Je to vážné. Jenže kde? V Bohnicích maj jako terapii korálky.


*rofl1* *rofl1* *rofl1* dobra predstava - jdu se lecit od zavislosti na koralcich a jako terapii dostanu koralky *rofl1* by me brinklo *rofl1*
Uživatelský avatar
paaajinka
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 17. čer 2009 19:55:43

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Petulinka » pon 24. srp 2009 22:14:19

jekaterinka píše:já tam byla po hoodně dlouhý době s kamarádkou a tyhle krabičky mi okamžitě padly do oka. Mimochodem, ve víčku maj takový jako kulatý prohlubeninky, takže když je postavíš na sebe, tak to krásně drží, protože tam zapadnou nožičky tý horní. Ještě přemýšlím, že si nechám přivézt tu druhou barevnou variantu *jump*


A velikostí bys je přirovnala k čemu? Já jen abych věděla jak jsou velký..a jestli třeba taky nemám pořídit i tu druhou variantu :)
konečně snad stránky na delší dobu :) :
http://nujeglo.rajce.idnes.cz/
http://beelimebeed.blogspot.cz/
http://nujeglo.deviantart.com/
Žij pro to, co je teď, ne pro minulost.

V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří.
Uživatelský avatar
Petulinka
 
Příspěvky: 52
Registrován: ned 26. črc 2009 19:17:20
Bydliště: Praha
Úroveň: pokročilý, prosím o kritiku :)

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Enkeli26 » pon 24. srp 2009 22:34:59

Petulinka píše:
jekaterinka píše:já tam byla po hoodně dlouhý době s kamarádkou a tyhle krabičky mi okamžitě padly do oka. Mimochodem, ve víčku maj takový jako kulatý prohlubeninky, takže když je postavíš na sebe, tak to krásně drží, protože tam zapadnou nožičky tý horní. Ještě přemýšlím, že si nechám přivézt tu druhou barevnou variantu *jump*


A velikostí bys je přirovnala k čemu? Já jen abych věděla jak jsou velký..a jestli třeba taky nemám pořídit i tu druhou variantu :)

Tenhle set mám, a rozměry jsou (š*v*h) 17*7,5*8, takže nic moc. Lepší jsou boxy Samla (Taky IKEA), jsou větší a do sebe (Pokud k nim koupíš víčko) zapadnou taky.
I pád na držku je pohyb dopředu...
Uživatelský avatar
Enkeli26
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 28. čer 2009 12:07:45
Bydliště: Jablonec nad Nisou :o)

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod jekaterinka » úte 25. srp 2009 11:39:07

tak mě velikostně vyhovují, je to přesně to, co jsem momentálně potřebovala...i když je velice pravděpodobné, že se v budoucnu budu shánět po větší variantě
jekaterinka
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 10. srp 2009 9:14:21

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Petulinka » úte 25. srp 2009 13:11:54

Ty boxy SAMLA by mi vyhovovaly vice no :) Tak pořídím asi ty díky za info *thup*
konečně snad stránky na delší dobu :) :
http://nujeglo.rajce.idnes.cz/
http://beelimebeed.blogspot.cz/
http://nujeglo.deviantart.com/
Žij pro to, co je teď, ne pro minulost.

V životě nevěř tomu, kdo tě klame, ale nezklam toho, kdo ti věří.
Uživatelský avatar
Petulinka
 
Příspěvky: 52
Registrován: ned 26. črc 2009 19:17:20
Bydliště: Praha
Úroveň: pokročilý, prosím o kritiku :)

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Enkeli26 » úte 25. srp 2009 13:35:08

Petulinka píše:Ty boxy SAMLA by mi vyhovovaly vice no :) Tak pořídím asi ty díky za info *thup*

Já je mám a nemůžu si stěžovat. Koupila jsem si tři (Mačkaný, broušený, rokajl), a prostoru je v nich habaděj
I pád na držku je pohyb dopředu...
Uživatelský avatar
Enkeli26
 
Příspěvky: 45
Registrován: ned 28. čer 2009 12:07:45
Bydliště: Jablonec nad Nisou :o)

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod mslovakova » stř 03. úno 2010 10:04:14

KatkaB píše:Já mám doma všechno v krabičkách z OBI a jen to co mam ve větší zásobě pak ještě v sáčcích a v krabicích pod stolem - naštěstí ale nikam nepřejíždím, když jedu někam na dýl (třeba na chatu na víkend), tak si naberu ty krabičky, se kterýma budu dělat (nebo to aspoň plánuju).

Kleštičky, dráty, stužky a lanka mám v rybářským kufříku, který je taky pod stolem ;) Tam to ale fotit nemůžu, protože tam mám čurbes (je to i trochu vidět :oops: )... i na stole jsem to musela trochu poklidit (a poschovávat :) )

Obrázek



tak to mě spadla brada na klávesnici bum
*look* tohle mít tak jsem v korálkářském ráji *applause*
Hodný holky se dostanou do nebe, zlý všude.
mslovakova
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát 22. led 2010 21:40:45
Bydliště: Brno

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Meslinn » ned 14. úno 2010 12:56:39

Jak tak koukám, drahé spolumaniačky, některé z vás mají takové zásoby, že už by si mohly zařídit vlastní obchůdek :lol: Slintala bych, ale při pohledu na mé skromné zásoby mi nějak vyschlo.
Taky vám závidím, jak máte všechno hezky porovnané a zaškatulkované. Mně se to tu válí po dvou stolech v sáčcích, obalech od filmu a popsaných krabičkách od krému.
Lidé zapomenou, co jste řekli. Lidé zapomenou, co jste udělali. Ale nikdy nezapomenou, jak se vedle vás cítili.

Pokud existuje alespoň jeden anděl, pak je to anděl hudby.
Uživatelský avatar
Meslinn
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 10. srp 2009 9:42:44
Bydliště: Velké Losiny

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Alexandria » stř 02. čer 2010 15:15:35

Nejsme si jistá, zda to sem plně patří, ale skladuji korálky v plastových organizérech a dnes jsem byla v Prioru a všimla si, že mají podobné, jako mám - menší cca 15 cm za 49,- a větší cca 25-30 cm za 69,-..tak kdybyste někdo chtěl, ať to víte *jump*
Uživatelský avatar
Alexandria
 
Příspěvky: 287
Registrován: sob 25. črc 2009 10:45:54

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod gianelle » stř 02. čer 2010 15:40:04

Tak uplynul rok od mého příspěvku a moje zásoby teď vypadají asi následovně:
Rattanová komoda
horní šuplík - korálky z minerálů tříděné v krabičkách podle barev
druhý šuplík - komponenty v kulatých organizérech, co pokov to jeden organizér, návlekový materiál (lanka, dráty, stužky)
třetí šuplík - "speciality" tříděné podle druhu v malých krabičkách, namátkou korál, perleť, mušle, dřevo, cinnabar, kost + rohovina, skleněné kabošony, vinutky
čtvrtý šuplík - chybí, místo něj jsem tam šoupla kufřík, kde jsou "šicí potřeby" - jehly, nitě, sypací mističky, zapalovač, lak na nehty - a nářadí.
Pod postelí - tři šuplíky, dva menší, jeden větší
1. menší - český rokajl v krabičkách podle barev.
větší
- japonský rokal ve zkumavkách v krabici od jakéhosi ovoce
- bedna s obšívacími šutýrky
- mačkanice, ohňovky a směsi ve větších košících a krabičkách, tříděné podle barev
2. menší - prázdní krabice a zip sáčky, materiál na kurzy, hotové výrobky
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod gianelle » stř 02. čer 2010 15:42:58

mimochodem velice jsem si oblíbila tyto krabičky z Ikey:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/60149673
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Majka » stř 02. čer 2010 16:54:58

Korálky mě donutily ke stěhování. Ne že bychom se nesnesli v jedné místnosti, ale už se tam prostě spolu nevejdeme. Takže během léta budu mít já svůj pokoj a korálky taky svůj.
A říkala jsem si, že bych mohla spojit příjemné s užitečným, koupit si krabici zmrzliny, zmrzku sníst a do krabice uložit japonský rokajl, ale kdo má v tomhle nemožném počasí pojídat větší množství zmrzliny? *rofl1*
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Alexandria » stř 02. čer 2010 20:33:18

*rofl1* jedině se přemoct a říkat si...za korálky *jump*
Majko, že nám tu místnost ukážeeeš? já jsme strašně zvědavá...tak kdyby pak byla fotečka... :oops: :D
Uživatelský avatar
Alexandria
 
Příspěvky: 287
Registrován: sob 25. črc 2009 10:45:54

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Anča:-) » čtv 03. čer 2010 7:16:51

no majko, u mě to dopadlo podobně, ale stejně mám spoustu korálků i v pokoji, nechce se mi stále přebíhat. až to trochu poklidím přidám se s fotografii( lepší vyhořet než se stěhovat *rofl1* )
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Likra » čtv 03. čer 2010 16:27:59

Také vám ukážu mé poklady. Těch průhledných plastových krabic mám asi třicet, roztřídění podle druhů a barev. Dvě krabice jsou vyhrazeny pouze na komponenty.
Obrázek
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Anča:-) » pát 04. čer 2010 11:15:08

ty bláho a to sem myslela kolik nemám korálků :o
ví Bůh né výbuch vy popletové popletení ustrašení
http://www.fler.cz/anicka8
https://www.facebook.com/pages/Anbeads/233832643404954
Obrázek
Uživatelský avatar
Anča:-)
 
Příspěvky: 340
Registrován: úte 01. zář 2009 10:28:41
Bydliště: Ledčice
Úroveň: mírně pokročilý, uvítám rady a tipy, stále zápasím s foťákem :-D A omlouvám se za gramatické chyby

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Mayim » pát 04. čer 2010 19:46:48

Likra: těch malých dóziček mám asi pět a poněkud přetékají. Zbytek je v krabicích po pikantním kuřecím salátu, případně ve kbelících po rybím salátu s majonézou či s jogurtem... (rybího salátu bylo původně v balení asi 5 kg, malé dózičky byly po 1 kg a toho kuřecího salátu asi 2 kg). Kolik je v tom všem korálků, netuším...
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Likra » pát 04. čer 2010 22:20:53

Mayim píše:Likra: těch malých dóziček mám asi pět a poněkud přetékají. Zbytek je v krabicích po pikantním kuřecím salátu, případně ve kbelících po rybím salátu s majonézou či s jogurtem... (rybího salátu bylo původně v balení asi 5 kg, malé dózičky byly po 1 kg a toho kuřecího salátu asi 2 kg). Kolik je v tom všem korálků, netuším...

Tak to je teda dobrý. V mých krabicích bylo po 1,5 kg rybích závitků; kolik je tam korálků, taky netuším, nevážila jsem to.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Mayim » ned 06. čer 2010 8:21:23

Likra píše:
Mayim píše:Likra: těch malých dóziček mám asi pět a poněkud přetékají. Zbytek je v krabicích po pikantním kuřecím salátu, případně ve kbelících po rybím salátu s majonézou či s jogurtem... (rybího salátu bylo původně v balení asi 5 kg, malé dózičky byly po 1 kg a toho kuřecího salátu asi 2 kg). Kolik je v tom všem korálků, netuším...

Tak to je teda dobrý. V mých krabicích bylo po 1,5 kg rybích závitků; kolik je tam korálků, taky netuším, nevážila jsem to.


ať žije otec obchodník :) má obchod s potravinami a saláty se tam točí dost rychle... a kde končí alespoň část krabiček???
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Mayim » pon 07. čer 2010 7:04:54

Mayim píše:
Likra píše:
Mayim píše:Likra: těch malých dóziček mám asi pět a poněkud přetékají. Zbytek je v krabicích po pikantním kuřecím salátu, případně ve kbelících po rybím salátu s majonézou či s jogurtem... (rybího salátu bylo původně v balení asi 5 kg, malé dózičky byly po 1 kg a toho kuřecího salátu asi 2 kg). Kolik je v tom všem korálků, netuším...

Tak to je teda dobrý. V mých krabicích bylo po 1,5 kg rybích závitků; kolik je tam korálků, taky netuším, nevážila jsem to.


ať žije otec obchodník :) má obchod s potravinami a saláty se tam točí dost rychle... a kde končí alespoň část krabiček???


jo a máš krásnou sbírku LP *applause*
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Likra » pon 07. čer 2010 12:35:23

Mayim píše: jo a máš krásnou sbírku LP *applause*

Díky za pochvalu, v LP máme opravdu pěkný výběr, celý život žijeme hudbou, dříve hodně i tancem, a ten bez muziky jaksi nejde. Kdekoli jsme byli, vždy naše kroky směřovaly za hudbou - ať už poslechem nebo nákupem, později jsem i sama začala hrát v cimbálovce, takže to bylo (a je) prostě fajn. Teď hrajeme doma s rodinou, a je úplně jedno, jestli jsou to nějaké lidové - valašské, slovácké, slovenské, nebo "Ježkoviny", občas trochu jazzu. Občas si zahraji i Bacha nebo Mozarta. Muzika mi hodně pomáhá, abych někdy úplně nezcvokla. Je to nádherný relax.

A krabice na korálky? Vždy s úsměvem říkám, že díky korálkům jsem si zkvalitnila stravu, neb bez ryb a rybích závitků si už nedovedu představit jídelníček.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Denčí » čtv 17. čer 2010 16:52:28

tak takhle skladuji korálky já v boxich na zdi manžel jim říká hotel pro korálky
Obrázek
jeden mi ještě chybí přidělat ale už je plnej
Obrázek
tady mám rojkal a malé perličky
Obrázek
No a zbytek tady knížky návlekový materiál atd
Obrázek
Denčí
 
Příspěvky: 411
Registrován: pát 03. črc 2009 7:02:02
Bydliště: Příbram
Úroveň: mírně pokročilá pořád je se čemu učit krytiku příjmám

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Balley » ned 20. čer 2010 14:07:24

Se divím, že ti ten "hotel pro korálky" nevytrhne zeď *rofl1*
Balley
 
Příspěvky: 134
Registrován: úte 16. čer 2009 22:58:53
Bydliště: Vír

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod nattali » stř 08. pro 2010 14:39:55

Ahojte,
korálky mám v krabičkách od tic tac v apulkách v sáčcích :))viz foto
Fotografie0127.jpg
Fotografie0129.jpg
vzornik_01.jpg
nattali
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 28. lis 2010 10:50:39

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » stř 08. pro 2010 15:30:51

jů ta taštička s ampulkama je suprová, kdes j isehnala?
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod Terezka » stř 08. pro 2010 15:45:42

podobnou tašku - možná stejnou - má kamarádka, která se zabejvá prodejem parfémů - má v tom rozstrkaný vzorky :-)
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod nattali » stř 08. pro 2010 20:28:46

Kdysi jsem prodávala parfémy z FM group a tam byly vzorečky, už to nedělám takže jsem to pěkně využila :D na cesty supr!!
nattali
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 28. lis 2010 10:50:39

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod desejka » stř 08. pro 2010 20:47:54

to mě nenapadlo:-) koukala jsem na Tvoje stránky a nevidím žádné fotky :shock:
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod nattali » stř 08. pro 2010 21:00:33

mám prozatím nattall.webnode.cz ale do konce roku uz budu mít nattali.cz :)
nattali
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 28. lis 2010 10:50:39

Re: Kde skladujete korálky?

Příspěvekod bradhal » čtv 16. pro 2010 22:19:22

Když jsem s korálkováním před pár lety začínala, tak mi drahý koupil ten červený šuplíčkový pořadač, jako má pomaranca. Dnes ho nepoužívám vůbec, korálky se množstevně i druhově rozrostly a přestalo to stačit. A to nic neprodávám, dělám si to pro sebe pro radost. Jenom jsem na těch tretkách bohužel závislá. Na komponety mám jeden červený kufřík jak KatkaB, ale ten taky nestačí. Korálky mám ve dvou krabicích IKEA o rozměrech asi 40x30x20, kam jsem to sesypala před rokem při stěhování do nového domu. Pořád čekám, že konečně nastane čas dodělat tu jednu volnou místnost a tam pak nastěhovat všechny potřeby pro svoje koníčky. Ovšem to ještě potrvá, protože na pořadu dne jsou důležitější věci než skříňky na hromady korálek, x metrů vyšívacích látek, kopy mulinek a bubínků, vyšívací rámy, několik herdulí na paličkování, šanony předloh a podvinků a korálkových návodů... Už se nechci zakoukat do žádné další techniky, žádné drátky, smaltíky, fimo, pryskyřice... musela bych koupit další dům. :D
bradhal
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 12. pro 2010 13:15:12

PředchozíDalší

Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron