Návrhy a připomínky

Návody, pravidla, návrhy a připomínky k provozu fóra

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod makika99 » pon 15. čer 2009 9:17:35

*look* joooo ti smajlíci, hustýý
makika99
 
Příspěvky: 71
Registrován: pát 12. čer 2009 5:48:43

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod desejka » pon 15. čer 2009 9:33:13

Nevím jak,ale ještě by to chtělo dát na vědomí, že pokud mám 5korálkových náhrdelníků není nutné kvůli každému zakládat nové téma.Snad je to dostatečně srozumitelné :D
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij!
Uživatelský avatar
desejka
 
Příspěvky: 259
Registrován: úte 09. čer 2009 15:00:02
Bydliště: Brno, občas Postřelmov...

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » pon 15. čer 2009 10:19:40

jo, k tomu udělám pravidla podobně jak na starém fóru, až bude víc času
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Roza » úte 16. čer 2009 15:10:38

Hlavně mi chybělo tohle fórum. Jinak takhle se mi líbí. Díky Gi *thup*
Roza
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. čer 2009 21:12:32
Bydliště: Jarošov
Úroveň: snažím se být pokročilá, ale drhne to :-)

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Peťka » pon 22. čer 2009 10:14:21

Díky Gianelle *applause* !
2.června jsem si z porodnice přivezla třetího syna a chtěla jsem se podívat, co nového u hokek korálkářek. A ono nic.
Tohle nové fórum je prostě SUPER!
(i když mi chvíli trvalo, než jsem si ho našla ;) )
Peťka
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 22. čer 2009 10:09:39

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Pipet » stř 24. čer 2009 8:51:21

Ahoj a huráááá, chtěla jsem se po sto letech mrknout na forum, a ono nikde :shock:
Ale našla jsem vás!

Návrh - na foru o miminech, kam chodím vykecávat, je hned na začátku sekce "Diskuse ke smazání" - kam se píšou veškeré blbiny, které nezasluhují delší existence=) - v případě, že se diskuse rozvine, je přesunuta do stálých témat...
Myslím, že by to bylo super na témata typu - Neviděli jste někde tyhle lístečky, jaké zapínání k tomuhle náhrdelníku, za kolik byste prodaly tohle a tak...
Po nějaké době od posledního příspěvku by se to mazalo...

Ale jsem ráda, že forum nezmizelo úplně a snad se brzo pěkně zaplní. *thup*
Pipet
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 24. čer 2009 8:45:17

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » stř 24. čer 2009 13:06:14

Pipet píše:Ahoj a huráááá, chtěla jsem se po sto letech mrknout na forum, a ono nikde :shock:
Ale našla jsem vás!

Návrh - na foru o miminech, kam chodím vykecávat, je hned na začátku sekce "Diskuse ke smazání" - kam se píšou veškeré blbiny, které nezasluhují delší existence=) - v případě, že se diskuse rozvine, je přesunuta do stálých témat...
Myslím, že by to bylo super na témata typu - Neviděli jste někde tyhle lístečky, jaké zapínání k tomuhle náhrdelníku, za kolik byste prodaly tohle a tak...
Po nějaké době od posledního příspěvku by se to mazalo...

Ale jsem ráda, že forum nezmizelo úplně a snad se brzo pěkně zaplní. *thup*


Jo, to je celkem dobrej nápad
Ještě přemýšlím o vytvoření tématu tady v návodu, kde by si mohli noví členové zkoušet funkce fóra, třeba vkládání obrázků, videí, bbCode a další kravinky, aby si to mohli vyzkoušet dřív než se pustí do vkládání naostro, a čas od času by se to promazalo
A taky téma kam by se vkládaly odkazy na "zbytečná" témata - třeba s nefunkčními odkazy, obrázky ... s tím že pokud by nebyla do deseti dnů opravena, byla by smazána.
Jo, a jinak jsem udělala nějaká taková "pravidla", ale určitě jsem ještě na něco zapomněla, takže návrhy sem
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Eiffa » stř 24. čer 2009 15:12:09

ještě se mi zdá, že v sekci techniky z internetu chybí ještě složka na takový ty blbinky, zvířátka nebo kytičky, stromky.. je tu jen šití a šperky a dávat návod na krokodýlka či jiných zvířátek do šití by mi možná přišlo trochu přeplácaný..
Uživatelský avatar
Eiffa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 938
Registrován: čtv 11. čer 2009 18:58:21

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » stř 24. čer 2009 15:39:16

Eiffa píše:ještě se mi zdá, že v sekci techniky z internetu chybí ještě složka na takový ty blbinky, zvířátka nebo kytičky, stromky.. je tu jen šití a šperky a dávat návod na krokodýlka či jiných zvířátek do šití by mi možná přišlo trochu přeplácaný..

ok, přidáme ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » ned 28. čer 2009 18:11:19

V Technikách přidána sekce na zvířátka a miniatury, v Návodu tzv. Pískoviště - prostor pro zkoušení funkcí fóra.
V obecné diskuzi vzniklo téma "Náhodné myšlenky" - je určené na "jednorázové" dotazy, kvůli kterým nemá cenu zakládat nové téma - a taky tak trochu lampárna, tak trochu úložiště na tvůrčí i netvůrčí myšlenkové pochody.
V Pokecu založena podsekce pro diskuzi o domácích mazlíčcích (děti a chlapi se nepočítají *rofl1* )
Jo, a návrhy týkající se provozu fóra mi radši pište veřejně do tohoto tématu, ať se k tomu může případně vyjádřit víc lidí ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod regi.m » pát 03. črc 2009 6:17:46

Nevím, jestli je to dobrý nápad, ale i na starém fóru se občas objevily příspěvky typu "vylívání si dušičky, prosby o radu", co se netýká korálkování, tak co dát někde takové to stálé téma "Poradna". Že ten (či spíše ta), kdo by chtěl poradit, v jakékoli oblasti, by napsal, a kdo by chtěl, tak by reagoval. Mohly by to být příspěvky nejen co se týče "postěžování si, či vylití srdce", ale i z jiných oblastí, třeba nějaké zkušenosti, rady, co se týče léčení, práv, daní, smlouvy, .....atd.
Hm?
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Meg » pát 03. črc 2009 9:09:04

regi.m píše:Nevím, jestli je to dobrý nápad, ale i na starém fóru se občas objevily příspěvky typu "vylívání si dušičky, prosby o radu", co se netýká korálkování, tak co dát někde takové to stálé téma "Poradna". Že ten (či spíše ta), kdo by chtěl poradit, v jakékoli oblasti, by napsal, a kdo by chtěl, tak by reagoval. Mohly by to být příspěvky nejen co se týče "postěžování si, či vylití srdce", ale i z jiných oblastí, třeba nějaké zkušenosti, rady, co se týče léčení, práv, daní, smlouvy, .....atd.
Hm?


A není tu na to "postěžování si" apod. rubrika pokec? Co já vim, tak se tam řeší o problémy v práci a tak..
Fairytales are more than truth: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be defeated.
Uživatelský avatar
Meg
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát 26. čer 2009 10:51:57
Bydliště: Plzeň

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Lalwen » sob 04. črc 2009 20:50:13

Pipet píše:Ahoj a huráááá, chtěla jsem se po sto letech mrknout na forum, a ono nikde :shock:
Ale našla jsem vás!

Návrh - na foru o miminech, kam chodím vykecávat, je hned na začátku sekce "Diskuse ke smazání" - kam se píšou veškeré blbiny, které nezasluhují delší existence=) - v případě, že se diskuse rozvine, je přesunuta do stálých témat...
Myslím, že by to bylo super na témata typu - Neviděli jste někde tyhle lístečky, jaké zapínání k tomuhle náhrdelníku, za kolik byste prodaly tohle a tak...
Po nějaké době od posledního příspěvku by se to mazalo...

Ale jsem ráda, že forum nezmizelo úplně a snad se brzo pěkně zaplní. *thup*


Pipet,

koukám chodíš taky na BC :lol: :lol: :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
Lalwen
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 20. čer 2009 8:11:17

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod Lalwen » sob 04. črc 2009 20:55:12

Gi,

forum je skvělý *thup* díky ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Lalwen
 
Příspěvky: 43
Registrován: sob 20. čer 2009 8:11:17

Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod Ledni-medvidek » ned 23. srp 2009 11:18:05

Ahoj holky,

tak jsem se obrátila na Gi se dvěma dotazy a domluvily jsem se, že by bylo dobré, kdybyste k tomu řekli své :-)

1.) Protoze jiz zacinam uvazovat o tvorbe na vánoce a vím, že jsem tady někde viděla návod na hvězdičky a za boha je ted nemůžu najít, tak mě napadlo, ze by bylo dobre, kdyby nekde bylo oddelení pro návody podle témat, tedy podle toho zda jsou vánoce, velikonoce nebo valentýn atd.. proste když budeme potřebovat hvezdu nebo snehulaka, tak nehledat v postavickach ci navodech, ale jit rovnou do vanoc a tam mit vsechno krasne prehledne
2.) Vzpomínáte na hodnosti, které jsme dostávaly podle počtů příspěvku? A taky me napadlo, ze vlaste nemame info co se z nas stava, podle toho, jak moc prispivame texty, jako treba koralkova princezna nebo jak to bylo :-) Můžeme si vymyslet i něco jiného :-)
3.) vzpomněla jsem si také, že jsem tu neviděla jednoho našeho kučinu, co delal koralky a mel ve znaku junaka myslim.

Těším se na Vaše komentáře a ev. další vychytávky
Medvěd :)
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod jilinka » ned 23. srp 2009 12:01:25

a) hledání v návodech je vždycky problém, další rozlišení nemůže být na škodu
b) K hodnostem... taky bych nebyla proti... otázka je, jestli to nějak postupně nezvyšovat - jako hranice... protože podle aktuálního počtu příspěvků se na začínajícím fóru nedá nastavovat metr... Ale zas aby si člověk na nějakou lepší hodnost pokud možno brzy dosáhnul... Měla by asi proto být dostatečně široká škála hodností... a jak je nazvat? Byla bych pro jiné značení než na starém fóru... možná by se mi líbily do ženského rodu přechýlené vojenské hodnosti:
0) špionka (to by byl někdo, kdo zatím málo přispívá a jen pozoruje)
1) bead-vojínka/granátnice
2) svobodnice
3) desátnice
4) šikovatelka
5) praporčice
6) kapitánka
7) rytmistryně
8) majorka
9) plukovnice
10) generálka
11) maršálka

Vzala jsem hodnosti z rakouské armády, některé pod a nad... jsem vynechala, ale i tak jich je dost, daly by se některé ještě promazat
jilinka
 

Re: Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod gianelle » ned 23. srp 2009 16:23:15

hehehe, ty vojenské hodnosti jsou celkem vtipné ... zvlášt se mi líbí ta "špionka" - jen mám strach aby si to nějaká dobrá dušička nevzala moc osobně a necítila se dotčená (na nikoho nenarážím, jen tak uvažuju)

Co se tematického tvoření týče, myslím že tomuto dělení by podléhaly jenom návody na různé miniatury a takové věci, tak mě napadlo toto dělení skutečně udělat jenom v patřičné sekci, zkusím přibližně načrtnout strukturu jak si to představuju:

-šití
-drátování
-zvířátka a miniatury
----vánoce
-----velikonoce
-----další tematické dělené dle potřeby
-další techniky
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod Ledni-medvidek » ned 23. srp 2009 16:37:24

ještě by tam mělo být fimo a tvorba z kroužků :-) jinak já jsem pro! :)
Ledni-medvidek
 
Příspěvky: 470
Registrován: ned 14. čer 2009 10:24:14

Re: Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod jilinka » ned 23. srp 2009 16:59:59

možná bych dala ještě zvláš jako jednu kategorii háčkování + frivolitky
jilinka
 

Re: Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod gianelle » ned 23. srp 2009 17:09:36

jojo, vím, vynechala jsem to ... a zjistila jsem že to vynechává nadbytečné mezery :evil: myslela jsem že ty tematické podsekce budou jenom v sekci na miniatury a zvířátka
háčkování dám taky ;) myslím že bude potřeba
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod gianelle » ned 23. srp 2009 17:20:51

Háčkování přidáno, kdyžtak sypte návrhy které chcete do té "tematické" sekce
zatím tam budou (nebo by mohly být)
Vánoce
Velikonoce
Valentýn
Květiny


Jo, a celé toto přesunu do tématu "Co vám tu ještě chybí", jo ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod spuka » ned 23. srp 2009 19:01:06

Jsem vesměs pro, ale co se týče hodností jsem s tím na štíru. Hodnosti se na starém CBW měnily podle toho jak kdo přispíval, ale bylo jedno, jestli jen komentoval nebo vkládal vlastní tvorbu. Ten kdo sem bude dávat vlastvní tvorbu a nebude komentovat další výrobky v hojném počtu bude mít "nižší sařži" než ten - resp. ta, která bude komentovat každé téma a nebude tolik tvořit. Tak nevím, nevím. Zkuste o tom ještě popřemýšlet. :idea:
Uživatelský avatar
spuka
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 22. čer 2009 10:41:47

Re: Témata podle svátků + hodnosti

Příspěvekod gianelle » ned 23. srp 2009 19:42:19

Bohužel hodnost se počítá ze všech příspěvků, jde ale udělat, aby se příspěvky v některých sekcích do "hodností" nepočítaly - to ale tento problém neřeší.
Mimochodem, na jednom francouzském fóru mají podobně vyřešený přístup ke galerii. Do celé galerie pustí jenom lidi nad 5 a do návodů nad 20 příspěvků. Takže stačí jenom usilovně chválit a nakonec se k těm návodům stejně dostnete.

Sama těm hodnostem moc nefandím, ale když tu dojdem k nějakému rozumnému nápadu, tak to klidně realizuju ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Co vám tady chybí?

Příspěvekod gianelle » pát 25. zář 2009 10:11:00

holky, já jen že do pondělka budu mimo dosah netu, takže moderátorské věci prosím řešte s Leelou a v případě výpadku nepropadejte panice, mělo by se to vyřešit samo.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » pát 15. led 2010 22:45:58

Jelikož nám sem vlezl první spambot, trochu jsem zesložitila CAPTCHA při registraci a zavedla potvrzování nových registrací uživatelem
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod renda » čtv 18. úno 2010 21:22:24

Mě chybí nějaká mapa fóra, zatím je to celkem přehledný, jenže přibejvá to. Renda
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » sob 13. bře 2010 18:02:54

renda píše:Mě chybí nějaká mapa fóra, zatím je to celkem přehledný, jenže přibejvá to. Renda

stačí toto: viewtopic.php?f=8&t=9 ?
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » sob 13. bře 2010 18:04:15

V rámci zpřehlednění fóra a oddělení "offtopicu" od korálkové diskuze vytvářím novou velkou sekci na offtopic témata a přesouvám ji po vzoru starého fóra úplně dolů
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » pon 15. bře 2010 22:27:21

Stejně tak vytvářím novou sekci na dotazy typu "Kde koupím ten a ten komponent", najdete ji hned pod sekcí "Nakupujeme"
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Návrhy a připomínky

Příspěvekod gianelle » pon 19. dub 2010 8:53:34

Rozšíříla jsem sekci "Techniky" o kategorii o práci se sklem jako takovým, vinutí, fusing ... a rozšířila sekci "FIMO" na všechny modelovací hmoty - nejen polymerové
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

PředchozíDalší

Zpět na Návod, pravidla a organizační věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron