Nekvalitní Nymo?

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kuře » úte 31. srp 2010 8:16:31

Při šití složitých projektů používám Nymo (necuchá se jako vlasec). Ušila jsem dost složitou spirálu a po měsíci nošení se mi najednou přetrhla. Nejdřív jsem myslela, že tam byl nějaký ostrý korálek, ale po bližším zkoumání jsem zjistila, že praská na více místech. Učinila jsem tedy pokus jestli Nymo ze kterého jsem šila přetrhnu v ruce a opravdu se mi to povedlo a nedalo to skoro žádnou práci (jeden konec namotám na prst a trhnu). Vždy jsem myslela, že Nymo je pevnostní nit a tohle by se stát nemělo. Vyzkoušela jsem to i u ostatních špulek a všechny se trhaly. Prosím o Vaše zkušenosti, napadlo mě, jestli jsem nekoupila nit z nějaké nekvalitní dodávky?
Díky moc za radu
kuře
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31. srp 2010 8:02:06

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod Ťupka » úte 31. srp 2010 8:47:59

Docela jsi mne vyděsila, já na ničem jiném nešiju. Kde jsi to Nymo koupila?
Uživatelský avatar
Ťupka
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 311
Registrován: úte 02. úno 2010 13:03:37

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod Bajkiii » úte 31. srp 2010 9:32:34

Ahojky,sila jsem tuhle kulicku s Toho,a když byla hotová,tak jsem zjistila že se mi v jednom místě také musela natrhnout,protože tam bylo vidět nahromaděné vlákno,nicméně mi není jasné,jak se to mohlo stát,leda by mezi korálky musel být nejaky ostrý zmetek nebo nevím. Ale to by u TT snad být nemělo...Dost mě to překvapilo.Sílu mám B,kupovala jsem na korálky.cz.Doufám,že to byla jen náhoda nebo moje chyba a další práce se mi trhat nebudou..
Uživatelský avatar
Bajkiii
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 31. črc 2009 22:12:55
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod Dragita » úte 31. srp 2010 9:38:27

A nekoupila si náhodou Nymo O? nebo 00 , to se může trhat, já používám Nymo B (neboli 0,2 tloušťka) a když to chci v ruce přetrhnout tak to vůbec nejde. jediné místo, kde se to trhá je, když se vám podaří si na niti udělat uzlík -to je pak slabé místo.

vyzkoušej nymo B a uvidíš - nebo i silnější ;)
Uživatelský avatar
Dragita
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 513
Registrován: stř 03. bře 2010 23:15:26
Bydliště: Brno
Úroveň: v některých věcech bych řekkla pokročilá a určitých technikách ještě začátečník:)

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kuře » úte 31. srp 2010 10:06:56

Koupila jsem ho na Vinohradské, asi 5 ks od každé barvy jedno. Je to Nymo B a trhají se všechny. Zkuste prosím namotat dvě otočky na ukazováček a druhou rukou škubnout za špulku. Jde mi jen o to jestli to mám jít reklamovat a hlavně se bojím, že lidé co si ode mě koupili spirály to budou reklamovat taky. Je to docela pakárna to sešívat k sobě s tím, že to zas někde praskne....
kuře
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31. srp 2010 8:02:06

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod Dragita » úte 31. srp 2010 10:36:02

tak jsem to zkusila a nic, nit jen pruží - mám ji z koralky.cz (ale tam je třepivá, ale pevná, návin 65m) pak mám od nás z Vinutky ta je pevná a netřepivá na omak pevná(je to návin 33m) a pak mám ze spirály a tu jsem ještě nezkoušela ;)
Uživatelský avatar
Dragita
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 513
Registrován: stř 03. bře 2010 23:15:26
Bydliště: Brno
Úroveň: v některých věcech bych řekkla pokročilá a určitých technikách ještě začátečník:)

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod Dragita » úte 31. srp 2010 10:38:20

taže si možná narazila na nekvalitní dávku - nebo špatné označení a je to ta tenčí :?: :shock:
Uživatelský avatar
Dragita
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 513
Registrován: stř 03. bře 2010 23:15:26
Bydliště: Brno
Úroveň: v některých věcech bych řekkla pokročilá a určitých technikách ještě začátečník:)

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kuře » úte 31. srp 2010 10:45:49

Díky všem, zkusím to zítra pořešit v obchodě, oni asi nevědí, že jsou nitě špatné. O prachy tak nejde, spíš o hodiny zbytečné práce. Ale udělaly jste mi radost, já už myslela, že do smrti budu ty spirály motat na vlasci...
kuře
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31. srp 2010 8:02:06

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kuře » úte 31. srp 2010 10:49:32

Tak teď jsem koukla na koralky.cz a jejich kamenný obchod je na Vinohradské, tam jsem Nymo koupila. Zítra dám vědět jak to dopadlo.
kuře
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31. srp 2010 8:02:06

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kajmii » úte 31. srp 2010 22:03:32

Já měla první nymo myslím ze spirály a netrhalo se v ruce, ovšem na krku se mi navlečené korálky najednou prostě rozsypaly asi po hodině nošení. Spirála z toho samého se mi rozpadla na třech místech. Tak jsem ho vyhodila a na čas na něj zanevřela. Ted už šiju jen nymem a zatím se mi nic neroztrhlo, tak to asi bylo nějaké vadné klubko. Ale je pravda, že radši šiju z D, některá B se mi hodně třepí
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod Dragita » úte 31. srp 2010 23:52:14

kuře píše:Tak teď jsem koukla na koralky.cz a jejich kamenný obchod je na Vinohradské, tam jsem Nymo koupila. Zítra dám vědět jak to dopadlo.


já jsem tam nitě koupila na internetu a před práznidnami, možná mají jen špatnou dávku ;) držím palce s reklamací
Uživatelský avatar
Dragita
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 513
Registrován: stř 03. bře 2010 23:15:26
Bydliště: Brno
Úroveň: v některých věcech bych řekkla pokročilá a určitých technikách ještě začátečník:)

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kuře » čtv 02. zář 2010 9:38:04

Asi to byla fakt špatná dávka, protože B co tam maj se netrhaj. Pro jistotu jsem si ale koupila D a B si nechám na šití jednoduchých věcí, které nejsou při nošení tak namáhané. Tak díky všem
kuře
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31. srp 2010 8:02:06

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kajmii » čtv 16. zář 2010 15:34:42

Včera jsem hledala v zásobách červené nymo a našla jsem nymo, které se dalo roztrhnout líp než obyčejná nit. ještě, že jsem si toho všimla než jsem začala šít. bohužel už nevím odkud bylo, ale odted zkoušim před koupí ještě v obchodě trhat, škoda peněz...
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod Lucík » pon 11. říj 2010 11:53:14

Já jsem koupila taky nymo na koralky.cz a normálně se mi trhá, jak chci víc utáhnout tak se mi přetrhne. nevím čím to je jestli zkusit koupit jinde???poradíte?
Uživatelský avatar
Lucík
 
Příspěvky: 84
Registrován: úte 21. zář 2010 11:57:41
Bydliště: Tvrdonice

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kajmii » čtv 16. kvě 2013 13:45:47

Tak já znovu otevřu tohle téma. Kupuju tloušťku B. Mám černé nymo z koralky a to nepřetrhnu, spíš se mi zařízne do ruky než by prasklo, vyloženě pruží. Modrý z Rooyi mě pořeže, ale roztrhnu ho s velkou námahou. Teď jsem koupila zelené a bílé z koralkykomponenty a to zapruží a praskne. Jsem z toho docela smutná, protože utahuju opravdu hodně, tím pádem je prasknutí dost pravděpodobný :(. Ale na reklamaci žaludek nemám :( . Taky se vám některý barvy víc trhají nebo mám zase nějakou špatnou várku?
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kikina » čtv 16. kvě 2013 14:43:26

Teď jsi mě docela nahlodala s tím nápadem, že to souvisí s barvou. Já totiž zatím neměla naprosto žádný problém s Nymem (taky používám B) až na jedinou výjimku - šila jsem herinkovou šňůru na bílém Nymu a prasklo to dvakrát. Tak jsem ji vyměnila za světle šedou (jinou bílou jsem neměla) a v pohodě. Myslela jsem, že jde o "vadný kus". Teď čtu, že Tobě se to stalo u stejné barvy - ale z jiného obchodu, já to koupila v koralky.cz. Tak nevím, pořád to může jen zvláštní náhoda, ale že se to stalo nám oběma u stejné barvy :?:
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kajmii » čtv 16. kvě 2013 14:47:20

No možná jo, bílá se mi trhala tuším ze spirály a teď i z těch koralkykomponenty. Zelenou jsem u jinýho prodejce nezkoušela, takže nemůžu posoudit. Třeba je to vážně barvou :?:
A třeba bordo D je na omak úplně jiná než černá D, tak v tom asi rozdíly budou
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod kikina » čtv 16. kvě 2013 20:38:27

Jo :!: , přesně toho jsem si taky všimla - tedy ještě u rezaté, ale to je fuk. Ta rezatá a černá mnohem víc připomínají koňskou žíni (jenom tenčí :) ), ta bílá je taková jemná.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Nekvalitní Nymo?

Příspěvekod mmartanek » pát 17. kvě 2013 14:45:23

Tak jsem ozkoušela svoje nymo z korálkykomponenty a i bílé i černé jsem přetrhla a ani jsem se nemusela moc snažit :( . Ale šperky zatím drží a při práci jsem to zatím nepřetrhla, jsou to teda ty slabší - černá - 0-0,05 mm, bílá - 0-0,1mm
mmartanek
 
Příspěvky: 110
Registrován: stř 03. dub 2013 8:59:42
Bydliště: Liberec / Praha
Úroveň: pokročilý začátečník


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron