Prosím o radu - motanice

Práce s lankem, vlascem, šňůrkami, navlékání a další techniky

Prosím o radu - motanice

Příspěvekod Santimonia » čtv 03. úno 2011 21:42:55

Dobrý den,
vytvořila jsem motanici a zakončila vše kalotkou a zamačkávacím rokailem. A tady je problém, silon se vždy rozhthne, a pokud se neroztrhne hned při "zamáčknutí", tak se mi stává, že se odtrhne při nošení.. tak bych vás chtěla poprosit o radu, jak zakončit motanici... snad jsem svůj problém vysvětlila:-) děkuji
Santimonia
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 21. led 2011 18:42:31

Re: Prosím o radu - motanice

Příspěvekod Trdluša » pát 04. úno 2011 8:19:43

Já jsem si koupila lepidlo UHU - takové jakože superlepidlo, tak než zavřu kalotu, tak tam kápnu řádně lepidlo a samozřejmě ještě před lepením, než zamáčknu, tak tahám velkou silou, jestli silon v rokajlu drží, a když ne, tak dám ještě jeden zamačkávací rokajl. Lepidlo sice stojí přes stovku, ale je super v tom, že je na hodně použití, protože to má takové dávkovací nožičky, které se mačkají, jsem s ním naprosto spokojená. Ale samozřejmě, že nikdy nemáš záruku, že to bude držet.
A jakou tloušťku vlasce používáš?
„Voda je mokrá, nebe modrý a ženský mají tajnosti...”
Uživatelský avatar
Trdluša
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1153
Registrován: čtv 06. led 2011 17:15:14
Bydliště: Ostrava - Poruba
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku, někdy totální břídil :-)

Re: Prosím o radu - motanice

Příspěvekod Martina » pát 04. úno 2011 8:56:39

Zkus silnější vlasec, já jsem dala zamačkávací rokajl, do kaloty jsem dala korálek a kápla vteřiňák a pak zamáčkla, zatím to drží, ale pravda je, že jsem to silou nezkoušela, jsem prostě opatrná...
Lidé začnou jednat rozumně teprve tehdy, když už vyčerpali všechny ostatní možnosti.
Uživatelský avatar
Martina
 
Příspěvky: 233
Registrován: sob 25. pro 2010 21:55:07
Bydliště: Žulová, okr. Jeseník

Re: Prosím o radu - motanice

Příspěvekod Trdluša » pát 04. úno 2011 9:18:28

Já raději tahám, stalo se mi, že jsem měla hotovo a dávala do sáčku a vyjel mi silon a musela jsem dělat korálky znova :(
„Voda je mokrá, nebe modrý a ženský mají tajnosti...”
Uživatelský avatar
Trdluša
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1153
Registrován: čtv 06. led 2011 17:15:14
Bydliště: Ostrava - Poruba
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku, někdy totální břídil :-)

Re: Prosím o radu - motanice

Příspěvekod Anisalah » pát 04. úno 2011 10:42:27

motanice jsem dělala velmi často a žádný rokail jsem nedávala, normálně jsem provlékla vlasec kalotou, udělala uzel, zakápla to lepidlem (nebo lakem) a drželo to, nic mi neupadlo, co mám motanici třeba rok starou tak stále drží stejně jako když jsem ji vyrobila *jump*
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Prosím o radu - motanice

Příspěvekod Gabina » pát 04. úno 2011 13:13:20

Anisalah píše:motanice jsem dělala velmi často a žádný rokail jsem nedávala, normálně jsem provlékla vlasec kalotou, udělala uzel, zakápla to lepidlem (nebo lakem) a drželo to, nic mi neupadlo, co mám motanici třeba rok starou tak stále drží stejně jako když jsem ji vyrobila *jump*


napodobne, uzlik a lak.
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Prosím o radu - motanice

Příspěvekod Monna » pát 04. úno 2011 14:31:44

Záleží jak silný používáš vlasec, neměl by být slabší než 0,2 mm. Když jsem je dělávala, tak jsem je dělala tak, že jsem všechny pruty (vlasce) strčila do kaloty a navlékla na ně tak 2 zamačkávací rokajly, zakápla průhledným lakem na nehty, nechat uschnout a zavřít kalotu. Pak jsem ještě zakápla tu dírku v kalotě kde koukají vlasce a tak 0,5 cm těch vlasců, ono se to jako by slepí a drží to, nesmíš to s lakem přehnat. Každopádně je to křehký šperk, ale nošení to vydržet musí.
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany


Zpět na Navlékání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků