Jehly

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Jehly

Příspěvekod prometka » ned 20. úno 2011 16:38:03

Zdravím,
zajímalo by mě jak dlouho používáte svoje jehly na šití korálků?
Dokud je neztratíte nebo nezlomíte(pokud se t teda vůbec dá) nebo je používáte jenom když jsou úplně rovné?

Jak dlouho vám tak vydrží jedna jehla?


Zrovna teď došívám jeden náramek a jehla se mi docela ohnula, ale přiznávám, že to občas šlo docela stuha při několikanásobném prošívání.
prometka
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 11. srp 2010 15:19:56
Bydliště: Plzeň

Re: Jehly

Příspěvekod gianelle » ned 20. úno 2011 17:34:13

Záleží jak moc je ohnutá. Nějaká drobná nerovnost není na škodu (občas je to i lepší), ale "rybářské háčky" neskladuju a vyhazuju.
Jinak k tomu lámání - jsou jehly co se snáze ohýbají a pak jsou jehly co se neohýbají, ale lámou. Ty ohýbací mají u mě obvykle kratší životnost než ty "lámací" - tak jako tak ale minimálně jednu jehlu za měsíc zruším
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jehly

Příspěvekod Péťa » ned 20. úno 2011 17:43:47

Já mám už půl roku takový balíček děsně ohebných jehel z Rooyi a ty když se mi ohnou tak jdou zase krásně narovnat pomocí kleští a malého tlaku ruky. Už jsem si na ně zvykla, zrušila jsem asi jen jednu a to tak, že mi ruplo navlékací očko. Spíš je ztrácím a pak zase nacházím pod stolem. :)
Uživatelský avatar
Péťa
 
Příspěvky: 462
Registrován: stř 13. říj 2010 15:23:52
Bydliště: Praha 9 - Rajská zahrada
Úroveň: pokročilý začátečník, vítám konstruktivní kritiku

Re: Jehly

Příspěvekod Likra » ned 20. úno 2011 18:31:44

Lámací jehly nemám ráda, protože pak nemohu najít odlomený kousek, hledám ho s baterrkou v ruce, dokud ho nenajdu, a to někdy dost dlouho trvá. Ohýbací jehly mi nevadí, i s mírrně ohnutou jehlou šiju dost dlouho, popřípadě ji narovnám kleštěmi. Jakmile se začne ohýbat už moc (po několikanásobném narovnání), vyměním ji za novou. Také se mi stalo, že po delším používání ruplo spíš ouško ale není to tak časté.
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: Jehly

Příspěvekod haany » ned 20. úno 2011 18:34:26

Mne ohnutie neprekaza, ihly pouzivam, kym sa mi nezlomia (dokonca aj vtedy sa ich obcas nedokazem vzdat *rofl1* ) alebo kym neprasne usko ihly.
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Jehly

Příspěvekod Klára » ned 20. úno 2011 18:56:11

tak já mám dvoje jehly, jedny ty tenoulinké jakoby ohebné (z koralky.cz) a ty mám různě pokroucené je fakt že dokud jsou ohle do jednoho oblouku nevadí ale jekmile ji ohnu do víc variací letí, životnost těhle jehel mám tak na půl měsíce měsíc... jak se podede. Pak mám ty druhé ty neohebné, u těch jde o to kdy praskne očko, co což je většinou když je rvu uzkým korálkem hlava nehlava :D takže si za to můžu sama. Jinak ted sem sehnala ve švadlence za 17,- 6ks jehel Beading size 10/12 a docela dobrý šiju asi týden jednou z jehele a furt drží.
Uživatelský avatar
Klára
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 788
Registrován: čtv 09. črc 2009 6:56:37
Bydliště: mostecko


Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků