Ebay - zkušenosti

Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Bajkiii » pon 27. pro 2010 22:34:50

Ahojky, chtěla bych se zaptat, jaké máte zkušenosti s nakupováním na ebay. Já jsem tam začala nakupovat na podzim, a konečně mi docházejí poslední balíčky. Jen bych se zeptala, co tam nakupujete, neboť mám občas pocit, že se těm prodejcům prostě nedá věřit. Objednávala jsem si například kostičky nějakého minerálu, tuším onyx, velmi levné, balíček přišel, ale jedna kostička byla trochu naštíplá a vypadalo to úpně jako sklo! Takže nevím, co si mám myslet. Teď mi přišel balíček kuličky Pure moonstone, ale taky si nějak nejsem jistá, co to je, i když to vypadá hezky. Jednou jsem zkusila objednat swarovski korálky, ale to si můžu být stopro jistá, že to nebylo, protože dírky byly naprosto šílený,takže do toho už asi nepůjdu. Za ten risk to občas stojí, když je to tolik levné, ale stejně...
Uživatelský avatar
Bajkiii
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 31. črc 2009 22:12:55
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod LejdyTerr » pon 27. pro 2010 23:19:07

Korálky jsou z Číny, takže Swarovski to určitě nebyl.....Některé věci jsou tam hezké, ale tak 99% je čínský výrobek...
Uživatelský avatar
LejdyTerr
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 26. pro 2010 21:41:44

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Sněhurka » pon 27. pro 2010 23:21:42

Já na ebayi kupuji téměř vše - od oblečení, přes elektroniku, knížky, DVD, korálky, komponenty... :-) Musíš se dívat od koho kupuješ. Pokud je to China, tak musíš počítat s tím, že to asi nebude originál, jestli kupuješ značku. Je to sice levné a má to nápis "swarovski", ale je to z číny.. Pokud chceš opravdové sw. korálky, musíš si připlatit... To samé je třeba s oblečením z číny - na fotce vypadá nádherně, ale ve skutečnosti to ve většině případů neodpovídá popisu. Jak střihově, mírama či materiálem.
Já třeba s kamenama nemám vůbec problém. Názvy sice občas nesedí...
Pokud ti přijde něco rozbitého, tak to prodejci napiš a nejlepší je, ještě tu rozbitou věc vyfotit a fotku mu poslat - většinou ti pošle zdarma náhradu nebo ti vrátí peníze.
Než si něco objednáš, koukni se, jaké má prodejce hodnocení (Vpravo vedle jména prodejce je číslo s barevnou hvězdičkou - to když rozklikneš, tak uvidíš komentáře.). Pod jménem je zas napsáno např. "99.4% Positive feedback". Moje zkušenost je, že pod 98% nejít - ale záleží na komentářích - co a o čem lidi psali negativy..
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Terezka » pon 27. pro 2010 23:46:25

co se týče kamenů, je potřeba udělat malý test
- mírně rýpnout špendlíkem (pokud nemáš doma mastek), tak by se to nemělo odrýpnout
- kámen je v ruce těžší než plast
- plast se zahřeje daleko rychleji...kámen ale drží teplotu déle narozdíl od skla
- šoupnout pod mikroskop a kouknout na to jak to vlastně vypadá (např. amethyst tvoří krystalky, které jsou dobře vidět i okem, achát dělá "letokruhy",..... atd)
co se týče onyxu - je to druh achátu, takže i když si ho necháš poslat bůhví odkud tak by to onyx měl být - achát je nejlevnější kámen - jeho cena (to co používají korálkářky) se pohybuje okolo 5 koruny i méně (je to protože je to v podstatě odpad hlavně z Brazílie (největší producent), pro atraktivitu je pak různě dobarvován :-) )
je dobré si přečíst nějakou tu knihu případně rovnou kamínky vzít k odborníkovi :-)
Uživatelský avatar
Terezka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 243
Registrován: úte 09. čer 2009 19:34:03

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Bajkiii » čtv 30. pro 2010 17:55:59

Já jsem se snad ještě co se týká korálků nesetkala s jiným prodejcem než z Číny nebo třeba HongKongu ... Máte nějaké oblíbené spolehlivé prodejce? A Sněhurko, já bych třeba měla, co se týče komponentů, strach, že v nich třeba bude nikl nebo co já vím, že třeba stříbro nebude stříbro a tak, a do kovu nevlezu, abych to poznala, jak to řešíš ty? A třeba mám i strach kupovat skleněné korálky, když jsem viděla ty nezačištěný dírky a bůhví, z čeho to je :-) I třeba u těch komponentů, aby to nebylo zdraví závadné a to já jinak snáším obyč kov dobře...
Uživatelský avatar
Bajkiii
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 31. črc 2009 22:12:55
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Sněhurka » čtv 30. pro 2010 19:56:09

Je tam spousta prodejců s korálky např. z ameriky. Ale za zboží si zaplatíš. Čína je levná a pro lidi je hlavně i lákavé to, že mají třeba poštu zdarma.
Já kupuji většinou jen komponenty, kde je napsáno "tibetan silver". To by nemělo obsahovat nikl a olovo (je to slitina mědi a stříbra).. Když to přiložíš k magnetu, tak se nepřichytí. Obecný kov se ti chytne. Zkoušela jsem dávat zapínání a přívěsky z tib. stříbra paní, která je alergická na obec. kovy. Jí se udělají obrovské rudé fleky i po miniaturním zamačkávacím rokajlu. Tib. stříbro s ní nic neudělalo. Ale je jasné, že každému sedí něco jiného, co druhému sednout nemusí...
Stříbro kupuji opuncované. V uších nesnesu jiné náušnice, než zlaté nebo stříbrné (z obec. kovu se mi rozedřou dírky do krve) a zatím se mi nestalo, že bych na ně měla nějakou nesnášenlivost.
Pokud máš strach, že bys takhle koupila zdraví škodlivé komponenty, tak kup něco v některém z našich zdejších e-shopů a uvidíš ;) Drtivá většina komponentů je dovoz z číny...
A oblíbený prodejce? Těch je spousty... jeden prodává levné šutry, druhý cloisonne, třetí vinuté přívěsky, čtvrtý komponenty, pátý dřevěné věci... Musíš hledat :-)
Od číňanů bych broušené sklo nekupovala. Výbrusy ve většině případů vůbec nesedí. Sluníčka nebo ohňovky jsou křivě vybroušené, každá strana jinak velká - skleněné korálky kupuji už jedině u nás.
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Bajkiii » čtv 30. pro 2010 20:28:46

:-D To bude ono, já vždy zaškrtnu free shipping, abych měla pokoj od poštovného, tedy už chápu, proč je to samej šikmovokej:-D Ale u těch kamenů mi to ani nevadí, tam snad nemají co zkazit, ale máš pravdu, skleněné tu nestojí ani za tu levnou cenu. Myslíš, že komponenty prodávané v českých obchodech jsou také z číny? Tyjo, to mě ani nenapadlo, ale je fakt, že od nich je spousta věcí...hmmm...Nj, tak si budu objednávat jen pěkné šutýrky a nebudu to hrotit:-)
Uživatelský avatar
Bajkiii
 
Příspěvky: 149
Registrován: pát 31. črc 2009 22:12:55
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Klára » ned 27. bře 2011 0:18:59

taky jsem se za pomoci Berfušky - Markétky odhodlala a zřídila si jak ebay registraci tak paypal, ... trochu jsem se bála, kamarádka řikala že její sestře díky paypal šlo skoto tísíc korun někam do tramtárie... ale mě zatím platby sedí. Zatím jsem tam koupila pár šutrů na zkoušku, tady v ČR my přijdou drahé, třeba donut za 50 a výš.. a přitom na ebay mi to vychází kolem 18-30,- ale ještě nevím co mi vlastně přijde, ... jsem moc zvědavá za jak dlouho dorazí první kus. Jinak jsem si tam ještě zkusila koupit pár vinutých přívěsků, perleť a brus, ale jak sem to ted četla asi se nebudu moc zbytečně těšit... uvidíme.
Ještě mě kamarádka nahlodala se clem, nevíte někdo jak to s ním je??? Děkuju
Uživatelský avatar
Klára
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 788
Registrován: čtv 09. črc 2009 6:56:37
Bydliště: mostecko

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Sněhurka » ned 27. bře 2011 12:18:32

Klára píše:taky jsem se za pomoci Berfušky - Markétky odhodlala a zřídila si jak ebay registraci tak paypal, ... trochu jsem se bála, kamarádka řikala že její sestře díky paypal šlo skoto tísíc korun někam do tramtárie... ale mě zatím platby sedí. Zatím jsem tam koupila pár šutrů na zkoušku, tady v ČR my přijdou drahé, třeba donut za 50 a výš.. a přitom na ebay mi to vychází kolem 18-30,- ale ještě nevím co mi vlastně přijde, ... jsem moc zvědavá za jak dlouho dorazí první kus. Jinak jsem si tam ještě zkusila koupit pár vinutých přívěsků, perleť a brus, ale jak sem to ted četla asi se nebudu moc zbytečně těšit... uvidíme.
Ještě mě kamarádka nahlodala se clem, nevíte někdo jak to s ním je??? Děkuju

Mě se teda nikdy nestalo, že by se mi z Paypalu něco bezdůvodně ztratilo. Pokud se tak stane, tak máš okamžitě kontaktovat Paypal a řešit to. Když je máš neoprávněně stržené, tak ti je vrátí...
Od 1. dubna platí nový zákon. Vše nad 22 eur bude procleno a zdaněno (počítá se to i s poštovným). Clo je většinou kolem 4-6% a DPH 20%. A na "gift" balíčky se moc ohledy brát nebudou (hlavně pokud bude balík z Asie). Celnice, pokud se jí něco nebude zdát, tak zjistí, co je v balíku a vyžádá si faktury. Podle toho pak bude jednat...
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Moirain » ned 27. bře 2011 14:03:15

je to jinak -

od 1.4.2011 platí následující pravidlo:
Do 22€ nic, 22 - 150€ jen DPH, nad 150€ DPH + clo (v mnoha pripadech 0%)
Moirain
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 17. čer 2009 12:29:41

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Klára » ned 27. bře 2011 15:36:18

Moirain píše:je to jinak -

od 1.4.2011 platí následující pravidlo:
Do 22€ nic, 22 - 150€ jen DPH, nad 150€ DPH + clo (v mnoha pripadech 0%)


děkuju za vysvětlení děvčata, takže ty moje mini nákupy do 10 dolarů by se tomu měly vyhnotu :-)
Uživatelský avatar
Klára
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 788
Registrován: čtv 09. črc 2009 6:56:37
Bydliště: mostecko

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod Sněhurka » ned 27. bře 2011 17:26:09

Aha, tak se omlouvám za zkreslené info :-) Ono stejně... clo není zas tolik (když se platí) a částky jsou většinou úplně minimální, ale to DPH 20% :roll:
Sněhurka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 66
Registrován: ned 14. čer 2009 9:36:54
Bydliště: Rumburk

Re: Ebay - zkušenosti

Příspěvekod aljosa » sob 06. srp 2011 15:14:13

Máte někdo zkušenosti s nákupem kroužku chainmaiile hliníkových na ebay?Jenom jsem tam tak nakoukla,přijde mi že mají docela slušný výběr,ale s mojí bídnou angličtinou si můžu opravdu jen prohlížet fotky :geek: ,nenajde se tu někdo kdo třeba podobné zboží objednává,koukne jestli se to vůbec vyplatí aby tam nebylo nějaký šílený poštovný a pomohl by mi s objednávkou?Myslím tím nejlépe to objednat,zaplatit přes paypal,ten nemám,náklady bych samozřejmě uhradila.
aljosa
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 30. čer 2011 21:31:45
Úroveň: začátečník


Zpět na ... v zahraničí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron