Drátkovaná vajíčka

Ať už drátujete hrnce a nebo šperky, toto je sekce pro Vás

Drátkovaná vajíčka

Příspěvekod werocka » pon 07. bře 2011 10:03:50

Přichází doba Velikonoc a já bych chtěla udělat nějaká drátkována vajíčka. Jen nevím, jak to udělat, abych skořápku nerozbila :-(. Máte na to nějaké tipy?
werocka
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 06. črc 2009 20:31:06
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Začátečnice, samoučka :-) Vítám konstruktivní kritiku i rady jak se zlepšit :-)

Re: Drátkovaná vajíčka

Příspěvekod Winterie » pon 07. bře 2011 20:09:47

JO, koupit u vietnamců balík umělejch :-)
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá

Re: Drátkovaná vajíčka

Příspěvekod Ottka » stř 09. bře 2011 13:44:27

werocka píše:Přichází doba Velikonoc a já bych chtěla udělat nějaká drátkována vajíčka. Jen nevím, jak to udělat, abych skořápku nerozbila :-(. Máte na to nějaké tipy?


Vajíčka se nerozbíjejí. Nesmí se holt vyvíjet tlak. Já osobně držím vajíčko v jakoby uzavřené dlani.
Ottka
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 25. říj 2009 19:13:31

Re: Drátkovaná vajíčka

Příspěvekod werocka » ned 20. bře 2011 10:08:07

Vyzkouším teda ta slepičí a nebudu vyvíjet tlak :-). Jsem zvědavá, jak to dopadne.

Děkuji za rady.
werocka
 
Příspěvky: 45
Registrován: pon 06. črc 2009 20:31:06
Bydliště: Ostrava
Úroveň: Začátečnice, samoučka :-) Vítám konstruktivní kritiku i rady jak se zlepšit :-)

Re: Drátkovaná vajíčka

Příspěvekod Zdenka » sob 30. dub 2011 20:12:55

Sice s křížkem po funuse, ale vylepšení na příští velikonoce stihnete ;) . Koupila jsem si plastová vajíčka, ta která mají dírku na širší straně. Pak jsem našla v manželově dílně nějaký zbytek nýtku, který pasoval do dírky na plastovém vajíčku. No a to je celý trik, začala jsem drátovat vajíčko plastové, díky nýtku v dírce plasťáku mi práce držela pěkně na místě a mohla jsem to i víc přitáhnout. Jakmile jsem došla na pupek vajíčka, sundala jsem drátovanou košilku z plasťáku a navlékla na vyfouklé slepičí a pokračovala dále. Pak samozřejmě musíte dát pozor na tlak v dlaních. Je to rychlejší a pohodlnější. Jsem zvědavá na příští velikonoce *wave* .
Zdenka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 24. zář 2009 7:17:37

Re: Drátkovaná vajíčka

Příspěvekod Kachnodlak » stř 04. kvě 2011 8:51:15

Geiální nnápad! Taky díky moc. Taky se chystím to vyzkoušet.. do příštích Velikonoc dost času :)
Uživatelský avatar
Kachnodlak
 
Příspěvky: 122
Registrován: pát 25. úno 2011 7:41:57
Bydliště: Praha (Hostivice)
Úroveň: pokročilý začátečník

Re: Drátkovaná vajíčka

Příspěvekod Galbovka » úte 28. čer 2011 6:34:59

Podle mých zkušeností, pokud má vajíčko prasknout, praskne. Ať je vyvíjen tlak jaký chce.... :)
Vaječné skořápky jsou různých kvalit a proto si vybírejte kvalitní skořápky. "mokré" vajíčko je pevnější než vyschlé, protože blána drží skořápku pěkně pohromadě.

Když už skořápka praskne, nic se neděje, jen se trochu leknete... :D
Prostě skořápku vyndáte a vložíte třeba menší. Drátěná košilka se dá roztáhnout a na skořápce znovu upravit.
Nebo, pokud už je práce skoro u konce - košilku v půlce rozpáráte/rozstříháte a pak každou půlku dopracujete zvlášť - budete mít dvě vajíčka... :wink:

Už jsem draslic udrátovala spoustu, vůbec se toho nebojte... :D
Obrázek
http://otiskyprstu.ic.cz/dratovani_soubory/IMG_0062.JPG
Galbovka
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 28. čer 2011 6:13:33

Re: Drátkovaná vajíčka

Příspěvekod Anavi » pon 04. črc 2011 20:50:10

Galbovka píše:Podle mých zkušeností, pokud má vajíčko prasknout, praskne. Ať je vyvíjen tlak jaký chce.... :)
Vaječné skořápky jsou různých kvalit a proto si vybírejte kvalitní skořápky. "mokré" vajíčko je pevnější než vyschlé, protože blána drží skořápku pěkně pohromadě.

Když už skořápka praskne, nic se neděje, jen se trochu leknete... :D
Prostě skořápku vyndáte a vložíte třeba menší. Drátěná košilka se dá roztáhnout a na skořápce znovu upravit.
Nebo, pokud už je práce skoro u konce - košilku v půlce rozpáráte/rozstříháte a pak každou půlku dopracujete zvlášť - budete mít dvě vajíčka... :wink:

Už jsem draslic udrátovala spoustu, vůbec se toho nebojte... :D
Obrázek
http://otiskyprstu.ic.cz/dratovani_soubory/IMG_0062.JPG


wau ty jsou krásný
Uživatelský avatar
Anavi
 
Příspěvky: 229
Registrován: pon 27. čer 2011 13:11:34
Bydliště: Oslavany
Úroveň: začátečník, přijímám konstruktivní kritiku i pochválení


Zpět na Drátování a wire-wrapping

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron