Děláte si návrhy?

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Děláte si návrhy?

Příspěvekod t.tel » čtv 23. črc 2009 15:03:50

Jen takové korálkově-seznamovací-kecací sranda téma ... Děláte si návrhy před nějakým složitějším korálkovým výtvorem? Máte před očima, jak by asi měl vypadat, nebo to do poslední chvíle nevíte?

Já třeba málokdy vím, co chci vytvořit. Při šití si prostě vyberu steh nebo techniku, kterou chci postupovat, vyberu si korálky, na které mám zrovna náladu, a ono se to nějak postupně samo buduje. Při ketlování se přehrabu ve svých zásobách, a většinou když uvidím nějaké korlálky vedle sebe, tak mě napadne, že bych je i mohla spojit, a případně jak asi, a jdu na to. Z lanek mám ale vítr, protože tam se to nedá opravit, a lanka nejsou zrovna levná záležitost, takže tam si vybrané korálky pěkně naskládám na podložku do obrazce, který by měly tvořit, pak je navléknu, ještě jednou rozprostřu na podložce, a pak teprve zamačkávám. A stejně to občas skoním.
Produkty Microsoftu jako jako arogantní gentlemani: myslí si, že ví mnohem lépe než my, co právě potřebujeme, a poskytnou nám to bez předchozího varování.
Uživatelský avatar
t.tel
 
Příspěvky: 44
Registrován: stř 10. čer 2009 8:55:26
Bydliště: Hradec Králové, přechodně Praha-Trója

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Anisalah » čtv 23. črc 2009 16:04:52

když mám objednávku na něco složitějšího, tak nejdříve nakreslím návrhy, předložím zákaznici a poté tvořím. Sama si občas něco navrhnu, např. když jsm teďka v květnu maturovala a neměla na tvoření čas a přišla múza, tak jsme si to načrtla, neb jsem věděla, že to zapomenu. Ale když mám tvořivou, tak si vyberu co zhruba chci tvořit (ono stejně vždycky vyleze něco jiného) a pak se přehrabuju a přehrabuju v zásobách a je to.
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Kamilka » čtv 23. črc 2009 17:07:08

Já si někdy návrhy tvořím, ne moc často ale sem tam jo, hlavně, když má strach, že bych to mohla zapomenout. Teď mi spíš chybí inspirace :cry:
http://www.koralky-hobby.estranky.cz . . . koukněte, budu ráda...

Koupit si psa je jediný způsob, jak za peníze získat lásku.
George Bernard Shaw
Uživatelský avatar
Kamilka
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 17. čer 2009 12:49:54

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Bouřka » čtv 23. črc 2009 18:17:27

Občas si tak něco čmárám, ale když dojde na realizaci, tak většinou měním své představy v procesu, téměř vždy to nakonec vypadá jinak, než jsem původně plánovala.
Uživatelský avatar
Bouřka
 
Příspěvky: 462
Registrován: úte 09. čer 2009 19:47:41

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Ála » čtv 23. črc 2009 19:25:08

jo, tak nějak

kreslím si, když zrovna nejsem někde, kde můžu hned tvořit - nosím s sebou blok a tužky.

Protože, i když si něco nakreslím, většinou to stejně dopadne úplně jinak... :twisted:
Uživatelský avatar
Ála
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1303
Registrován: stř 10. čer 2009 8:14:31
Bydliště: Ústí nad Labem
Úroveň: Pokročilý, stále se učící a žasnoucí

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Klára » čtv 23. črc 2009 19:44:50

já to mám jako t.tel, snad ani jednou sem si nic teda nenačtrtla. Většinou si to promítám v hlavě, ... barvu na kterou mám naladu... a nejvíc věcí mě napadá když jsem v půlce něčeho rozdělanýho :D
Uživatelský avatar
Klára
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 788
Registrován: čtv 09. črc 2009 6:56:37
Bydliště: mostecko

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod gianelle » čtv 23. črc 2009 20:08:43

Občas si něco navrhnu, ale většinou to pak neudělám :D náhoda rulezzz!
ale toto jsem si načrtla na přednášce
Obrázek
a toto z toho vylezlo:
Obrázek
a z přednášek mám ještě pár kresbiček, které jsem nakonec více či méně realizovala, ale ne vždy k tomu dojde, protože kresbičky i se zápisníkem vždycky někam dobře uklidím a je to :mrgreen:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Klára » čtv 23. črc 2009 20:32:20

gianelle píše:Občas si něco navrhnu, ale většinou to pak neudělám :D náhoda rulezzz!
ale toto jsem si načrtla na přednášce
Obrázek
a toto z toho vylezlo:
Obrázek
a z přednášek mám ještě pár kresbiček, které jsem nakonec více či méně realizovala, ale ne vždy k tomu dojde, protože kresbičky i se zápisníkem vždycky někam dobře uklidím a je to :mrgreen:


je vidět na co při přednáškách myslíš *rofl* ze školy si to taky pamatuju *jump*
Uživatelský avatar
Klára
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 788
Registrován: čtv 09. črc 2009 6:56:37
Bydliště: mostecko

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod jilinka » čtv 23. črc 2009 20:34:08

návrhy si zásadně nedělám, mám nějakou představu v hlavě, a během práce z toho vyleze něco úplně jiného *rofl1*
Jenom, poslední dobou, mám víc nápadů než času, takže si jenom načtrtnu nebo někdy i jen napíšu, co bych chtěla zkusit, abych to nezapomněla...
takhle to třeba bylo před: Obrázek
a po: Obrázek
jilinka
 

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Mayim » čtv 23. črc 2009 21:07:45

návrhy si dělám minimálně, ale pár věcí nakreslených během přednášek mám taky (a část z nich jsem i realizovala). Jinak na většinu toho, co nakreslím, bych potřebovala profesionálně vybavenou dílnu *uraz*
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod lenika » pát 24. črc 2009 8:56:42

Návrhy si nekreslím, jedině snad jako holky nade mnou - občas ve škole, ale papír buďto někam založím nebo si ten nápad zapamatuju a nákres není potřeba. Většinou by se stejně výsledný kousek od návrhu dost lišil. I když mám docela jasnou představu, co chci dělat, nachystám vybraný korálky, materiál.. tak "návrh"v průběhu činnosti ještě měním a dolaďuju. Kolikrát se stane, že korálky, které měly být dominantní nebo tvořit základ, úplně vyřadím :)

Občas si napíšu pár poznámek k návodům z netu nebo časopisů, hlavně když nepracuju úplně podle návodu a trochu ho pozměňuju.
Uživatelský avatar
lenika
 
Příspěvky: 183
Registrován: stř 10. čer 2009 21:51:02
Bydliště: u Jihlavy

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod evitschka » pát 24. črc 2009 9:41:38

Občas si návrhy kreslím. Ale paradoxně spíš na takové jednodušší ketlované nebo lankové věci - když mám okamžitý nápad a bojím se, že to zapomenu. Naopak na větší šité věci si nekreslím, tvořím jednotlivé motivy a ty pak spojuju podle okamžité nálady. Například náhrdelníky na obrázcích jsem nekreslila - prostě jsem se na ně vrhla:
Obrázek
Obrázek

No a třeba na tohle jsem si nákres udělala:
Obrázek
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Majka » pon 27. črc 2009 12:34:19

Nejvíc věcí mě napadá ráno při probouzení, ale na kreslení už nezbývá čas, tak si dělám spíš jen poznámky, případně si připravím hromádku korálků, které jsou k realizaci potřeba... Představu mám při tvoření obvykle dost přesnou, ale změnám napadnutým při šití se nebráním...
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Meg » úte 28. črc 2009 19:09:31

Majka píše:Nejvíc věcí mě napadá ráno při probouzení, ale na kreslení už nezbývá čas, tak si dělám spíš jen poznámky, případně si připravím hromádku korálků, které jsou k realizaci potřeba... Představu mám při tvoření obvykle dost přesnou, ale změnám napadnutým při šití se nebráním...


Mě pro změnu ty nejlepší věci napadají těsně před usnutím, a to už si poznámky nestíhám dělat tuplem *rofl1*

Jinak návrhy si nedělám, přestože jsem v jiných věcech hrozná plánovačka.. U korálků je ze mě "žena činu" :D - vždycky mě něco napadne, a tak se do toho vrhnu.. Jakožto Blíženci (na něco to prostě svést musím :lol: ) se mi ale často stává, že dané dílko nechám rozdělané a vracím se k němu průběžně mezi dalšími a nebo ho dodělám, až mě to prostě zase chytne..
Fairytales are more than truth: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be defeated.
Uživatelský avatar
Meg
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát 26. čer 2009 10:51:57
Bydliště: Plzeň

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod mariquita » úte 28. črc 2009 20:56:28

no, návrhy přímo ne, spíš takové rychlé čáranice do bloku, když mě něco napadne a já to nechci zapomenout..tuhle dokonce mě něco napadlo těsně před usnutím, tak jsem ve tmě nahmátla propisku a čárla si to na ruku :mrgreen:
Only dead fish go with the current!
Uživatelský avatar
mariquita
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 940
Registrován: úte 09. čer 2009 15:25:40
Bydliště: Praha 3

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod gianelle » úte 28. črc 2009 20:59:22

Meg: No nevím jestli to bude blíženectvím, jsem taky blíženec, ale vím že od rozdělaných věcí prostě nemůžu moc "prchat", prostě se mi to jaksi příčí a rozdělaná práce je pro mě takový "strašák" že jsem schopná šít až dokud nepadám hubou do korálků, jen proto abych mohla na druhý den zas začít něco "nového".
Jinak mám doma asi dvě krabice od bot plné nedodělků a nepodarků z dob dřívějších ... teďka to tak postupně rozebírám ... některé komponenty jsou sice nepoužitelné, ale člověk se občas diví co tam najde za zajímavé korálky
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Meg » úte 28. črc 2009 21:09:54

gianelle píše:Meg: No nevím jestli to bude blíženectvím, jsem taky blíženec, ale vím že od rozdělaných věcí prostě nemůžu moc "prchat", prostě se mi to jaksi příčí a rozdělaná práce je pro mě takový "strašák" že jsem schopná šít až dokud nepadám hubou do korálků, jen proto abych mohla na druhý den zas začít něco "nového".
Jinak mám doma asi dvě krabice od bot plné nedodělků a nepodarků z dob dřívějších ... teďka to tak postupně rozebírám ... některé komponenty jsou sice nepoužitelné, ale člověk se občas diví co tam najde za zajímavé korálky


Vidíš, taky jsi dřív nedodělávala :P

Jinak já to mam asi jak kdy, když zkouším něco nového a aspoň trochu mi to jde, tak jsem schopná u toho sedět celou dobu a skoro ani nejíst, dokud to nemám hotové :D Poslední dobou mi ale dělá potíže dodělávat šňůry k přívěškům :roll: Třeba teď tu mám pár hvězdic, které potřebují zavěsit - pověsila jsem dvě, ale ještě dvě zbývají..tak to snad do konce prázdnin nějak dodělám :lol:
Fairytales are more than truth: not because they tell us that dragons exist, but because they tell us that dragons can be defeated.
Uživatelský avatar
Meg
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát 26. čer 2009 10:51:57
Bydliště: Plzeň

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod Winterie » úte 28. črc 2009 21:12:24

já né, ale občas mi nějakej nevkusnej a neslušnej návrh udělá nějakej bezďák na Florenci u metra. Třeba jestli nechci Novej Prostor
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá

Re: Děláte si návrhy?

Příspěvekod KatkaB » úte 28. črc 2009 21:17:21

Winterie píše:já né, ale občas mi nějakej nevkusnej a neslušnej návrh udělá nějakej bezďák na Florenci u metra. Třeba jestli nechci Novej Prostor


:D *rofl1* ;) :lol: *applause*

mně nedělá návrhy ani bezdomáč... ale je to asi tím, že u nás tady v "užanikomářitunelítaj" zapadákově žádný nemáme :roll:
Uživatelský avatar
KatkaB
 
Příspěvky: 107
Registrován: stř 10. čer 2009 9:08:55


Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron