Postup pandora

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Postup pandora

Příspěvekod zehaz » úte 21. črc 2009 17:25:15

Tak jak jsi to popsala, mě to moc nešlo, tak jsem si vymyslela vlastní postup. :idea: Vezmu zpevňovače, navleču na násadu od štětce tak, aby to pevně drželo. Ze zbytkového fima si vyválím váleček, asi 6 mm silný. Ten potom obtočím kolem průchodek, přimáčknu, aby se fimo přichytlo. Potom válením mezi prsty vytvaruju. Průchodky se trochu rozlezou, což ale nevadí, protože se mezi mini udělá z fima takový proužek a po upečení nevypadávají. ;) Teď mám tedy připravené polotovary a na to dávám nařezané proužky se vzorem. Proužky nakrájím, 8 až 9 mm široké a dlouhé asi 3,5 cm. Z těch potom dělám pandorky na připravený podklad. Obalím a v dlaních vyválím pravidelnou kuličku. Když jí potřebuju ještě tvarovat, znovu navleču na násadu a tam vytvaruju. Jde to docela rychle……..

Obrázek
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Postup pandora

Příspěvekod Lucie005 » úte 21. črc 2009 19:05:07

ty brďo, ty sis udělala takovou malou fagriku na pandorky, to je super postup, takže jak jsem pochopila, tak používáš cernit, a to na všechno tvoření, nebo jenom na něco? ještě k těm válečkům s kytkama, ty jsou obalené v průhledném cernitu? a jestli poradíš, kde nakupuješ a za kolik, já zatím dělala jenom z fima, měla jsem pocit, že někdo říkal, že se cernit lepí a špatně se s ním pracuje , tak jsem ho ani nezkoušela...díky moc za ten fotonávod!!!jsi zlatíčko!!
Lucie005
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 17. čer 2009 17:53:30

Re: Postup pandora

Příspěvekod jilinka » úte 21. črc 2009 19:07:25

supr vychytávka s tím štětcem :D
a co děláš s těma protikroužkama z průchodek, musíš jich mít slušnou zásobu :D
jilinka
 

Re: Postup pandora

Příspěvekod zehaz » úte 21. črc 2009 20:27:20

cernit, fimo, normálně to míchám dohromady.....jen ty barvy, kde fimo pouští, jako červená, černá, modrá, a ten transparent,....dělám už jenom z cernitu.Cernit je jen tvrdší, jde hůř rozválet, ale když se to prodělá, už není rozdíl žádný. Na válečkách už mám většinou cernit, ale některé vzory jsou staršího data, a tam je ještě fimo. ale když se s tím děláš, blenduješ lístky, skládáš růži, a pak tě transparentní fimo udělá kolem tmavej flek, tak je to k vzteku!! :evil: Tak raději už jen ten cernit. adresy kde nakupuju jsou různé, podle nabídky. Třeba na http://www.canov.cz/sortiment_list.php? ... gory&id=75
Kroužky zbývají, tak je sulcuju, třeba se někdy budou na něco hodit... :lol:
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Postup pandora

Příspěvekod Lucie005 » úte 21. črc 2009 21:00:59

zehaz píše:cernit, fimo, normálně to míchám dohromady.....jen ty barvy, kde fimo pouští, jako červená, černá, modrá, a ten transparent,....dělám už jenom z cernitu.Cernit je jen tvrdší, jde hůř rozválet, ale když se to prodělá, už není rozdíl žádný. Na válečkách už mám většinou cernit, ale některé vzory jsou staršího data, a tam je ještě fimo. ale když se s tím děláš, blenduješ lístky, skládáš růži, a pak tě transparentní fimo udělá kolem tmavej flek, tak je to k vzteku!! :evil: Tak raději už jen ten cernit. adresy kde nakupuju jsou různé, podle nabídky. Třeba na http://www.canov.cz/sortiment_list.php? ... gory&id=75
Kroužky zbývají, tak je sulcuju, třeba se někdy budou na něco hodit... :lol:

tak to je super, tak já zkusím objednat ten transparentní cernit a uvidím, zkoušela jsem teď přenášení tisku na průhledný fimo a nebylo to vončo, tak třeba bude cernit lepší...díky za odkaz
Lucie005
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 17. čer 2009 17:53:30

Re: Postup pandora

Příspěvekod verulina » stř 22. črc 2009 5:51:39

Tvé pandorky jsou perfektní, návod je srozumitelný, ještě, že tě tu máme. *thup* Asi to někdy zkusím.

Já si cernit objednávala tady http://www.davona.cz/tvoreni/1144-fimo- ... aci-hmoty/, mají tam velký výběr barev a dokonce balení 10x62g za 290 kaček. :-)
Jenom mám problém, vždycky, když jsem to dala upéct, tak se mi to rozteklo (dole to bylo placaté a dírka neprůchodná), tak to radši vařím 25 minut v destilované vodě. Jen mám trošku strach, jak dlouho korálky vydrží. Zatím drží a to jsem první várku dělala koncem února. Letos.
verulina
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 10. čer 2009 17:19:52
Bydliště: Rohatec

Re: Postup pandora

Příspěvekod evitschka » stř 22. črc 2009 7:52:52

Já se do toho určitě nikdy nepustím, ale máš můj veliký obdiv - jak za ten nápad, tak za krásný návod *applause*

Ať se daří *thup*
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: Postup pandora

Příspěvekod redbat » pát 24. črc 2009 10:00:30

skvely navod... dakujem! doma mi lezi vela fima a ja nie a nie sa do niecoho pustit, no ty si ma velmi inspirovala... aj ked v tomto teple sa z fima netvori prave najlepsie lebo je lepkave... tak ho musim najskor poriadne vychladit v chladnicke.... a dnes si idem kupit tie "pruchodky"... zajtra ma u nas prsat tak neco vyskusam... este raz diky... velka chvala na tvoje vytvory ;)


inac... verulina ja tiez fimo varim a zatial koralky prezili.... nemam taku pec ktora by mala stabilnu teplotu... mame este plynovu... ked uz bude elektricka, tak budem aj piect :)
redbat
 
Příspěvky: 51
Registrován: úte 14. črc 2009 19:36:50

Re: Postup pandora

Příspěvekod zehaz » pát 24. črc 2009 11:47:36

redbat píše:skvely navod... dakujem! doma mi lezi vela fima a ja nie a nie sa do niecoho pustit, no ty si ma velmi inspirovala... aj ked v tomto teple sa z fima netvori prave najlepsie lebo je lepkave... tak ho musim najskor poriadne vychladit v chladnicke.... a dnes si idem kupit tie "pruchodky"... zajtra ma u nas prsat tak neco vyskusam... este raz diky... velka chvala na tvoje vytvory ;)


inac... verulina ja tiez fimo varim a zatial koralky prezili.... nemam taku pec ktora by mala stabilnu teplotu... mame este plynovu... ked uz bude elektricka, tak budem aj piect :)

To jsem moc ráda, že tě to inspirovalo.....držím palce ať se ti povede.. *thumbs* ...a pochlubíš se???
:?: :?:
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Postup pandora

Příspěvekod redbat » pát 24. črc 2009 15:11:26

ked bude s cim tak sa pochvalim :D
redbat
 
Příspěvky: 51
Registrován: úte 14. črc 2009 19:36:50

Re: Postup pandora

Příspěvekod Luciana » pát 24. črc 2009 18:24:42

Obrázek Super návod, moc díky - je vidět, že jsi jedna z těch super holek, co se rády podělí s ostatními i když určitě nebylo jednoduché a stálo Tě to spoustu času a úsilí, než jsi to vychytala a vymyslela. A to zas není tak úplně pravidlem, jak jsme se tu nedávno mohly dočíst... Obrázek
Prosím Tě na kolik stupňů a jak dlouho to pečeš? Obrázek
Uživatelský avatar
Luciana
 
Příspěvky: 111
Registrován: pon 15. čer 2009 18:12:38
Bydliště: Brno-venkov

Re: Postup pandora

Příspěvekod zehaz » pát 24. črc 2009 22:55:38

No, já mám vždycky takovou radost, když se mi něco urodí, že mi nedá abych se nepodělila. Sdělená radost, dvojnásobná radost......a kolika jinejm to radost udělá, tak tolikanásobná je pro mne...... *flow*
Vzhledem k tomu, že fimo míchám z cernitem, tak to peču na 110 stupňů a 30 minut. Taky se mi to osvědčilo na transparentní, který je pěknej prevít. Snadno tmavne.....
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Postup pandora

Příspěvekod Luciana » sob 25. črc 2009 22:17:07

zehaz píše:No, já mám vždycky takovou radost, když se mi něco urodí, že mi nedá abych se nepodělila. Sdělená radost, dvojnásobná radost......a kolika jinejm to radost udělá, tak tolikanásobná je pro mne...... *flow*
Vzhledem k tomu, že fimo míchám z cernitem, tak to peču na 110 stupňů a 30 minut. Taky se mi to osvědčilo na transparentní, který je pěknej prevít. Snadno tmavne.....


Moc Ti děkuju za radu. Obrázek
Uživatelský avatar
Luciana
 
Příspěvky: 111
Registrován: pon 15. čer 2009 18:12:38
Bydliště: Brno-venkov

Re: Postup pandora

Příspěvekod waikiki » čtv 19. lis 2009 16:03:29

zehaz píše:No, já mám vždycky takovou radost, když se mi něco urodí, že mi nedá abych se nepodělila. Sdělená radost, dvojnásobná radost......a kolika jinejm to radost udělá, tak tolikanásobná je pro mne...... *flow*
Vzhledem k tomu, že fimo míchám z cernitem, tak to peču na 110 stupňů a 30 minut. Taky se mi to osvědčilo na transparentní, který je pěknej prevít. Snadno tmavne.....

neobvyklej a chvalyhodnej pristup *thup* *applause*
Uživatelský avatar
waikiki
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. říj 2009 21:19:33
Bydliště: Praha


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron