Soutěž šitého šperku

Pořádáte výstavu svých prací a nebo máte tip na výstavu zaměřenou na šperk, bižuterii, sklo, drahé kameny či jiné oblasti uměleckého řemesla?

Soutěž šitého šperku

Příspěvekod Feline » sob 31. pro 2011 9:56:32

Všechny Vás zdravím. Přispívám poprvé, tak doufám, že jsem svůj přípspěvek zařadila dobře. Objevila jsem soutěž šitého šperku, který pořádá časopis Korálki a OKTA. Nenašla jsem tady o ní žádnou zmínku, tak na ni upozorňuji. Hlasovat lze zatím přes internet a od ledna i prostřednictvím SMS - informace prý budou v novém čísle časopisu. Domnívala jsem se, že budou soutěžit šperky, které jsou originály a které jejich autorky skutečně samy vymyslely, bohužel převážná část je k dohledání n internetu. Právě ty pak mají nejvíc hlasů, takže mi trochu uniká smysl soutěže. Jaký je Váš názor?
Feline
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 09. led 2011 12:46:33
Bydliště: Znojmo
Úroveň: mírně pokročilý notorický samouk

Re: Soutěž šitého šperku

Příspěvekod gianelle » sob 31. pro 2011 10:55:20

No, těžko říct.
Jsou to prostě "líbivé" a celkem "jednoduché" věci, takže se ani nedivím že se široké veřejnosti líbí. Dost možná hlasují i ne-šičky, které třeba netuší, že daná věc je vyrobená podle sto let profláklého návodu. Pokud s takovým takovýmto využitím návodu nemá problém jeho autor nebo pravidla soutěže, nevidím v tom problém.
Na druhou stranu, i u věci podle návodu se dá hodnotit třeba barevné ladění nebo technické provedení ... z vlastní zkušenosti musím říct že na originální, ale "odfláknutý" šperk je mnohem smutnější pohled.
(druhá věc - podmínkou soutěže bylo poslat šperk poštou, což zase leze do peněz a člověk nikdy neví, zda balíček skutečně a v pořádku dorazí do místa určení, a to jak cestou tam, tak cestou zpět, asi bych neměla odvahu poslat takto nějaký "kus", na kterém mi skutečně záleží)
BTW kdyby někdo chtěl, soutěž najde tady: http://www.koralki.rooya.cz/soutez.php?id=9
(u mě vede ten náramek s "prádlem" ;) *rofl1* )
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Soutěž šitého šperku

Příspěvekod Stepule » sob 31. pro 2011 22:40:25

Koukala jsem na to v časopise, přišlo mi to jako přehlídka realizací návodů z internetu.
Souhlasím s Nelou, že náramek se spoďárama je opravdu originální :D dostal ode mne bod.
Pokud je toto první ročník soutěže, myslím, že se bude vyvíjet k lepšímu jako třeba "Letní tvoření na Spirále" a v příštích kolech se můžeme dočkat překvapení.
Uživatelský avatar
Stepule
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 639
Registrován: sob 18. črc 2009 6:32:56

Re: Soutěž šitého šperku

Příspěvekod Winterie » úte 03. led 2012 21:05:20

Mě se líbí kromě prádla i nápad na ovce. Některý věci ale bohužel vypadají na fotkách líp než ve skutečnosti a šperk kterej je nádherně zpracovanej, originální (poupravením technik) a opravdu hezkej je tam jen jeden.
Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
Jan Werich
Uživatelský avatar
Winterie
 
Příspěvky: 495
Registrován: ned 14. čer 2009 20:21:44
Bydliště: Praha
Úroveň: ta co nic neumí ale do všeho kecá

Re: Soutěž šitého šperku

Příspěvekod Teri » úte 03. led 2012 21:54:11

Taky jsem se byla na ty šperky podívat naživo v rooye a zarazilo mě, jakej je to u některejch rozdíl - na fotce vypadají parádně a přitom bych se na ně bála šáhnout aby se nerozpadly... Nicméně je pravda, že tam mám svůj výtvor taky, tak asi nemám co kecat... No a k originalitě nevím, no, myslím, že i šperk podle návodu se dá udělat originálně, bohužel tady jich moc není. Každopádně nebejt z Prahy, tak se tam asi taky bojím něco poslat poštou...
Uživatelský avatar
Teri
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 557
Registrován: pát 12. čer 2009 9:30:10
Bydliště: Praha - Strašnice
Úroveň: relativně pokročilá v šití, kritiku si ráda přečtu :-)


Zpět na Výstavy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron