Plochý trojúhelník

Korálkové placičky, kolečka, lístečky a jiné drobné ploché objekty

Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » pon 03. led 2011 3:19:26

Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Makule » úte 28. úno 2012 19:06:42

http://3.bp.blogspot.com/_ur9YfkYsJ2Y/S ... l+copy.jpg
zdravím, mohl by mi prosím někdo poradit jen začátek jak mám začít..? Dumám nad tim už dost dlouho a furt se nedaří.. děkuju
Makule
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 28. úno 2012 16:35:38
Úroveň: začátečník

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » úte 28. úno 2012 19:08:15

a ani návod nepomohl? začíná se třemi korálky uprostřed, které se spojí do kroužku a pak se přidávají buď dvojice korálků (do rohu) nebo jednotlivé korálky (na hrany)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » sob 05. led 2013 15:40:49

Prosím o radu: šiji trojúhelník vše se mi zdá dobře až na 3 řadu,tam se začíná ab korálky jsou ok a pak začnou tmavé korálky a korálek šiji mezi ab a 1 korálek z druhé řady nebo ab korálek a tmavý mezi korálky z předchá zející řady? Zkusím to namalovat....
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » sob 05. led 2013 15:45:47

korálky.JPG
korálky.JPG (6.74 KiB) Zobrazeno 17488 krát

Snad to pochopíte o čem chci poradit.---
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » sob 05. led 2013 15:50:38

Asi ti moc dobře nerozumím
Když budem vycházet z mého fotonávodu, předpokládám že do kroku 10 je všechno v pořádku, ale do kroku 11 se ti už nedaří dostat, je to tak?

EDIT:(asi už tuším jak to myslíš, ten tvůj nákres nebylo vůbec jednoduché rozluštit ;) ale první "tmavý" korálek všíváš mezi AB korálek a tmavý korálek z předchozí řady - ten který "trčí" ven - je to jako obyčejný peyote steh a ten určitě ovládáš ;)

Zkusila jsem to dokreslit do kroku 10 z fotonávodu, niť je znázorněna žlutě, AB korálky růžově a tmavé korálky červeně.
V následujících řadách to bude fungovat podobně ;)
10.PNG
10.PNG (104.5 KiB) Zobrazeno 17472 krát
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » sob 05. led 2013 16:22:38

gianelle píše:Asi ti moc dobře nerozumím
Když budem vycházet z mého fotonávodu, předpokládám že do kroku 10 je všechno v pořádku, ale do kroku 11 se ti už nedaří dostat, je to tak?
EDIT:(asi už tuším jak to myslíš, ten tvůj nákres nebylo vůbec jednoduché rozluštit ;) ale první "tmavý" korálek všíváš mezi AB korálek a tmavý korálek z předchozí řady - ten který "trčí" ven - je to jako obyčejný peyote steh a ten určitě ovládáš ;)

Zkusila jsem to dokreslit do kroku 10 z fotonávodu, niť je znázorněna žlutě, AB korálky růžově a tmavé korálky červeně.
V následujících řadách to bude fungovat podobně ;)
10.PNG

Teď jsem to pochopila a stejně prý ten trojúhelník neudělám mám to z malých korálku a mělo by to bý t z Tezaurus korálků a ne kulatých, tak jdu na pirálu, jelikož ty korálky nemám, zkusím objednat.....díky Sarlote
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » sob 05. led 2013 16:25:01

Tezaurus? Myslíš TOHO Treasures, že jo ;)
Ono je jedno z čeho to šiješ, nejlíp to samozřejmě vypadá z pravidelných korálků, ale pěkné trojúhelníky se dají užít i z českého rokajlu (Preciosa)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » sob 05. led 2013 19:07:12

gianelle píše:Tezaurus? Myslíš TOHO Treasures, že jo ;)
Ono je jedno z čeho to šiješ, nejlíp to samozřejmě vypadá z pravidelných korálků, ale pěkné trojúhelníky se dají užít i z českého rokajlu (Preciosa)

A z malých ohňovek? Mám to vše z Jablonexu, jsou to kvalitní korálky nikdy jsem žádný čínský nebo jiný rokail nekupovala
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » sob 05. led 2013 19:12:48

ohňovky ... no teoreticky by to šlo taky, ale nejsem si jistá jak by ten trojúhelník vypadal a jestli by se nekroutil, ale pokud chceš šít, pořiď si rokajl. Ne čínský, ale třeba ten náš (Preciosa) nebo japonský (TOHO, Miyuki a další)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » sob 05. led 2013 19:20:44

gianelle píše:ohňovky ... no teoreticky by to šlo taky, ale nejsem si jistá jak by ten trojúhelník vypadal a jestli by se nekroutil, ale pokud chceš šít, pořiď si rokajl. Ne čínský, ale třeba ten náš (Preciosa) nebo japonský (TOHO, Miyuki a další)

Už jsem si objednala, příští týden by mi mělo něco dorazit....
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » ned 06. led 2013 17:18:46

Stejně mi to nedalo a zkoušela jsem,jen to nebyl tojúhelník,ale čtverec. Víc jsem pochopila když jsem se na to dívala vlastníma očima, tzn. když máš v první řadě korálků 5 + 2 jinébarvy, tak tam kde se přidává jich nemůže být o jednu více.aůe o dvě- tzn.7 , proto mi to pořád nevycházelo, když v textu je psáno bude řada mít o jednu více. Ale na každé straně,zítra to vyfotím,ale stejně to zruším a až přijdou korálky tak si to udělám.....Sarlote
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » ned 06. led 2013 17:59:12

Sarlote, to není chyba v návodu, ale rozdíl v tom, co považuješ za jednu řadu.

Pokud se budem bavit jenom o tmavých korálcích, tak nejprve přidáváš jeden (krok 9)
V další řadě (krok 10) přidáš dva korálky - tzn. o jeden víc než v předchozí řadě
V ještě další řadě (krok 11) přidáváš tři korálky (před první, doprostřed a za druhý), tzn. o jeden víc než jsi přidávala v předchozí řadě.
T.j. jako jednu řadu chápu jenom korálky,co mají dírky umístěné v jedné linii a u peyote stehu se jedna řada většinou chápe tímto způsobem.

Pokud to ale bereš tak, že jednu řadu tvoři všechny obvodové korálky (i ty, které jsou umístěny výše, i ty, které jsou umístěny níže), tak v kroku 9 máš na hraně jeden tmavý korálek a po kroku 10 máš na hraně ty korálky tři
(jeden je umístěný níž a dva jsou umístěné výš) a po kroku jedenáct jich tam už budeš mít pět (dva níž a tři výš), tak máš samozřejmě pravdu, ale počítáš tam dohromady korálky ze dvou samostatných řad.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » ned 06. led 2013 18:14:48

gianelle píše:Sarlote, to není chyba v návodu, ale rozdíl v tom, co považuješ za jednu řadu.

Pokud se budem bavit jenom o tmavých korálcích, tak nejprve přidáváš jeden (krok 9)
V další řadě (krok 10) přidáš dva korálky - tzn. o jeden víc než v předchozí řadě
V ještě další řadě (krok 11) přidáváš tři korálky (před první, doprostřed a za druhý), tzn. o jeden víc než jsi přidávala v předchozí řadě.
T.j. jako jednu řadu chápu jenom korálky,co mají dírky umístěné v jedné linii a u peyote stehu se jedna řada většinou chápe tímto způsobem.

Pokud to ale bereš tak, že jednu řadu tvoři všechny obvodové korálky (i ty, které jsou umístěny výše, i ty, které jsou umístěny níže), tak v kroku 9 máš na hraně jeden tmavý korálek a po kroku 10 máš na hraně ty korálky tři
(jeden je umístěný níž a dva jsou umístěné výš) a po kroku jedenáct jich tam už budeš mít pět (dva níž a tři výš), tak máš samozřejmě pravdu, ale počítáš tam dohromady korálky ze dvou samostatných řad.

Tak tam kde se přidávají, je jich tedy v první přidávající řadě 7, v další řadě 9 atd....nepočítala jsem řadu základní, kde se spojí do kruhu....
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » ned 06. led 2013 18:16:51

čemu říkáš přidávající řada?
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » ned 06. led 2013 18:31:20

zkusím to ještě jednou, my si očividně v něčem nerozumíme.
Já mluvím o "jedné řadě", ale ve skutečnosti popisuju jenom třetinu řady, jednu hranu trojúhelníka, protože další hrany jsou prakticky stejné.
Jestli chceš počty korálků pro kontrolu, tak tady je máš - jedná se jenom o korálky, které aktuálně "přidáváš"
1) svázat tři korálky do kroužku
2) přidat třikrát dva AB korálky (takže 6 korálků)
3) přidat třikrát (dva AB korálky a jeden tmavý korálek) (takže 9 korálků)
4) přidat třikrát (dva ab korálky, jeden tmavý korálek, druhý tmavý korálek) (takže celkem dvanáct korálků)
5) přidat třikrát (dva ab korálky, jeden tmavý, druhý tmavý a třetí tmavý korálek), takže celkem patnáct korálků)
a tak dál

Když pěkně nafotíš to, co ti vzniklo, snad to pomůže, ale já už fakt nevím jak jinak to ještě vysvětlit - nejvíc by asi pomohlo, kdyby sis zkusila najít nějaký kurz na trojúhelníky někde blízko tvého bydliště - pozvala bych tě na kurz do Brna, asi za dva týdny tam budu zrovna tyto trojúhelníky učit.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » ned 06. led 2013 18:43:35

gianelle píše:zkusím to ještě jednou, my si očividně v něčem nerozumíme.
Já mluvím o "jedné řadě", ale ve skutečnosti popisuju jenom třetinu řady, jednu hranu trojúhelníka, protože další hrany jsou prakticky stejné.
Jestli chceš počty korálků pro kontrolu, tak tady je máš - jedná se jenom o korálky, které "přidáváš"
1) svázat tři korálky do kroužku
2) přidat třikrát dva AB korálky (takže 6 korálků)
3) přidat třikrát (dva AB korálky a jeden tmavý korálek) (takže 9 korálků)
4) přidat třikrát (dva ab korálky, jeden tmavý korálek, druhý tmavý korálek) (takže celkem dvanáct korálků)
5) přidat třikrát (dva ab korálky, jeden tmavý, druhý tmavý a třetí tmavý korálek), takže celkem patnáct korálků)
a tak dál

Když pěkně nafotíš to, co ti vzniklo, snad to pomůže, ale já už fakt nevím jak jinak to ještě vysvětlit - nejvíc by asi pomohlo, kdyby sis zkusila najít nějaký kurz na trojúhelníky někde blízko tvého bydliště - pozvala bych tě na kurz do Brna, asi za dva týdny tam budu zrovna tyto trojúhelníky učit.

Já to zítra nafotím,ale asi mluvíme každá o jiném trojúhelníku, já dělám ten s 2 ks AB korálky+ 5 tmavých a buď jsou 3 hrany nebo jak se mám vyjádřit nebo 4 a to je čtverec který jsem šila,princip je vlastně stejný jen počet stran jsou buď 3 nebo 4......zatím díky,,,
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » ned 06. led 2013 18:45:04

Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » pon 07. led 2013 18:17:20

tak je to vyřešeno, došlo tady k nedorozumění - jelikož se jedná o téma o plochém trojúhelníku, čekala jsem že Sarlote má problém právě s tímto trojúhelníkem - nakonec jsme ale přišly na to, že měla na mysli trochu jiný - "dutý" 3D trojúhelník, což je ale trochu jiný druh výrobku a je tu na něj samostatné téma: viewtopic.php?f=78&t=286


Takže prosím nejen nováčky, před přidáním příspěvku či dotazu si raději zkontrolujte, zda skutečně přispíváte do správného tématu či sekce ;) správné umisťování příspěvků napomáhá předhlednosti a brání proti nedorozuměním ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » ned 13. led 2013 15:32:43

P1010207.JPG


Tak jsem se pokoušela šít z TOHO korálků,ale to Vás obdivuji, je to hrozně malé a ani se mi to na náhrdelník moc nelíbí, lepší by bylY korálky větší,ale nevím jaké požít, mám ohňovky a trochu větší než jsou toho ale kulaté....
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Elissa » ned 13. led 2013 15:57:36

Sarlote píše:
P1010207.JPG


Tak jsem se pokoušela šít z TOHO korálků,ale to Vás obdivuji, je to hrozně malé a ani se mi to na náhrdelník moc nelíbí, lepší by bylY korálky větší,ale nevím jaké požít, mám ohňovky a trochu větší než jsou toho ale kulaté....


Omlouvám se, nechci být hnusná, ale už Ti to Gi vysvětlovala několikrát, jak je to s velikostmi korálků, tak nechápu, co pořád řešíš.
Tady je odkaz na můj blok, kde je článek o jednotlivých druzích korálků. http://jewellery-elissa.webnode.cz/news/zaklady-koralkovani/. Nevím, jak jinak ti už pomoct. ;)
Uživatelský avatar
Elissa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1154
Registrován: pon 12. črc 2010 19:47:22
Bydliště: Nehvizdy
Úroveň: řekla bych že pokročilý, stále se učím a mám co dohánět

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » ned 13. led 2013 16:06:53

Promiňte mi, že jsem si dovolila se vůbec zeptat......asi jste nepochopili, že korálky jsou pro mě malé na moje oči , ke kterým mám dioptrie 1,7 na čtení....
velikosti korálků jsou mi naprosto jasné,ale typy z kterých by šlo šít trojůhelníky nebo čtverce třeba ze 4 ohňovek,,,,přibližně velikost, jenže z ohňovek to nejde. Nevadí zůstanu u mých oblíbených pelargonií a orchidejí, nevím co by mi někdo řekl na výstavě kdybych mu naznačila ,že je blb a ničemu nerozumí.Ale to bych si nikdy nedovolila, mám radost když se daří druhým něco vypěstovat dle mých rad.....ale to je asi jiná situace, dámy promiňte ......nadřazenost přímo nesnáším...
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod setapouch » ned 13. led 2013 16:16:28

Sarlote píše:Promiňte mi, že jsem si dovolila se vůbec zeptat......asi jste nepochopili, že korálky jsou pro mě malé na moje oči , ke kterým mám dioptrie 1,7 na čtení....
velikosti korálků jsou mi naprosto jasné,ale typy z kterých by šlo šít trojůhelníky nebo čtverce třeba ze 4 ohňovek,,,,přibližně velikost, jenže z ohňovek to nejde. Nevadí zůstanu u mých oblíbených pelargonií a orchidejí, nevím co by mi někdo řekl na výstavě kdybych mu naznačila ,že je blb a ničemu nerozumí.Ale to bych si nikdy nedovolila, mám radost když se daří druhým něco vypěstovat dle mých rad.....ale to je asi jiná situace, dámy promiňte ......nadřazenost přímo nesnáším...

Nezlob se, jediný, kdo tu reaguje neustále nedůtklivě na odpovědi a rady, jsi ty. Orchideje máš krásné, muškáty taky, kuchařka a pekařinka budeš taky skvělá...tak proč sis, sakra, uvzala do hlavy, že budeš šít z korálků, když ti to nejde a ty, místo aby ses snažila dobře míněné rady poslechnout, máš pořád nějaké svoje LEPŠÍ verze! Jestli se ti podaří ušít takovýhle trojúhelník nebo čtverec z ohňovek, smeknu před tebou až k zemi, protože to bude taková událost, jako by se mi podařilo uvařit bramborové knedlíky z celých brambor. A k těm dioptriím, mám 2,5 na obou očích na čtení, ale s klidem šiju z TOHO 15, které jsou ve velikosti makového zrnka...a určitě je nás takových víc.
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Elissa » ned 13. led 2013 16:17:50

Sarlote píše:Promiňte mi, že jsem si dovolila se vůbec zeptat......asi jste nepochopili, že korálky jsou pro mě malé na moje oči , ke kterým mám dioptrie 1,7 na čtení....
velikosti korálků jsou mi naprosto jasné,ale typy z kterých by šlo šít trojůhelníky nebo čtverce třeba ze 4 ohňovek,,,,přibližně velikost, jenže z ohňovek to nejde. Nevadí zůstanu u mých oblíbených pelargonií a orchidejí, nevím co by mi někdo řekl na výstavě kdybych mu naznačila ,že je blb a ničemu nerozumí.Ale to bych si nikdy nedovolila, mám radost když se daří druhým něco vypěstovat dle mých rad.....ale to je asi jiná situace, dámy promiňte ......nadřazenost přímo nesnáším...


Nebylo to myšleno zle. Každý jsme nějak začínal, ale ty se pořád ptáš na to samé. Nevím jestli jde dělat trojúhelník z ohňovek, to jsem nezkoušela. Tak zkus použít větší rokajl...je ho několik velikostí, tak začni třeba s vel. 8 nebo 6.
http://www.koralky.cz/toho-koralky-roka ... round-8-0/
http://www.koralky.cz/toho-koralky-roka ... round-6-0/
Uživatelský avatar
Elissa
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1154
Registrován: pon 12. črc 2010 19:47:22
Bydliště: Nehvizdy
Úroveň: řekla bych že pokročilý, stále se učím a mám co dohánět

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » ned 13. led 2013 16:22:16

Nechci se někoho dotknout,ale jezdila jsem před 5 lety na kursy k Rooye, ale za tu dobu se něco změnilo, přišly na trh nové druhy korálků, ty já neznám, proto jsem se i rozhodla jet příští týden do Prahy a uvidím o čem je tady řeč...Miuki mi taky nic nříká, na jaký náhrdelník to použít apod....to je asi jako když něco děláte před 10 lety a za 10 let se tam vrátíte, je taky všechno jinak....v sobotu jdu na kurs do staré Boleslavi,tak uvidím...
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Vladstraschna » ned 13. led 2013 16:26:08

Sarlote píše:Promiňte mi, že jsem si dovolila se vůbec zeptat......asi jste nepochopili, že korálky jsou pro mě malé na moje oči , ke kterým mám dioptrie 1,7 na čtení....
velikosti korálků jsou mi naprosto jasné,ale typy z kterých by šlo šít trojůhelníky nebo čtverce třeba ze 4 ohňovek,,,,přibližně velikost, jenže z ohňovek to nejde. Nevadí zůstanu u mých oblíbených pelargonií a orchidejí, nevím co by mi někdo řekl na výstavě kdybych mu naznačila ,že je blb a ničemu nerozumí.Ale to bych si nikdy nedovolila, mám radost když se daří druhým něco vypěstovat dle mých rad.....ale to je asi jiná situace, dámy promiňte ......nadřazenost přímo nesnáším...


Hodně jsem rozmýšlela, jestli mám na něco reagovat, ale po tomhle příspěvku mi to nedalo. Jaká nadřazenost?! Gianelle s tebou měla svatou trpělivost a velice TRPĚLIVĚ ti vše vysvětlovala, ačkoliv tvé dotazy byly pro mnohé hodně nesrozumitelné. Nejenom že jsem si nevšimla, že bys za kteroukoliv radu PODĚKOVALA, ale ty ještě hodíš takovouhle reakci. To je poněkud přehnané, nezdá se ti?

K šitým výtvorům je opravdu třeba malých korálků. Pokud ti to z uvedených důvodů nesedí, věnuj se ketlování.
Moudrý slon nezkouší napodobovat motýla (Čínské přísloví)
http://www.vladstraschna.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Vladstraschna
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 412
Registrován: pát 07. říj 2011 11:56:35
Bydliště: Ostrava-Polanka
Úroveň: Šití - pokročilá s rezervou, drátování - totéž,cín - začátečník. Kritice a poučení se meze nekladou.

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod Sarlote » ned 13. led 2013 16:47:46

Děkuji za příspěvky a zařídím se dle svého .....
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod TRZ04 » ned 13. led 2013 20:08:10

Sarlote, nemyslím si, že bychom tu byly nějaké nadřazené či útočily na začátečníky. Chodím i na jiná fóra s jinými tématy a věř mi, že tam bývá atmosféra hodně hustá. Ale je prostě fakt, že ty pleteš pojmy a dojmy...Zkus si nejprve nastudovat jednotlivé typy korálek a co z nich je vhodné dělat. Gi i ostatní holky se ti snažily pomoct hodně, tak si sedni a pár dní prostě jen čti, ať si uděláš obrázek. Každý nějak začínal...A na to, aby ti šly ušít trojúhelníky nemusíš mít zrovna TOHO. Já například nějaké TOHO sice vlastním, ale na vše používám pouze Preciosu. Není sice úplně 100% pravidelná, ale stačí mi. Navíc ji seženeš na každém rohu v galanterii, nemusíš objednávat, prohlédneš si velikost a nestojí majlant. Navíc bych řekla, že pokud ti trojúhelník (v tvém případě samozřejmě čtverec, ale jsme v tématu trojúhelníku,tak se držím toho) nevyšel ani z TOHO, tak bude problém v nastudování návodu. Já ho ušiju, ale nejsem tak zběhlá, abych ti přímo řekla, kde děláš chybu.
Zkus teda prvně číst a nastudovat, jaké jsou korálky, navštiv kurzy a pak zkoušej, čeho jsi schopná podle návodu doma.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod gianelle » ned 13. led 2013 20:48:25

Prosím, všichni složme zbraně. Holky byly upřímné, ale žádný zlý úmysl v tom nebyl.
Nechci to tu zamykat, ale prosím, aby zde další debata už byla jen a pouze k původnímu tématu, t.j. k trojúhelníkům.
Díky.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Plochý trojúhelník

Příspěvekod mnaaauu » úte 15. led 2013 2:59:11

:D Když se dva perou, třetí se směje :D :D :D asi jsem ten třetí ))))))))))))))))))))))) To je bomba ))) Vzpoměla jsem si jak jsem šila já první svuj trojúhelník ))) na vlasec, nějakou čínou, co se odřela než jsem to došila.. a podle návodu GI ;-) BYla to moje první historicky šitá věc, ale teda že bych s tím měla takový problem to teda ne :mrgreen: jasný parala jsem, nechapala, vztekala se........ :mrgreen: Trojuhelník z ohňovek - rozhodně ne........ to je jako chtít vypěstovat orchidej místo v hlíně na novinách ....... šít rokajlem ( jakékoliv velikosti....), ale čím větší rokajl, tím menší pevnost celého trojuhelníku... a já osobně taky nešiju Japoncema, ale českou Preciosou ;)
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Další

Zpět na Ploché objekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron