Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Obecná diskuze ohledně bižuterních kovodilů a návlekového materiálu. Jaké máte zkušenosti, jak ukončit který druh návlekového materiálu.

Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod evitschka » čtv 09. črc 2009 10:37:00

Ahoj korálkářky a korálkáři,
podělte se prosím o zkušenosti s různými povrchovými úpravami kovových komponentů - s čím nejraději pracujete, co vám jak rychle mění barvu, ... :geek:


Jeden příklad ze života:
kdysi dávno jsem začínala s komponenty pouze se stříbrným pokovem, dnes už pracuju i s platinou/starostříbrem, měděnou a černou barvou. Asi půl roku dávám své výrobky mimo jiné na prodej ke známé do kadeřnictví - je to fajn, akorát jsem zjistila jednu nepěknou věc - výrobky jsou vystavené na platíčkách proti oknům, takže na ně celý den svítí. Měď a černá barva jsou OK, ale komponenty stříbrné barvy po čase znatelně mění barvu do zašlé žluté. Proto přemýšlím o tom, že opustím nadobro stříbrný pokov a zůstanu u jiných.
*uaaa*

A pro zkušenější otázka na závěr - myslíte, že stejně bude měnit barvu i platinový/starostříbrný pokov?
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Iacek » čtv 09. črc 2009 11:45:08

Z vlastní zkušenosti můžu říct , že stříbrný mi taky zacházel do žluta a co si pamatuju, že jsem měla komponenty pokovené platinou, tak ty zacházely spíš do černa a daly se očistit. Stříbro soce vypadá ze začátku hezky ale pro dlouhodobější nošení nebo každodenní nošení bych určitě brala spíš platinu.
Osobně si nedovedu představit, že bych ze stříbra/platiny přestala dělat, protože se mi to nejlíp hodí k oblečení.
Uživatelský avatar
Iacek
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř 08. črc 2009 11:53:37
Bydliště: Nový Jičín

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod gianelle » čtv 09. črc 2009 12:26:58

Stříbro (z Rooyi) žloutne jak blbé, rozebírala jsem starší věci a ty komponenty jsou naprosto nepoužitelné. A černý pokov z Fabosu se při nošení odírá - klasické komponenty ani tak ne, ale kupovala jsem od nich černý řetízek a po několika nošeních se změnil ve starozlato :D
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod zehaz » čtv 09. črc 2009 13:16:47

S tím se také potýkám, ale co s tím? Je to k vzteku, když už si s tím dá člověk tu práci a po pár nošeních je to úplně jiné, často dost ohavné :evil: Zkoušela jsem to přelakovávat, ale moc to nepomohlo. *cry* Tak taky stále hledám nějaké řešení.......
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Anisalah » čtv 09. črc 2009 16:35:14

díky tomu, že mám vše v krabičkách, tak i postříbřené naučnice, které mám dva roky a nosím je (patří do kategorie oblíbené a vhodné skoro ke všemu) tak mi barvu nezměnili... ale u rooyi již nekupuju postříbřené jehly a nýty neb mi brzy zežloutly a byla to hrůůza. Jinak, když mi i pravé stříbro zčerná, tak na vše (i na bižu) používám starý kartáček na zuby a trochu zubní pasty a vše se blyští jako nové :-) :-)
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod paaajinka » čtv 09. črc 2009 16:56:39

Stribrne komponenty jsem hodne pouzivala, kdyz jsem s koralky zacinala, ted uz je moc nevytahuju a pokud ano, tak se snazim pouzivat jen kvalitni dratek, se kterym mam uz dlouhou dobu dobre zkusenosti (jen skoda, ze se z nej nevyrabi i nytky)... Nejradsi mam asi staromosaz a staromed, docela dobre se pracuje i s gun metalem, samy o sobe vypadaji uz vcelku zasle, takze pokud casem zajdou jeste vic, tak se vlastne nic nedeje :) . S cernymi komponenty moc dobre zkusenosti nemam, na nekterych bylo videt hned pri koupi, ze jsou krapet osoupane, jedine kvalitni jsem kupovala tusim na saphire a na koralek-obchodu..
Uživatelský avatar
paaajinka
 
Příspěvky: 78
Registrován: stř 17. čer 2009 19:55:43

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod smilegirl » pát 10. črc 2009 22:31:57

Nejkvalitnější drát, který jsem kdy používala je měděný silně postříbřený Gütermann z Baumaxu. Mají různé tloušťky a jsou opravdu kvalitní, pokov vydrží a nemění tak rychle barvu, neloupe se. Ale cena je poněkud vyšší. Inu, kvalitka od německých hobbystů... (nijak nepodporuju Baumax - ten nesnášim *rofl1* )
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Leela » pon 13. črc 2009 7:46:24

Nemáte některá zkušenosti s komponenty od Lopiho? Dík :P
Nyní na nové adrese - http://leelabeads.net - velký dík patří Gi!
a teď už dokonce i fejsbůková! :D http://www.facebook.com/pages/Leela-bea ... 1022287062
Uživatelský avatar
Leela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 394
Registrován: úte 09. čer 2009 15:36:36
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Aeschna » pon 20. črc 2009 15:04:15

Černá olejzá i z Bijoux... i když bůhví, co zákaznice s tím náhrdelníkem dělala, podezřívám ji, že to byl opakovaně režim celý den-koupel-spánek-celý den... :lol:
Aeschna
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. črc 2009 18:32:39

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Aeschna » pon 20. črc 2009 15:05:11

Leelo, myslíš Smržovku? Já mám ketl. jehly stříbro a měd a v pohodě, jsou trošku silnější a tvrdší, než jsem zvyklá, ale dobrý ;-)
Aeschna
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 19. črc 2009 18:32:39

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod evitschka » úte 21. črc 2009 9:21:03

Včera jsem zahájila zajímavý experiment. Na přímé světlo na okno jsem si dala jeden komponent se stříbrným pokovem a jeden s platinovým pokovem (obojí z Bijoux Components). Nechám je tam pár dní a uvidím, co který udělá. Na okně rosím kytky, takže tam bude i celkem vlhko a možná je i trošku potrápím parfémem. Pak to zdokumentuju a dám vědět, jak to dopadlo ;)
Don't say no, just say now.
http://czechbeadwork.blogspot.com/
Uživatelský avatar
evitschka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1282
Registrován: pon 15. čer 2009 7:43:14
Bydliště: nedaleko Třebíče
Úroveň: Mírně pokročilá, ale pořád s něčím začínám...

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod regi.m » úte 21. črc 2009 12:23:16

evitschka píše:Včera jsem zahájila zajímavý experiment. Na přímé světlo na okno jsem si dala jeden komponent se stříbrným pokovem a jeden s platinovým pokovem (obojí z Bijoux Components). Nechám je tam pár dní a uvidím, co který udělá. Na okně rosím kytky, takže tam bude i celkem vlhko a možná je i trošku potrápím parfémem. Pak to zdokumentuju a dám vědět, jak to dopadlo ;)


Zajímavý experiment *thup* . Jen by to chtělo srovnat od více výrobců či dodavatelů :( .
Nedávno jsem si koupila ketlovací jehly v Rooyi a chtěla jsem jim to pak donést vrátit, strašně se to loupalo a bylo to k ničemu, naštěstí škoda jen 10 Kč. Už tam jehly nikdy nekoupím ! :D
regi.m
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte 09. čer 2009 15:50:59
Bydliště: Valašsko

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Monna » úte 21. črc 2009 13:29:54

Já stříbrné komp. používám už jen minimálně a spíš když to někdo chce, nebo když to jinak nelze vyrobit..skoro vždycky mi to nějak zežloutne a zajde a je jedno, kde to koupím.

Nej. zkušenosti mám se starozlatem a mědí, ale hlavně gun metal, to je úžasný držák! černá časem zezelená..zlato zčervená.. :oops:
Uživatelský avatar
Monna
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 730
Registrován: čtv 11. čer 2009 11:03:25
Bydliště: Klecany

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod gianelle » úte 21. črc 2009 14:34:34

regi.m píše:
evitschka píše:Včera jsem zahájila zajímavý experiment. Na přímé světlo na okno jsem si dala jeden komponent se stříbrným pokovem a jeden s platinovým pokovem (obojí z Bijoux Components). Nechám je tam pár dní a uvidím, co který udělá. Na okně rosím kytky, takže tam bude i celkem vlhko a možná je i trošku potrápím parfémem. Pak to zdokumentuju a dám vědět, jak to dopadlo ;)


Zajímavý experiment *thup* . Jen by to chtělo srovnat od více výrobců či dodavatelů :( .
Nedávno jsem si koupila ketlovací jehly v Rooyi a chtěla jsem jim to pak donést vrátit, strašně se to loupalo a bylo to k ničemu, naštěstí škoda jen 10 Kč. Už tam jehly nikdy nekoupím ! :D

Já jsem v Rooyi kdysi koupila gun kaloty a jehly, jehly byly zkroucené a kaloty se taky loupaly ...
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod TRZ04 » úte 21. črc 2009 20:16:45

Já teda nakupuju komponenty snad jen v Rooye, protože mám velkou spotřebu a řekla bych, že tam se to nejvíc vyplatí. Je ale pravda, že poslední dobou se jim jehly i kaloty loupou. Nedělají to všechny, ale naštve to. Navíc zpočátku měli ty jehly mnohem slabší, což bylo lepší. Před nějakou dobou jsem si na zkoušku vzala očk.jehly z Fabosu. Mají mnohem menší očka a jsou slabší, než z Rooyy, ale jsou měkké. Mám strach, že se ta očka při sebemenším tlaku otevřou. Stříbro mi tmavne, takže radši používám starozlato a měď. Ale stříbro je zase bezkonkurenčně nejprodávanější. Je to těžký. Už nevím, kde to kupovat, aby to něco vydrželo. :roll:
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Anisalah » úte 21. črc 2009 21:05:55

já v rooye už nýty a jehly nenakupuju... chodím do kamenného obchůdku České korálky. Rooya má již delší dobu divné rozplálé hlavičky na nýtech a jehla se mi už delší dobu nepodažila sehnat postříbřená a ne platinová. Navíc mi postříbřené z českých korálků nečernají (nežloutnou) a neloupou se :-) Protože nemám ráda zlato, mosaz a černé komponenty, a miluju stříbrnou barvu, tak se vyplatí si trochu připlatit :-)
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod verulina » stř 22. črc 2009 6:14:54

Ten kamenný obchod České korálky má i e-shop? Je to tento? http://www.ceske-koralky.cz/scripts/index.php
verulina
 
Příspěvky: 182
Registrován: stř 10. čer 2009 17:19:52
Bydliště: Rohatec

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Anisalah » stř 22. črc 2009 12:08:17

verulina píše:Ten kamenný obchod České korálky má i e-shop? Je to tento? http://www.ceske-koralky.cz/scripts/index.php


jj to je přesně on, nýty a jehly jsou sice trochu měkčí, ale ještě nikdy se mi nerozpojily :-)
Anisalah
 
Příspěvky: 105
Registrován: pon 29. čer 2009 9:39:37

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod smilegirl » stř 22. črc 2009 20:21:51

Anisalah píše:
verulina píše:Ten kamenný obchod České korálky má i e-shop? Je to tento? http://www.ceske-koralky.cz/scripts/index.php


jj to je přesně on, nýty a jehly jsou sice trochu měkčí, ale ještě nikdy se mi nerozpojily :-)


To mě zas od nich nýty a jehly připadají, že mají nejlepší tvrdost... třeba z foxtrotu jsou hrozně tvrdý a z fabosu a z bijoux mi přišly dost měkký... akorát co měli v kamenném obchůdku maxi balení za dost výhodné ceny, tak to už zrušili a prodávají tam 100 jehel málem za 20 kč.... což je už fakt moc....
Uživatelský avatar
smilegirl
 
Příspěvky: 98
Registrován: úte 09. čer 2009 15:06:20
Bydliště: Liberec
Úroveň: Nejraději ketlování - pokročilý a sem tam drátky - začátečník

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod Leela » čtv 23. črc 2009 7:34:49

Aeschna píše:Leelo, myslíš Smržovku? Já mám ketl. jehly stříbro a měd a v pohodě, jsou trošku silnější a tvrdší, než jsem zvyklá, ale dobrý ;-)

Ano, myslela jsem Smržovku. Děkuji za info :P
Nyní na nové adrese - http://leelabeads.net - velký dík patří Gi!
a teď už dokonce i fejsbůková! :D http://www.facebook.com/pages/Leela-bea ... 1022287062
Uživatelský avatar
Leela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 394
Registrován: úte 09. čer 2009 15:36:36
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Barvy pokovů - názory, zkušenosti,...

Příspěvekod funnyy » pát 07. srp 2009 21:52:11

Komponenty - koralky.sk - postriebrené - zléé, už v balení boli také hocijaké, fľakaté a tak.
- koralkovanie.sk - tombakové komponenty - nemôžem sa sťažovať, zatiaľ najlepšie ihly a nity a háčiky do uší, s akými som robila
- rooya.cz - postriebrené - rýchlejšie zažltnú, všimla som si aj napr. zatláčací rokajl po pol roku bol otrasný na náhrdelníku....
Dorazila mi zásielka anracit a postriebrené ihly a nity od Lopiho - Smržkovka, tak uvidím čo za kvalitu to bude.
Potom robím zo starozlatom (alebo antický bronz) a to sa mi pozdáva zatiaľ ako povrchová úprava najviac. S platinovými komponentami moc nerobím.
funnyy
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 07. srp 2009 7:54:18
Bydliště: Hlohovec, Kremnica


Zpět na Komponenty a návlekový materiál

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron