Rada pro začátečníka

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

Rada pro začátečníka

Příspěvekod kuře » úte 26. čer 2012 9:54:55

Ahoj,
potřebovala bych poradit, jsem naprostý začátečník... Co dělat, když dělám medailonek s fotkou a pryskyřice mi přeteče? Okraje opatrně otřu, ale co mám dělat se spodkem pod který hmota nateče? V jaké fázi mám utřít, aby tam nezůstaly stopy? Právě když je to moc tekutý a zvednu medailonek do výšky vyleju to.... Jestli existuje něco, čím by to šlo po zatvrdnutí vyčistit? Medailonky mám položené na pečícím papíře.
Díky všem za rady
kuře
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31. srp 2010 8:02:06

Re: Rada pro začátečníka

Příspěvekod Miss Tattooo » úte 26. čer 2012 9:59:14

Lehce obrousit po zatvrdnutí a nebo zkusit odloupnout v "gumové" fázi. Ale jistější je zalévat nadvakrát a lůžko neplnit moc.
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Rada pro začátečníka

Příspěvekod kuře » úte 26. čer 2012 10:51:09

Obrousit smirkem pod vodu? Gumová fáze nastane cca kdy? A když budu zalévat nadvakrát jak dlouho mám počkat do druhé dávky?
Díky
kuře
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31. srp 2010 8:02:06

Re: Rada pro začátečníka

Příspěvekod Dragonela » úte 26. čer 2012 15:35:40

já nemám dobrý zkušenosti s odstraňováním potom (ale třeba to jde někomu líp). radši volím variantu otřít hned a skoro celý, nechat jen tenkou vrstvičku, která se při otírání nerozleje a zalít pak znova. Už jsem se taky naučila zalévat nadvakrát. je to fakt lepší. nechávám vytvrdit 48 hodin (po 24 mi to nepřijde dost pevný) a pak dávám druhou vrstvu.
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: Rada pro začátečníka

Příspěvekod kuře » stř 27. čer 2012 12:15:30

Upatlání nakonec dopadlo dobře, je to trochu vidět, ale žádná tragédie, já jsem s tím trochu jezdila po papíře a tím jsem to asi trochu utřela. Děkuji všem za rady
kuře
 
Příspěvky: 23
Registrován: úte 31. srp 2010 8:02:06

Re: Rada pro začátečníka

Příspěvekod Kachka » čtv 27. zář 2012 14:25:34

chci se zeptat zda je nutné si kupovat lak na fimo nebo decoupage. nestačí obrazek vytisknout z jedné strany nalepit průhlednou lepenku a z té druhé zase oboustranou lepenku a pak nalít pryskyřici?
Kachka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27. zář 2012 14:16:52


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron