Lak na fimo

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Lak na fimo

Příspěvekod gianelle » pát 26. čer 2009 8:26:14

Holky, čím lakujete fimo?
Jaký lak mi doporučíte? Představovala bych si něco laciného, ve velkém balení, rychleschnoucího :lol:
Zatím používám lak na nehty z tržnice, vyhovuje mi, ale není to teda moc "profesionální" *rofl1*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Lak na fimo

Příspěvekod spuka » pon 29. čer 2009 12:22:40

Já koupila rovnou s fimem malou lahvičku laku ( prý na fimo ... v SAAK obchodě ) ... myslím že stála 100,-. Když jsem včera přetírala fimo, tak to i docela rychle schlo, a když jsem viděla kolik toho ubylo, tak to mám asi tak na deset let. :roll:
Uživatelský avatar
spuka
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 22. čer 2009 10:41:47

Re: Lak na fimo

Příspěvekod jilinka » pon 29. čer 2009 12:23:57

mám vodou ředitelný lak na Fimo, je ale relativně drahý
holky říkají, že lakujou nějakým normálním lakem (sportakryl nebo cojávím jakej je ten název...)
jilinka
 

Re: Lak na fimo

Příspěvekod lenika » pon 29. čer 2009 15:06:53

já mám taky vodní eberhard faber lak, sice stojí kolem stovky, ale pokud se nechystáš na velkovýrobu korálků nebo nechceš mít super lesklé fimo, tak ti i těch 35 ml musí vydržet docela dlouho; moc velký balení radši nekupovala - ušetřím dvacku a pak ho půlku vyhodím, protože se zkazil...

nebo se na nějaké lakování vykašlat a radši leštit - kdybych věděla, jak na to, šla bych do toho, hodně lakované hodně lesklé fimo se mi moc nelíbí
Uživatelský avatar
lenika
 
Příspěvky: 183
Registrován: stř 10. čer 2009 21:51:02
Bydliště: u Jihlavy

Re: Lak na fimo

Příspěvekod spuka » pon 29. čer 2009 18:33:37

lenika píše:já mám taky vodní eberhard faber lak, sice stojí kolem stovky, ale pokud se nechystáš na velkovýrobu korálků nebo nechceš mít super lesklé fimo, tak ti i těch 35 ml musí vydržet docela dlouho; moc velký balení radši nekupovala - ušetřím dvacku a pak ho půlku vyhodím, protože se zkazil...

nebo se na nějaké lakování vykašlat a radši leštit - kdybych věděla, jak na to, šla bych do toho, hodně lakované hodně lesklé fimo se mi moc nelíbí



jojo .. to je přesně ten co mám a včera jsem s ním lakovala
Uživatelský avatar
spuka
 
Příspěvky: 44
Registrován: pon 22. čer 2009 10:41:47

Re: Lak na fimo

Příspěvekod zehaz » čtv 09. črc 2009 20:47:11

Ono nejde ani o ten lesk, ale aby to vydrželo dlouho hezké a neublížil tomu pot. Vyzkoušela už jsem kde co, a pořád to nebylo ono. Až jsem na jedněch zahraničních stránkách objevila radu...lak na parkety. Ten zahraniční tady sice k sehnání není, ale používám CLASSIC, na bázi syntetické pryskyřice, a je to skvělý. Zaschne za den, ale nechám ho ještě alespoň tři dny vytvrdit a pak už se to ani nehne. pot, sprcha, kosmetika, ani slaná mořská voda tomu nevadí. *idea* Horší je to s těmi komponenty.....
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Jytka » pát 10. črc 2009 20:35:38

zehaz píše:Ono nejde ani o ten lesk, ale aby to vydrželo dlouho hezké a neublížil tomu pot. Vyzkoušela už jsem kde co, a pořád to nebylo ono. Až jsem na jedněch zahraničních stránkách objevila radu...lak na parkety. Ten zahraniční tady sice k sehnání není, ale používám CLASSIC, na bázi syntetické pryskyřice, a je to skvělý. Zaschne za den, ale nechám ho ještě alespoň tři dny vytvrdit a pak už se to ani nehne. pot, sprcha, kosmetika, ani slaná mořská voda tomu nevadí. *idea* Horší je to s těmi komponenty.....


A mohla bys víc specifikovat ten lak? Ty speciální laky na fimo mi taky nevyhovují. Uvažovala jsem i o Sidoluxu - modeláři si ho chválí.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Lak na fimo

Příspěvekod zehaz » sob 11. črc 2009 20:15:20

teď mám CLASSIC z OBI, výrobce je :cry: nečitelný...jen jde přečíst Meffert ČR spol. s. r. o.......je dobrý, sice dýl schne, ale stačí jeden nátěr. za den je to suché a pak to nechám někde na teple třeba týden. Kamarádka měla ode mne korálky u moře, koupala se v nich a nic. ani to nesleplo, žádná změna. Před tím jsem měla od firmy SOKRATES, jmenoval se Tango. Taky byl dobrý, schnul rychleji, ale musely se dělat nátěry dva. Ty ředitelný vodou nechci, protože aby to bylo trvanlivý, musí být nejméně tři nátěry, což ohromně zvyšuje pracnost. Hlavně to nesmí mít UV filtr, protože to potom korálky zabarvuje do růžova, nebo žluta, vypadají zašle a zničí to výsledný efekt. Transparentní fimo pod tím úplně zčerná...hrůza :evil: Jednou jsem si takhle zničila celou várku.....
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Lak na fimo

Příspěvekod gianelle » ned 12. črc 2009 6:55:23

Zkusila jsem koupit pikslu Nitrolaku (všechny ostatní laky byly ve zvrhle velkých baleních), tak ho co nejdřív vyzkouším a dám vědět
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Lak na fimo

Příspěvekod gianelle » pát 24. črc 2009 14:54:52

Tak jsem zkusila ten nitrolak. První dojem - opravdu mocný smrádek připomínající lak na nehty a lehce žlutavé zbarevní. Obsahuje to ten UV bazmek, což jsem si samozřejmě před koupí nepřečetla ... ale není to na škodu. Schne rychle (výrobce udává dvě hodiny, ale dá se na to máknout už po pár minutách) a korálky se blyští jak inkriminované části psího těla :mrgreen:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Lak na fimo

Příspěvekod kiwika » ned 09. srp 2009 10:55:59

Nemohli byste mi také poradít, čím zahladit po ztvrdnutí fimo? Brousíte to něčím? když na tom mám obtisk, jde to nějak vyhladit?
Uživatelský avatar
kiwika
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 362
Registrován: pon 29. čer 2009 18:53:31
Bydliště: Kladno
Úroveň: mírně pokročilá a přijímám kritiku a dobré rady!

Re: Lak na fimo

Příspěvekod gianelle » ned 09. srp 2009 11:58:48

velké "terénní nerovnosti" brousím po upečení jemným šmirglem - pod vodou ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Jytka » ned 09. srp 2009 17:49:34

zehaz píše:teď mám CLASSIC z OBI, výrobce je :cry: nečitelný...jen jde přečíst Meffert ČR spol. s. r. o.......je dobrý, sice dýl schne, ale stačí jeden nátěr. za den je to suché a pak to nechám někde na teple třeba týden. Kamarádka měla ode mne korálky u moře, koupala se v nich a nic. ani to nesleplo, žádná změna. Před tím jsem měla od firmy SOKRATES, jmenoval se Tango. Taky byl dobrý, schnul rychleji, ale musely se dělat nátěry dva. Ty ředitelný vodou nechci, protože aby to bylo trvanlivý, musí být nejméně tři nátěry, což ohromně zvyšuje pracnost. Hlavně to nesmí mít UV filtr, protože to potom korálky zabarvuje do růžova, nebo žluta, vypadají zašle a zničí to výsledný efekt. Transparentní fimo pod tím úplně zčerná...hrůza :evil: Jednou jsem si takhle zničila celou várku.....


Tak jsem zkusila ten lak z OBI a kdybych tam neměla takový pidibublinky, tak by byl super. Stejné to bylo se syntetickým lakem na fimo. Když jsem to trochu zředila, bylo to lepší, nicméně tam pořád nějaká bubla zůstala. Buď mám nějakou špatnou techniku nebo jsem moc náročná.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Lak na fimo

Příspěvekod zehaz » ned 09. srp 2009 18:58:57

???koukám na to pod lupou, a žádný bubliny nevidím. Prohlížím i starší fimo, a taky nic. Že by štětec? Tím to ale asi nebude, lakuju tím, který mi zrovna přijde do ruky. Nebo nevím, co přesně myslíš. Vím, že se tu už o tom mluvilo, ale nějak se mi to neděje. Tak jsem to nafotila – i v detailech, koukni na to, ale myslím, že tam nejsou. Obrázek
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Jytka » ned 09. srp 2009 20:39:34

Zkusila jsem to nafotit, ale lépe to nešlo. Jsou vidět jako malé bílé ťupky. Možná to příště zkusím víc zředit a natírat jen slabou vrstvu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Lak na fimo

Příspěvekod zehaz » ned 09. srp 2009 20:59:53

jj, vidím to, ale to se mi tam fakt nedělá, jak to lakuješ??? já mám korálek pevně napíchnutý na párátku, rychle jím otáčím, a štětcem rychle šmrdlám sem tam.......lak neředím, na vrstvu moc nekoukám, jen rychle šmrdlám kolem dokola...
Obrázek a jak to děláš ty???
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Jytka » pon 10. srp 2009 15:53:26

Dělám to obdobně, ale tak nějak pomalu a opatrně. Prostě se s tím moc s..u. Zkusím přidat na rychlosti.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Lak na fimo

Příspěvekod zehaz » pon 10. srp 2009 16:00:43

Jytka píše:Dělám to obdobně, ale tak nějak pomalu a opatrně. Prostě se s tím moc s..u. Zkusím přidat na rychlosti.

Přemýšlím, jak se ti tam ten vzduch může dostat.....lakuješ to rovnou z plechovky?? nebo to přeléváš do menší?? Já jedu rovnou z velký plechovky, vzpoměla jsem si, že úplně kdysi dávno, jsem lak odlévala, a to bylo jakoby napěněný, ale to už dávno nedělám, ať žije pohodlnost!!!! Jinak už mě nic nenapadá, v čem by mohl být rozdíl....
Uživatelský avatar
zehaz
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 08. črc 2009 17:39:22
Bydliště: Janovice

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Jytka » pon 07. zář 2009 7:31:35

Tak jsem zatím zjistila, že proti bublinkám je nejlepší použít štěteček z laku na nehty. Ne že by tam nebyla žádná, ale skoro žádná.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Lejana » pon 07. zář 2009 13:20:20

Já strkám před natíráním lak na fimo do ledničky zchladit, trochu jakoby zhutní a bubliny se tolik nedělají.
Uživatelský avatar
Lejana
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 533
Registrován: čtv 11. čer 2009 9:48:48
Bydliště: Třebíč/ Kramolín/ Brno
Úroveň: pokročilá, ale pořád se mám co učit a učím.....

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Fruitensse » pon 07. zář 2009 15:44:57

Moje zkušenosti jsou takové, že fimo lak docela postačí. Leštit kulaté korálky je k zbláznění. Nejjednoduší je vrtačka s takovým tim plsteným nástavcem, ale vrtačku nemám. Smirkový papír výrobek poškrábe, doporučuji brusnou houbičku na stříbro to nejjemnější nebo i tu hrubší a pak použit jemnější, dolešit jemnou látkou (ale je to makačka, dělám to jen u plochých korálků nebo přívěsků). Ještě k těm bublinkám, já mam dojem že to děláš štětec. Mám nakej štětec ze sobích chlupů, byl dražší, je plochý, ale štětinky jemné docela a nedělá bublinky narozdíl od jiných. Myslim že je Nerchau. A levnějším hobby lakům se vyhněte, po čase začnou lepit. =) tot vše co vim
Uživatelský avatar
Fruitensse
 
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 25. čer 2009 20:15:52
Úroveň: Fimo - lektorka, středně pokročílá korálkářka (nikoliv šička)

Re: Lak na fimo

Příspěvekod gianelle » pon 07. zář 2009 22:03:21

Tak abych uvedla na pravou míru ten nitrolak - korálky sice jakž takž uschly, ale pořád to nebylo tak "suché" jak bych si představovala - respektive korálky se lepily na sebe a při oddělání se lak odtrhával. Pomohlo až několikadenní sušení na přímém slunci a neustálé protřepávání. Nitrolak nechávám na dřevo, na které je určen a vracím se k laku na nehty z tržnice :mrgreen:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Lak na fimo

Příspěvekod redbat » stř 07. říj 2009 19:12:31

Fruitensse píše:Moje zkušenosti jsou takové, že fimo lak docela postačí. Leštit kulaté korálky je k zbláznění. Nejjednoduší je vrtačka s takovým tim plsteným nástavcem, ale vrtačku nemám. Smirkový papír výrobek poškrábe, doporučuji brusnou houbičku na stříbro to nejjemnější nebo i tu hrubší a pak použit jemnější, dolešit jemnou látkou (ale je to makačka, dělám to jen u plochých korálků nebo přívěsků). Ještě k těm bublinkám, já mam dojem že to děláš štětec. Mám nakej štětec ze sobích chlupů, byl dražší, je plochý, ale štětinky jemné docela a nedělá bublinky narozdíl od jiných. Myslim že je Nerchau. A levnějším hobby lakům se vyhněte, po čase začnou lepit. =) tot vše co vim


tak ja tu vrtacku mam... aj tie nastavce z plste... ale musis byt velmi opatrna pretoze ked len troska viac pritlacis tak ti to koralku trosku zdeformuje.... brusila som predtym jemnym brusnym papierom ale tak o ruky nechcem prist... ja fimo varim takze sa na nom robi ten blby povlak.... cakam kedy kupime novu pec a budem sa moct pustit do pecenia :) zatial si ale zozeniem nejaky ten lak nech koralky vyzeraju lepsie....
redbat
 
Příspěvky: 51
Registrován: úte 14. črc 2009 19:36:50

Re: Lak na fimo

Příspěvekod waikiki » sob 24. říj 2009 20:25:01

ne ze bych byla nakej profik, to ani nahodou, dneska jsem fimo zkousela poprve ;)
ale ten lak mi prisel zbytecne drahej, tak jsem to po vypeceni a vychladnuti mazla lakem na nehty a prijde mi to dostacujici... no, uvidim, co to udela, az to zmokne nebo bude na slunicku:)
Uživatelský avatar
waikiki
 
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. říj 2009 21:19:33
Bydliště: Praha

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Kerolajna » pon 09. srp 2010 9:46:12

Ahoj, mám neodbytné nutkání toto téma zaktualizovat a podělit se o zkušenost. :) Velmi se mi osvědčil bezbarvý krycí autolak ve spreji. Taková černá plechovka, mají ji všude (OBI, Bauhaus, Hornbach, atd.), stojí cca 100,- za 200ml, značka MOTIP. Schne rychle (30min) a korálky se krásně lesknou a hlavně nelepí - hobby lak i lak na dřevo příšerně lepily. Kulaté korálky stačilo napíchat na hřebíčky, nastříkat první vrstvu a pak otočit a přešplíchnout ještě jednou, na spojnici vrstev se mi žádnej výraznej přechod neudělal. Ale je nutné korálky předtím trochu přejet pod vodou jemným šmirglem, jinak by se tam mohly udělat bublinky nebo jiné nepěknosti.
S leštěním jsem měla problém, půjčila jsem si od přítele přímou brusku (Dremel), takovou tu věcičku se spoustou nástavců, mmj. i na vrtání, a pokoušela se hotové Fimo leštit plstěným nástavcem, bohužel se ukázalo, že 10K otáček je na korálky příliš a korálky to neleští, ale ukrajuje. :D No a zpomalit se to nedá. Naštěstí po použití autolaku už žádný leštění nebylo potřeba.
Uživatelský avatar
Kerolajna
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Brno
Úroveň: Středně pokročilá, konstruktivní kritika vítána :)

Re: Lak na fimo

Příspěvekod olivia » ned 14. lis 2010 1:54:40

zehaz píše:Ono nejde ani o ten lesk, ale aby to vydrželo dlouho hezké a neublížil tomu pot. Vyzkoušela už jsem kde co, a pořád to nebylo ono. Až jsem na jedněch zahraničních stránkách objevila radu...lak na parkety. Ten zahraniční tady sice k sehnání není, ale používám CLASSIC, na bázi syntetické pryskyřice, a je to skvělý. Zaschne za den, ale nechám ho ještě alespoň tři dny vytvrdit a pak už se to ani nehne. pot, sprcha, kosmetika, ani slaná mořská voda tomu nevadí. *idea* Horší je to s těmi komponenty.....

a ten lak na parkety nemoze byt zavadny na pokozku??
olivia
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 01. lis 2010 19:33:54

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Střípek štěstí » ned 14. lis 2010 10:42:28

olivia píše:
zehaz píše:Ono nejde ani o ten lesk, ale aby to vydrželo dlouho hezké a neublížil tomu pot. Vyzkoušela už jsem kde co, a pořád to nebylo ono. Až jsem na jedněch zahraničních stránkách objevila radu...lak na parkety. Ten zahraniční tady sice k sehnání není, ale používám CLASSIC, na bázi syntetické pryskyřice, a je to skvělý. Zaschne za den, ale nechám ho ještě alespoň tři dny vytvrdit a pak už se to ani nehne. pot, sprcha, kosmetika, ani slaná mořská voda tomu nevadí. *idea* Horší je to s těmi komponenty.....

a ten lak na parkety nemoze byt zavadny na pokozku??

Mne se lak na parkety neosvědčil, mám pocitm že to stále lepí :(
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Jytka » ned 14. lis 2010 16:45:18

Střípek štěstí píše:
olivia píše:
zehaz píše:Ono nejde ani o ten lesk, ale aby to vydrželo dlouho hezké a neublížil tomu pot. Vyzkoušela už jsem kde co, a pořád to nebylo ono. Až jsem na jedněch zahraničních stránkách objevila radu...lak na parkety. Ten zahraniční tady sice k sehnání není, ale používám CLASSIC, na bázi syntetické pryskyřice, a je to skvělý. Zaschne za den, ale nechám ho ještě alespoň tři dny vytvrdit a pak už se to ani nehne. pot, sprcha, kosmetika, ani slaná mořská voda tomu nevadí. *idea* Horší je to s těmi komponenty.....

a ten lak na parkety nemoze byt zavadny na pokozku??

Mne se lak na parkety neosvědčil, mám pocitm že to stále lepí :(


Asi záleží na laku. Ten co doporučuje Zehaz je v pohodě, akorát má nepatrně žlutavý nádech. Pokožce nevadí, přestože mám citlivou. Také můžeš zkusit nějaký lak na dětské dřevěné hračky.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Clefairy » pát 19. lis 2010 1:16:12

Já používám lak na nehty, co nakupuju v akci u oriflejm :D zatim jsem se nedostala do obi...ale jinak ten lak od eberhard je naprd, hrozně lepí a má takovej divnej vzhled mi příde
Clefairy
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 19. lis 2010 1:09:08

Re: Lak na fimo

Příspěvekod Jytka » pát 19. lis 2010 22:01:05

Clefairy píše:Já používám lak na nehty, co nakupuju v akci u oriflejm :D zatim jsem se nedostala do obi...ale jinak ten lak od eberhard je naprd, hrozně lepí a má takovej divnej vzhled mi příde


S tím názorem na fimo lak od eberhard souhlasím. O laku na nehty jsem četla, že některé mohou fimo naleptávat, ale pokud ho máš vyzkoušený a "nezlobí" tak proč ne. Myslím ale, že by byly vhodné i jiné laky na parkety, někde doporučovali polyuretanový. Pokud nechci lesk jak blesk, ale jen jemný, hedvábný, používám Sidolux na podlahu. Min. 3 vrstvy a každou ještě zapeču asi 5 min. na 100 C (někde na netu to doporučovali). Drží v pohodě, bublinky minimálně, žádné tahy štětce znát taky nejsou, ale je s tím trošku práce. Na rovné plochy je ale asi nejlepší pryskyřice.
Uživatelský avatar
Jytka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 175
Registrován: stř 17. čer 2009 20:46:03
Bydliště: Kladno

Další

Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron