Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Různé způsoby obšívání kabošonů, vyšívání s korálky, našívání na filc, šperky ze sutašek

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Kalupinka » stř 11. črc 2012 6:29:36

Na zavěšení je mám taky na očku. A k tomu nalepení. Na 14tkové rivolky tu samou velkou nebo o trošku menší (třeba 12mm) mističku?
Kalupinka
 
Příspěvky: 78
Registrován: pon 27. pro 2010 22:13:26
Bydliště: Velké Pavlovice
Úroveň: stále pokročilý začátečník

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod MajkaHus » stř 11. črc 2012 22:24:51

Jak je libo ;) je to jedno ... zkusila jsem i experiment ... koupila jsem 14mm lůžko (náušnici) a nalepila jsem do něj 10mm rivolku a obšila ... hihi a nikdo nic nepoznal ... nebylo to plánované jen jsem špatně nakoupila naušnice a rivolky a když to tak špatně vyšlo šla jsem do experimentu ;) :D
Uživatelský avatar
MajkaHus
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob 21. dub 2012 16:50:47
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Arynia » pát 20. črc 2012 15:53:38

Tak nevím, jestli jsem svůj příspěvek vložila správně, ale je to docela akutní. Asi dva měsíce zpět jsem se nechala unést obšívanými kabošony, rivolkami... a začala jsem se učit obšívat peyotem. Nepříjde mi to až tak složité jenže.. při prvním pokusu se mi stalo, že ve fázi, kdy jsem do "mističky" vložila kabošon a začla uzavírat, mi to po stranách ruplo. Na poprvé jsem to ještě přešla. Pak to celkem šlo, ale u posledního výrobku, kdy jsem měla hotový obšitý kamínek, tak vše v pořádku, ale tak dvakrát mi mohl spadnout a napodruhé mi rupl stejně jak ten první - po straně. Tak nevím, čím by to mohlo být, jestli není příliš na těsno nebo moc neutahuju. Používám S-lon a Toho korálky. O materiálech sem se poučila v prvé řadě. Docela mě to odradilo od dalších pokusů.. vím, neměla sem ho moc paprčit a ochmatávat, tak dlouho, než mi vypadl z ruky (taky jsem měla sto chutí si obě ruce useknout), ale zas nadruhou stranu, taková věc se může stát při vší opatrnosti každýmu, kdo si takovej šperk koupí a to bych se asi musela na místě odstřelit, kdybych někomu něco prodala (ten materiál je potřeba přece jenom tu a tam vykompenzovat) a pak se tomu dotyčnému stalo tohle. Tak jestli máte někdo nějaký tip, na co si dát pozor, tak budu ráda. Jsem tak trochu k těm materiálům docela podezírává, nejradši bych, aby vydržely přinejmenším atomovou válku:D ..no dobře atomovou válku asi zrovna ne, ale ráda bych alespon podobná rizika minimalizovala.

Jinak předem děkuji.
Arynia
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. črc 2012 14:56:10

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod gianelle » pon 23. črc 2012 11:46:24

nejlepší by bylo to vidět a ještě lepší to mít v ruce, ale myslím že možnosti jsou následující:
-moc těsné obšití - sice jsem s tím případem ještě nesetkala, ale myslím že by to v některých případech mohlo způsobit přetržení nitě, základní řada by měla být tak dlouhá, aby se dala na kamínek pohodlně natáhnout, dát o korálek víc je vždycky lepší než o korálek míň.
- poškozená nebo vadná nit - s-lon je pevný, ale hodně se třepí a teoreticky je možné že jsi tu nit třeba někde prošila, prodřela nebo že se roztřepila třeba při párání a nebo máš prostě špulku s vadnou nití - když ho zkusíš přetrhnout v ruce, jde to?
- vadný - ostrý korálek (pravděpodobnost je velmi nízká, ale i u TOHO se to může stát) nebo korálek, který praskl během šití nebo při pádu

možná bych ještě vyzkoušela i další druhy nití na trhu - třeba fireline je dobrá a téměř se netrhá
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Arynia » pát 27. črc 2012 19:14:56

Díky moc. Možná už jsem na to též přišla.. při bližším prozkoumání jsem zjistila, že se mi při nárazu o kachličky pár korálků rozbilo.. nu což.. dobré poučení pro příště. Jinak máš nádherný výrobky. Dřív jsem tu a tam něco uketlovala, ale tyhle šité věci mě nadchly a zvítězily na plné čáře:)
Arynia
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát 20. črc 2012 14:56:10

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Mentonka » čtv 16. srp 2012 14:07:07

Ahoj, už nějaký ten pátek se snažím obšít rivolku peyote stehem a nedaří. Nemáte někdo nějakou pomůcku s jakým počtem rokajlu začít? SW rivolka vel. 14 a rokajl TOHO Round 11/0. Zkoušela jsem naposledy podle návodů na internetu - 34ks v první řadě a je to velké :-(
Asi jsem na to nešikovná. Začínala jsem obšitou kuličkou, ta byla v pohodě, placatý kulatý korálek jsem nakonec podařila podle toho ruského návodu, kde je základem čtyřkorálek....ale toto? :(
Uživatelský avatar
Mentonka
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 22. dub 2012 15:45:49
Bydliště: ČR
Úroveň: jsem teprve na začátku...zkouším a pomalu se snad i lepším...

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod gianelle » čtv 16. srp 2012 14:54:54

Mentonka píše:Ahoj, už nějaký ten pátek se snažím obšít rivolku peyote stehem a nedaří. Nemáte někdo nějakou pomůcku s jakým počtem rokajlu začít? SW rivolka vel. 14 a rokajl TOHO Round 11/0. Zkoušela jsem naposledy podle návodů na internetu - 34ks v první řadě a je to velké :-(
Asi jsem na to nešikovná. Začínala jsem obšitou kuličkou, ta byla v pohodě, placatý kulatý korálek jsem nakonec podařila podle toho ruského návodu, kde je základem čtyřkorálek....ale toto? :(

Nešikovná? Určitě ne ;)
Počet korálků na obvodu rivolky se špatně odhaduje. Na 14mm sedí buď 36 korálků Delica nebo TOHO Treasures a 32 korálků TOHO Round 11/0 (samozřejmě ani TOHO není úplně 100% pravidelné, takže se výjimečně může stát, že ten počet nebude sedět, ale pak do základního návleku prostě přidáš nebo ubereš dva korálky, podle potřeby)
Nebo mrkni sem viewtopic.php?f=34&t=8327 - holky tu psaly na jaký počet korálků obšívají různě velké rivolky.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod kajmii » čtv 16. srp 2012 15:38:17

Já mám obšití čehokoliv vždycky malý. Nejdřív to vypadá dobře a nakonec tam ten kabošon nenarvu. Nejhorší je to u placatejch pčedmětů, tak to obvykle poznám až po několika řadách :roll: :roll: :roll:
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Mentonka » čtv 16. srp 2012 15:48:41

Gi, moc děkuji za odpověď. Zkusila jsem 32 a stále to úplně nesedí. Už mě napadá jen, že to co v kladenském obchodě vydávají za SW vel.14 nebude tak úplně pravda a ve skutečnosti je menší. Celkově tam mají trochu problém s velikostmi, rokajl prodávají pouze preciosu po 50g sáčcích, absolutně neoznačenou. Je to taková trochu bojovka pro mě odhadnout ten správný poměr a pak vybrat ty nejhezčí kousky :-D
Ale dnes mi právě přišel poštou balíček s TOHO, tak jsem čekala, že konečně budu mít náušnice....jdu to ještě zkusit. Dávám si čas dnes do půlnoci a pak si je od někoho koupím :-(
Uživatelský avatar
Mentonka
 
Příspěvky: 26
Registrován: ned 22. dub 2012 15:45:49
Bydliště: ČR
Úroveň: jsem teprve na začátku...zkouším a pomalu se snad i lepším...

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod jilinka » čtv 16. srp 2012 16:05:18

Mentonka píše:Gi, moc děkuji za odpověď. Zkusila jsem 32 a stále to úplně nesedí. Už mě napadá jen, že to co v kladenském obchodě vydávají za SW vel.14 nebude tak úplně pravda a ve skutečnosti je menší. Celkově tam mají trochu problém s velikostmi, rokajl prodávají pouze preciosu po 50g sáčcích, absolutně neoznačenou. Je to taková trochu bojovka pro mě odhadnout ten správný poměr a pak vybrat ty nejhezčí kousky :-D
Ale dnes mi právě přišel poštou balíček s TOHO, tak jsem čekala, že konečně budu mít náušnice....jdu to ještě zkusit. Dávám si čas dnes do půlnoci a pak si je od někoho koupím :-(

strašně záleží na utahování. každej to má jinak.
Vím, že jsme s někým obšívaly naprosto stejným rokajlem rivolku stejné velikosti a lišilo se nám to o 2 korálky a oběma nám to sedělo dobře. Je to o každém, jak šije. To, co psala Gi je ale asi nejčastější "standard", zkusila bych prostě o 2 míň nebo víc.
Mně se stalo i to, že když šiju náušnice a jednu šiju až později, že utahuju jinak a nesedí mi to asi se stejnými korálky. Podruhý už to mám jinak.
jilinka
 

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod TRZ04 » pát 17. srp 2012 6:56:50

Mentonka píše:Ahoj, už nějaký ten pátek se snažím obšít rivolku peyote stehem a nedaří. Nemáte někdo nějakou pomůcku s jakým počtem rokajlu začít? SW rivolka vel. 14 a rokajl TOHO Round 11/0. Zkoušela jsem naposledy podle návodů na internetu - 34ks v první řadě a je to velké :-(
Asi jsem na to nešikovná. Začínala jsem obšitou kuličkou, ta byla v pohodě, placatý kulatý korálek jsem nakonec podařila podle toho ruského návodu, kde je základem čtyřkorálek....ale toto? :(

Nic si z toho nedělej, já s tím taky zápasím už nějakou dobu. Pár věcí jsem už obšila, ale rivolky mi prostě nejsou souzený - počet, nepočet. Občas to vyzkouším, hodím do kouta, za tři měsíce se zase odhodlám a se stejným výsledkem. Zkoušela jsem i dvojdírkový rokajl, myslela jsem, že to bude jednodušší, ale se stejným výsledkem.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod popopopo » čtv 14. úno 2013 21:35:12

Poradíte mi prosím, jak obšít ten otvor u placky tohoto typu? Udělat základní řady peyotem a pak korálky zvětšovat? Díky
Obrázek
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod gianelle » čtv 14. úno 2013 21:49:45

popopopo píše:Poradíte mi prosím, jak obšít ten otvor u placky tohoto typu? Udělat základní řady peyotem a pak korálky zvětšovat? Díky
Obrázek


jo, v podstatě jo. Začít malým rokajlem, třeba 15/0 a ušít peyotovou dutinku ze sudého počtu tak, aby se pohodlně vešla dovnitř a mírně "přečuhovala" nad placku a v dalších řadách pak používat větší rokajl
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Sarlote » pon 22. črc 2013 17:20:06

Po dlouhé odmlce jsem šila kabošon,ale ovál...Šila jsem to peyote stehem,ale kámen mi kupoval ředitel naší firmy a je kluzký(serafinit) a nevím jak dodržet okraj(hrany)toho oválu, pořád se mi to sune....základ mám malý rokajl a dál jsem postupovaly Toho 15 treasure......díky za rady a pěkný den....Sarlote
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod mnaaauu » pon 29. črc 2013 6:27:44

Treasure jsou ale dvanáctky... Patnáctky jsou toho round. Nicméně zkus přidat ještě par řad patnáctkama a nebo máš to obsiti velké tak musíš ubrat tam. Že je to oval ničemu nevadí teď jsem takhle obsivala ruzenin ;-)
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod haany » ned 22. zář 2013 21:23:58

Dlho som netusila, na co by mohlo byt dobre sit peyote dvomi ihlami, ale dnes som na to prisla a zrejme objavila Ameriku *rofl1* Da sa to efektne vyuzit pri obsivani kabosonu, je to sice mozno trochu zdlhavejsie, ale praktickejsie a clovek aspon nemusi trikrat parat koralky, ked netrafi ten spravny pocet :mrgreen:
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Iťulec » úte 19. lis 2013 10:44:00

zkoušel už někdo obšít kabošon korálkami preciosa?
Iťulec
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 19. kvě 2011 13:17:17
Bydliště: Prušánky

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod gianelle » úte 19. lis 2013 10:55:14

Iťulec píše:zkoušel už někdo obšít kabošon korálkami preciosa?

jo, dělám to poměrně běžně, hlavně u větších kamenů (rivolky nebo kabošony pod 2 centimetry bych s tím asi neobšívala, ale větší šutry klidně), buď používám preciosu v kombinaci s "japoncem", jako třeba tu
třeba tu http://gianelle.beadforum.cz/gallery/ne ... 7jeans.jpg
a nebo klidně preciosu samotnou,
jako třeba tu
http://gianelle.beadforum.cz/gallery/ne ... alley1.jpg
http://gianelle.beadforum.cz/gallery/ne ... 7freya.jpg
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Iťulec » úte 19. lis 2013 11:04:18

díky mám doma víc preciosi než toho, tak to jsem ráda že to můžu i takhle zpotřebovat :)
Iťulec
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 19. kvě 2011 13:17:17
Bydliště: Prušánky

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod mnaaauu » úte 19. lis 2013 22:10:34

Iťulec píše:díky mám doma víc preciosi než toho, tak to jsem ráda že to můžu i takhle zpotřebovat :)


Uplně hravě jí mužeš použít :) je celkem pravidelná a já šiju preciosou hodně. Obšívám s ní cokoliv, šiji dutinky, dělám výšivku.... ;) Toho jsem ve vetším začala nakupovat a používat až ted v létě. Do té doby byla u mě prioritou Preciosa a nemužu si stěžovat ;-)
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod Radula32 » pon 24. úno 2014 17:48:10

Děvčata, mám dotaz. Jaký je další možný způsob konečného obšití kabošonu na plsti, než je brick stich? Mám na mysli tu poslední zakončovací řadu. Předem děkuji za odpověď
Radula32
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24. úno 2014 17:02:50
Úroveň: zacatecnik

Re: Obšívání kabošonů na 100 způsobů

Příspěvekod kikina » úte 25. úno 2014 9:01:17

Já třeba používám takový steh, o kterém nevím, jak se jmenuje, ale jestli umíš normálně obšít (začistit) knoflíkovou dírku, tak to je on. Jen se vždycky před vpíchnutím do látky navlékne korálek. Ve výsledku pak korálky neleží vedle sebe (jako u bricku), ale jsou srovnané za sebou.
Nehodí se to ale všude, třeba na sponách se do toho chytají vlasy, tam je lepší ten brick.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Předchozí

Zpět na Obšívání kamenů, korálková výšivka, sutašky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron