LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Měsíční "soutěže" o nejlepší výrobek na dané téma
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Soutěž v tvorbě šperků na dané téma. Své soutěžní výrobky můžete vkládat do třetího týdne daného měsíce, poslední týden v měsíci se hlasuje a hodnotí. Vítěz získává privilegium vyhlásit téma na další kolo soutěže.

Čtěte prosím pravidla soutěže: viewtopic.php?f=57&t=775

Máte k dispozici 1 hlas

Anketa končí za pát 01. úno 2013 1:05:22

mnaaauu
31
41%
anchesenamon26
2
3%
Anavi
5
7%
gianelle
21
28%
jilinka
17
22%
 
Celkem hlasů : 76

LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod Sigel » pát 30. lis 2012 23:39:43

Na základě dvou "žádostí" prodlužuju vkládání do neděle.
Vymýšlím rychleji, než bych čekala... :D
Pro tento měsíc se nechte inspirovat ostrovy a kontinenty, které (ať už byly bájné, skutečné, či něco mezi) zmizely v hloubi moří a času. Přemýšlejte o jejich podobě, o jejich přírodě, která byla jedinečná, o kulturách, které na nich vzkvétaly. Nechte svou fantazii volně putovat časoprostorem a prostřednictvím svého šperku vyneste ztracený kontinent znovu na denní světlo. Můžete ztvárnit dávné bájné civilizace, tak, jak si je představujete, můžete zrekonstruovat atmosféru ostrova, který kdysi skutečně existoval, ale můžete cokoliv z toho také zachytit v podobě tichého čekání na mořském dně (musí být ale patrné, že to, co je nyní pod vodou, bylo kdysi souší).

Jako námět si tedy zvolte potopený kontinent / ostrov, který existuje buď v bájích a fantastických teoriích, nebo je reálný. Zbytek je ovšem jen a jen na vás. Můžete si vymyslet vlastní rostlinné a živočišné druhy, vlastní civilizace a kultury. Budou to magií vládnoucí kmeny, nebo civilizace disponující technologiemi, o kterých se nám ani nesnilo? Bude to tichý ostrov, na kterém lidská noha nikdy nespočinula? To náleží vaší představivosti. Technikám ani stylu se meze nekladou, jen jako obvykle žádám, abyste nedělali šperk podle cizího schématu (samozřejmě se to nevztahuje na návody typu "jak na brick stitch", opravdu mám na mysli jen návody na konkrétní šperky).

Následující seznam slouží jako malé vodítko, není nutné se ho držet.
Ostrovy a kontinenty bájné: Atlanida, Lemurie, Mu, Hyperborea, Avalon, Kumari Kandam...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ostrovy a kontinenty skutečné: Zealandia, Kerguelen Plateau, Théra, Krakatoa...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Btw, když zadáte v googlemaps tyhle souřadnice: 31.264466,-24.145615 a přiblížíte si to, je tam na mořském dně taková obdélná struktura tvořená dokonale rovnými liniemi, mému v geologii nepoučenému zraku to nepřipadá jako přírodní útvar... Dlouhé je to asi 120 km. Ztracené dávné technologie? ;) Atlantida to nejspíš není, ale je hezké si to představovat...
P.S.: Omlouvám se za ten román, za to můžou povinné normostrany školních seminárek...
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj

Příspěvekod mnaaauu » ned 06. led 2013 20:09:28

KDyž se Dávno ztracený ráj spojí s mou láskou k Řecku, nemůže vzniknout nic jiného než Bájná Atlantida.. Teorii kde byla je hodně, já zastávám samozřejmně tu řeckou ;-) a to, že SAntorini (nejkrásnější řecký ostrov), je pozustatek právě Atlantídy ... Proto jsem na dvě časti náhrdelníku, které symbolizují pevninu zvolila řecký vzor, doprostřed posadila Poseidonův chram a vše zahalila mořem, zelení a jistým tajemnem, který Atlantida už sama o sobě nabízí... ;-)

Obrázek
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - vkládejte do 24.1. 23:

Příspěvekod anchesenamon26 » čtv 17. led 2013 18:42:34

Není to šperk a není to celé z korálků, takže nevím zda je to platný příspěvek... Nicméně dávno ztracený ráj si představuju takto - Dobu, kdy ještě nebyli lidé, kdy krajina byla panenská a bez známek zásahu člověka do přírody...
Přílohy
asd (1).jpg
Uživatelský avatar
anchesenamon26
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte 19. led 2010 10:23:30

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - vkládejte do 27.1.

Příspěvekod Anavi » čtv 24. led 2013 13:32:00

Tohle je moje brána do ztraceného světa (měděný drát, zlomky apatitu, opalitu a karneolu)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Anavi
 
Příspěvky: 229
Registrován: pon 27. čer 2011 13:11:34
Bydliště: Oslavany
Úroveň: začátečník, přijímám konstruktivní kritiku i pochválení

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - vkládejte do 27.1.

Příspěvekod gianelle » sob 26. led 2013 11:05:51

Toto je moje představa o ztraceném ráji. Po staré civilizaci nezbylo skoro nic, jen pár tajuplných artefaktů vyzdvižených z mořského dna a spousta otázek. Jací byli lidé, kteří je vytvořili? Kdy žili a proč se jejich domov stal součástí mořských hlubin? K čemu tyto předměty vlastně sloužily? Byly to pomůcky místního šamana a nebo šperk, kterým se zdobila královna této dávné ostrovní říše?

Keramika z Rocco-korálky - tady ty "antik" věci na mě prostě působí velmi tajemně a říkala jsem si že jako pozůstatek po dávno ztracené civilizaci by mohly fungovat, k tomu úžasné dlouhatánské říční perly a fosilní korál a k tomu rokajl z GB Beads - topaz s travertinem, otřesně nepravidelný.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Sciurus caninus ovillus

Příspěvekod jilinka » ned 27. led 2013 12:05:43

Před spojením civilizací Atlanty a Tidy vzkvétala tidská kultura mnohem lépe, než atlantská, staří Tiďané chovali nám neznámé druhy zvířat, například zvířátko s latinským názvem Sciurus caninus které již dávno vyhynulo a bývalo něčím mezi veverkou a psem. Obrázek
Tiďané chovali toto užitečné zvíře jako domácího mazlíčka, ale mimo to také využívali jeho kudrnatou srst pro spřádání vlny, zejména u poddruhu ovillus, který ztvárnil starověký umělec také v tomto případě. Jde o jediný dochovaný exemplář sošky tohoto zvířete. Fragmenty, vyzvednuté ze dna moře, byly zrestaurovány a po ukončení složitého procesu restaurace a konzervace artefaktů byly spolu s dalšími komponenty zavěšeny na soudobý řetěz.
Obrázek
jilinka
 

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod Sigel » pon 28. led 2013 1:07:51

Váhala jsem, jestli je výtvor anchesenamon26 dost korálkový, nakonec jsem se rozhodla ji v soutěži nechat, pokud to někomu vadí, prostě jí nedá hlas.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod Aishule » pon 28. led 2013 12:41:33

no tak tady není pochyb - mnaaauuu
Aishule
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 635
Registrován: pon 07. úno 2011 13:43:57
Bydliště: Hrušovany u Litoměřic
Úroveň: lehoulince pokročilý začátečník

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod Hanina24 » pon 28. led 2013 19:53:12

Za mě Gianelle, protože se mi trefila do vkusu ;)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod Bouřka » pon 28. led 2013 20:20:22

Ač málo příspěvků, vybrat někoho bylo teda fakt těžký. Mnaauuu - veledílo skvěle vystihující téma. Hluboká poklona. Anchesenamon - rozhodně to pojala nezvykle a originálně a za to si zaslouží uznání. Anavi - kouzelný přívěsek, který se mi moc líbí. Jen vstoupit. Gi - starobyle vyhlížející etno. Dobová krasavice či krasavec by nepohrdli. Jilinka - svěží dílko se zde málo vídanou technikou a artefaktem k sežrání. Nakonec sem dala hlas jí, páč doprovodný komentář a Sciurus caninus subsp. ovillus mě dostaly ;)
Uživatelský avatar
Bouřka
 
Příspěvky: 462
Registrován: úte 09. čer 2009 19:47:41

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod anchesenamon26 » čtv 31. led 2013 12:00:33

Hlasuju pro Gi, její náhrdelník mě prostě nadchnul. *applause*
Uživatelský avatar
anchesenamon26
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte 19. led 2010 10:23:30

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod jilinka » čtv 31. led 2013 23:40:41

tak snaha byla :D
gratuluji vítězce i Gi a těším se na další téma :)
jilinka
 

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod JaneSam » pát 01. úno 2013 9:51:06

Taktéž gratulace vítězce *applause* a s novým tématem sem *rofl1*
Uživatelský avatar
JaneSam
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 30. led 2013 8:26:50
Bydliště: Praha
Úroveň: korálek ke korálku

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod mnaaauu » pát 01. úno 2013 11:06:03

*jump* dííkyyy všem :-) a gratulka i jilince a gi :-D připravili jste mi horké chvilky :-D byl to boj ;-) téma mam připravené, uložene v pc, ale jsem do pulnoci v práci, takže ho vložím,počitam tak v pul jedne,hned co budu doma :-) takže jehly, nitě,koralky,dratky a nebo polymery do pozoru! Mate se na co těšit :-D a ještě jednou děkuji za všechny hlasy :-D
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: LEDEN 2013 - Dávno ztracený ráj - HLASUJEME

Příspěvekod Sigel » pát 01. úno 2013 17:30:03

Gratuluju vítězce a děkuji za skvělé příspěvky!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student


Zpět na Téma měsíce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků