Měnící se barva očí u koček

Pokec pro chovatele ;)

Měnící se barva očí u koček

Příspěvekod Sigel » stř 16. led 2013 11:14:25

Ahoj, mám dotaz na přítomné veterinářky, zooložky a podobně zaměřené odbornice - mému kocourovi se mění barva očí. Asi do 10 let (teď je mu 14) měl oči žluto-jantarové, pak mu postupně začalo jedno světlat a jedno tmavnout, teď už má jedno světle žluté a jedno tmavohnědé, ten rozdíl se dál prohlubuje. Chtěla jsem přihodit fotku, ale nějak se mi to prostě nedaří zachytit. Nevypadá to, že by mu ta změna dělala jakékoliv potíže; vidí pořád stejně dobře, evidentně ho nic nebolí, nemne si to, takže si starosti nedělám, ale zajímalo by mě, jestli ten jev někdo neznáte a nevíte, co to je... Díky!
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Měnící se barva očí u koček

Příspěvekod mave » stř 16. led 2013 22:17:37

Ahoj, já mám doma roční kočku a s takovým případem jsem se nesetkala.. ani při hledání na kočičích fórech jsem toho moc nenašla.. ale objevila jsem jeden vznesený dotaz podobného problému (http://www.miciny.cz/kocky-poradna/kock ... ci/109952/). Já osobně bych radši k veterináři zašla, respektive prva bych zkusila telefonicky se poptat, zda by to nemohlo být něco akutního. Já jsem taková, že radši půjdu s tím našim zlobidlem zbytečně, než abych nikam nešla a říkala si "co kdyby".. ale možná to je věkem.. já si myslím, že i lidem se věkem třeba nepatrně mění barva očí - tmavnou nebo světlají :)
dej pak vědět, jak jste dopadli :)
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku

Re: Měnící se barva očí u koček

Příspěvekod Tangled » čtv 17. led 2013 9:41:53

Nejlépe Ti určitě odpoví Andrea, ale já si myslím, že to není úplně v pořádku. Změna pigmentu v oku může být doprovodným jevem některých kočičích nemocí, případně může být způsobená tím, že se krev dostává tam kam nemá (nejsem odborník, tak to nedokážu líp vysvětlit).
Souhlasím s Mave, k vetovi bych jí určitě vzala, vždyť přeci jen občas chodíte aspoň na očkování ne?
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Měnící se barva očí u koček

Příspěvekod Skippka » čtv 17. led 2013 16:28:56

Ahoj,
co já vím, tak třeba u mláďat se ty oči postupně barví. Výmaráci a tuším že britský kočky jsou tím známé. Nebo huskyové. Dle mého se ty oči mění ještě lehce potom, ale že by až takhle moc... Zase říkáš že je to úkaz 4 let? Asi bych moc neplašila. Pokud je to duhovka a jsou to "zdravé" odstíny - ne krev, ne zákal apod. Ale k vetovi bych začla. Nebo bych si našla na netu e-mail na nějakého oftalmologa a zeptala se ho, případně přidala fotky :)

Jsem ale jen malé pískle, ani na praxi jsem se s tím zatím nesetkala.
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: Měnící se barva očí u koček

Příspěvekod Feline » čtv 17. led 2013 21:01:34

Ahoj, nechci tě děsit ale něco podobného měla i moje kočka. Měnila se jí barva očí stejně jak o popisuješ a zhruba asi taky od 10ti let. Nejdřív ten rozdíl nebyl moc patrný ale postupem času to bylo pořád nápadnější.Jedno oko měla úplně hnědé a druhé světle žluté. Když jí bylo 10 let prodělala zánět dásní, přišla o několik zubů. Jinak žádné potíže neměla. Když jí bylo 14 začala hodně pít, pila vlastně pořád,pak se jí na bříšku začaly dělat boule, které ji ale nebolely.... Veterinář jí je odoperoval, vydrželo to asi půl roku, pak se objevily znova, začaly se otevírat a to už nám veterinář doporučil konec, dřív než přijdou bolesti ... Není to veselé téma ale určitě běž s kocourkem k odborníkovi ať máš klid. Hodně štěstí *wave*
Feline
 
Příspěvky: 269
Registrován: ned 09. led 2011 12:46:33
Bydliště: Znojmo
Úroveň: mírně pokročilý notorický samouk

Re: Měnící se barva očí u koček

Příspěvekod mave » pát 01. úno 2013 9:38:57

tak jak jste dopadli? byli jste u veterináře?
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku

Re: Měnící se barva očí u koček

Příspěvekod Sigel » sob 02. úno 2013 8:19:46

Dík všem za reakce, verdikt paní veterinářky zní: prostě pigment. Kocour je v pořádku, nic mu nechybí, dokonce je na svůj věk v mimořádné kondici ;)
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Měnící se barva očí u koček

Příspěvekod mave » sob 02. úno 2013 9:29:59

tak to je skvělá zpráva :) hlavně, že to nebylo nic vážného :) a zas i my ostatní máme o zkušenost navíc.. :)
Uživatelský avatar
mave
 
Příspěvky: 422
Registrován: pon 20. zář 2010 20:31:45
Bydliště: Ostrava
Úroveň: začátečník, prosím o kritiku


Zpět na Domácí mazlíčci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron