a jak jste na tom s očima?

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod romča » ned 04. zář 2011 16:09:31

No já jsem se dneska konečně odhodlala a objednala jsem si stolní led lampu s lupou, i s dopravou cca 1100kč. Když jedu 15ku rokajl, tak oči dostávají pěkný záhul a šiju víceméně po paměti :shock:
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Dragonela » pon 05. zář 2011 8:22:59

taky začínám mít problém. u doktora mi to změřili a řekli, že mám na dálku, což mi příde divný, když mžourám blbě na blízko
tak sem si koupila levný brejle 1 dioptrie v markáči, ale nevím, jesli si tím nepokazím oči ještě víc :?
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Aishule » pon 05. zář 2011 8:33:25

Dragonela píše:taky začínám mít problém. u doktora mi to změřili a řekli, že mám na dálku, což mi příde divný, když mžourám blbě na blízko
tak sem si koupila levný brejle 1 dioptrie v markáči, ale nevím, jesli si tím nepokazím oči ještě víc :?

No tak pokud chceš mít za chvíli dioptrií ještě víc, tak jsi na správné cestě. Brýle mimo optiku bych si v životě nekoupila.
Já mám sice jedno oko krátkozraký a druhý dalekozraký, nosím kont. čočky ale bez lampičky ani ránu a i tak, když do toho brejlím dýl, tak mám ty oči úplně vypoulený *rofl1*
Aishule
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 635
Registrován: pon 07. úno 2011 13:43:57
Bydliště: Hrušovany u Litoměřic
Úroveň: lehoulince pokročilý začátečník

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod renda » pon 05. zář 2011 8:42:14

Já šiju stříbrným a průhledným rokajlem jen za dne bílého, když je hezký počasí ;) a za rok a půl korálkování, se mi oči zhoršili docela dost a často mě pálí, zvláště když u toho čumím do kompu či na TV. Naučila jsem se, že v noci jen drátuju a ketluju, šiju jen ve dne, při Mekáčsrazech se překonám k šití pod lustrem a pak si na noc dávám chladivej Optalmo Septonex mast :( , asi by jsme tu všechny měli začít šetřit na stáří na slepinec, kde budem vzpomínat na šití metalickejma 15kama pod lampou *rofl1*
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Dragonela » pon 05. zář 2011 12:31:43

Aishule píše:
Dragonela píše:taky začínám mít problém. u doktora mi to změřili a řekli, že mám na dálku, což mi příde divný, když mžourám blbě na blízko
tak sem si koupila levný brejle 1 dioptrie v markáči, ale nevím, jesli si tím nepokazím oči ještě víc :?

No tak pokud chceš mít za chvíli dioptrií ještě víc, tak jsi na správné cestě. Brýle mimo optiku bych si v životě nekoupila.
Já mám sice jedno oko krátkozraký a druhý dalekozraký, nosím kont. čočky ale bez lampičky ani ránu a i tak, když do toho brejlím dýl, tak mám ty oči úplně vypoulený *rofl1*


díky. začínám si to myslet taky. naštěstí je nepoužívám často a mám je chvilku. posunula jsi mne ke konečnému odkládanému rozhodnutí, že poleťej do koše :geek:
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Dragonela » pon 05. zář 2011 12:36:58

renda píše:Já šiju stříbrným a průhledným rokajlem jen za dne bílého, když je hezký počasí ;) a za rok a půl korálkování, se mi oči zhoršili docela dost a často mě pálí, zvláště když u toho čumím do kompu či na TV. Naučila jsem se, že v noci jen drátuju a ketluju, šiju jen ve dne, při Mekáčsrazech se překonám k šití pod lustrem a pak si na noc dávám chladivej Optalmo Septonex mast :( , asi by jsme tu všechny měli začít šetřit na stáří na slepinec, kde budem vzpomínat na šití metalickejma 15kama pod lampou *rofl1*


:lol: :lol: taky mě to napadlo. jak moc bude mít v budoucnu tohle šití vliv na to, že budu díky němu slepá.
a k tomu ještě díky mému milovanému metalu i silně nahluchlá.
popravdě ale je to dost blbá představa :?
Uživatelský avatar
Dragonela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 819
Registrován: sob 01. srp 2009 10:25:52

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Likra » pon 05. zář 2011 14:49:54

Aishule píše:
Dragonela píše:taky začínám mít problém. u doktora mi to změřili a řekli, že mám na dálku, což mi příde divný, když mžourám blbě na blízko
tak sem si koupila levný brejle 1 dioptrie v markáči, ale nevím, jesli si tím nepokazím oči ještě víc :?

No tak pokud chceš mít za chvíli dioptrií ještě víc, tak jsi na správné cestě. Brýle mimo optiku bych si v životě nekoupila.... *rofl1*

Před pár lety jsem měla dost velké problémy s očima, mám rozhozenou osost a tak mi dali cylindry, no a když jsem byla tenkrát na kontrole a postěžovala si, že nějak nemůžu zaostřit (doma troje různé brýle - na čtení, k počítači, atd. ..., tak mi milá paní doktorka doporučila, ať si jdu koupit brýle do supermarketu. To opravdu potěší...

Dnes je mám čtvery, někdy je střídám, někdy šiju bez nich - nějak mi stále "lítají" oči.
Nejlépe se mi šije přes den a pak až v noci. V podvečer a večer na to nevidím, bolí oči a z nich i hlava, koneckonců není na práci ani klid... A pokud chci začít něco nového, musím vybírat barvy zásadně ve dne - pokud je vyberu při umělém světle, druhý den se pak divím, cože jsem to vlastně dala dohromady, a vybírám kombinace znovu ...
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Sigel » pon 05. zář 2011 15:02:57

Já si dávám pozor, abych měla vždycky dost světla, taky nekorálkuju, když mám oči unavený, ale jinak dobrý. Měla jsem brejle do fotokomory, protože jsem nebyla schopná ve špatným světle zaostřit fotku, ale jak jsem je nosila, tak jsem je za chvíli potřebovala na čtení i za denního světla a pak už skoro furt. Mrchy oči si zvykly na pohodlí a zeslábly... Tak jsem brejle přestala nosit, nutila jsem oči pracovat a zase se to spravilo. Teď už nezaostřím jen ve tmě, ale to je snad nějaká jiná vada než obyč krátkozrakost. Hodně prý pomáhá záměrně koukat do různý dálky, aby se muselo "přeostřit", např. když člověk dlouho sedí u počítače, tak si dát pauzu, kouknout se z okna, na špičky bot, na protější stěnu apod., zkrátka do různých vzdáleností, aby se protáhly oční svaly. Dá se na to najít i specializovaný profi cvičení.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod gianelle » pon 05. zář 2011 15:28:43

Tady oči zatím OK, ale netroufám si odhadnout jak to bude vypadat v budoucnu. Oba moji rodiče mají "sbírku"různých sil a druhů brejlí a mně to určitě taky čeká, zatím s tím bojuju dobrým osvětlením a pravidelnou "oční gymnastikou" ... mnohem víc mi ale v současné době vadí všichni ti hodní lidé, kteří chtějí jenom moje dobro (a já si ho nechci nechat vzít :D ) Nejvíc se to projevuje u babičky, která vždycky chvilku brejlí na hromádku patnáctek a pak mi začne přerývaným hlasem promlouvat do duše: "Nelinko, pro boha svatého, nedělej to, vždyť si zkazíš oči" *rofl1*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Mayim » pon 05. zář 2011 18:38:56

gianelle píše:Tady oči zatím OK, ale netroufám si odhadnout jak to bude vypadat v budoucnu. Oba moji rodiče mají "sbírku"různých sil a druhů brejlí a mně to určitě taky čeká, zatím s tím bojuju dobrým osvětlením a pravidelnou "oční gymnastikou" ... mnohem víc mi ale v současné době vadí všichni ti hodní lidé, kteří chtějí jenom moje dobro (a já si ho nechci nechat vzít :D ) Nejvíc se to projevuje u babičky, která vždycky chvilku brejlí na hromádku patnáctek a pak mi začne přerývaným hlasem promlouvat do duše: "Nelinko, pro boha svatého, nedělej to, vždyť si zkazíš oči" *rofl1*


jako bych slyšela svoji babičku: "to máš z těch korálků"... brýle nosím od svých deseti let, a nejvíc se mi oči zhoršily po nástupu na VŠ (zvlášť poslední rok) a potom po nástupu na brigádu do archívu, kde jsem celé dny trávila u počítače - no, teď v práci jsem u počítače taky celé dny, přijdu domů a sednu ke korálkům... do dvou let mám další dioptrie *jump*
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Skippka » pon 05. zář 2011 19:30:55

Já jsem asi divná, ale mě se za poslední dva roky oči zlepšili :) Ale netuším zda na to mělo vliv to moje rozvíjející se šití :) Každopádně doktor mi řekl při poslední kontrole, že by mi měl dát slabší brýle, ale že nemůže, poněvadž by se mi moc lišili dioptrie a při mých vadách bych potom mohla oslepnout na jedno oko (mozek by ho prostě odstavil)... Blázinec prostě :)
I pád na držku je pohyb vpřed...
Uživatelský avatar
Skippka
Moderátor
 
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 23. črc 2009 17:41:58
Bydliště: Litoměřice/Brno
Úroveň: malý břídil

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Kerolajna » pon 05. zář 2011 23:08:12

Já zatím žádný problémy v rámci korálkováni nemám, brýle nenosím a tak nějak obecně mám velmi dobrej zrak. I když patnáctkám se vyhýbám jak můžu, občas s nima šiju třeba cellinu nebo obšiju kabošon, ale jsou mi tou svojí prťavostí protivné. Kdybych šila nějakej objekt jen z nich, tak bych si asi u strýce v dílně ukradla to nasazovací zvětšovací "oko", co používá, když ryje nějaký pidiornamenty do zlata. *rofl1* Víc než nějaký korálkování mi kazí oči počítač - to je tak, když má někdo prastarý 19" CRT s rozbitým nastavením barev, takže je permanentně přepálený a navíc má nevhodnou obnovovací frekvenci. Stačí hodina a mám totálně krvavý oči. A to mi ještě nezačal semestr, kdy budu mít tři předměty v CADu, no už bych si pro jistotu měla šetřit na slepeckýho psa a modlit se, že se najde dobře placená brigáda nebo hodnej Ježíšek. :D
Uživatelský avatar
Kerolajna
 
Příspěvky: 182
Registrován: pon 09. srp 2010 9:26:24
Bydliště: Brno
Úroveň: Středně pokročilá, konstruktivní kritika vítána :)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Aishule » úte 06. zář 2011 6:19:13

Skippka píše:Já jsem asi divná, ale mě se za poslední dva roky oči zlepšili :) Ale netuším zda na to mělo vliv to moje rozvíjející se šití :) Každopádně doktor mi řekl při poslední kontrole, že by mi měl dát slabší brýle, ale že nemůže, poněvadž by se mi moc lišili dioptrie a při mých vadách bych potom mohla oslepnout na jedno oko (mozek by ho prostě odstavil)... Blázinec prostě :)

No mě šití očařka taky vcelku doporučila, jelikož mi to jedno oko šilhá a tímhle si prý posiluju oční svaly.
A nevyřešily by to u tebe čočky? Já to tak řešila, museli mi do brýlí dávat dioptrie i na to dalekozraký oko, který je nepotřebovalo, jelikož jsem ten rozdíl nesnesla a mohla se mi rozskočit hlava, jen mi je na zkoušku nasadil. A teď mám čočku jen na tom jednom oku a paráda. K brýlím už se ani nechci vrátit, čočky jsou krásně pohodlný, při ničem nepřekážej,v zimě se nic nemlží a manipulace s nima se zmákne za chvilku.
Aishule
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 635
Registrován: pon 07. úno 2011 13:43:57
Bydliště: Hrušovany u Litoměřic
Úroveň: lehoulince pokročilý začátečník

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Anavi » úte 06. zář 2011 8:26:33

ahojky děvčata,
tak koukám, že na tom budem všechny dost podobně..
já nosím brýle na dálku cca od 8. třídy zš.. od té doby mám 4 dioptrie nahoru.. naposledy, když jsem byla u očařky, docela se zhrozila, že vůbec vidím se stávajícími brýlemi, dala mi o dioptrii a čtvrt silnější skla, ale po 3 letech to není zas tak hrozný, nato, že jsem u počítače byla cca 13 hodin denně a zbytek u korálků, drátků etc., občas i stihnu juknout na telku.. jinak brýle mám dvoje oboje na dálku, akorát jedny slabší k pc, abych netrápila oči a na dálku jiné.. ale nějak se mi nechce nosit místo náhrdelníků brýle a pořád je prohazovat... *rofl1*
Uživatelský avatar
Anavi
 
Příspěvky: 229
Registrován: pon 27. čer 2011 13:11:34
Bydliště: Oslavany
Úroveň: začátečník, přijímám konstruktivní kritiku i pochválení

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Moirain » úte 06. zář 2011 9:24:17

Tím, že se oči používají k tomu, k čemu jsou stvořeny, tj. ke koukání, se oči neničí, ani čtením pod peřinou, ani koukáním na drobné korálky. Vadí jim dlouhodobé zaostření na jednu vzdálenost, proto je dobré při práci u počítače jednou za čas kouknout z okna, jít se projít na záchod, atd. Ano, je dobré mít práci dobře osvětlenou, ale to, že máte šero, neznamená, že oslepnete, nebo se vám zhorší dioptrie, jen se oči krátkodobě unaví.

Stejná pověra je, že když budete nosit správně silné brýle, tak oči zleniví a zhorší se, nesmysl je nosit nesprávné brýle a nepřiměřeně je tak namáhat, z toho jsou pak moc výživné bolesti hlavy. Vada se s průběhem let může zvyšovat, snižovat, růst vady zastavit, po pár letech zase zrychlit, kolem 40 už přicházejí téměř nevyhnutelně na řadu brýle na čtení.

Brýle jsem nosila 21 let, nakonec jsem měla něco kolem devíti dioptrií na dálku, což je hodnota, kdy už nevidíte ani na blízko, v podstatě ani na špičku vlastního nosu. Dědičná vada z tátovy strany, žádné čtení pod dekou ani nic podobného na to vliv nemělo. Vloni v prosinci jsem byla na laserové operaci a jsem naprosto spokojení, vidím perfektně, zahojilo se to dokonale.
Moirain
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 17. čer 2009 12:29:41

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod romča » úte 06. zář 2011 9:36:57

Já nosím brýle od 3let, mám několik vad - dalekozrakost,tupozrakost, levé oko mi ujíždí, mám pocit, že se mi k tomu přidává i jakási stařecká chabozrakost :D Je fakt, že mám hodně velký problém "přeostřit", takže si musím dávat pauzy.Šiju a čtu pod hodně ostrým světlem, jinak bych to nedala. Na tu lampičku s lupou se těším, na ty pišišvory mrňavý bude dobrá :-)
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Mayim » úte 06. zář 2011 10:55:00

Anavi: takhle mi doktorka po třech letech na VŠ nahodila tři dioptrie k původním -4 a -2 a kousek. Po dalším roce a něco ještě jednu... V červnu jsem si nechávala z první výplaty dělat nové brýle a zatím to vypadá, že oči drží, dioptrií mám pořád stejně *jump*
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod TRZ04 » úte 06. zář 2011 11:59:05

Brýle nosím asi od 4. třídy. Postupně mi narůstaly dioprie, nejvíc asi v pubertě. Teď jsem na 6 diopriích na dálku, brýle nosím stále. Já brýle miluju a kdyby nebyly tak drahé, tak bych jich měla ke každému oblečení jiné. Ale na druhou stranu mě láká ta operace, protože by bylo fajn otevřít ráno oči a aspoň něco vidět, nemuset se koupat v bazénu či v moři s brýlemi. No, zatím o ní neuvažuju, ale nikdy neříkej nikdy....
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Mayim » úte 06. zář 2011 13:43:47

nějakou dobu jsem nosila čočky, ale vždycky se mi strašně rychle unavily oči (a to jsem těch značek vyzkoušela docela dost); o operaci tak trochu uvažuju, ale za a) ještě zatím nejsou moc finance a za b) pokud opravdu nemusím, doktory obcházím obloukem...
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod romča » úte 06. zář 2011 18:18:58

Mayim píše:nějakou dobu jsem nosila čočky, ale vždycky se mi strašně rychle unavily oči (a to jsem těch značek vyzkoušela docela dost); o operaci tak trochu uvažuju, ale za a) ještě zatím nejsou moc finance a za b) pokud opravdu nemusím, doktory obcházím obloukem...


čočky nosím jednorázovky, většinou v létě, abych mohla mít sluneční brýle :-) a pokud neslepnu, tak mě doktoři pod kudlu nedostanou.
Ta lampa s lupou už dorazila a je skvělá, na titěrnou práci dokonalá *jump*
Uživatelský avatar
romča
 
Příspěvky: 380
Registrován: úte 09. čer 2009 15:16:52
Bydliště: Česká Lípa
Úroveň: pokročilý závislák, stále se učící

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Miss Tattooo » úte 06. zář 2011 22:02:10

romča píše:
Mayim píše:nějakou dobu jsem nosila čočky, ale vždycky se mi strašně rychle unavily oči (a to jsem těch značek vyzkoušela docela dost); o operaci tak trochu uvažuju, ale za a) ještě zatím nejsou moc finance a za b) pokud opravdu nemusím, doktory obcházím obloukem...


čočky nosím jednorázovky, většinou v létě, abych mohla mít sluneční brýle :-) a pokud neslepnu, tak mě doktoři pod kudlu nedostanou.
Ta lampa s lupou už dorazila a je skvělá, na titěrnou práci dokonalá *jump*

Letos jsem si konečně pořídila sluneční dioptrický brejle a můžu jen doporučit, jsou super, jen je občas sranda s přehazováním :D
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Mayim » stř 07. zář 2011 6:06:57

Miss Tattooo píše:
romča píše:
Mayim píše:nějakou dobu jsem nosila čočky, ale vždycky se mi strašně rychle unavily oči (a to jsem těch značek vyzkoušela docela dost); o operaci tak trochu uvažuju, ale za a) ještě zatím nejsou moc finance a za b) pokud opravdu nemusím, doktory obcházím obloukem...


čočky nosím jednorázovky, většinou v létě, abych mohla mít sluneční brýle :-) a pokud neslepnu, tak mě doktoři pod kudlu nedostanou.
Ta lampa s lupou už dorazila a je skvělá, na titěrnou práci dokonalá *jump*

Letos jsem si konečně pořídila sluneční dioptrický brejle a můžu jen doporučit, jsou super, jen je občas sranda s přehazováním :D


o těch jsem uvažovala jednu dobu taky, ale když mi optik vyčíslil, na kolik by přišly (-7 a -5, tenčené docela hodně), neudělalo se mi dobře, pořídila jsem čočky a obyč sluneční brýle.
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Anavi » stř 07. zář 2011 16:28:58

Mayim píše:o těch jsem uvažovala jednu dobu taky, ale když mi optik vyčíslil, na kolik by přišly (-7 a -5, tenčené docela hodně), neudělalo se mi dobře, pořídila jsem čočky a obyč sluneční brýle.


Mayim: já o kontaktách taky jeden čas uvažovala. sousedka si je chválila, jak je prima zase vidět svět neohraničenej obroučkama, ale prý jí z toho pálily oči, i přesto, že měla nějaký senzitivky... já mám oči taky docela choulostivý, vadí mi i řasenka.. na kolik vyjdou nějaký levnější z těch "lepších"?
Uživatelský avatar
Anavi
 
Příspěvky: 229
Registrován: pon 27. čer 2011 13:11:34
Bydliště: Oslavany
Úroveň: začátečník, přijímám konstruktivní kritiku i pochválení

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Mayim » pát 09. zář 2011 11:11:12

a i když jsem měla čočky, tak jsem si stejně na nose ty "brýle" (co tam v tu chvíli nebyly) prostě posouvala... *rofl1*
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Moirain » pát 09. zář 2011 11:25:44

brýle si po nose šoupu i 9 měsíců po operaci a co už žádné brýle, krom slunečních, ani nevlastním
Moirain
 
Příspěvky: 108
Registrován: stř 17. čer 2009 12:29:41

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Mili » ned 11. zář 2011 12:49:15

Tak koukám že jsme na tom všechny podobně ;) . Mně se po roce korálkování oči zhoršily natolik, že jsem musela znovu vyhledat očního lékaře( brýle jsem měla dříve jako malá asi do 7tř. ZŠ). Oči mě bolely kolikrát tak, že jsem cítila každou cévu v oku a bolela mi od očí stašně hlava. Ovšem šila jsem i v pološeru atd. Dostala jsem na každé oko 1 diopt. a teď už je to lepší, když šiju s brejlema tak mi pak oči nebolí. To světlo je asi jedno z nejdůležitějších, plánuji si na 15 pořídit také lampičku s lupou a šít je pod lupou, abych v budoucnu nelitovala.
Uživatelský avatar
Mili
 
Příspěvky: 487
Registrován: sob 26. zář 2009 23:42:21
Bydliště: Praha 7-Holešovice
Úroveň: Mírně pokročilá; ráda přijmu pochvalu, rady i kritiku;-)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod martinadk » pon 09. led 2012 10:09:12

tak děvčata, v září jsem si říkala, že budem brejlovci asi všichni, ale nedávno jsem viděla v BB úžasnou reklamu a nedalo mi to jsem teď dát odkaz na ty stránky. jestli takhle skončím *look* bude furt lepší než přestat s korálky *sun*
http://craftoptics.com/
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Sarlote » ned 30. pro 2012 18:05:02

romča píše:No já jsem se dneska konečně odhodlala a objednala jsem si stolní led lampu s lupou, i s dopravou cca 1100kč. Když jedu 15ku rokajl, tak oči dostávají pěkný záhul a šiju víceméně po paměti :shock:

Romčo, můžeš mi napsat kterou jsi si kupovala? Nosím brýle na čtení 1,7, ale večer jsem slepá jak patrona....Celý den koukám do PC, tak je to záhul,,,,Sarlote
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Kalupinka » čtv 31. led 2013 15:56:32

S očima problém nemám. Ikdyž nosím brýle na dálku, na šití to sundávám a v pohodě. Mám jiný problém. A to jsou ruky. V těhotenství mě "chytly" karpální tunýlky. A mrchy se občas ozvou i teď :(
Kalupinka
 
Příspěvky: 78
Registrován: pon 27. pro 2010 22:13:26
Bydliště: Velké Pavlovice
Úroveň: stále pokročilý začátečník

Re: a jak jste na tom s očima?

Příspěvekod Sarlote » sob 02. úno 2013 17:38:17

Zítra bych měla došít první trojúhelníky z 11/0 a zjistila jsem i když mám brýle,že důležité je světlo.....mám sice lampičku kam jsem si chtěla pořídit úspornou žárovku 100W,ale na tem závit nepasuje. Jinak k té lampičce s lupou jsem slyšela ,že si spíš zkazí oči na větší dioptrie.....nemám ji,ale pokud ji někdo má ráda bych slyšela názor...děkuji Sarlote
Sarlote
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned 21. říj 2012 15:49:15
Úroveň: střední

Další

Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron