Malé bublinky v pryskyřici

Tipy pro samotnou práci s pryskyřicí, motivy na zalévání, kombinace s jinými materiály atd.

Malé bublinky v pryskyřici

Příspěvekod catii » stř 06. úno 2013 9:57:23

Ahojda,

potřebovala bych poradit. Když zalévám pryskyřicí, tak ji důkladně míchám cca 20-30 minut a nechám také chvíli odstát. Jakmile ji ale zaliju, po chvilce tuhnutí se mi v ní udělají takové ty pidibublinky, které ani párátkem nedostanete ven. Nevíte někdo co s tím? Hlídám ji často a veškeré bublinky, které jsou odstranit, odstraním, ale tyto vůbec nejdou. Udělaly se mi jak na koupených motivech z fleru (které už jsem nijak nepřetírala), tak na mých vlastních motivech vytisknutých jako normální fotka a třikrát přetřených lepidlem na decoupage.

Díky moc za případné rady, Verča :)
catii
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. kvě 2010 10:39:50

Re: Malé bublinky v pryskyřici

Příspěvekod gianelle » stř 06. úno 2013 10:09:44

nepomohlo by to zahřát?
viewtopic.php?f=37&t=8316#p72422
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Malé bublinky v pryskyřici

Příspěvekod catii » stř 06. úno 2013 10:17:42

To mě taky napadlo a i jsem to zkoušela a navíc jsem pryskyřici chvilku omylem nechala u větrání počítače, takže zahřátá byla možná až dost :D
catii
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. kvě 2010 10:39:50

Re: Malé bublinky v pryskyřici

Příspěvekod Sigel » stř 06. úno 2013 11:11:07

Používáš klasická lůžka, nebo lepíš na fimo? U klasických lůžek je potřeba dát si pozor, aby pod papírem nebylo ani nejmenší množství vyduchu, ale fimo navíc má samo od sebe mírně porézní strukturu, která může tohle způsobovat. chce to přelakovat něčím bytelnějším, než lepidlem na decoupage. Na fimo používám lesklý polyurex, na papír jsem ho nezkoušela, ale je vodou rozpustný, takže s papírem opatrně...
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Malé bublinky v pryskyřici

Příspěvekod catii » stř 06. úno 2013 20:33:02

Používám jen lůžka s papírem, fimo jsem nezkoušela. Tím vzduchem by to možná mohlo být, je pravda, že když to lepím do puzet tak to nejde přilepit úplně, protože mají uprostřed takový malý výběžek. Ale snažím se to vždycky maximálně přimáčknout.
catii
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. kvě 2010 10:39:50

Re: Malé bublinky v pryskyřici

Příspěvekod kajmii » stř 06. úno 2013 23:32:24

Z mých zkušeností je to prach nebo prostě špína, co tam napadá. Stačí malinkej chloupek třeba z oblečení a je to tam. V tý pryskyřici to skoro není vidět, ale když se bublinku pokusím dostat párátkem ke kraji a přes něj pryč, obvykle se ukáže, že je to vážně špína. Zřejmě je kolem toho prachu vzduch a tím vznikne bublinka. Zahříváním jsem na to vlastně přišla. Udělala se mi bublinka, tak jsem na to začala foukat fénem a najednou jich tam bylo hafo. Prostě se mi tam nafoukal nepořádek. Teď si dávám pozor, pryskyřici nalejvám už relativně teplou, často kontroluju (případnej nepořádek vyndám)a bublinky nemám *jump*
Zvlášť u toho větrání počítače je prachu ažaž :roll:
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Malé bublinky v pryskyřici

Příspěvekod mnaaauu » sob 08. úno 2014 13:30:41

Funguje to.... mám plnou pryskyřici pidi bublinek a prach to není.... protože nadobu ve které míchám jsem umyla všechno čisté a už pri prvním zamíchání plné pul milimetrových bublineček. dala jsem tu nadobku do teplé vody asi na 10 minut a jsou pryč je bez jediné bublinky a super.. tak jdu lít :)))))
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Malé bublinky v pryskyřici

Příspěvekod Sigel » sob 08. úno 2014 13:41:22

Zjistila jsem, že čím starší balení pryskyřice, tím snáz se ty bublinky dělají. Zahřívání ve vodě pomáhá nejen na bublinky, ale i na zatuhlejší vločky pryskyřice, co se občas vyrobí v láhvi ještě před smícháním s činidlem. Jen se to zas nesmí hřát moc, neboť teplo u epoxidů urychluje reakci (=rychleji to tuhne) - prostě ta voda nemusí být vařící, stačí teplá z kohoutku.
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student


Zpět na Křišťálová pryskyřice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron