Registrace a přihlašování, řešení problémů s přihlášením

Návody, pravidla, návrhy a připomínky k provozu fóra

Registrace a přihlašování, řešení problémů s přihlášením

Příspěvekod gianelle » čtv 17. led 2013 20:11:09

Prohlížet si toto fórum může kdokoliv, kdo jej navštíví. Pokud si chcete jen pročíst příspěvky, nemusíte se registrovat. Pokud chcete na fórum vkládat příspěvky, musíte se již registrovat.

Jak se zaregistrovat?

Kliknutím na odkaz "Registrovat" se dostanete na stránku s podmínkami registrace. Ty si přečtěte a pokud s nimi souhlasíte, odklikněte "souhlas". Dostanete se tak na registrační formulář, který vypadá zhruba takto.
scr11.png
scr11.png (44.13 KiB) Zobrazeno 4063 krát

Máte tam několik polí k vyplnění, my si postupně projdeme co do kterých napsat ;)
Uživatelské jméno:
Sem napište přezdívku, pod kterou chcete vystupovat na fóru. Bude uvedena u každého vašeho příspěvku, který sem vložíte. Může obsahovat jen číslice a malá a velká písmena.
Přezdívku lze změnit jen ve výjimečných případech, volte ji tedy s rozvahou. Vyplnění je povinné.
E-mailová adresa:
Zadejte svou funkční e-mailovou adresu. Vyplnění je povinné.
Potvrzení e-mailové adresy:
Sem zadejte znovu tutéž adresu, jako v předchozím poli. Je to kontrola proti překlepům. Vyplnění je povinné.

Heslo:

Tajná informace, která vám slouží k přístupu na fórum. Při dalším přihlášení budete zadávat své jméno a zvolené heslo. Toto heslo musí mít 6 až 30 znaků. Volte takové heslo, které se nedá jednoduše uhodnout. Vyplnění je povinné.
Potvrzení hesla:
Sem napište totéž heslo, jako do předchozího pole. Opět se jedná o kontrolu proti překlepům. Vyplnění je povinné.

Jazyk: Z nabídky si vyberte jazyk, ve kterém chcete mít ovládací prvky fóra. Můžete ponechat původní nastavení.
Časová zóna: Vyberte časovou zónu, ve které se nacházíte. Můžete ponechat původní nastavení.

Úroveň:
Zde napište jaká je vaše úroveň pokročilosti v korálkování. Pole není povinné, ale může vám usnadnit komunikaci se zbytkem fóra. Můžete zde vepsat krátký popis vašich dosavadních znalostí a zkušeností (úplný začátečník, mírně pokročilý, pokročilý ... ), a nebo vypsat techniky, kterým se věnujete.

Uživatel fler.cz:
Nové nepovinné pole v profilu. Mnoho uživatelů tohoto fóra využívá prodejní server zaměřený na rukodělné výrobky Fler.cz. Pokud jste na Fleru registrování, zde můžete vyplnit uživatelské jméno, pod kterým na Fleru vystupujete.

V této části registrace se mohou objevit i další nepovinné otázky.

Potvrzení registrace
Tady musíte splnit jednoduchý úkol - vyčíst zdeformovaný text z obrázku a nebo odpovědět na jednoduchou otázku.
Je to z toho důvodu, abychom si byli jisti tím, že jste doopravdy člověk a nikoliv automat na rozesílání spamu. Do tohoto políčka vepište správnou odpověď na otázku.
V současné době se jedná o jednoduché matematické hádanky s korálkovou tematikou. Odpověď zapište pouze jednoduše, jako číslo (které může být zadáno číslicí i slovně, bez ohledu na velikost znaků).
Například otázka typu "Když mám deset gramů korálků v hodnotě pěti korun a špulku nitě v hodnotě třiceti korun, kolik korun mě to stálo celkem" bude akceptovat odpovědi "35", "třicetpět" a "třicet pět".

Po vyplnění všech polí klikněte na tlačítko "Odeslat"
Dostanete-li po kliknutí na "Odeslat" nějakou chybovou hlášku, zkontrolujte uvedená pole a zkuste znovu.
Po několika neúspěšných pokusech o registraci vám bude možnost registrace dočasně vypnuta - jedná se opět o bezpečnostní opatření, aby nám sem nelezly spamboty.

V případě že budete mít jakékoliv problémy s přihlašováním či registrací, které nebudete schopni sami odstranit, kdykoliv mne kontaktujte na adrese gianelle(at)beadforum(dot)cz

Aktivace

Z bezpečnostních důvodů musí být všechny nově zřízené účty aktivovány.
Po registraci Vám na zadanou e-mailovou adresu přijde aktivační e-mail.
Po kliknutí na aktivační odkaz bude Váš účet plně funkční.

Máte zaregistrováno a váš účet byl aktivován?
Kliknutím na odkaz "Přihlásit se" se dostanete na přihlašovací formulář. Tam vyplňte své uživatelské jméno a heslo zadané při registraci

Co dělat, když vám nepřišel aktivační e-mail?
Možná jste zadali chybnou e-mailovou adresu a nebo e-mail nebyl doručen z technických důvodů. Napište mi a podívám se, co by se s tím dalo dělat. Můžete mě třeba kontaktovat přes můj web http://gianelle.beadforum.cz nebo si napište e-mail na gianelle(at)beadforum(dot)cz a ve zprávě uveďte svůj nick a registrační e-mail. Účet Vám aktivuju ručně

Problémy s přihlášením

Po přihlášení jste opět přesměrování na přihlašovací stránku a jste si jisti že máte jméno i heslo dobře

Smažte cookies z fóra a přihlaste se znovu.
Můžete tak učinit použitím tohoto odkazu ucp.php?mode=delete_cookies, který najdete na každé stránce fóra dole
a nebo přes svůj webový prohlížeč (např. ve Firefoxu -> Nástroje -> Vymazat důvěrná data -> Cookies -> Vymazat)


Zapomněli jste heslo

Nechte si vygenerovat a poslat nové heslo. Odkaz na tuto funkci najdete ve formuláři pro přihlášení. Vyplníte tam svoje uživatelské jméno a e-mail, který máte nastavený ve svém profilu. Obratem vám přijde nové heslo na zadanou e-mailovou adresu.
Pokud jste zapomněli i svůj registrační e-mail, stačí napsat a pošlu Vám ho.


Zapomněli jste heslo a postup z předchozího kroku nefunguje

Napište mi. Můžete mě třeba kontaktovat přes můj web http://gianelle.beadforum.cz nebo si napište e-mail na gianelle(at)beadforum(dot)cz a ve zprávě uveďte svůj nick, registrační e-mail a případně i další informace, které máte vyplněné ve svém uživatelském profilu (abych mohla ověřit vaši identitu) a já vám změním heslo ručně. Toto obvykle trvá několik hodin, pokud mne ale zastihnete na cestách, může to být i několik dní. Buďte trpěliví ;)


Žádný z předchozích kroků nefunguje
Založte si nový účet. Budete-li chtít, po nové registraci vám změním uživatelské jméno zpět na to staré.


Naposledy oživil gianelle v čtv 17. led 2013 20:11:09
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Zpět na Návod, pravidla a organizační věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron