Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Měsíční "soutěže" o nejlepší výrobek na dané téma
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Soutěž v tvorbě šperků na dané téma. Své soutěžní výrobky můžete vkládat do třetího týdne daného měsíce, poslední týden v měsíci se hlasuje a hodnotí. Vítěz získává privilegium vyhlásit téma na další kolo soutěže.

Čtěte prosím pravidla soutěže: viewtopic.php?f=57&t=775

test

a
2
22%
b
2
22%
c
3
33%
d
2
22%
 
Celkem hlasů : 9

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod ridaska » stř 03. dub 2013 19:35:03

Morgainne dobrej generátor na barvy je tady : http://bighugelabs.com/colors.php
Během chvilky máš vygenerovaný barvičky dle svého obrázku, zkoušela jsem to na fotce.
Myslím, že ten odkaz už tady někde je.
Obrázek
Uživatelský avatar
ridaska
 
Příspěvky: 259
Registrován: pát 02. říj 2009 23:44:55
Bydliště: okolo Sy

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Terík » stř 03. dub 2013 19:48:27

Díky díky, jojo, jsou to design seeds :)
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod martinadk » čtv 04. dub 2013 10:09:14

ridaska píše:Morgainne dobrej generátor na barvy je tady : http://bighugelabs.com/colors.php
Během chvilky máš vygenerovaný barvičky dle svého obrázku, zkoušela jsem to na fotce.

já jsem na ten generátor koukala a zkusila primitivní obrázek a vylezlo mi to úplně bez červené a modré a černé ...jiné barvy byly snad o.k. + 8 odstínů šedi ;-( ...nějak mi sem ta paleta nešla vložit....
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Leela » čtv 04. dub 2013 14:12:43

Pochvala za téma měsíce! Možná se taky jednou hecnu, když bude čas *thup*
Nyní na nové adrese - http://leelabeads.net - velký dík patří Gi!
a teď už dokonce i fejsbůková! :D http://www.facebook.com/pages/Leela-bea ... 1022287062
Uživatelský avatar
Leela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 394
Registrován: úte 09. čer 2009 15:36:36
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Terík » čtv 04. dub 2013 18:18:48

Leela píše:Pochvala za téma měsíce! Možná se taky jednou hecnu, když bude čas *thup*

Děkuju! To moc ráda slyším :) Tak se budu moc moc těšit!
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod setapouch » čtv 04. dub 2013 19:03:38

Ještě mám drobný upřesňující dotaz: z barevnice, kterou si vyberu musím použít všechny barvy (odstíny) nebo si můžu vybrat třeba jen tři? a pokud všechny, bude se nějak posuzovat poměr zastoupených barev nebo stačí jedna (dvě) hlavní barvy a k nim jenom drobné doplnění v těch ostatních odstínech?
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Terík » čtv 04. dub 2013 21:01:13

setapouch píše:Ještě mám drobný upřesňující dotaz: z barevnice, kterou si vyberu musím použít všechny barvy (odstíny) nebo si můžu vybrat třeba jen tři? a pokud všechny, bude se nějak posuzovat poměr zastoupených barev nebo stačí jedna (dvě) hlavní barvy a k nim jenom drobné doplnění v těch ostatních odstínech?

Nemusíš úplně všechny, ale chtěla bych, aby byla použita každá z těch protichůdných barev - tedy nějaká modrá, nějaká oranž..a nějaká šedočerná - nějaká růžová nebo co to je :D Díky za dotaz, doplním to tam :)
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod jilinka » ned 14. dub 2013 19:26:50

koukám, že jak se některým rozrůstá plůtek, že by možná stálo za to místo čárek to nahradit po 5 pak římskou pětkou... no, možná už 4 by vypadalo líp římsky :)
jilinka
 

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod MajkaHus » ned 14. dub 2013 23:43:17

Hurááá konečně se můžu zapojit i já :) super téma na květen ;)
Uživatelský avatar
MajkaHus
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob 21. dub 2012 16:50:47
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Terík » pon 15. dub 2013 20:29:39

MajkaHus píše:Hurááá konečně se můžu zapojit i já :) super téma na květen ;)

Děkuju a těším se ;)
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod medvedice » pát 19. dub 2013 11:21:16

joo barevný kombinace, to by se to tvořilo :)
a co téma dubnové? už je skoro konečná a jen jedna odvážná? to už je skoro na rekord "téma s nejméně příspěvky" *rofl1* tedy na to,že to téma je v podstatě volné a dá se na to napasovat kdeco.. uvidíme,třeba budu ještě překvapená.. ale pokud nikdo nemá nějaké esíčko v rukávu,tak aspon bude jednoduché hlasování ;)
Uživatelský avatar
medvedice
Borkyně měsíce ||||| ||
 
Příspěvky: 758
Registrován: stř 10. čer 2009 7:20:14
Úroveň: medvěd huňáč, mechem potažený a rosou slabě navlhlý

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Tangled » pát 19. dub 2013 12:03:53

medvedice píše:joo barevný kombinace, to by se to tvořilo :)
a co téma dubnové? už je skoro konečná a jen jedna odvážná? to už je skoro na rekord "téma s nejméně příspěvky" *rofl1* tedy na to,že to téma je v podstatě volné a dá se na to napasovat kdeco.. uvidíme,třeba budu ještě překvapená.. ale pokud nikdo nemá nějaké esíčko v rukávu,tak aspon bude jednoduché hlasování ;)


Mám nápad u kterého si nejsem jistá, jestli na to mám, a už vůbec nevím kdy :roll:
Každopádně mě to téma "donutilo" si konečně přečíst Stopaře a za to bych chtěla poděkovat, cítím se obohacena *jump*
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod haany » pát 19. dub 2013 15:48:54

medvedice, ja uz mam hotove, je to v sekcii Ostatne sperky, este som to nehodila do temy mesiaca, moment :mrgreen: :ugeek:

Inak ten Marvin je boziiii! 8-)
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod medvedice » úte 23. dub 2013 19:19:19

musim uznat,že ty vložené kousky do aprílového tématu jsou bomba :) mám z vás radost devčata :) ještě někdo finišuje?
Uživatelský avatar
medvedice
Borkyně měsíce ||||| ||
 
Příspěvky: 758
Registrován: stř 10. čer 2009 7:20:14
Úroveň: medvěd huňáč, mechem potažený a rosou slabě navlhlý

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod haany » úte 23. dub 2013 20:23:58

Veru, budeme len 4?
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod mnaaauu » úte 23. dub 2013 22:29:30

medvedice píše:joo barevný kombinace, to by se to tvořilo :)
a co téma dubnové? už je skoro konečná a jen jedna odvážná? to už je skoro na rekord "téma s nejméně příspěvky" *rofl1* tedy na to,že to téma je v podstatě volné a dá se na to napasovat kdeco.. uvidíme,třeba budu ještě překvapená.. ale pokud nikdo nemá nějaké esíčko v rukávu,tak aspon bude jednoduché hlasování ;)


No pokud mohu mluvit za sebe, tak já jsem z toho tematu na větvi ještě teď :D co to je? googlila jsem a asi sci-fi kniha, že ? Jenže, mezi námi děvčaty, jak se dá tvořit něco na něco o čem človek nemá ani páru, že to existuje? :D Já čtu psychologické thrilery a historickou beletrii. Sci-fi jde uplně mimo mě... *jump* To téma, bylo jen pro ty kdo to znají, kdo to četl, nebo kdo se o sci-fi trochu zajímá. Osatní jsme strouhali :D NEjdřív jsem myslela, když se to tema tady objevilo ,že všichni budem delat rybky, zeleno utravu, rybníky, rybáře a rybaření ))))))))))))) pak jsem to otevřela, spadla mi čelist až do sklepa a nezavřela jsem jí do teĎ )))))))) Myslím, že to bylo thema pro určitou skupinu lidí. Do níž já teda nepatřila :D
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Sigel » stř 24. dub 2013 8:14:46

mnaaauu píše:
medvedice píše:joo barevný kombinace, to by se to tvořilo :)
a co téma dubnové? už je skoro konečná a jen jedna odvážná? to už je skoro na rekord "téma s nejméně příspěvky" *rofl1* tedy na to,že to téma je v podstatě volné a dá se na to napasovat kdeco.. uvidíme,třeba budu ještě překvapená.. ale pokud nikdo nemá nějaké esíčko v rukávu,tak aspon bude jednoduché hlasování ;)


No pokud mohu mluvit za sebe, tak já jsem z toho tematu na větvi ještě teď :D co to je? googlila jsem a asi sci-fi kniha, že ? Jenže, mezi námi děvčaty, jak se dá tvořit něco na něco o čem človek nemá ani páru, že to existuje? :D Já čtu psychologické thrilery a historickou beletrii. Sci-fi jde uplně mimo mě... *jump* To téma, bylo jen pro ty kdo to znají, kdo to četl, nebo kdo se o sci-fi trochu zajímá. Osatní jsme strouhali :D NEjdřív jsem myslela, když se to tema tady objevilo ,že všichni budem delat rybky, zeleno utravu, rybníky, rybáře a rybaření ))))))))))))) pak jsem to otevřela, spadla mi čelist až do sklepa a nezavřela jsem jí do teĎ )))))))) Myslím, že to bylo thema pro určitou skupinu lidí. Do níž já teda nepatřila :D

Já vím dost přesně, co bych tvořila, ale nemám čas (zápočtové se plynule přelévá do zkouškového a já pořád nic neumím), sama bych to nenosila a nevím, komu bych tak úzce zaměřenou věc střelila... Nicméně téma je vtipné *thup*
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod TRZ04 » stř 24. dub 2013 11:21:24

Tak musím říct, že téma o rybách bylo sice zajímavé a neotřelé, ale bohužel podle počtu zúčastněných se ukázalo, že pro mnohé nezpracovatelné. Ačkoliv jsem hledala, co že by to mělo mít za náplň, tak kromě obálky knihy a stručného popisu obsahu knihy na Wikipedii, jsem nenašla žádné podrobnosti. Sci-fi jde mimo mé zájmy a musím říct, že ani ty příspěvky (ačkoliv jsou povedené a krásné a četla jsem "úvodníčky" k danému dílu) moc nechápu, jak zapadají do tématu.
Prostě pro někoho, kdo nečetl nebo se o to přímo nezajímá, tak to téma bylo jaksi neuchopitelné.
Jillinka má sice pravdu, že je fajn, že téma nejde napasovat na každou rozdělanou věc na stole. Ale takovéhle specifické téma lze zase velmi těžko zpracovat pro valnou většinou zdejších uživatelů, kteří se považují spíše za začátečníky. Soudě podle komentů ke vkládaným fotkám (např. ...po půl roce čtení jsem se odvážila něco vložit, je to jenom jednoduchost atd.). Myslím prostě, že je tu převážná většina normálně tvořících, případně začínajících korálkářek a tohle téma bylo tak možná pro TOP 10 (které mají dostatek fantazie a odvahy na větší projekty) + pár dalších, které se zajímají o scifi.
Nechci říct, že téma bylo špatné (nic proti Medvědici ;) )...ale bylo prostě velmi, velmi specifické.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Morag » stř 24. dub 2013 18:47:38

Čekala jsem, že k tak výbornému zadání hned někdo zpracuje Srdce ze zlata nebo Norské fjordy:-))

Kousek jako ochutnávka knihy - Artur Dent se dozvěděl, že přes jeho dům má vést dálnice:

“Měl jste právo vznést námitky nebo předložit protinávrhy v patřičné lhůtě.”
“V patřičné lhůtě?” opičil se Arthur. “V patřičné lhůtě? Dozvěděl jsem se o tom včera, když ke mě domů přišel nějaký řemeslník. Ptal jsem se ho, jestli přišel umýt okna, a on na to že ne, že přišel zbourat dům. To mi ovšem neřekl rovnou. Nejdřív otřel pár oken a vyinkasoval pět liber. Pak se s tím teprve vytasil.”
“Ale pane Dente, ty plány byly přístupné na místním plánovacím úřadě třičtvrtě roku.”
“To jo, a jakmile jsem se to dozvěděl, hned jsem se taky na ně šel podívat, včera odpoledne to bylo.Zrovna jste se nenamáhali na ně upozorňovat, co? Jako třeba že byste to někomu řekli, nebo tak něco na ten způsob.”
“Ale ty plány byly vyvěšeny...”
“Vyvěšeny? Musel jsem je nakonec jít hledat do sklepa.”
“Tam je oddělení, kde je vyvěšují.”
“S baterkou.”
“Asi byl zrovna výpadek proudu.”
“A schody zřejmě taky vypadly.”
“Podívejte se, našel jste to oznámení nebo ne?”
“Ale jo, našel. Na dně zamčené registračky, a tu vecpali na zrušený záchod a na dveře dali ceduli Pozor, zlý leopard!
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod janapo » stř 24. dub 2013 19:42:54

Morag píše: ...
“Ale ty plány byly vyvěšeny...”
“Vyvěšeny? Musel jsem je nakonec jít hledat do sklepa.”
“Tam je oddělení, kde je vyvěšují.”
“S baterkou.”
“Asi byl zrovna výpadek proudu.”
“A schody zřejmě taky vypadly.”
“Podívejte se, našel jste to oznámení nebo ne?”
“Ale jo, našel. Na dně zamčené registračky, a tu vecpali na zrušený záchod a na dveře dali ceduli Pozor, zlý leopard!

to nezní moc jako sci-fi *rofl1* ,já to tedy taky neznám,tudíž mě to k ničemu neinspirovalo,ale věřím,že kdybysme to nejdřív měli jako povinnou četbu,že by to kolo stálo za to
Uživatelský avatar
janapo
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 503
Registrován: sob 11. úno 2012 1:15:12
Bydliště: Brno
Úroveň: zacatecnik

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod haany » stř 24. dub 2013 19:56:29

Ono je to skor parodia na sci-fi "vesmirne opery" typu Star Trek :-D a ide tam dost o vztahy... neskor z tychto knih trochu vychadzal aj serial Cerveny trpaslik, kde su technicke vecicky tiez len kulisou :mrgreen:

Inak, prvykrat Stopar vysiel pred 34 rokmi a na Slovensku je z neho dokonca aj ukazka v jednej ucebnici literatury pre ZS, co ma ozaj mooooc tesiii :ugeek:
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kikina » čtv 25. dub 2013 18:02:54

Já osobně Stopaře miluji a dost často se k němu vracím. A zrovna ukázka od Morag je u mne a mé kolegyně jednou z nejoblíbenějších pasáží v literatuře vůbec - s úřady máme hodně co do činění a mohu zodpovědně potvrdit, že o nadsázku příliš nejde *rofl1*
Přiznávám, že bych naprosto netušila, jak to téma uchopit. Ale všem, kdo jste se trochu začali zajímat, oč jde, doporučuji si Stopaře přečíst. Myslím, že se bude líbit i zavilým nescifistům - přesně, jak píše haany, je to tam pouze jako kulisa.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Majka » úte 30. dub 2013 22:43:07

Květnové "barevné" téma je prima, celý večer jen prohrabuju krabice se zásobama :D
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Terík » stř 01. kvě 2013 14:29:23

Majka píše:Květnové "barevné" téma je prima, celý večer jen prohrabuju krabice se zásobama :D

to jsem ráda, že jsem ti mohla zpříjemnit spoustu večerů :D
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Terík » stř 01. kvě 2013 14:30:22

červnoví indiáni jsou super, doufám, že se budu moci zapojit :)
Uživatelský avatar
Terík
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 521
Registrován: pát 09. říj 2009 13:25:13
Úroveň: Half Beader, half Ninja

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod haany » stř 01. kvě 2013 15:00:49

Tri super temy hned po sebe, jooooj! :D
No, mozno ich je aj viac, ale viac ako tri naraz si nepamatam :-D
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Vekimo » čtv 02. kvě 2013 11:42:43

Noooo já myslím že bych se v červnu mohla konečně zapojit :-) *jump* Těším se :-)
Vekimo
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned 17. bře 2013 22:59:42
Úroveň: korálkové novorozeně...

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod popopopo » úte 14. kvě 2013 13:27:28

Jé, už máme dva kousky i v červnovém tématu. To mě těší! Jen houšť, teď mám zákaz tvoření, tak ať se můžu alespoň kochat :D
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Majka » úte 14. kvě 2013 13:55:16

Mám zpracované obě barevné palety a nemůžu se rozhodnout, co šoupnout do soutěže :roll:
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod haany » úte 14. kvě 2013 14:05:49

Ja mam otazku na indianov :mrgreen: Prave som si pozerala moje zasoby... a mam tu par peruanskych rucne robenych a malovanych keramickych koralok z muzea v Prahe... musia to byt len severoamericki indiani? :mrgreen:
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

PředchozíDalší

Zpět na Téma měsíce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron