Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Měsíční "soutěže" o nejlepší výrobek na dané téma
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Soutěž v tvorbě šperků na dané téma. Své soutěžní výrobky můžete vkládat do třetího týdne daného měsíce, poslední týden v měsíci se hlasuje a hodnotí. Vítěz získává privilegium vyhlásit téma na další kolo soutěže.

Čtěte prosím pravidla soutěže: viewtopic.php?f=57&t=775

test

a
2
22%
b
2
22%
c
3
33%
d
2
22%
 
Celkem hlasů : 9

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kikina » úte 14. kvě 2013 14:07:49

:lol: Tak tam pošli obě - jedno jako Majka a druhé jako Noname *rofl1*
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod popopopo » úte 14. kvě 2013 14:46:31

haany píše:Ja mam otazku na indianov :mrgreen: Prave som si pozerala moje zasoby... a mam tu par peruanskych rucne robenych a malovanych keramickych koralok z muzea v Prahe... musia to byt len severoamericki indiani? :mrgreen:


Nemusí, indián jako indián :D :lol:
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod haany » úte 14. kvě 2013 14:55:55

Super, ja som zatazena na tych juznejsich :mrgreen:
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Morgainne » pon 27. kvě 2013 11:11:56

Já sice v květnovém tématu nesoutěžím, protože časově bych to nezvládla, ale zdá se mi, že jsem jediná, kdo tu paletu vidí jako "studená hnědá-tmavě hnědá-oranžovočervená-korálová-tmavě šedá. Docela mě překvapují příspvěvky ve výrazně červené a černé. :-? Máte to ještě někdo taky tak, ať si nemyslím, že jsem jediná barvoslepá? :lol:
Uživatelský avatar
Morgainne
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1141
Registrován: pát 20. lis 2009 8:21:41
Bydliště: Brno

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kajmii » pon 27. kvě 2013 11:27:24

Morgainne píše:Já sice v květnovém tématu nesoutěžím, protože časově bych to nezvládla, ale zdá se mi, že jsem jediná, kdo tu paletu vidí jako "studená hnědá-tmavě hnědá-oranžovočervená-korálová-tmavě šedá. Docela mě překvapují příspvěvky ve výrazně červené a černé. :-? Máte to ještě někdo taky tak, ať si nemyslím, že jsem jediná barvoslepá? :lol:

Taky to tak vidím. Černou ani náhodou, spíš šedou *wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod mmartanek » pon 27. kvě 2013 12:58:03

když to takhle řeknete, tak musím uznat, že je to spíš hnědé, hnědošedé, ale záleží na tom, jak mám zrovna nastavený jas a jak nakloněný notebook :-)
mmartanek
 
Příspěvky: 110
Registrován: stř 03. dub 2013 8:59:42
Bydliště: Liberec / Praha
Úroveň: pokročilý začátečník

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kikina » pon 27. kvě 2013 19:09:37

Tak mi to nedalo a taky jsem to šla znovu zkoumat, ale asi to vážně bude monitorem - anebo vnímáním barev, jak si kdo vybere ;)
Já ten proužek druhý zleva vidím opravdu černý. Tmavošedá-černá-jasně červená-řůžovočervená-světlešedá takhle vidím tu paletu. Hnědou vůbec ne, ani na tom obrázku ani na paletě. :?
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kajmii » pon 27. kvě 2013 19:21:36

Asi monitorem, druhej vidím hnědě, stejně jako kliku na obrázku *wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kikina » pon 27. kvě 2013 19:31:07

*rofl1* Tak to já vůbec - kliku mám šedivou, koresponduje s těmi krajními proužky světle/tmavošedé :lol:
Štěstí, že to nemám zeleno-fialové *rofl1* , to jsem tedy úplně mimo :shock:
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod setapouch » úte 28. kvě 2013 6:26:25

Nemělo by se už hlasovat? Nějak nám ty termíny ujíždějí ;)
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod maryf » úte 28. kvě 2013 7:39:21

veci sa mozu pridavat az do 28.5. do polnoci, hlasovnie bude kratke len do 31.5.
A ktym farbam paliet ja tam tiez vidim na druhej palete tri odtiene sedej, koralova a terakota, a aj mna zarazili cerveno-cierne kombinacie. No ale aj snaha sa hodnoti ;-)
ži a nechaj žiť
Uživatelský avatar
maryf
 
Příspěvky: 434
Registrován: pát 11. kvě 2012 16:28:42
Bydliště: Dolný Kubín
Úroveň: zacatecnik rada sa ucim

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Morag » úte 28. kvě 2013 13:43:31

Hm já vidím na druhé paletě tmavošedou, šedostudenohnědou, cihlokorálovku (červená bych jí neřekla), losos a světlá šedá s frcnutím toho lososa - na PC, na noťasu ty barvy nejsou tak dobře vidět.
Ta druhá je taky studená a nehezká. Světlá a tmavší mandarinka mají divné studené zastření, pak studená fialovohnědošedá, pak tmavomodrý email, sytý azur a světlounko vodově modrá s zelenkavým nádechem.
Ale přes obě palety je studený zamžený filtr :(
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Leela » ned 02. čer 2013 14:45:20

Hezký téma Majko!! Stanovíš nějaký minimální podíl dvoudírek?
Nyní na nové adrese - http://leelabeads.net - velký dík patří Gi!
a teď už dokonce i fejsbůková! :D http://www.facebook.com/pages/Leela-bea ... 1022287062
Uživatelský avatar
Leela
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 394
Registrován: úte 09. čer 2009 15:36:36
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod maryf » pon 03. čer 2013 12:07:05

dvojdierkove tema sa mi moc moc paci *thup* *thup*
ži a nechaj žiť
Uživatelský avatar
maryf
 
Příspěvky: 434
Registrován: pát 11. kvě 2012 16:28:42
Bydliště: Dolný Kubín
Úroveň: zacatecnik rada sa ucim

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod ridaska » pon 03. čer 2013 19:43:21

Taky se mi líbí téma a Leela má dobrou připomínku. Taky by mě zajímalo, zda musíme použít víc druhů nebo jen jeden, pokud víc kolik nejmíň. Už mě to šrotuje co a jak udělám.
Uživatelský avatar
ridaska
 
Příspěvky: 259
Registrován: pát 02. říj 2009 23:44:55
Bydliště: okolo Sy

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Majka » úte 04. čer 2013 9:04:41

Už jsem tam něco dopsala, druh podle mě stačí jeden, hlavně by ty dvoudírky měly být funkční, nezbytné pro design výrobku.
Beads! Flowers! Freedom! Happiness!
http://www.maybijoux.cz
Uživatelský avatar
Majka
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1371
Registrován: stř 10. čer 2009 10:56:28
Bydliště: Praha 6

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod popopopo » pon 10. čer 2013 15:29:45

Super, červnové téma už se plní, jen houšť ;) Mám odstátnicováno, tak už mám zase dovoleno se kochat a balím korálky na dovču :lol:
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kajmii » pon 24. čer 2013 13:32:13

*wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod popopopo » pon 24. čer 2013 13:53:36

Můžu jako zadavatel tématu taky hlasovat?
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod medvedice » pon 24. čer 2013 21:09:49

popopopo píše:Můžu jako zadavatel tématu taky hlasovat?

jop, nesmíš se zúčastnit,ale hlasovat můžeš ;)
Uživatelský avatar
medvedice
Borkyně měsíce ||||| ||
 
Příspěvky: 758
Registrován: stř 10. čer 2009 7:20:14
Úroveň: medvěd huňáč, mechem potažený a rosou slabě navlhlý

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kikina » úte 25. čer 2013 11:41:47

Omlouvám se, pokud to bude vypadat jako přilévání oleje do ohně, ale zaujala mne v tom dohadování o IP adresách informace od Miry (nevím, zda to mám skloňovat, když jde o přezdívku :) ), že všichni zaměstnanci mají stejnou IP adresu. Já jsem takový počítačový nedouk, ale myslela jsem (matné vzpomínky na školní léta), že IP adresa dokáže jednoznačně určit přímo konkrétní počítač. Jak říkám, jen velmi matně si to vybavuji, ale myslela jsem, že tato adresa se skládá z několika částí (oddílů nebo tak něco) a ten poslední kus je právě přímo ten "jedinec" - jsem úplně mimo, co? :oops:
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kajmii » úte 25. čer 2013 12:11:23

kikina píše:Omlouvám se, pokud to bude vypadat jako přilévání oleje do ohně, ale zaujala mne v tom dohadování o IP adresách informace od Miry (nevím, zda to mám skloňovat, když jde o přezdívku :) ), že všichni zaměstnanci mají stejnou IP adresu. Já jsem takový počítačový nedouk, ale myslela jsem (matné vzpomínky na školní léta), že IP adresa dokáže jednoznačně určit přímo konkrétní počítač. Jak říkám, jen velmi matně si to vybavuji, ale myslela jsem, že tato adresa se skládá z několika částí (oddílů nebo tak něco) a ten poslední kus je právě přímo ten "jedinec" - jsem úplně mimo, co? :oops:

Nejsem si jistá, ale myslím, že v rámci např. domácí sítě má každý PC svoji vnitřní adresu, ale navenek mají jednu společnou. Takže se podle IP nedá rozeznat, kterej konkrétní počítač to je. U nás doma jsme měli WI-FI a když například stahoval brácha, už jsem nemohla stahovat já kvůli stejný IP. Aspoň tak jsem to pochopila...
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kikina » úte 25. čer 2013 12:20:04

Aha, díky, já si to představovala zhruba tak, že IP adresa je pro PC něco jako pro nás rodné číslo :D Takže jestli to teď správně chápu, když má strakam s někým stejnou IP adresu, znamená to jen, že se přihlašují ze stejné sítě?
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kajmii » úte 25. čer 2013 12:31:26

kikina píše:Aha, díky, já si to představovala zhruba tak, že IP adresa je pro PC něco jako pro nás rodné číslo :D Takže jestli to teď správně chápu, když má strakam s někým stejnou IP adresu, znamená to jen, že se přihlašují ze stejné sítě?

No já jsem to tak pochopila, ale možná je to úplně blbě. Snad se vyjádří někdo, kdo tomu fakt rozumí.... *wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod mnaaauu » úte 25. čer 2013 13:20:22

poskytovatel site muze pridelit sdilenou ip adresu. takze je to mozne. ze jsou dve stejne adresy . pokud chce nekdo svou vlastni muze si ji koupit. takze asi velka nahoda ze se tu sesli dve stejne. taky jsem myslela ze jedno pripojeni jedna ip
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod mnaaauu » úte 25. čer 2013 13:23:00

driv to tak bylo. jedna adresa jedno pripojeni.ale ipecek je pry malo :D co jsem se docetla :/ tak asi tak... takze muzeme jen spekulovat. bud jedna a ta taz osoba nebo dve :)
diana.k.h
Uživatelský avatar
mnaaauu
Borkyně měsíce ||
 
Příspěvky: 668
Registrován: úte 02. srp 2011 18:08:41
Bydliště: Kutná Hora
Úroveň: už trochu více pokročilá :-)

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod stehlik » úte 25. čer 2013 16:51:46

Je to tak, jak píše kajmii. :-) Jedna síť (např. firemní nebo domácí) má jednu "zvenku viditelnou" IP adresu, jednotlivé počítače v síti jsou identifikované lokální adresou. Dneska jsem si domů přinesla bakalářský diplom z informačních technologií, ale teda sítě jdou mimo mě, takže jenom tak ve zkratce... :-)

Ještě dodatek pro mkdeniku, Miry a strakam: I já mám pocit, že tady něco nehraje. První příspěvky od Miry a strakam jsou prakticky totožné, včetně použitých slov. Navíc jsou prý oba příspěvky odeslány ze stejné IP adresy. MOŽNÁ se neznáte (jak sami tvrdíte a já vám to věřím), ale MOŽNÁ máte oba blízko k autorce, která vás MOŽNÁ ovlivnila (tak to na mě působí). Nerada vstupuju do hádek, které se mě netýkají, ale nedalo mi to a chtěla jsem se zastat ostatních soutěžících, protože hodně nemám ráda soutěže, kde vítězí ten, který má víc kamarádů - téma měsíce podle mě taková soutěž není - co to tady sleduji, tak mi přijde, že všichni hodnotí podle toho, co se jim líbí, co splnilo podle nich nejlépe zadané téma apod., ale právě tyhle příspěvky mi přijdou takové "dala jsem do jedné soutěže svůj výrobek, prosím, pošli mi hlas/ohodnoť mi ho/dej mi like na fb/cokoliv..."

A ještě bych měla dotaz, co je myšleno tím "propracovaný šperk"... Já nevím, ale zmiňované náušnice od Kassia jsou podle fotky kvalitně a čistě ušité, líbí se mi nápad a splňují téma (to je podle mě "propracovanost", tu pro mě stejnou měrou splňoval i šperk od mkdeniky), pro mě velký plus je jejich nositelnost i mimo indiánské komunity (takových je tam ale víc :-)) a Kassia má můj hlas.

Pro mnaaauu: Názor na perličky a indiány mám stejný jako jilinka. Osobně si myslím, že to nebyla jízlivá poznámka, ale prostě důvod, proč tvůj šperk nedostal její hlas, stejně jako náramek od vekimo. jilinka neřekla, že ten šperk je špatný, ale nelíbí se jí tam perličky, co je na tom? Možná by sis to mohla vzít k srdci a příště se prostě zamyslet i nad použitým materiálem (i to je součást tématu a svým způsobem i součást oné "propracovanosti" - v tomto případě propracovanosti návrhu). A nemusíš nutně vyměňovat jehly za kosti a nymo za kůži, to s tím moc nesouvisí...

Nikoho nechci nijak napadat. Tvůj šperk, mnaaauu, se mi jinak líbí, ale můj hlas nedostal ze stejného důvodu, jaký zmiňovala jilinka - není to ani osobní zášť, ani nenávist k voskovaným perličkám. Mimochodem používám je i já, byť ne v takovém množství.

Tož tak :-) Omlouvám se za "trochu" delší příspěvek, nějak jsem toho měla hodně na srdci...
stehlik
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 13. úno 2012 12:58:18
Bydliště: Zlín, Brno

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod kikina » úte 25. čer 2013 17:34:05

Díky, ve zkratce to úplně stačí :) Já bych podrobnému vysvětlení stejně asi nerozuměla :lol:
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod Tangled » úte 25. čer 2013 18:07:45

stehlik píše: Dneska jsem si domů přinesla bakalářský diplom z informačních technologií, ale teda sítě jdou mimo mě, takže jenom tak ve zkratce... :-)

GRATULUJU!!! *cool*
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Diskuze k aktuálnímu "Tématu měsíce"

Příspěvekod stehlik » úte 25. čer 2013 18:48:52

Tangled píše:GRATULUJU!!! *cool*

Díky! :-)
stehlik
 
Příspěvky: 46
Registrován: pon 13. úno 2012 12:58:18
Bydliště: Zlín, Brno

PředchozíDalší

Zpět na Téma měsíce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron