Jaký nudlovač a extrudér?

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Martinak22 » pát 13. dub 2012 12:24:50

Čauky holky,

potřebuju poradit :-) ... Nevím, jestli mám koupit nerez extrudér, nebo bude stačit obyč hliníkovej ... Ten nerez sice vydrží, ale slyšela jsem, že nástavce jsou na prd a je jich tam málo :-( ... A ješte jaký máte nudlovače? Koukala jsem na Imperii asi za 900kč, tak nevím, jestli ten nebo obyč za pětikilo :-/ ... Jsem strašná, moc to řeším :-D !!! Díky za vaše rady a zkušenosti ohledně nudlovačů a extrudérů :-) ...
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Miss Tattooo » pát 13. dub 2012 16:48:31

Mám tu Imperii, co píšeš, je fajn, ale zdá se mi malá, protože jsem jiný strojek v životě neviděla :D Extrudér mám takový ten zelený a přijde mi dobrej, dávám do něj ale jen Fimo soft nebo měkké Premo. Jsem ale začátečník, tak si na názory ještě počkej.
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod jilinka » pát 13. dub 2012 17:25:07

extrudér bych volila hlavně ten, co je se závitem, rozhodně ne ten jen stlačovací.
a nudlovač mám obyč z tvshopu a zatím slouží, imperia by měla být o něco širší, co já vím...
jilinka
 

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Martinak22 » pát 13. dub 2012 21:24:24

Určitě chci šroubovací, spíš mě zajímalo, jestli máte někdo zkušenosti s tím nerez, jestli jsou ty nástavce dostačující, nebo je lepší ten s těma dvaceti, ale ten je zase hliníkovej :-( ... Používám i fimo classic a cernit a mám strach, že se mi strhne :-/ ...
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod jilinka » pát 13. dub 2012 22:54:32

mám zelenej, nevím, jestli je to hliník nebo železo, ale cpu do něj všecko, tedy i classic.
zatím jsem nezkoušela do toho strkat tuhé hmoty typu kato, ale fimo classic je v pohodě
jilinka
 

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Martinak22 » pon 16. dub 2012 12:58:05

jilinka píše:mám zelenej, nevím, jestli je to hliník nebo železo, ale cpu do něj všecko, tedy i classic.
zatím jsem nezkoušela do toho strkat tuhé hmoty typu kato, ale fimo classic je v pohodě



A kolik tě stál, jestli se můžu zeptat ?
Martinak22
 
Příspěvky: 201
Registrován: úte 13. pro 2011 13:12:16

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod jilinka » pon 16. dub 2012 13:23:58

Martinak22 píše:
jilinka píše:mám zelenej, nevím, jestli je to hliník nebo železo, ale cpu do něj všecko, tedy i classic.
zatím jsem nezkoušela do toho strkat tuhé hmoty typu kato, ale fimo classic je v pohodě



A kolik tě stál, jestli se můžu zeptat ?

to už je dáááávno, z dob, kdy tu ještě nebyl v prodeji, stál tuším něco kolem 500 Kč, protože ho objednávala hromadně Amálka z Ameriky.
jilinka
 

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Miss Tattooo » pon 16. dub 2012 23:32:32

Ten můj zelenej stojí 500,- už normálně.
Uživatelský avatar
Miss Tattooo
Borkyně měsíce |||
 
Příspěvky: 1975
Registrován: čtv 12. srp 2010 9:56:07
Bydliště: Plzen
Úroveň: Lehce pokročilá přátelská osoba nesnášející nevyžádané rady :o)

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Hanina24 » sob 03. srp 2013 19:45:00

Děvčata chtěla bych se zeptat... jaký používáte nudlovač? Nemáte některá zkušenosti s úplně obyčejným strojkem (stojí asi 350 - 400,-), viděla jsem ho někde v e-shopu s domácími potřebami... četla jsem recenze a někdo tam napíše, že se jim po pár měsících rozbil, někdo tam zase napíše že spokojenost jak v domácnosti tak při výrobě šperků... tak nevím co si mám myslet... S Fimem začínám a nechce se mi dávat pomalu 1000,- za profi strojek, protože je to docela velkej výdaj a ještě potřebuju extrudér a ten není také levný... Děkuju moc za jakékoliv doporučení a zkušenost...
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod gianelle » sob 03. srp 2013 20:19:44

Já se teda řadím spíš mezi sváteční fimařky (ne že by mě to nebavilo, ale poslední dobou se k fimu dostanu fakt jen málokdy) a nudlovač mám obyčejný z domácích potřeb - stál něco pod 500 a naprosto mi stačí. Pravda že plastová rukojeť kličky moc dlouho nevydržela (ale s tím si kreativní člověk snadno poradí ;)) a samotná klička poměrně často vypadává (to už je trošku otravné, ale i s tím se dá žít ;)), ale jinak si nestěžuju, mám ho už několik let a co potřebuju, to na něm vyválím.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod machichi » pon 05. srp 2013 16:23:44

Já jsem si první strojek koupila v TV produktu a sloužil mi min. 2 roky...už přesně nevím. Další ze stejného obchodu začal zlobit trochu dřív, ale stále je funkční. Je to vážně o štěstí. Teď už mám Imperii i s motorkem, ale to je na začátek zbytečný. Co ale doporučuji hlavně. Strojky je třeba upínat na více místech ke stolu, jinak se začnou křížit válce. Kromě šroubovací přípojky, co je u strojku od výrobce, si pořiď ještě další ztužidlo nebo i dvě....je to taková ta upínací věc do dílny ;)
Extrudér mám ten obyč. kovový a slouží celkem dobře. *wave*
Uživatelský avatar
machichi
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 761
Registrován: úte 09. čer 2009 18:01:00
Bydliště: Jihlava

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Hanina24 » pon 05. srp 2013 19:33:18

Díky děvčata ;)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Jajinka » úte 06. srp 2013 6:36:08

Já jsem měla ten zelený extruder. Bohužel jsem ho strhla. Cpala jsem do něj jen fimo soft nebo classic. Teď jsem si objednávala CZextruder a jsem naprosto spokojená. Kvalita se nedá srovnat, je těžší a vypadá i bytelnější. Navíc jde místo ručního pohodu připojit k vrtačce :-) A jdou do něj použít i disky z toho původního extruderu.
Jajinka
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 22. kvě 2012 11:20:55
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Hanina24 » čtv 08. srp 2013 13:18:19

Jajinka píše:Já jsem měla ten zelený extruder. Bohužel jsem ho strhla. Cpala jsem do něj jen fimo soft nebo classic. Teď jsem si objednávala CZextruder a jsem naprosto spokojená. Kvalita se nedá srovnat, je těžší a vypadá i bytelnější. Navíc jde místo ručního pohodu připojit k vrtačce :-) A jdou do něj použít i disky z toho původního extruderu.

A můžu se prosím zeptat kde jsi ho kupovala? Docela se mi líbí... a myslím si, že když si koupím ten hliníkový, tak že moc nevydrží a byly by to vyhozený peníze... U tohoto se možná nevyplatí šetřit... akorát mě štve že je tam málo nástavců :? díky moc!
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Střípek štěstí » ned 11. srp 2013 16:08:41

http://shop.lucyclay.eu/cs/40-lc-czextruder
také ho mám a jsem spokojená
To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, kdy přestanou mít strach.
Uživatelský avatar
Střípek štěstí
Moderátor
 
Příspěvky: 469
Registrován: ned 28. čer 2009 13:48:50
Bydliště: Zlín
Úroveň: stálý student, pořád je co zlepšovat a učit se

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Jajinka » pon 12. srp 2013 6:36:47

A můžu se prosím zeptat kde jsi ho kupovala? Docela se mi líbí... a myslím si, že když si koupím ten hliníkový, tak že moc nevydrží a byly by to vyhozený peníze... U tohoto se možná nevyplatí šetřit... akorát mě štve že je tam málo nástavců :? díky moc![/quote]

Kupovala jsem u Nemravky. Já do něj dávám nástavce i z toho zeleného, takže si myslím, že si je klidně můžeš objednat k tomu.
Jajinka
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 22. kvě 2012 11:20:55
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Hanina24 » pon 12. srp 2013 9:58:43

No tak z finančních důvodů jsem si nakonec objednala ten hliníkový... tak doufám že aspoň chvíli vydrží ;)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Hanina24 » čtv 07. lis 2013 12:40:36

Takže moje zkušenost se zeleným hliníkovým extrudérem: mám ho cca 3 měsíce, pracovala jsem s ním asi 6x a už jsou stržené poslední závity :twisted: to se stalo nejspíš když jsem se pokoušela vyrobit si duté pruty pomocí dalšího nástavce, jinak jsem s ním pracovala "jak v rukavičkách" protože i 400,- se mi zdálo hodně, tak jsem si ho vyloženě "hýčkala" a bylo to k ničemu, teď mám na sebe vztek že jsem si rovnou nekoupila ten nerezový :x
Naštěstí manžel zná nějakého řemeslníka, který pracuje s kovem, že by mi tu trubičku se závity mohl vyrobit, tak doufám že to půjde, jinak budu muset začít šetřit na nový :cry:
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Hanina24 » pát 21. úno 2014 19:30:39

Střípek štěstí píše:http://shop.lucyclay.eu/cs/40-lc-czextruder
také ho mám a jsem spokojená

Jelikož jsem hliníkový strhla, uvažuju o tom, že bych si koupila Czextruder, ale moc se mi nechce zase kupovat nástavce, když je mám. Tak se chci zeptat jestli do toho budou pasovat? díky *wave*
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Jaký nudlovač a extrudér?

Příspěvekod Jajinka » sob 22. úno 2014 11:21:56

Hanina24 píše:
Střípek štěstí píše:http://shop.lucyclay.eu/cs/40-lc-czextruder
také ho mám a jsem spokojená

Jelikož jsem hliníkový strhla, uvažuju o tom, že bych si koupila Czextruder, ale moc se mi nechce zase kupovat nástavce, když je mám. Tak se chci zeptat jestli do toho budou pasovat? díky *wave*


Já do czextruderu používám ty původní nástavce z toho hliníkového a bez problému.
Jajinka
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 22. kvě 2012 11:20:55
Bydliště: Františkovy Lázně


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků