Napadl už někoho swap?

Obecná diskuze o korálcích a korálkování

Napadl už někoho swap?

Příspěvekod veverkahela » pát 18. říj 2013 7:18:23

Zdravím dámy. Včera mě moje maminka přivedla na jeden malý nápad a to swap. Holky tvoří teda většinou z papíru, ale proč si z toho něco nevžít a nepřetvořit to do korálkové podoby. Nejprve jsem otravovala Gi a po její zprávě, že to není zas až tak hloupý nápad otevírám debatu. Swap se dá dělat různými způsoby. Domluvíme se na tématu a každá, či každý dostane tajnou partnerku, pro kterou něco na dané téma vytvoří. Moje maminka si takto hraje už docela dlouho, a vždy si říká, kdy už bude další. Tady jsou stránky, kde můžete skouknout co se posílá, a společně můžeme vymyslet co a jak. Tak nápady sem a kritiku taky.
http://veverka-hela.blogspot.cz/search/label/SWAP
Uživatelský avatar
veverkahela
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 24. zář 2013 13:58:44
Bydliště: Přelouč
Úroveň: Už něco umím

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod Morgainne » pát 18. říj 2013 12:45:37

Ahoj, už tady ten nápad kdysi byl a nějak se neujal. Taky jsem chtěla vyměňovat hotové výrobky, protože na korálkový swap jsem ještě nenarazila, ale tady zájem nebyl. Proto jsem to zkusila na Fleru a teď od října jsme tam s holkama rozjely korálkový swap s výměnou materiálu (tj. posílá se výrobek + materiál na další kolo). Nevím, proč se korálkářkám na fóru nechce ...
Uživatelský avatar
Morgainne
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1141
Registrován: pát 20. lis 2009 8:21:41
Bydliště: Brno

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod kikina » pát 18. říj 2013 13:00:45

Nápad mi nepřipadá špatný, tedy jestli jsem to ale správně pochopila ;) Jde o to, že si zúčastnění např. vylosují dalšího účastníka, který ale ten svůj protějšek nezná? Tedy něco na způsob tajného přítele (mívali jsme to na táboře)? A na dané téma něco vytvořím a to pak pošlu tomu svému tajnému chráněnci?
Ale podle mne by se ty výrobky asi musely nějak omezit, myslím na složitost zpracování. Hodně z nás korálkuje jen pro zábavu a možná bychom to nestíhaly jednak časově a za sebe musím dodat, že i dovedností - bylo by mi hloupé poslat někomu dvě rivolky jako náušnice a sama obdržet od někoho jiného velkou freeform soupravu.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod veverkahela » pát 18. říj 2013 16:00:22

Dalo by se to omezit třeba cenou materiálu, Dát cenu +-80kč. A výměna s holkama co korálkují líp, by nám nováčkům pomohla a holky by nám třeba i poradili co zlepšit. Možná bychom si mi nováčci mohli říct tohle chci taky umět. Je to holky na vás, klidně to zorganizuju, ale chtělo by to alespoň pět lidí. Ono se potom ostatní přidají, až uvidí, jak nás to baví.
To:Morgainne na fléru zatím nejsem. Učím se, svoje tvoření si nosím sama a moje rodinka. Vidět věci od holek co to umí by pomohlo s občasnou chutí rozdělanou věcí mrsknout do zdi...a hlavně proto bych to brala.
Uživatelský avatar
veverkahela
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 24. zář 2013 13:58:44
Bydliště: Přelouč
Úroveň: Už něco umím

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod kikina » pát 18. říj 2013 20:15:22

No jo, omezit to přes tu cenu by šlo. Tak se to asi nejlíp určí - a pak už je na každém z nás, aby poslal, co uzná za vhodné. A jaká by byla témata? Třeba barevná nebo podle ročního období? A kdo téma vyhlašuje, ten kdo to organizuje anebo se to střídá?
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod veverkahela » sob 19. říj 2013 0:54:52

Asi by se dalo udělat to, že první se odhlasuje, a později by se losovalo ze seznamu a vylosovaný by vybral téma. šlo by udělat jaro, barvy, vánoce, prostě cokoli.
Uživatelský avatar
veverkahela
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 24. zář 2013 13:58:44
Bydliště: Přelouč
Úroveň: Už něco umím

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod kikina » sob 19. říj 2013 9:51:09

Já bych byla pro to alespoň zkusit - třeba se to ujme. Kdyby se Ti chtělo zorganizovat nulté kolo ;) , tak já se hlásím. *wave*
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod veverkahela » sob 19. říj 2013 19:59:43

kLIDNĚ TO ZORGANIZUJI. pOKUD SE PÁR HOLEK PŘIHLÁSÍ, BYLO BY TO FAJN....
Uživatelský avatar
veverkahela
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 24. zář 2013 13:58:44
Bydliště: Přelouč
Úroveň: Už něco umím

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod veverkahela » čtv 24. říj 2013 15:39:13

Pokud by se našlo alespoň pět lidiček, jdem do toho....
Uživatelský avatar
veverkahela
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 24. zář 2013 13:58:44
Bydliště: Přelouč
Úroveň: Už něco umím

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod Vekimo » sob 26. říj 2013 8:37:16

Ja bych to asi taky zkusila :-)
Vekimo
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned 17. bře 2013 22:59:42
Úroveň: korálkové novorozeně...

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod rempa » stř 06. lis 2013 13:19:06

Já bych do toho taky šla :)
rempa
 
Příspěvky: 15
Registrován: pát 03. pro 2010 10:40:00

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod lucka.H » stř 06. lis 2013 13:33:48

Já bych taky měla zájem, to zkusit. Ale muselo by být delší čas na vytvoření, já jsem ráda, že stíhám školku. Ale jinak je to dobrý nápad
lucka.H
 
Příspěvky: 162
Registrován: stř 19. led 2011 16:07:22

Re: Napadl už někoho swap?

Příspěvekod veverkahela » čtv 07. lis 2013 11:01:35

vidím, že už by se pár lidí našlo. Viděla bych to tak, že se domluvíme na ceně materialu, na tvorbu dáme měsíc a vy teď navrhujte cenu a možná témata....
Uživatelský avatar
veverkahela
 
Příspěvky: 74
Registrován: úte 24. zář 2013 13:58:44
Bydliště: Přelouč
Úroveň: Už něco umím


Zpět na Korálky obecně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník