5. kolo Freeform Challenge

... aneb jak to dopadá, když dáte dvaceti šičkám stejný materiál a necháte je řádit

5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod gianelle » pon 09. čer 2014 16:03:25

Soutěž je zaměřena na techniku šití z korálků, konkrétně potom freeform, ale tuto techniku můžete samozřejmě libovolně kombinovat s jinými technikami, podstatou soutěže je zajít za hranice návodů a běžných postupů, využít vlastní fantazii a ukázat světu, jak vypadá to vaše "free" tvoření. Prostě se rozjeďte.

Zakoupíte si ode mně soutěžní směs korálků, ze které budete tvořit svůj výrobek - a tentokrát se můžete těšit na temnou fialovo-měděno-fuchsiovou barevnou kombinaci.

Forma soutěžních výrobků nebude nijak omezena (může to být šperk, sada šperků a nebo třeba výšivka na oblečení nebo bytová dekorace), každý soutěžící se může účastnit s jedním výrobkem či sadou výrobků.

Materiál
každý soutěžící si může "objednat" jedno či více balení směsi (jedno balení bude obsahovat přibližně 30 gramů korálků - bude to cca jeden malý zip sáček)
Již v momentě přihlašování prosím uveďte, o kolik balení směsi budete mít zájem, abych jí mohla připravit dostatečné množství. Pokud budete mít dodatečně zájem o větší množství směsi, nejspíše nebudu schopná vám vyhovět.

Pokud Vám nebude zakoupená směs stačit, zkuste ji doplnit podobnými korálky ze svých vlastních zásob.
Přidávat korálky ve stejných či podobných barvách, jako už jsou ve směsi - je OK
Změnit poměr barev ve směsi - je taky OK
Přidávat korálky v jiné barvě - je taky OK
Přidávat korálky ve více jiných barvách - je ještě taky OK, pokud nově přidané barvy nepřebijou původní barevnost směsi
Nahradit jednu barvu ze směsi jinou nebo ji ze směsi úplně vyjmout - s přivřenýma očima ještě taky OK
Nahradit více barev ve směsi jinými - NE - když v zelenotyrkysovohematitové směsi vyměním zelenou za červenou a tyrkys za žlutou, tak už to prostě není ta soutěžní směska

Je zcela nepřípustné do soutěže přihlašovat výrobky vyrobené dříve a fotky cizích prací.


Jak se mohu přihlásit?
Přihlašování do aktuálního kola bylo již ukončeno.
Máte-li zájem se ještě zúčastnit, vyčkejte až budou přihlášeným účastníkům rozeslány všechny směsky. Pokud nějaká zbyde, bude zde nabídnuta dalším zájemcům.

Kolik máme času?
Přijímání soutěžních příspěvků bude ukončeno dne 15.9. a tentokrát to je skutečně definitivní termín. Žádné další prodlužování se konat nebude.

Až budete mít hotovo ...
1)Nafotit - výrobky foťte pokud možno tak, aby vás nebylo možno "odhalit" například podle pozadí či dekorací, které na focení obvykle používáte. Fotku neopatřujte podpisem ani logem.
2)Vybrat - ke každému soutěžnímu výrobku bude zveřejněna minimálně jedna a maximálně tři fotografie. Ze svých fotek vyberte takové, aby to tam výrobku co nejvíce slušelo, zkuste aspoň jednu celkovou fotku a případně ještě aspoň jeden detail. Klidně mi ale fotek můžete poslat víc a já pak ty tři reprezentativní vyberu
3)Upravit - pokud se "kamarádíte" s počítačovými úpravami fotek, můžete své fotky rovnou oříznout, provést základní úpravy a zmenšit na rozměr, který se bude pohodlě prohlížet (min 500x200 px, max 800x800 px). Ušetří to spoustu práce při vystavování soutěžních prací. Pokud mi pošlete fotky neupravené, mohu je před vystavením oříznout, zmenšit či mírně upravit (jas/kontrast/úrovně).
4)Poslat na e-mail ffchallenge(at)seznam.cz
Nezapomeňte, že kvalita vašeho výrobku nejlépe vynikne na dobré fotce!

Fotky svých výrobků prosím nevystavujte na internetu, dokud nebude aktuální kolo soutěže ukončeno.
Hlasování by mělo být co nejvíce anonymní, proto aby hlasující vybírali své favority zejména podle kvality jejich práce a nikoliv podle jména či známosti - a také proto, aby si hlasující užili co nejvíce zábavy při tipování, kdo je autorem kterého díla.

Nesoutěží se o žádné hmotné ceny - jedinou výhrou pro všechny účastníky je spousta zábavy a jako bonus pro vítěze také uznání a nehynoucí sláva.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Gwen » úte 10. čer 2014 19:02:52

Challenge akcepted. Těším se na směsku. *jump*
Uživatelský avatar
Gwen
 
Příspěvky: 120
Registrován: pon 25. led 2010 19:41:07

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Roza » úte 10. čer 2014 19:31:36

Také se těším na směsku, navíc v mojí oblíbené barvičce *jump*
Roza
 
Příspěvky: 459
Registrován: pon 15. čer 2009 21:12:32
Bydliště: Jarošov
Úroveň: snažím se být pokročilá, ale drhne to :-)

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Hanina24 » pát 13. čer 2014 12:04:51

Taky už se nemůžu dočkat *jump* tyhle barvy fakt můžu ;)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Sigel » pát 13. čer 2014 12:18:40

Řekla bych, že nad zvolenými barvami tu poslintáváme jaksi kolektivně, ostatně jako obvykle :D
Pokud se budete na mínusy ve svém životě dívat přes vztyčený prostředníček, budou vypadat jako plusy.
Můj blog: http://sungardenkoralky.blogspot.com/
Pinterest: http://www.pinterest.com/sungardenmk/my-bead-creations/
Uživatelský avatar
Sigel
Borkyně měsíce ||||
 
Příspěvky: 1842
Registrován: stř 07. říj 2009 19:19:21
Bydliště: střídavě Praha a Plzeň
Úroveň: Věčný student

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Norreen » pon 16. čer 2014 17:24:21

pravidelně spíš jen čtu a přemýšlím, jestli jít nebo nejít. Ale co každej nějak začíná i s FF, tak já to zkusím a jdu do toho :D
Norreen
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07. srp 2010 21:29:49
Úroveň: ... stále se mám co učit ...

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Mayim » pon 16. čer 2014 18:45:00

Norreen píše:pravidelně spíš jen čtu a přemýšlím, jestli jít nebo nejít. Ale co každej nějak začíná i s FF, tak já to zkusím a jdu do toho :D


správně!!! *thup*
Jestliže já nejsem pro sebe, kdo je pro mě? A když jsem jenom pro sebe, co jsem? A jestliže ne nyní, pak kdy?
Uživatelský avatar
Mayim
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 504
Registrován: stř 10. čer 2009 13:55:09
Úroveň: věčný mírně pokročilý... kritika vítána :-)

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Kelinci » úte 17. čer 2014 20:27:24

Tak já bych se taky přihlásila o jednu směsku, zkusím přes prázdniny něco vytvořit... :D
Uživatelský avatar
Kelinci
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 117
Registrován: sob 09. črc 2011 6:30:38
Bydliště: Brno
Úroveň: začátečník

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod gianelle » úte 17. čer 2014 22:07:24

Takže zatím máme 37 odvážlivců, kteří si rozeberou celkem téměř dvě a čtvrt kila směsi!
Do rána čekám na poslední přihlášky a jdu sypat *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod katinka25 » stř 18. čer 2014 9:26:07

Aj ja by som mala zaujem, len neviem aka by bola cena postovneho na Slovensko a forma uhrady, mala by som zaujem minimalne o 3 balicky ...
katinka25
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon 05. srp 2013 20:34:30
Bydliště: Namestovo SK
Úroveň: zrucnejsia zaciatocnicka

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod gianelle » stř 18. čer 2014 10:44:09

Mám účet u FIO banky, takže platba ze Slovenska bez problémů a poštovné by při třech balíčcích vyšlo na cca 3 EUR *wave*
Jestli do toho jdeš, dej vědět co nejdřív, právě jsem začala pytlíčkovat hotovou směsku ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod gianelle » stř 18. čer 2014 15:35:38

Děkuji všem odvážlivcům, kteří se přihlásili.

Všem účastníkům, kteří si budou nechávat směsku posílat poštou, jsem zaslala údaje k platbě.
Pokud jsem v tom frmolu na někoho zapomněla a nebo zařádil technický šotek, dejte mi prosím co nejdříve vědět.

Budete-li si vyzvedáva směsku osobně v Brně, stačí přijít k Zrzavé Kočce (http://www.zrzavakocka.cz), přihlásit se o směsku a k tomu přidat svůj nick a dostanete svůj balíček. Cena jednoho balení směsi je 40,- a směsky bude možno vyzvedávat od pondělka 23.6. až do jejich úplného rozebrání *wave*
Budu je tam vydávat přímo já, takže se vůbec nebojte a přijďte pokecat *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Eva » stř 18. čer 2014 20:53:58

já bych chtěla vidět, jak vypadá dva a půl kila měděno-fuchsiové směsky :oops: To musí být paráda se tím prohrabovat.
Eva
 
Příspěvky: 31
Registrován: stř 18. čer 2014 13:16:01
Úroveň: neustále se učící

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Gwen » stř 18. čer 2014 21:54:22

Fotku, fotku, fotku! Ať se mám ty skoro 3 týdny, než se pro ni k Zrzce dostanu, na co těšit *wave*
Uživatelský avatar
Gwen
 
Příspěvky: 120
Registrován: pon 25. led 2010 19:41:07

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod gianelle » čtv 19. čer 2014 8:10:26

První čtyři balíčky právě odputovaly, další půjdou zítra *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod kikina » čtv 19. čer 2014 11:37:15

Už se nemůžu dočkat *jump* , jsem hrozně zvědavá. A taky jsem zvědavá, jestli se mi podaří něco spíchnout :D

Jak vlastně vzniká taková freeformová směska? Ještě tak si umím představit, že tě napadnou různé barevné kombinace, ale co ten zbytek? Myslím druhy, tvary a velikosti korálků.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod gianelle » pát 20. čer 2014 10:53:18

Dnes připraveno k odeslání 13 balíčků ... kdybych se podezřele dlouho neozývala, tak mě na poště ukřižovali *rofl1*


No a jak vzniká směska ... je to hodně o inspiraci, dost podobný proces, jako když na začátku vlastního tvoření vybírám materiál, ze kterého budu pracovat ...
Většinou už mám předem představu o barevnosti a třeba i o nějakém celkovém ladění směsi (třeba ... něco fialovo-zeleného, skoro neonového, něco červeného, inspirovaného Čínou, něco zemitého, jako skalní malby, něco šedomodrého, jako bouřkové mraky, něco modrobéžového, mořského ... ).
Začínám obvykle s rokajlem v takových těch "běžných" velikostech - takže do největší plastové krabice, kterou najdu, vysypu několik balíčků Preciosy ve velikostech od 11/0 do 8/0 v různých barvách, pak případně japonský rokajl, atypický rokajl (farfalle, dropsíky, šarlotky, cokoliv dvoudírkového ...) menší velikosti než 11/0 a větší velikosti než 8/0, pokud usoudím, že do směsky barevně sednou. Pak tam hodím takové ty "inspirační" kusy větších korálků (třeba pokud dělám směsku ve stylu "skalních maleb" přijdou tam vyřezávané kostěné a nebo keramické korálky s podobnými motivy, když dělám směsku romantickou, nasypu tam třeba drobné zlomky růženínu nebo korálky ve tvaru kytiček atd, do směsky "mořské" přijdou mušle atd. ) A pak prostě dosypávám další matroš, od rokajlu přes šutérky, mačkanice, ohňovky Řídím se hlavně barevností směsky a tím jak na mně působí a taky tím, aby tam bylo zastoupeno co nejvíc tvarů a velikostí. Poté za stálého míchání přisypávám další matroš, až je směsky dostatečné množství, nic nechybí a nic nepřebývá.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Likra » pát 20. čer 2014 12:21:17

Neli, moc pěkně jsi popsala vznik směsi, úplně jsem se zasnila ...
Uživatelský avatar
Likra
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 09. čer 2009 17:32:01
Bydliště: Valašské Meziříčí
Úroveň: nenechám ruce v klidu

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod janapo » pát 20. čer 2014 13:33:52

...a my(za stálého míchání a přisypávání)budeme šít... *jump*
Uživatelský avatar
janapo
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 503
Registrován: sob 11. úno 2012 1:15:12
Bydliště: Brno
Úroveň: zacatecnik

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod kikina » pát 20. čer 2014 14:15:22

To je fantazie - slovy klasika "laik žasne a odborník se diví". Já bych skončila někde za "vysypu několik balíčků Preciosy od 11/0 do 8/0" *rofl1* Ale bavilo by mě to míchání - ta představa, jak se probírám velikou hromadou korálků ...
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Gwen » pát 20. čer 2014 14:50:22

Mě by zas bavilo se v té namíchané hromadě přehrabovat. :lol:
Uživatelský avatar
Gwen
 
Příspěvky: 120
Registrován: pon 25. led 2010 19:41:07

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod JaneSam » pát 20. čer 2014 19:31:15

Zdravím a musím se přiznat, že jsem byla mezi prvními šťastlivci, protože jsem si směsku vyzvedla dnes na poště a musím se přiznat, že nad dní slintám do teď *applause* *jump*
Uživatelský avatar
JaneSam
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř 30. led 2013 8:26:50
Bydliště: Praha
Úroveň: korálek ke korálku

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod hefilka » pát 20. čer 2014 19:56:31

Já už jí mám taky :-)
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod hefilka » sob 21. čer 2014 11:54:02

Tak tři pylíky soutěžní směsky, pak další tři pro soukromé potřeby a dostala jsem ještě dárek další pytlík s jednodruhovými korálky a pokud se nepletu je to matubo? Já miluju překvapení :-)
hefilka
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 10. pro 2013 22:38:43
Úroveň: začátečník

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod gianelle » sob 21. čer 2014 15:50:26

hefilka píše:Tak tři pylíky soutěžní směsky, pak další tři pro soukromé potřeby a dostala jsem ještě dárek další pytlík s jednodruhovými korálky a pokud se nepletu je to matubo? Já miluju překvapení :-)

Jojo, to je dáreček k objednávce těch tří "mimosoutěžních" směsek *thup* ke každé objednávce z Fleru přidávám nějaké drobné překvápko *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod gianelle » pon 23. čer 2014 12:12:02

Dneska odešla další várka balíčků a Brňáci mohou ode dneška vyzvedávat u Zrzavé Kočky *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod jill » pon 23. čer 2014 12:38:39

gianelle píše:Dneska odešla další várka balíčků a Brňáci mohou ode dneška vyzvedávat u Zrzavé Kočky *wave*

*applause* *applause* máám
Obrázek
Uživatelský avatar
jill
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv 22. kvě 2014 10:11:54
Úroveň: pokročilá

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Hanina24 » pon 23. čer 2014 17:00:03

taky mááám *jump* a musím teda říct, že je prostě fantastická!!! Jako že už mám od Nely hodně směsek, tak tahle je bezkonkurenčně nejhezčí - úžasná - skvělá *thup* a ještě teď si nadávám do blbců, že jsem si jí nevzala víc :evil:
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod Jestericka » pon 23. čer 2014 17:57:15

taky už ji mám šťastně doma, manžel na to chudák vykulil oči a zeptal se, zda ho to čeká přebrat :D (jsem štastná korálkářka s hodným manželem, co občas navléká schémata)
Jestericka
 
Příspěvky: 62
Registrován: stř 02. led 2013 9:32:37
Bydliště: Brno
Úroveň: věčný začátečník

Re: 5. kolo Freeform Challenge

Příspěvekod AndreaM » pon 23. čer 2014 18:07:33

Tak když se všichni tak chlubí, tak já se pochlubím, že ji ještě nemám a nevím jak vypadá! *rofl1*
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Další

Zpět na Freeform Challenge

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron