"Píďalky" - náušnice zkroucené do spirálky

Ingredience: jehla, nit, rokajl a spousta trpělivosti
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Své téma umístěte do vhodného subfóra. Pokud pro své téma nemůžete najít vhodné subfórum a nebo si nejste jistí kam jej umístit, umístěte jej přímo sem.

Re: První spirálové naušnice

Příspěvekod russulka » čtv 04. črc 2013 14:38:27

:cry: :cry: http://www.firemountaingems.com/beading ... r+projects...Tak jsem zkoušela spirálky a nic!! vytvořila jsem rovnou dlouhou placku a ne a ne se zakroutit.Tak jsem s tím sekla :o Nevím,kde dělám chybu:Jestli se vzor opakuje po 4řadě-no prostě nevím.Jsem na sebe naštvaná!!! že jsem nemehlo :twisted: Asi bych potřebovala podrobnější návod.Hledala jsem na You Tube,ale bohužel-nic.Asi neznám pravý název.Tak si je asi neudělám :? :? :x Děkuji za vaší snahu mi pomoct *thup* *thup*
russulka
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 17. čer 2013 21:30:19

Re: První spirálové naušnice

Příspěvekod kajmii » čtv 04. črc 2013 14:59:17

russulka píše::cry: :cry: http://www.firemountaingems.com/beading ... r+projects...Tak jsem zkoušela spirálky a nic!! vytvořila jsem rovnou dlouhou placku a ne a ne se zakroutit.Tak jsem s tím sekla :o Nevím,kde dělám chybu:Jestli se vzor opakuje po 4řadě-no prostě nevím.Jsem na sebe naštvaná!!! že jsem nemehlo :twisted: Asi bych potřebovala podrobnější návod.Hledala jsem na You Tube,ale bohužel-nic.Asi neznám pravý název.Tak si je asi neudělám :? :? :x Děkuji za vaší snahu mi pomoct *thup* *thup*

Neměla jsi moc podobný velikosti korálků? Já to zkoušela myslím z 8 a 11 a šlo to úplně samo...Možná kdybys hodila fotku, tak bychom se třeba něčeho dopátraly.... *wave*
kajmii
 
Příspěvky: 255
Registrován: stř 10. čer 2009 21:16:01

Re: První spirálové naušnice

Příspěvekod russulka » sob 06. črc 2013 21:07:11

:P Jak se budu mít čas,tak korálky vyfotím.Já jsem byla obdarována mnoha korálky a tak se nevyznám ve velikosti.Akorát nevím,jak sem vložit fota :| jinak moc děkuju za pomoc *jump*
russulka
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 17. čer 2013 21:30:19

Re: První spirálové naušnice

Příspěvekod popopopo » sob 06. črc 2013 21:52:15

russulka píše::P Jak se budu mít čas,tak korálky vyfotím.Já jsem byla obdarována mnoha korálky a tak se nevyznám ve velikosti.Akorát nevím,jak sem vložit fota :| jinak moc děkuju za pomoc *jump*

Vkládání fotek: viewtopic.php?f=8&t=26
;)
Uživatelský avatar
popopopo
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 210
Registrován: pon 19. pro 2011 20:37:21
Bydliště: Brno

Re: První spirálové naušnice

Příspěvekod gianelle » pon 08. črc 2013 8:19:23

On je to v podstatě cihlový steh a to kroucení je vytvořeno rozdílnými velikostmi korálků - větší uprostřed, menší na okraji - a "posouváním" řady. Pak se udělá první řada (step 2) a pak se opakují step 3 a step 4, dokud se nedosáhne požadované délky a pak se na obou koncích ubírá. Pokud budeme mít foto toho "nepodařeného" výtvoru, určitě zvládneme poradit lépe ;) *wave*

A ještě taková drobná technická poznámka ke struktuře fóra. V tomto tématu se diskutuje o jednom konkrétním výrobku. V tomto tématu:
viewtopic.php?f=76&t=4075&hilit=p%C3%AD%C4%8Falky se diskutuje o samotné technice a postupu práce. Pro větší přehlednost přesunu tuto "technickou" debatu právě tam. *wave* ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: První spirálové naušnice

Příspěvekod russulka » pát 12. črc 2013 19:48:40

ObrázekTyto první spirálky se mi snad povedly.Udělala jsem je černé-červené-modré.Kolegyně je moc chtěly udělat,tak jsem se snažila a aspoň trénovala :lol: A toto:Obrázek :cry: je ten pokus!!!! :evil: :evil: Je to focený z mobilu,tak se omlouvám za hrůzu!moc děkuju za pomoc 8-) 8-)
russulka
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 17. čer 2013 21:30:19

Re: První spirálové naušnice

Příspěvekod gianelle » pát 12. črc 2013 20:05:45

Technická poznámka - diskuze byla přesunuta tam, kam patří ;) Fotky výrobků tady máme zvlášť a návody a techniky taky zvlášť ;) (viz http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=9 )

A teď k těm fotkám. Ty první spirálky jsou fajn, ale ty jsou šité úplně jinou technikou. Pokud se chceš pochlubit svými výtvory, můžeš si založit vlastní nové téma.

A ta druhá - ty velikosti korálků jsou skoro stejné, možná když zkusíš rozdílné velikosti rokajlu, bude to lepší *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: "Píďalky" - náušnice zkroucené do spirálky

Příspěvekod kikina » sob 13. črc 2013 8:50:31

Přesně, z těch různých velikostí to půjde určitě lépe, ale i tyhle stejné by se Ti začaly po nějaké době točit. Jenže hned v 5.řadě (počítáno zleva) jsi udělala chybičku - je tam vidět takový zoubek - a po dalších cca 6-ti řadách další - tam je zase překlopený ten krajní světlý korálek (připadá mi, že nit vychází ze spodku korálku místo shora). Ale za nějakou dobu by se Ti určitě taky kroutit začala. Jen když jsou ty korálky stejné velikosti, připomíná výsledek spíš volnou loknu zatímco u různých velikostí to spíš vypadá jako pružinka.

Já jsem teď nedávno totiž takto šila několik náušnic a pak celou soupravu, takže to mám čerstvě "omakané" a jsem teď hrozně chytrá :lol:
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: "Píďalky" - náušnice zkroucené do spirálky

Příspěvekod russulka » stř 17. črc 2013 20:25:40

:D Díky za poučné rady-moc si toho vážím!!! *wave* Myslím to vážně.Já když se něco naučím,tak jsem taky velice chytrá :lol: a zase předávám znalosti,či vychytávky druhým,neboť vím,jak jsou cenné.Zase jsem dostala tašku s korálky!!! Jsem velice šťastná-a hrabivá!!! V práci jsem zosnovala akci"korálky" a úspěch se ukázal *thup* Akci vyfotím a pochlubím se na:Náušnice-Prvotiny. *wave*
russulka
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 17. čer 2013 21:30:19

Re: "Píďalky" - náušnice zkroucené do spirálky

Příspěvekod koralek » úte 12. srp 2014 22:21:13

Můžu se zeptat, jakou délku nyma potřebuju na naušnice? Díky

P.S. Jestli se tu už někdo ptal, tak se omlouvám, ale trochu jsem to tu pročetla a dál jsem líná hledat.;)
koralek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 11. led 2014 10:42:27
Úroveň: Začátečník

Re: "Píďalky" - náušnice zkroucené do spirálky

Příspěvekod gianelle » stř 13. srp 2014 11:09:25

Délka nitě konkrétně na tyto náušnice se tu neřešila, ale obecná délka nitě určitě ano - ohledně délky nitě funguje jedno univerzální pravidlo - nit by měla být tak dlouhá, aby se s ní dobře šilo, obvykle je to něco mezi 1 až 1,5 metru. S dlouhou nití se špatně manipuluje a krátká nit se musí brzo navazovat (u větších projektů se navazování stejně nevyhneme, ale u těch drobnějších je lepší si stříhnout o pár centimetrů nitě víc než muset dva korálky před koncem navazovat. Na jednu takovouto náušnici by mohl ten 1,5m s přehledem stačit.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: "Píďalky" - náušnice zkroucené do spirálky

Příspěvekod koralek » pát 15. srp 2014 19:17:02

Dík.:) No, já navazuju hrozně nerada - vždycky se nemůžu zbavit dojmu, že se mi to rozváže, i když to udělám pořádně a vím, že je to hloupost.:D Ale když mi pak zase půl metru zbyde...;)
koralek
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 11. led 2014 10:42:27
Úroveň: Začátečník

Předchozí

Zpět na Šití z korálků, šitý šperk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron