Jablonec

Kamenné i internetové obchody v ČR
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Tato sekce je určena pro nestrannou a nezávislou diskuzi zákazníků - spotřebitelů, kteří si zde mohou vyměňovat rady a tipy na nákup materiálu Je dovoleno sem vkládat odkazy na obchody.

Majitelé a zástupci obchodů s korálky zde mohou přispívat pouze, pokud mají podnětný příspěvek k tématu, nadměrná propagace vlastního obchodu je nepřípustná. Pokud chcete propagovat svůj obchod, nepoužívejte tuto sekci, ale Komerční zónu viewforum.php?f=25

Re: Jablonec

Příspěvekod Lenanaj » sob 03. kvě 2014 18:58:44

Zdravím. Děvčata můžete mi poradit dva obchody v Jablonci kam určitě zajít? Nejvíc se mi hodí rokajl a nějaké pěkné komponenty. A mají někde Toho za slušný peníz? Díky
Lenanaj
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 20. úno 2012 20:25:42
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod gianelle » sob 03. kvě 2014 19:16:57

TOHO jsem v žádném jabloneckém obchůdku zatím nepotkala ... a co se týče obchůdku, co stojí za návštěvu, tak určitě bijoux nonstop (já vím, opakuju se, ale stejně to tam mám nejradši ;))
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jablonec

Příspěvekod Tangled » ned 04. kvě 2014 10:58:34

No ono to TOHO jaksi do Jablonce asi nepatří.
S Nonstopem souhlasím. Já mám ještě oblíbený House of beads a potom, budeš-li autem, tak ve Smržovce na tom náměstí co je radnice a spořitelna, je takový obchůdek... no takové skleněné a korálkové vetešnictví a tam se dají pořídit zajímavé věci.
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Jablonec

Příspěvekod Lenanaj » pon 05. kvě 2014 8:06:26

Ještě se zeptám. Je nákup na živnosták podmíněn nákupem většího množství(myslím tím více kusů od daného druhu) nebo můžu koupit pár kousků?
Lenanaj
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 20. úno 2012 20:25:42
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod gianelle » pon 05. kvě 2014 8:14:03

Není, dá se koupit jen pár kousků ... v nonstopu mají buďto předchystaná balení a nebo ti u poklady naváží tak velké balení, jak budeš chtít. V GB mají balení "napevno" nachystaná, ale nejsou nijak velká. Oba obchody mají i jakýsi slevový systém, když někdo nakupuje ve větším, ale výše slevy se odvíjí od celkové hodnoty nákupu. ŽL vlastně ani není potřeba mít s sebou...
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jablonec

Příspěvekod Lenanaj » pon 05. kvě 2014 16:49:17

Gi takže nemá vlastně cenu brát si sebou živnosťák?
Lenanaj
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 20. úno 2012 20:25:42
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod gianelle » pon 05. kvě 2014 17:29:24

Abych se přiznala, při mojí první větší cestě do Jablonce (Preciosa - Nonstop - House Of Beads - Osman Halabak - Smržovka) jsem si na živnostňák vzpomněla až po hodině jízdy a už se mi nechtělo vracet. A nakonec jsem ho ani nepotřebovala. Potřeba byl akorát v Preciose, kde dávají (nebo aspoň tehdy dávali) na živnostňák nějakou slevu, ale nakonec stačilo nadiktovat IČO a adresu, aby měli co natisknout do faktury.
Takže ono asi je lepší si ho vzít s sebou, aby ho mohl člověk v případě potřeby vytasit. Ale dá se to i bez něj.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jablonec

Příspěvekod Lenanaj » pon 05. kvě 2014 18:36:21

Gi ještě se zeptám, má cenu jezdit do Zásady na preciosu, nebo stačí Nonstop? Nemám v plánu nakupovat kvanta, spíš doplnit osobní zásoby.
Lenanaj
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 20. úno 2012 20:25:42
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod gianelle » pon 05. kvě 2014 18:56:38

Já bych řekla že snad i jo ;) dá se tam rozumně nakoupit i v malém a většinou mívají jiný sortiment než Nonstop (jiné barvy, velikosti ...). A navíc se tam nakupuje příjemně, rychle, člověk si tam může nasbírat letáčky s návody ... určitě je to příjemná zastávka.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jablonec

Příspěvekod Lenanaj » pon 05. kvě 2014 19:01:16

Gi díky za vyčerpávající info. Pak sem hodím fotky z nákupů. Manžel má už ted z nákupů hrůzu, myslím že lituje že mi slíbil že nákupy absolvuje se mnou. :-)
Lenanaj
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 20. úno 2012 20:25:42
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod Lenanaj » pon 05. kvě 2014 19:27:39

Gi ještě jeden dotaz. Dá se v Zásadě platit kartou?
Lenanaj
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 20. úno 2012 20:25:42
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod gianelle » pon 05. kvě 2014 19:54:02

Nooo ... myslím že ano, ale ruku do ohně bych za to nedala - platím radši hotově, tak o platbě kartou nemám moc velký přehled :oops:
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jablonec

Příspěvekod Lenanaj » pon 05. kvě 2014 19:59:00

Ok díky. Raději si tam zavolám abych měla jistotu. Ještě jednou díky
Lenanaj
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 20. úno 2012 20:25:42
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod gianelle » pon 05. kvě 2014 20:30:43

Nemáš zač, přeju příjemné nakupování *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jablonec

Příspěvekod Lenanaj » úte 06. kvě 2014 16:47:16

Hlásím první shopping. Spontání návštěva Preciosi v Desné. 10balíčků rokajlu á 25 kč. Ale po pravdě čekala jsem VÍC. Snad mě zítra Zásada nezklame.
Lenanaj
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon 20. úno 2012 20:25:42
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod gianelle » úte 06. kvě 2014 19:19:39

no, u Preciosy vždycky záleží na tom, co mají zrovna vyrobeno, je to vždycky takové malé překvápko. V prodejně v Desné jsem ještě nebyla a netuším, jak moc se liší od té v Zásadě, ale obávám se, že budou mít ten sortiment dost podobný.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jablonec

Příspěvekod Tangled » čtv 08. kvě 2014 11:22:51

Prodejna v Desné je takový umrněný krámeček o ničem... Do Zásady se teprve chystám ale hádám, že to bude jiné kafe....
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: Jablonec

Příspěvekod Natalka » čtv 29. kvě 2014 13:19:45

Zdravím všechny. Chystáme se do Jablonce, už mám plánek obchůdků pro povinnou návštěvu *jump* (za co děkuji tomuto skvělému fóru). Chtěla bych se ještě zeptat jestli nějaká z vás neví obchod kde se dá koupit skleněné knoflíky za přijatelnou cenu? Já běžně nakupuji přes internet v koralky-smrzovka ale tam už jsem snad koupila všechny druhy knoflíků :roll:
Natalka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29. kvě 2014 13:02:19

Re: Jablonec

Příspěvekod gianelle » čtv 29. kvě 2014 18:24:00

Knoflíky jsem naživo nakupovala akorát v kamenném obchůdku koralky-smrzovka (teď už teda Nová Ves 589, 468 27 Nová Ves nad Nisou), ceny byly moc fajn, ale nevím jestli to náhodou není ten samý sortiment co mají na webu.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Jablonec

Příspěvekod Luciz » úte 02. zář 2014 13:47:47

Meg píše:Nebyla na starém fóru mapka jabloneckých obchůdků? Nemáte ji někdo čistě náhodou uloženou? *jump*

Super odkazy jsem našla ještě na http://www.brydova.cz/blocek/6-blog/224-mapa-koralky
Luciz
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 01. zář 2014 14:19:07
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod Luciz » úte 09. zář 2014 9:00:36

romča píše:Jak jsou na tom v Jablonci s platebníma kartama? Berou je nebo chtějí všude hotovost? Nerada sebou nosím peníze..... :shock:


Byla jsem tam v pátek a sobotu. Někde se platit dá třeba Bijoucomponents na Rýnovický ulici a v nedalekém Arcon Bijoux v Průmyslový ulici. Oba krámky jsou nedaleko LIDLu
Luciz
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 01. zář 2014 14:19:07
Úroveň: začátečník

Re: Jablonec

Příspěvekod Luciz » úte 09. zář 2014 9:25:38

Luciz píše:
Meg píše:Nebyla na starém fóru mapka jabloneckých obchůdků? Nemáte ji někdo čistě náhodou uloženou? *jump*

Super odkazy jsem našla ještě na http://www.brydova.cz/blocek/6-blog/224-mapa-koralky


Díky moc za inspiraci prodejniček, ani jsem všechno nestihla navštívit. Bezva výběr všude, kam jsem zavítala. Mám hromadu pytlíčků se vším možným. I bezva Swarovskiho z bijouxcomponents.
Ještě jedna prodejna s korálkama a bižuterií není na mapce, mají pěkný výběr, hodně dřevěných korálků, plastových velkých (už za 2Kč kus) a taky keramické, co vypadají jako přírodní kameny, jinak klasika jako v ostatních obchodech. Jo a kdo shání korálky jako Pandoru mají moooc pěkný výběr. A dá se inspirovat jejich bižuterií. Arcon bijoux přikládám mapu co jsem našla na internetu. http://www.brydova.cz/blocek/6-blog/224-mapa-koralky
Až se to naučím přidám i obrázky svých výtvorů *jump*
Luciz
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 01. zář 2014 14:19:07
Úroveň: začátečník

Re: jak se nakupuje v Jablonci?

Příspěvekod Natalka » úte 09. pro 2014 20:01:30

Foxtrot
• Vraťte se z Revoluční na kruhák pod ní. Jděte směrem k hotelu Merkur (Je vidět). Nalevo je Foxtrot.
• Velkoobchod, takže když potřebujete dvacet malých andělíčku, musíte jich holt koupit sto
• Obsluha příjemná jak osina v zadnici

Zdravím všechny. Chtěla jsem se zeptat ohledně voskových perel v tomto obchode. V lete jsem nakoupila hafo voskovek v Jablonci v Bijoux Nonstop, ceny cca od 600 do 1200 kc za kg podle velikosti, kvalita perfektní Ale na eshopu Foxtrot uvádí ceny 290-490 kc za kg. Ceny jsou moc lakové, ale něco mi na tom nesidi :roll: Přece nemůže byt takový velký cenový rozdíl. Napadá mi, ze háček je v tom, ze na tom Foxtrotu ty perle nebudou kvalitní, třeba jak tady na foto korálky jsou "přilepené" http://www.foxtrotbizu.com/shop/detail.php?zbozi=26425 Holky, co myslete? Nemá někdo z vás s tímto odchodem zkusenost? Už dávno na něj koukám, ale netroufám si objednat. :(
Natalka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 29. kvě 2014 13:02:19

Jablonec 2016

Příspěvekod Morgainne » pon 16. kvě 2016 11:43:48

V červenci se chystáme na dovolenou do Jablonce, tak už jsem si dělala menší průzkum, kam zajdu. Byla jsem v Jablonci před 8 roky a od té doby se asi dost změnilo. :-)
Na stránkách Informačního centra Jablonce jsem našla celou sekci, která se zabývá korálky a sklem http://www.jablonec.com/cs/turisticke-informacni-centrum/bizuterie-a-sklo/.
Nejzajímavější je asi část "Kamenné obchody", kde můžete vyhledávat podle typu (ohňovky, rokajl, lustry, ...) a podle město/vesnice. http://www.jablonec.com/cs/turisticke-i ... chody.html

V sekci "Ke stažení" je jednak brožurka "Za sklem" a pak bižuterní a sklářský katalog, kde je komplet seznam obchodů včetně adres a kontaktů http://www.jablonec.com/cs/ke-stazeni-1.html.

Je také dobré navštívit informační centrum, kde mají k dispozici letáčky s mapkou s korálkovými obchody (odkaz, kde o tom psali, se mi už nedaří dohledat :-) ).
Uživatelský avatar
Morgainne
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 1141
Registrován: pát 20. lis 2009 8:21:41
Bydliště: Brno

Předchozí

Zpět na ... v ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron