Křivé náušnice- Jak je správně ušít?

Různé způsoby obšívání kabošonů, vyšívání s korálky, našívání na filc, šperky ze sutašek

Křivé náušnice- Jak je správně ušít?

Příspěvekod Shareena » pon 13. říj 2014 18:35:26

Ahoj, zdravím vás všechny.

Nedávno jsem začala dělat korálovou výšivku- konkrétně náušnice a mám s nimi malý problém. Visí mi nakřivo viz. obrázky. Místo, aby visely rovně dolů, visí šikmo dozadu.

Metodou pokus omyl jsem zjistila, že to chce pevnější filc, a pak ještě vyztužit tak, aby se výšivka co nejméně ohýbala.

Na prvních dvouch obrázcích jsou ještě náušnice šité na měkké filcu a hůř vyztužené.

Obrázek

Na dalších dvou obrázcích je náušnice už na lepším filcu, líp vyztužená čtvrtkou a už je opravdu pěkně pevná. Stále visí dozadu, ale už je to snesitelné.

Obrázek


Prosím Vás tedy o radu, jak náušnice ušít, co použít, aby visely rovně. Už si moc nevím rady. Ještě tak si říkám sehnat pevnější filc nebo zkusit koženku. Nevim. :idea:

Předem děkuju za všechny odpovědi.
Uživatelský avatar
Shareena
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. říj 2014 8:50:00
Bydliště: Praha
Úroveň: mírně pokročilá

Re: Křivé náušnice- Jak je správně ušít?

Příspěvekod Morag » úte 14. říj 2014 17:05:21

Hm není mi docela zřejmé, o co usiluješ.
Naušnice tohoto tvaru a upevnění zkrátka visí lehce dozadu - toť jednoduchá fyzika - protože má takto vyvážené těžiště. Ten kabošonek je lehce vypouklý a vnitřní řada korálků taky vystupuje z pozadí - tudíž posouvají těžiště. Abys to převážila, musela bys dozadu snad zašít kovovou destičku :-)
Proč to vlastně vadí? Naušnice této velikosti a tvaru se stejně vždycky zčásti opírají o krk nositelky a při každém pohybu hlavou se zhoupnou. Mi přijdou pěkné a naprosto v pořádku :-)
Morag
 
Příspěvky: 414
Registrován: sob 13. dub 2013 18:33:40

Re: Křivé náušnice- Jak je správně ušít?

Příspěvekod gianelle » úte 14. říj 2014 17:56:12

Schválně jsem se šla podívat na svoje vyšívané náušnice - ty první visí mírně dozadu, asi jak ty tvoje druhé, ale při nošení to vůbe nevadí, ty druhé visí rovně - myslím že je to díky tomu, že jsou poměrně lehké, bez kabošonu a ještě zatížené tím naketlovaným korálkem dole.
Pevnější podklad by tomu možná pomohl a možná bych místo filcu sáhla po nějaké spešl látce na výšivku,jako třeba Lacy's Stiff Stuff nebo Nicole's Bead Backing - jsou tenké a výrazně pevnější než filc) ... a případně nějaké ty třásně nebo naketlovaný ozdobný korálek to těžiště taky trochu srovnají.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Křivé náušnice- Jak je správně ušít?

Příspěvekod Shareena » pon 03. lis 2014 22:46:28

Díky za odpovědi. Tak je to teda normální, no. Ok. Asi jsem poněkud perfekcionistka. Je fakt, že nějaký přívěsek to vyváží.
Uživatelský avatar
Shareena
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob 04. říj 2014 8:50:00
Bydliště: Praha
Úroveň: mírně pokročilá


Zpět na Obšívání kamenů, korálková výšivka, sutašky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron