Těhulky, maminky a miminka

Volný pokec na libovolné téma

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » pát 01. bře 2013 11:19:37

Ja práve tiež uvažujem o látkových plienkach. Pri synovi som používala len pampersky, ale Zuzka z nich má hrozne zaparený zadoček, ani žiadne maste nepomáhajú :( . Tak som sa práve na dnes dohodla s kamarátkou, ktorá používa látkové, že k nej pôjdem "na školenie" :) . Lebo ako som sa dozvedela, tak teraz sa už vyrábajú látkové plienky na spôsob jednorázových, len sa nevyhadzujú, ale perú. Neviem si to moc predstaviť v reále a ani netuším, aké by som mala kúpiť, tak sa idem popýtať a potom uvidím :-). Kúpim, odskúšam a potom dám vedieť, či to pomohlo.
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » sob 02. bře 2013 10:34:48

Calinka píše:Ja práve tiež uvažujem o látkových plienkach. Pri synovi som používala len pampersky, ale Zuzka z nich má hrozne zaparený zadoček, ani žiadne maste nepomáhajú :( . Tak som sa práve na dnes dohodla s kamarátkou, ktorá používa látkové, že k nej pôjdem "na školenie" :) . Lebo ako som sa dozvedela, tak teraz sa už vyrábajú látkové plienky na spôsob jednorázových, len sa nevyhadzujú, ale perú. Neviem si to moc predstaviť v reále a ani netuším, aké by som mala kúpiť, tak sa idem popýtať a potom uvidím :-). Kúpim, odskúšam a potom dám vedieť, či to pomohlo.

jj to jsou tzv. AIO (all in one) ;) my teda máme vícevrstvé Bambino Mio, na ty se dávají svrchní kalhotky... ale těchto "vševjednom" máme 3 kusy na cesty a vypadají opravdu jako papírové, akorát jsou z bambusu, je to hodně praktické, ale nám teda moc netěsní ;) je to značka Sweet Monkey, tady jsou stránky paní co je prodává... http://www.sweetmonkey.cz/eshop/obchod.php
ale existují i jiné... Baa+Bo nebo POPnGRO
tady je náš mrňous v těch Sweet Monkey (ten vysmátý klučík v jasně žlutozelené pleně, vedle modrý plyšový kocour :D ) ;) http://www.sweetmonkey.cz/galerie.html
Je fakt že každému miminku vyhovuje jiný typ, doporučuje se, koupit od každého druhu pár kusů a zkoušet, ale mezi námi - ono už je to tak docela drahé, natož aby člověk testoval všechny druhy... My jsme rovnou koupili ty BambinoMio, protože jsem to viděla u známé a zvykli jsme si... Ty Sweet Monkey jsem kupovala jen na zkoušku... Tak vyzkoušejte co vám bude vyhovovat a určitě se poděl o zkušenosti :)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » sob 02. bře 2013 18:31:35

Tak já si právě přivezla zásobu látkových plen od tchýně a dokonce jsou tam i jedny nejetý svrchňáky (sice starý 30 let, ale nepoužitý a v docela novém designu), tak to určitě na mimču vyzkouším. Třeba nám to bude vyhovovat.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Denčí » stř 13. bře 2013 20:34:11

Ahoj tak já mám za sebou porody dva první byl 9.2. 2010 a druhý 5.6.2012
Raní nevolnosti? To neznám já je měla celodení u prvního pordu až do konce to jsem zvracela ještě den před porodem pomahala mě kola, pivo a bramburky no a narodil se mi chlapeček celkem obřík 4710g a 54cm porod nic moc trval 24hod. plus 45min. samotný porod. Na neschopence jsem byla od 4měsice kvuli zvracení. CHuvičku ani monitor dechu jsem neměla a kočarek jsem pořidila v Brně v Ružovím panterovy. Druhé těhotenství mě zastihlo už na mateřské takže jsem nemusela řešit neschopenku to už bylo lepší nevolnosti jen rano ale zase na krku se starším dítkem Jenže od 27týdne mě začala prosakovat voda. Doktorka mě prvně tvrdila že je to moč ale nedalo mě to a zamiřila jsem na pohotovost tam přišly na to že je to voda a nechali mě ve špitale stím že jsem dostavala kortikoidy na podporu plic mimča a řekli mě že bude mala do týdna nasvětě takže manžel nakoupil vše monitor i chuvičky naštěstí se to zastavilo a mě po týdnu pustili domu jenže voda zase začala prosakovat tak jsem měla nakazano ležet doma proležela jsem tři měsice a nakonec tři dny přenášela porod byl za hubičku trval dvě hodiny i s cestou a narodila se mi dcera 3990g a 51cm monitor jsem využivala asi týden od té doby ji mám v posteli kvuli nočnímu kojení a stale spi snama Chuvičky ty využivam když bylo venku teplo a spala v kočarku a nebo při odpoledním spanku. Jak jsem to oznamila manželovi? Ten nato přišel dřív než těhotenský test. NO a ostatním to vykecal Kubik že budeme mít miminko. Plynky použivame papirové šetrý to čas.
Denčí
 
Příspěvky: 411
Registrován: pát 03. črc 2009 7:02:02
Bydliště: Příbram
Úroveň: mírně pokročilá pořád je se čemu učit krytiku příjmám

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » čtv 14. bře 2013 14:29:44

Calinka: Jak dopadlo školení o látkových plenkách? Dáváš látku nebo jste nějak pořešili ty papírovky?
Gabina: Tak jak jsi na tom? Já jsem teď 18 + 3 a už začínám cítit kotrmelce v břichu. Obzvláště k večeru a po sladkém. Rukou to ještě cítit nejde, ale v sobě to cítím dost reálně. Přemety, jak hrom...jestli to bude atlet, tak rozhodně ne po rodičích :D
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » čtv 14. bře 2013 16:44:10

Kamarátka mi na začiatok požičala 3 plienky na skúšku a hneď pomohli. Tak som si doobjednala ďalšie. Ale kúpila som už použité (za cca 4,- €), lebo nové sú strašne drahé. Aj tak ma to aj s vrchnými nohavičkami vyšlo na cca 70,- €. Ale keď si zoberiem, že balík pampersiek stojí 20-30 €, tak sa mi to celkom vyplatí. Táto jedna veľkosť by mi mala vydržať na vyše pol roka. Potom budem musieť kúpiť väčšie a tie už by mali vydržať až do prechodu na nočník. Je to síce trochu pracnejšie a musím každý druhý deň prať plienky, ale v automatickej pračke to nie je taký problém :-). Je to aj väčší "balík" na zadočku, tak niektoré veci neoblečieme, musím jej obliekať o číslo väčšie. Ale za ten zdravý zadoček mi to stojí, lebo fakt už žiadne maste nezaberali.
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » čtv 14. bře 2013 19:46:03

Calinka píše:Kamarátka mi na začiatok požičala 3 plienky na skúšku a hneď pomohli. Tak som si doobjednala ďalšie. Ale kúpila som už použité (za cca 4,- €), lebo nové sú strašne drahé. Aj tak ma to aj s vrchnými nohavičkami vyšlo na cca 70,- €. Ale keď si zoberiem, že balík pampersiek stojí 20-30 €, tak sa mi to celkom vyplatí. Táto jedna veľkosť by mi mala vydržať na vyše pol roka. Potom budem musieť kúpiť väčšie a tie už by mali vydržať až do prechodu na nočník. Je to síce trochu pracnejšie a musím každý druhý deň prať plienky, ale v automatickej pračke to nie je taký problém :-). Je to aj väčší "balík" na zadočku, tak niektoré veci neoblečieme, musím jej obliekať o číslo väčšie. Ale za ten zdravý zadoček mi to stojí, lebo fakt už žiadne maste nezaberali.

Calinka... pokud má maličká problémy s opruzeninami tak se doporučuje nastavit na pračce ještě máchání navíc aby tam zbylo co nejméně pracího prášku, pak ten efekt bude větší ;)
Já si teď pochvaluju jak pěkně šetříme, protože ty papírovky jsou ukrutně drahý :evil: jako by nestačilo že na ty děti je drahý všechno :cry: a co se týče času, který ty látkovky zaberou... těch 20 minut týdně mě nezabije, zvlášť když mi malej asistuje při věšení, tak je to pověšený hned (podává pleny i kolíčky) :lol:
jj taky máme vše o číslo větší, ale už jsme si na to zvykli :) já jsem třeba byla hrozně nesvá, když měl malej výjimečně papírovku, tak se mi špatně choval, připadalo mi, že ho každou chvíli pustím, jak na tom zadečku nic nebylo :D
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pát 15. bře 2013 8:29:40

No vida, tak to je super, že to pomohlo! Vy tedy máte ty AIO- vše v jednom? Pereš celou plenku i s kalhotkama? Já uvažuju, že bych dávala normální látkové pleny a přes to svrchní kalhotky. Mám totiž doma balík plen po manželovi a druhej bude po mě :D , tak abych to využila. Navíc se teď pleny nedoporučují žehlit kvůli zvýšení savosti. Nevím, jestli i staré zásoby, ale se žehlením to nebudu přehánět.
To už jsem taky slyšela, že dělají větší zadeček, ale co už s tím, viď? Záleží prý na typu, některé to nedělají. Ale zas pokud vám sedí okolo nožek a neprotékají, tak bych to kvůli tomu neměnila.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » pát 15. bře 2013 12:09:47

Hanina - ako, prosím ťa, perieš tie plienky? Keď som ich kúpila boli krásne čisté (a to som kupovala použité) a ja ich mám fľakaté :-(.
Starší syn mi tiež vždy asistuje, keď vešiam prádlo :D , asi to tie deti nejak fascinuje. Aj keď teda on mi chce pomáhať so všetkým - hlavne s umývaním riadu, vysávaním, utieraním prachu... :D.
TRZ04 - nekupovala som tie AIO, prišlo mi praktickejšie kúpiť tie, čo sa do nich dáva vložka a na ne ešte nepremokavé nohavičky. Lebo tie vrchné nohavičky sa nemusia meniť stále, vymení sa len plienka s vložkou, prípadne, ak je len trochu pocikané, stačí vymeniť len vložku. Namiesto vložky sa dajú použiť aj poskladané klasické štvorcové plienky, ale to už začína zadoček naberať astronomické rozmery :D - skúšala som. A aj štvorcová plienka neodvázda tak dobre vlhkosť. Tie vložky (aj plienky) sú robené z materiálov, ktoré odvedú vlhkosť a na povrchu ostávajú relatívne suché. Ja som si ešte dokúpila aj také tenké flísové vložky, ktoré dám ešte na plienkovú vložku, lebo som zistila, že ten flís ostáva skoro úplne suchý.
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » pát 15. bře 2013 14:49:35

Calinka píše:Hanina - ako, prosím ťa, perieš tie plienky? Keď som ich kúpila boli krásne čisté (a to som kupovala použité) a ja ich mám fľakaté :-(.
Starší syn mi tiež vždy asistuje, keď vešiam prádlo :D , asi to tie deti nejak fascinuje. Aj keď teda on mi chce pomáhať so všetkým - hlavne s umývaním riadu, vysávaním, utieraním prachu... :D.
TRZ04 - nekupovala som tie AIO, prišlo mi praktickejšie kúpiť tie, čo sa do nich dáva vložka a na ne ešte nepremokavé nohavičky. Lebo tie vrchné nohavičky sa nemusia meniť stále, vymení sa len plienka s vložkou, prípadne, ak je len trochu pocikané, stačí vymeniť len vložku. Namiesto vložky sa dajú použiť aj poskladané klasické štvorcové plienky, ale to už začína zadoček naberať astronomické rozmery :D - skúšala som. A aj štvorcová plienka neodvázda tak dobre vlhkosť. Tie vložky (aj plienky) sú robené z materiálov, ktoré odvedú vlhkosť a na povrchu ostávajú relatívne suché. Ja som si ešte dokúpila aj také tenké flísové vložky, ktoré dám ešte na plienkovú vložku, lebo som zistila, že ten flís ostáva skoro úplne suchý.

No těm flekům se bohužel nevyhneš :? trochu pomůže plenky nechat odmočit a také natřít špinavá místa "žlučovým mýdlem" než to hodíš do pračky (koupí se normálně v drogerii) to je dobré na skvrny, a pak vyprat na víc stupňů (50-60), nevím jaké plenky máš, zda se mohou prát i při vyšších teplotách... ale nepomůže to úplně... stejně jako když si prcek umaže bodýčko od zeleniny nebo ovoce tak to z toho prostě nedostaneš :cry: tohle je podobné :D časem to pustí :D jak už teď malej chodí hodně na nočník tak už se ta čistota plínek zlepšila ;) nevím co lepšího použít :?
jo ještě mě napadlo, dávat na plenu tzv. separační plenu (je to z celulózy) a to se pak vezme a špinavé vyhodí (počůrané se mohou i vyprat), tím se taky hodně sníží to ušpinění... takhle to asi vypadá, dělá to víc firem, já jsem kupovala i takové obyčejné v lékárně...
http://www.bambinomio.cz/dokumenty/vlozka.php
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » pát 15. bře 2013 15:56:56

tie celulózové som si tiež kúpila, ale mám pocit, že to slabo prepúšťa vlhkosť, lebo malej sa potom zhoršilo to zaparenie zadočku :-(. Plienky periem na 60 °C, takže budem len čakať, že časom možno budú vizerať lepšie :-D.
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pát 15. bře 2013 17:34:47

http://www.emimino.cz/diskuse/plenky/
Calinka:
Zkus kouknout sem, jestli neznáš. Najdi si tam téma o látkujících maminkách, případně pročti, co tě zajímá. Já tam hledám o plenkách pořád něco, abych byla připravená :D
Já jsem si zatím koupila startovací sadu k vyzkoušení od té firmy Bambino Mio - mám jedny svrchní kalhotky, 3 vícevrstevné plenky, nějaké separačky a vzorek prášku na praní.
Já prostě ty starý plíny musím nějak využít, když už je mám. Třeba nám to balení do nich bude vyhovovat. Případně jsem uvažovala, že z nich našiju ty vícevrstevné. Že bych dávala kalhotky, na to čtvercovku (asi poskládanou do novorozeneckého skladu), na to vícevrstevnou a na to separačku. Pokud by to nestačilo, uvažuji i o těch flísových vkládačkách. Holky na těch diskuzích je i šijí samy doma. Flís chválí hodně, pak to někdo šije i ze starých ručníků.
No, nejradši bych byla, když to vymyslím, že bych to mohla hned vyzkoušet :D Takhle jsem si něco vymyslela a musím čekat do léta, než to vyzkouším...A pak budu řešit za pochodu případné nedostatky :D
Na ty skvrny na plenkách tam holky psaly, že nejhorší vyhodí do WC, pak to osprchují do vany, přetřou tím žlučovým mýdlem, trochu vymáchají, vyždímou a hodí to kýble, kde skladují plenky do vyprání v pračce. Nevím, jestli to pak nesmrdí, snad ne, když to tak praktikují? ;)
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Calinka » pát 15. bře 2013 20:01:35

Neboj, štvorcové plienky využiješ. Ja ich mám tiež dosť a občas mi ani tie nestačia :-D. Dávam ich do zavinovačky, aj na vankúšik. Miminkám každú chvíľu vyšplechuje mliečko, tak aby nebolo všetko ogrckané. Mám aj také väčšie, ktoré používam ako osušku. Sú mäkšie ako frote osušky. Podkladám si ich, aj keď prebalujem, lebo moje deti majú vo zvyku kakať a cikať práve vtedy, keď ich utieram :-D.
Calinka
 
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 04. říj 2012 12:58:30
Bydliště: Oslany, Slovensko
Úroveň: pokročilý

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » pát 15. bře 2013 20:49:42

TRZ04 píše:http://www.emimino.cz/diskuse/plenky/
Calinka:
Zkus kouknout sem, jestli neznáš. Najdi si tam téma o látkujících maminkách, případně pročti, co tě zajímá. Já tam hledám o plenkách pořád něco, abych byla připravená :D
Já jsem si zatím koupila startovací sadu k vyzkoušení od té firmy Bambino Mio - mám jedny svrchní kalhotky, 3 vícevrstevné plenky, nějaké separačky a vzorek prášku na praní.
Já prostě ty starý plíny musím nějak využít, když už je mám. Třeba nám to balení do nich bude vyhovovat. Případně jsem uvažovala, že z nich našiju ty vícevrstevné. Že bych dávala kalhotky, na to čtvercovku (asi poskládanou do novorozeneckého skladu), na to vícevrstevnou a na to separačku. Pokud by to nestačilo, uvažuji i o těch flísových vkládačkách. Holky na těch diskuzích je i šijí samy doma. Flís chválí hodně, pak to někdo šije i ze starých ručníků.
No, nejradši bych byla, když to vymyslím, že bych to mohla hned vyzkoušet :D Takhle jsem si něco vymyslela a musím čekat do léta, než to vyzkouším...A pak budu řešit za pochodu případné nedostatky :D
Na ty skvrny na plenkách tam holky psaly, že nejhorší vyhodí do WC, pak to osprchují do vany, přetřou tím žlučovým mýdlem, trochu vymáchají, vyždímou a hodí to kýble, kde skladují plenky do vyprání v pračce. Nevím, jestli to pak nesmrdí, snad ne, když to tak praktikují? ;)

Na ty použité plenky je dobré mít takový ten větší kýbl s víkem a dovnitř vždycky po umytí nakapat pár kapek olejíčku z levandule nebo tee tree ;) někde jsem četla že je dobrý mít ty špinavý pleny namočený (jenže to bys potřebovala nějakej obří kýbl :lol: )
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pát 15. bře 2013 22:03:40

No jo, jenže já jich mám fakt balík. Tak by mi bylo líto jich nepoužít. Je mi jasný, že na pusinku nebo na podložení se vyžijí, ale na to balení bych je ráda používala taky. Jen mám problém s orientací se v tom všem...moc termínů a žádný jasný návod. Mám ráda vše naplánované a jasné :D, abych měla přehled. A tady si to každá mamka skládá jak chce...jak se v tom má začátečník vyznat.
Hani, to jsem taky slyšela o tom tea tree. A zkoušela jsi to? Funguje to? A jaký typ plenek jsi dávala ty?
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Kriss » sob 16. bře 2013 8:16:56

Ahoj, tak to tady čtu a doufám, že se k vám už brzy připojím. V únoru jsem vysadila injekce, ale u nich je to na dlouho, prý může trvat až rok, než se vyplavý všechny hormony a budu moct otěhotnět.
Jinak k těm plínám, já je u prnví dcery taky požívala, dali jsme do toho asi 6000,- za 20 kusů plín, jsou značky Popoliny. Zevnitř bavlna zvenku froté. A byla jsem s nima moc spokojená. Tvarem jako papírové, na cvočky, dají se zapnout na různé velikosti, když miminko roste. Každá má ještě připínatelnou vložku, když miminko moc čůrá. separační ubrousky i ty nepromokavé kalhotky. Kdo myslí ekologicky, nebo mu prostě nevyhovují papírové pleny, o kterých si myslím, že pro děti nejsou moc dobré, tak je určitě ocení.
Sice v nich mají mrňouskové ohromnou prdýlku, takže převracet na bříško se začala až v sedmi měsících a chodit ve 14 měsících, ale zase se rychle naučila na nočník, protože když byla počůraná, tak to cítíla a vadilo jí to. Narozdíl v papírových o ničem neví, tak vlastně nemá důvod se na nočník učit, když je tak pohodlné čůrat do plín.
Doufám, že nevadí, že jsem se vám vmísila do debaty, těhotná ještě nejsem, ale snad brzy budu ;) :)
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » sob 16. bře 2013 13:35:17

Kriss, tak držím palce, ať to jde rychle a hlavně dobře :) Já vysadila HA v červnu a v prosinci jsem našla //. Vlastně jsem tomu zprvu ani nevěřila. První měsíce jsem očekávala, že MS nepřijde, ale přicházela stále. A když jsem ji v prosinci čekala najisto, tak už nepřišla :D
Takže ty jsi měla ty "vše v jednom" ? Prala jsi celé kalhotky? Měla jsi předtím nějaký zkušební kus nebo jsi kupovala na slepo celou sadu? Neprotékaly? Díky za info.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Kriss » ned 17. bře 2013 9:01:14

Ne zkušební kus jsem neměla, byl tady jeden obchůdek, maminka si ho otevřela a měla tam svou dceru, ještě v batolecím věku a na ni to názorně ukazovala :-D A moc si je chválila, tady je jeden odkaz, pro představu jak vypadají http://www.obchod-latkovepleny.cz/onesi ... i/d-70288/
Musím přiznat, že párkrát se mi stalo, že plíny protekly, ale to jen vyjímečně, třeba když byla moc napitá a dlouho spala, jinak se na to dávají ty nepromokavé kalhotky, něco podobného bylo i když se za nás používaly bílé látkové pleny.
Musí se prostě počítat s tím, že to není papírová pamperska, kterou v noci oblečete a ráno dítě neví nic o tom, že se počůralo. Tady to prostě cítí, což považuju za klad, protože jakmile cítí na prdýlce, že je počůraná, okamžitě je nespokojená, dá to vědět a přebalím ji. Holčičky mají prý krátké močové cesty, proto pro ně prý není dobré, když jsou dlouho v počůrané plíně, třebaže to na sobě necítí.
Samozřejmě, že sme papírové také používaly, ale nejčastěji jsme měli tyto látkové.
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » ned 17. bře 2013 10:00:29

Kriss, vždyť ty jsi vlastně ze Žďáru! :) Já tam jezdím...Nevíš, kde by se tam dalo na plenky podívat? Já zatím koukám jen na netu, ale ráda bych si to ošahala. Bohužel mi přijde, že tam pro děti nic moc nemají. Teď je ten nový obchod na náměstí v té nové přístavbě pod Spořitelnou, ale šla jsem tam kvůli těhu oblečení a nic moc teda. Na plenky jsem tehdy ještě nemyslela, tak se podívám znovu. Ale jinak je to v ZR dost slabý...Ale třeba se jen nedívám dobře a něco mi poradíš :D
Kriss, tam píšou, že to má uvnitř vkládačku. Ty jsi vystačila jen s tou, co tam je nebo jsi musela ještě dokupovat třeba další. Četla jsem diskuze, že tam dávají třeba ještě navíc jiné od jiného výrobce, že to má různou savost.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Kriss » ned 17. bře 2013 16:27:12

To mě vůbec netrklo, že jsme skorosousedky *wave*
No ta paní, co to tu prodávala, už ten obchod nemá, její sestra tu měla nějakou dobu sekáč s dětským oblečením, vykupovali i oblečení od maminek a formou komise pak prodávali, ale myslím si, že maminky chtěly víc prodat to co jim doma překáželo než nakoupit, tak už je to taky zrušené.
Ten nový pod spořkou mi příjde docela drahý, ale byla sem tam jenom jednou, kupovali jsme tam Emce čepici na zimu a chtěli za ní 250,- po slevě. Jinak něco je ještě u radnice, pod Trinetem, jestli víš.
A ty jsi přímo ze žďáru nebo z Hlinska, kdyžtak bych se ti tam mohla zajít zeptat, jestli mají i takovéto plíny. Mám to cestou na autobus do práce.
Já do těch plín měla jen tu jednu vložku, co do toho patří, žádné jiné sem k tomu nekupovala. Klidně ti to můžu nafotit, jestli chceš, řekni čím a ráda pomůžu, když to bude v mých silách ;)
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » ned 17. bře 2013 19:56:11

TRZ04 píše:No jo, jenže já jich mám fakt balík. Tak by mi bylo líto jich nepoužít. Je mi jasný, že na pusinku nebo na podložení se vyžijí, ale na to balení bych je ráda používala taky. Jen mám problém s orientací se v tom všem...moc termínů a žádný jasný návod. Mám ráda vše naplánované a jasné :D, abych měla přehled. A tady si to každá mamka skládá jak chce...jak se v tom má začátečník vyznat.
Hani, to jsem taky slyšela o tom tea tree. A zkoušela jsi to? Funguje to? A jaký typ plenek jsi dávala ty?

No já jsem používala tu levanduli a chvilku to vydrželo ;) samozřejmě že když ten kýbl otevřeš, tak to smrdí, ale s tím se počítá :lol: chce to opravdu pořádný kýbl s víkem, bez něj to nejde :D a stejně to ze začátku pereš pomalu ob den ;)
My máme ty Bambino Mio - jsou vícevrstvé, sklad na kluka a na holku je odlišný, ale ukázala mi to známá - je to hrozně jednoduché, a kdyžtak je u těch plen návod... nebo aspoň my jsme ho tam měli.. no a na to se dávaly svrchní kalhotky, jsou ve velikostech S až XL podle kil (S po 4 ks, pak ostatní po 3 ks - ale je to málo, aspoň u toho M by to chtělo čtvery)... a pak máme 3 ks Sweet Monkey na cestování (ty jsou vše v jednom - vypadají a používají se jako papírové, ale jsou z bambusu ;) ale nemám s nimi moc dobrou zkušenost... rychle provlhnou :? s klasickýma čtvercovkama co jsme měli my, když jsme byli malý nemám zkušenost - tam se to skládá nějak komplikovaně a musíš jich dávat hodně na sebe, protože to rychle proteče... nevím, zkusím se podívat po nějakých stránkách s návody, určitě jsem to někde viděla :)
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » ned 17. bře 2013 20:03:48

Kriss:
Jsi hodná, díky. Já ze ZR pocházím a teď bydlím v Hlinsku. Ale do ZR jezdím tak jednou týdně. Co vím, tak je sekáš s dětským oblečením za průchodem u cukrárny. Mezi Bílým lvem a Modrým domem. Tam jsou sympatické prodavačky, nicméně jsem tam koupila zpočátku asi 2 bodýčka á 50 Kč a pak jsem viděla v sekáči i levnější a kvalitativně stejný. Dá se tam asi sehnat ledacos, ukazovali mi inzerát na kočár, zavinovačky, říkali, že dítě oblečou kompletně.
Pod Trinetem jsem byla dost zklamaná. Čekala jsem asi 20 minut, až otevřou, ačkoliv už měli mít otevřeno. Prodavačka se ani neomluvila. Sháněla jsem tehdy obleček s obrázkem koaly (je to pro nás symbol :D ), který jsem chtěla dát manželovi se sdělením, že čekáme mimi. Prodavačka byla značně nepříjemná, bez snahy něco hledat, řekla bych taky bez přehledu, co tam vlastně má a pořád mi vnucovala klasický medvídky. V tom sekáči jsme pak našli s prodavačkou tričko s koalou a sice se prodavačka podivila, že ji nenapadlo koukat, co tam vlastně je natištěný, ale byla u toho milá a fakt snaživě hledala.
Pod spořitelnou jsem šla na těhu oblečení. Mají ho psané ve výloze a já nikde neviděla, že by měli těhu oblečky. Tam mají jedno rahno, na tom pár kousků. Ani teda nic moc pěkný věci a hlavně všechno malý. Tak mi nabídli, že něco objednají, že to bude do týdne. No, ozvali se minulý týden, že to došlo...bylo to přes 3 týdny. Půjdu se tam podívat, ale spíš myslím, že nevyberu. Ještě mě můžou překvapit. Jinak prostě musím objednat z netu, kalhoty už potřebuju. Chtěla jsem se ale netu vyhnout, potřebuju to zkusit. Na oblečky pro mimča jsem tam koukla jen rychlovkou, ale drahé jsou. 250,- za slevněnou čepičku, je fakt hodně.
Jinak je ještě obchod na Libušíně - dětský textil. Jak se jde zadem ke stadionu (kolem pečovateláku, jestli znáš?), tak tam jsou květiny a ten dětský textil. Paní ochotná, má moc pěkné věci. Drahé taky, ale něco jsem tam koupila, to jsem neodolala. Zas mi přijdou takové pořádné, kvalitní. Koupila jsem značku Japitex. Nevím, jestli se na ni specializuje, ale co jsem koukala na netu, tak tady není moc k sehnání, je slovenská. Ale plínky tam asi mít nebude.
Asi to fotit nemusíš, koukala jsem na to na netu. Já bych chtěla preferovat něco, kam se dají dávat ty klasický starý plíny. Takže mám ty "pogumovaný" slabý PULky a prostě to zkusím. Pokud to bude protékat, tak pořídím nějaký tyhle víc vycpaný látkou. Já nejsem nějaká eko-matka, která by to dělala kvůli přírodě ;) , ale spíš pro to, že když už jsem podědila ten balík plen, tak mi je líto vyhazovat peníze za papírovky. Tak snad to nějak pořeším, aby nám to šlo.
Prosím tě, jestli to ještě dobře chápu, tak přes ty tvoje kalhotky se ještě dávají ty PULky nebo vlňáky, aby to provlhalo. Mě právě přijdou už taky dost velký a ještě na to dát další "gatě" už mi přijde nemožný?
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » ned 17. bře 2013 20:15:34

Hani:
To je tak všechno, co chápu . poskládat vícevrstevnou na kluka a na holku a poskládat čtverec na novosklad :D Ty svrchní kalhotky (PUL) máš taky Bambino Mio? Na foru o plínách na ně holky dost nedávají, tak by mě zajímala tvoje zkušenost. Doufám, že pozitivní, když už je mám doma ;)
Já právě myslela, že bych dávala ten novosklad ze starý plíny, na to obdélník (buď poskládám taky starou na délku nebo tu vícevrstevnou) a dám to do kalhotek PUL. Teď by mě právě zajímalo, jestli s tím má někdo zkušenost, jestli to něco pochytí. Nemám představu, jak často takový mimčo čůrá a jak často se přebaluje. Chápu, že jsou rozdíly dle mimina i dle věku. Vím, že se přebaluje kolem kojení, ale ty plátěný plíny se přebalují asi častěji, ne? Když se kojí třeba po 3 hodinách...? Mám pocit, že potřebuju nějaký info do začátku, "jak s plínama na novoše" a pak už si to nějak přizpůsobím... ale na ten začátek bych měla ráda představu. A v té diskuzi o plínách na mě nějak kašlou a nikdo mi neodpovídá. :cry:
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Kriss » ned 17. bře 2013 21:25:25

No ony ty gumové kalhotky proti protečení nejsou nijak tlusté, takže to není zas taková vrstva navíc. Jsou teňounké na suchý zip.
Ty prodavačky pod Trinetem byly, jsou a budou vždycky protivné, já u nich byla ještě když měly ty dvy obchůdky, jeden pod divadlem a druhý na Smetance a taky s nima nebyla řeč. A tu Natálku na Libušíně taky znám, přítelova mamka se s paní zná i nějak blíž.
Tak koukám, že mi dost obchodů s dětským zbožím vypadlo z hlavy. :)
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pon 18. bře 2013 9:15:19

Jo a pod divadlem to ještě je? Tam jsem ještě nebyla. Mamka říkala, že to je ale asi sekáč se všemi věcmi. Nevíš?
Mě to tak rozčiluje, když jsem prodavačky nepříjemný! Tak ať tam nelezou a sedí doma. Zvlášť v obchodě pro mimča. Ty mamky jsou nadšené, když si jdou něco koupit a mají se dívat na nějakou zamračenou neochotnou bábu! Navíc si odrazují zákazníky...Já třeba stokrát radši půjdu od toho textilu na Libušíně, i když je dražší. Ale paní mi poradí, ukáže, radila mi i kolik oblečků se užije...
No, holky v diskuzi o plínách už mi konečně odpověděly, takže pokud to bude vyhovovat, tak pojedu ve čtvercích a PULkách, jak jsem si myslela. Případně na noc dokoupím nějakou tu silnější plenku - na podobném principu, jak máš ty. Tak uvidíme, co bude vyhovující.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Kriss » pon 18. bře 2013 9:26:31

No pod divadlem už to není to samé, ale sekáč se vším možným pro děti tam je, ale na oblečení se mi to tam moc nelíbí, když už sekáč tak ten jak si psalal u cukrárny. Ted ho má myslím taky jiná paní a má tam krásné věci něco i nové. Ručně šité tepláčky od paní z polničky, u nás v práci je prodává jedna její známá, mám toho docela dost a je to velice kvalitní nesráží se, nedělají se na tom žmolky i po letech roláčky pořád pruží jak nové.
A ještě jsem si vzpoměla, těhotenské kalhoty sem kupovala na Smetance, v těch zdravotnických potřebách, ale už je to asi pět let, tak nevím jestli ještě mají oblečení. To bys musela omrknout.
Kriss
 
Příspěvky: 395
Registrován: ned 08. kvě 2011 11:31:24
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Úroveň: začátečník - internetový samouk

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pon 18. bře 2013 11:18:50

Super díky za tip! Do zdravopotřeb jsem se stejně časem chystala. A je fajn vědět, že máš pozitivní zkušenost s těmi tepláčky. Člověk rád podpoří regionální výrobu, pokud je kvalitní. *thup*
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Gabina » pon 18. bře 2013 14:44:44

TRZ04 píše:Calinka: Jak dopadlo školení o látkových plenkách? Dáváš látku nebo jste nějak pořešili ty papírovky?
Gabina: Tak jak jsi na tom? Já jsem teď 18 + 3 a už začínám cítit kotrmelce v břichu. Obzvláště k večeru a po sladkém. Rukou to ještě cítit nejde, ale v sobě to cítím dost reálně. Přemety, jak hrom...jestli to bude atlet, tak rozhodně ne po rodičích :D


*wave* tak mi mame dnes 20+3 ale bola som cez obed na sone a podla merani sme 21+2. Kopance zatial citim zriedka, ja som asi menej citliva alebo co :mrgreen: Inak cele mimco popozeral pomeral a sme vcelku ok, aj nam dnes pekne ukazalo co to bude. Reakcia doktora :lol: To je ale výbava, no ale ste pozrem tadeto ci to nahodou nieje pupočník.... no nieje *rofl1* Takze ideme nakupovat do modra :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Gabina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 821
Registrován: stř 02. úno 2011 13:35:36
Bydliště: Piešťany - Slovensko
Úroveň: pokročilá , stále skúšam niečo nové

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod Hanina24 » pon 18. bře 2013 20:19:35

TRZ04 píše:Hani:
To je tak všechno, co chápu . poskládat vícevrstevnou na kluka a na holku a poskládat čtverec na novosklad :D Ty svrchní kalhotky (PUL) máš taky Bambino Mio? Na foru o plínách na ně holky dost nedávají, tak by mě zajímala tvoje zkušenost. Doufám, že pozitivní, když už je mám doma ;)
Já právě myslela, že bych dávala ten novosklad ze starý plíny, na to obdélník (buď poskládám taky starou na délku nebo tu vícevrstevnou) a dám to do kalhotek PUL. Teď by mě právě zajímalo, jestli s tím má někdo zkušenost, jestli to něco pochytí. Nemám představu, jak často takový mimčo čůrá a jak často se přebaluje. Chápu, že jsou rozdíly dle mimina i dle věku. Vím, že se přebaluje kolem kojení, ale ty plátěný plíny se přebalují asi častěji, ne? Když se kojí třeba po 3 hodinách...? Mám pocit, že potřebuju nějaký info do začátku, "jak s plínama na novoše" a pak už si to nějak přizpůsobím... ale na ten začátek bych měla ráda představu. A v té diskuzi o plínách na mě nějak kašlou a nikdo mi neodpovídá. :cry:

Svrchní kalhotky máme taky Bambino Mio - koupili jsme rovnou celou sadu od narození po nočník... ukázala mi to známá a vše vysvětlila tak jsme se moc nerozmýšleli (kupovali jsme to asi měsíc a půl před narozením malého, takže jsme neměli ani dost času na rozmyšlenou :D ) ale nelituju... na kalhotky si nestěžuju... samozřejmě že nám někdy protečou - zvlášť když malej dělá vylomeniny a posune se mu to zrovna v momentě když čůrá :D na noc dáváme papírovky :cry: bohužel, Davídek spí šíleným způsobem, hází sebou, otáčí se kolem dokola, takže jsme měli pořád všechno mokrý - pyžamka, povlečení... ale ty dáváme až asi poslední 4 měsíce - co se začal hodně vrtět ;) jinak dokud pěkně jenom leží tak je to v poho...
Musím se přiznat, že už si ani nepamatuju jak to bylo s plenama když se malej narodil - to se tak rychle zapomene :D pamatuju si, že jsem přebalovala před kojením, protože malej se vždycky při kojení hezky uklidnil a pak hned usínal, ale taky se nám párkrát stalo, že jsem přebalila, nakojila a vzápětí jsem musela přebalit znova :D každé mimi to má jinak, to už se pak sehrajete jak to bude vyhovovat vám...
akorát těch kalhotek by mohlo v těch začátcích být víc - S i M, ono se to vždycky trochu umaže a i když to vypereš v ruce a usušíš tak to chvilku trvá... to je jediná nevýhoda...
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Těhulky, maminky a miminka

Příspěvekod TRZ04 » pon 18. bře 2013 22:07:08

Gabina píše:
TRZ04 píše:Calinka: Jak dopadlo školení o látkových plenkách? Dáváš látku nebo jste nějak pořešili ty papírovky?
Gabina: Tak jak jsi na tom? Já jsem teď 18 + 3 a už začínám cítit kotrmelce v břichu. Obzvláště k večeru a po sladkém. Rukou to ještě cítit nejde, ale v sobě to cítím dost reálně. Přemety, jak hrom...jestli to bude atlet, tak rozhodně ne po rodičích :D


*wave* tak mi mame dnes 20+3 ale bola som cez obed na sone a podla merani sme 21+2. Kopance zatial citim zriedka, ja som asi menej citliva alebo co :mrgreen: Inak cele mimco popozeral pomeral a sme vcelku ok, aj nam dnes pekne ukazalo co to bude. Reakcia doktora :lol: To je ale výbava, no ale ste pozrem tadeto ci to nahodou nieje pupočník.... no nieje *rofl1* Takze ideme nakupovat do modra :D


Jé, grautuluji k modré *thup* Tak jste měli dnes pěkný den :D Já mám taky pěkný den. Ležela jsem teď u telky a mimčo dělalo rodeo. Tak jsem si dala ruku na břicho a ono mě koplo. Je to poprvé, co to cítím přes břicho. Do hodiny mě nakoplo asi 4x. :P Jsem dnes 19+0. Tak už jen, aby se na ultrazvuku nestyděl a ukázal, co je zač :D , abych mohla nakupovat více do barvy.
TRZ04
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 525
Registrován: stř 10. čer 2009 10:44:58
Bydliště: Žďár nad Sázavou/Hlinsko v Čechách

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron