účetnictví

Vaše zkušenosti týkající se prodeje hotových výrobků, ŽL atd ...
Dodržujte prosím Pravidla fóra a následující pokyny:
Tato sekce je určena k diskuzi a sdílení zkušeností s prodejem ručně vyráběných šperků a bižuterie či materiálu pro korálkování. Tato sekce NENÍ určena ke vkládání reklamy. Pro více informací o reklamě čtěte zde:http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=7468

účetnictví

Příspěvekod martinadk » čtv 17. kvě 2012 11:54:42

holky chtěla jsem se zeptat těch co mají ŽL jak děláte účetnictví ? postaru -papír +tužka, účetní nebo je někde ke stažení free účetní prográmek ?
a někde jste tu kdysi rozebíraly problém sklad.zásoby -inventura. jaké máte nové zkušenosti?
uvažuji o ŽL abych taky začala prodávat a tohle mě celkem straší :lol: :roll:
"neexistuje ideální manžel. ideální manžel je svobodný"
http://martinakotlasova.webnode.cz/
http://www.fler.cz/martinadk
Uživatelský avatar
martinadk
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 616
Registrován: ned 01. kvě 2011 14:40:22
Bydliště: havl.brod
Úroveň: pokročilý? něco umím spoustu ne ;-)

Re: účetnictví

Příspěvekod MajkaHus » čtv 17. kvě 2012 19:27:26

já jsem jim jen v daních napsala kolik jsem vydělala (prodala) a výdaje jsem nechala paušálem 60% - tím jsem nemusela řešit skladové zásoby ...
Je sice fakt že moje hlavní činnost je prodej v květinářství, kde jsem placena provizí z prodeje ale korálky jsem k tomu též přičetla ;) za minulý rok to bylo sice jen 21 000 celkem prodáno ale mám to v pořádku :D
Nesmíš to brát nějak složitě a vážně ... zbytečně se s tím nervovat ;) žádné rozdělování - tohle jsem prodala na fleru a tohle na jarmarku a to zase v komisi - prostě v še dokupy a je ;)
Uživatelský avatar
MajkaHus
 
Příspěvky: 241
Registrován: sob 21. dub 2012 16:50:47
Bydliště: Zlaté Hory

Re: účetnictví

Příspěvekod Tangled » ned 24. čer 2012 17:11:55

Zásoby jsou jen pro ty, co vedou podvojko.
Jsou dvě možnosti: buď jak píše Majka - paušál, nebo vést daňovou evidenci (tj. příjmy - výdaje), ale většinou se vyplatí ten paušál.
A za mě papír + tužka (třeba excel :-) a blbuvzdorné (pardon) daňové přiznání k vyplnění je třeba na idnesu nebo na stránkách ministerstva financí.
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: účetnictví

Příspěvekod kikina » čtv 05. črc 2012 22:09:43

Ahoj, chtěla bych jen malinko poopravit informaci ohledně inventur v případě, že není vedeno účetnictví (podvojné). I v případě uplatnění výdajů paušálem je povinnost udělat inventuru zásob (a také mít seznam neuhrazených pohledávek) k 31.12. Ale těch inventur bych se nebála a udělala bych je co nejjednodušším způsobem. Těžko asi bude případná kontrola z FÚ přepočítávat rokajl ;) Jde spíše o to, mít seznam ještě nepoužitého materiálu a ocenit ho třeba nějakou "souhrnnou" cenou a jednotlivě jen pomůcek, prostě věcí, které mají trvalejší životnost.
kikina
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 596
Registrován: čtv 05. črc 2012 21:53:08
Úroveň: začátečník

Re: účetnictví

Příspěvekod Tangled » pát 06. črc 2012 10:45:51

kikina píše:Ahoj, chtěla bych jen malinko poopravit informaci ohledně inventur v případě, že není vedeno účetnictví (podvojné). I v případě uplatnění výdajů paušálem je povinnost udělat inventuru zásob (a také mít seznam neuhrazených pohledávek) k 31.12. Ale těch inventur bych se nebála a udělala bych je co nejjednodušším způsobem. Těžko asi bude případná kontrola z FÚ přepočítávat rokajl ;) Jde spíše o to, mít seznam ještě nepoužitého materiálu a ocenit ho třeba nějakou "souhrnnou" cenou a jednotlivě jen pomůcek, prostě věcí, které mají trvalejší životnost.


Jasně, pardon za šum, myslela jsem nově vznikající účto :oops:
Uživatelský avatar
Tangled
 
Příspěvky: 470
Registrován: čtv 21. čer 2012 14:00:47
Bydliště: Kořenov

Re: účetnictví

Příspěvekod alzbeta1970 » stř 06. srp 2014 8:55:41

Ahoj, je dobrý program na účetnictví ifaktury.cz. Otázka evidence nákladů je pak tím jestli budeš plátce DPH nebo ne. Pokud budeš mít klasicky paušal na náklady tak vést nic o nákladech nepotřebuješ. Pokud ovšem budeš spadat jako plátce pak bych Ti doporučila se obrátit na účetního, protože je jedna věc vést faktury a pak případně i náklady, ale druhá věc je správné zpracování a případně kroky, které ti zmenší daňový základ a to už není tak lehké.
alzbeta1970
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. srp 2014 8:48:50
Úroveň: začátečník

Re: účetnictví

Příspěvekod Kolo » stř 22. srp 2018 17:41:44

Holky, co používáte na účetnictví? Začínám pomalu se chystat na "podnikání" tak uvažuji zda se do toho pustím sama a nebo mi manžel říká, že mám přenechat účetnictví firmě a vybral tuto http://comeflexoffice.cz/sluzby/vedeni-ucetnictvi-praha Co myslíte?
Kolo
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 22. srp 2018 17:31:26
Úroveň: pokročilá


Zpět na Prodáváme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků