Stránka 1 z 1

účetnictví

PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě 2012 11:54:42
od martinadk
holky chtěla jsem se zeptat těch co mají ŽL jak děláte účetnictví ? postaru -papír +tužka, účetní nebo je někde ke stažení free účetní prográmek ?
a někde jste tu kdysi rozebíraly problém sklad.zásoby -inventura. jaké máte nové zkušenosti?
uvažuji o ŽL abych taky začala prodávat a tohle mě celkem straší :lol: :roll:

Re: účetnictví

PříspěvekNapsal: čtv 17. kvě 2012 19:27:26
od MajkaHus
já jsem jim jen v daních napsala kolik jsem vydělala (prodala) a výdaje jsem nechala paušálem 60% - tím jsem nemusela řešit skladové zásoby ...
Je sice fakt že moje hlavní činnost je prodej v květinářství, kde jsem placena provizí z prodeje ale korálky jsem k tomu též přičetla ;) za minulý rok to bylo sice jen 21 000 celkem prodáno ale mám to v pořádku :D
Nesmíš to brát nějak složitě a vážně ... zbytečně se s tím nervovat ;) žádné rozdělování - tohle jsem prodala na fleru a tohle na jarmarku a to zase v komisi - prostě v še dokupy a je ;)

Re: účetnictví

PříspěvekNapsal: ned 24. čer 2012 17:11:55
od Tangled
Zásoby jsou jen pro ty, co vedou podvojko.
Jsou dvě možnosti: buď jak píše Majka - paušál, nebo vést daňovou evidenci (tj. příjmy - výdaje), ale většinou se vyplatí ten paušál.
A za mě papír + tužka (třeba excel :-) a blbuvzdorné (pardon) daňové přiznání k vyplnění je třeba na idnesu nebo na stránkách ministerstva financí.

Re: účetnictví

PříspěvekNapsal: čtv 05. črc 2012 22:09:43
od kikina
Ahoj, chtěla bych jen malinko poopravit informaci ohledně inventur v případě, že není vedeno účetnictví (podvojné). I v případě uplatnění výdajů paušálem je povinnost udělat inventuru zásob (a také mít seznam neuhrazených pohledávek) k 31.12. Ale těch inventur bych se nebála a udělala bych je co nejjednodušším způsobem. Těžko asi bude případná kontrola z FÚ přepočítávat rokajl ;) Jde spíše o to, mít seznam ještě nepoužitého materiálu a ocenit ho třeba nějakou "souhrnnou" cenou a jednotlivě jen pomůcek, prostě věcí, které mají trvalejší životnost.

Re: účetnictví

PříspěvekNapsal: pát 06. črc 2012 10:45:51
od Tangled
kikina píše:Ahoj, chtěla bych jen malinko poopravit informaci ohledně inventur v případě, že není vedeno účetnictví (podvojné). I v případě uplatnění výdajů paušálem je povinnost udělat inventuru zásob (a také mít seznam neuhrazených pohledávek) k 31.12. Ale těch inventur bych se nebála a udělala bych je co nejjednodušším způsobem. Těžko asi bude případná kontrola z FÚ přepočítávat rokajl ;) Jde spíše o to, mít seznam ještě nepoužitého materiálu a ocenit ho třeba nějakou "souhrnnou" cenou a jednotlivě jen pomůcek, prostě věcí, které mají trvalejší životnost.


Jasně, pardon za šum, myslela jsem nově vznikající účto :oops:

Re: účetnictví

PříspěvekNapsal: stř 06. srp 2014 8:55:41
od alzbeta1970
Ahoj, je dobrý program na účetnictví ifaktury.cz. Otázka evidence nákladů je pak tím jestli budeš plátce DPH nebo ne. Pokud budeš mít klasicky paušal na náklady tak vést nic o nákladech nepotřebuješ. Pokud ovšem budeš spadat jako plátce pak bych Ti doporučila se obrátit na účetního, protože je jedna věc vést faktury a pak případně i náklady, ale druhá věc je správné zpracování a případně kroky, které ti zmenší daňový základ a to už není tak lehké.

Re: účetnictví

PříspěvekNapsal: stř 22. srp 2018 17:41:44
od Kolo
Holky, co používáte na účetnictví? Začínám pomalu se chystat na "podnikání" tak uvažuji zda se do toho pustím sama a nebo mi manžel říká, že mám přenechat účetnictví firmě a vybral tuto http://comeflexoffice.cz/sluzby/vedeni-ucetnictvi-praha Co myslíte?