Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Háčkované šperky, háčkované dutinky, frivolitky. Ostatní háčkování prosím do sekce Ostatni techniky.

Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod renda » úte 20. zář 2011 14:44:24

Taky chci začít, ale nevím, kolik metrů šňůry navlíct, má někdo poměr na ďutinku ze 4, 5, 6 korálků, kolik navleče a jak dlouhá je pak dutinka?
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod jilinka » úte 20. zář 2011 15:23:11

než počítat metry, doporučuji spíš pak navazovat, protože jinak je to jak Křemílek a Vochomůrka, běžet do lesa a pak zpět s jehlou...
A pokud jde o háčkování, tam je to jednoduché, pokud chci dutinku z 6 korálků metr dlouhou, navleču 6 m korálků, pokud to má být ze 4 korálků dokola, navleču 4 m... ale nitě se spotřebuje víc, ta se pak ještě posouvá, to nemám představu, ale korálků musí být přesně požadovaná délka dutinky krát počet korálků dokola v jedné řadě
aha, omlouvám se za první větu, teprve teď jsem si přečetla, že háčkování je v názvu adresáře :oops:
jilinka
 

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod renda » úte 20. zář 2011 17:00:59

Děkuju mockrát, takže dýlka krát počet korálků na šířku, super, háček byl objednán, teď jen si objednat někde trochu času :)
Uživatelský avatar
renda
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned 14. úno 2010 9:22:08
Bydliště: Brandýs nad Labem
Úroveň: pomalu se učím a vítám rady i kritiky

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod chameleon » čtv 22. zář 2011 7:36:08

Já na 6 korálkovou šnůru navliknu dva baličky toho 11 a ještě mi pak kousek zbyde :-) Je z toho náhrdelník cca 40 cm dlouhý, akorát kolem krku :-) navazování nemám ráda, špatně přes uzlíky protáhnu menší korálky.
chameleon
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 18. dub 2010 13:33:03

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod Hroška » čtv 22. zář 2011 8:40:25

chameleon píše:Já na 6 korálkovou šnůru navliknu dva baličky toho 11 a ještě mi pak kousek zbyde :-) Je z toho náhrdelník cca 40 cm dlouhý, akorát kolem krku :-) navazování nemám ráda, špatně přes uzlíky protáhnu menší korálky.


navazat se da i tak ze clovek nic netaha pres uzlik ;).. kdyz se treba prerve nit (ano stalo se mi to) tak se ten konec protahne dovnitr.. a dalsi se uz vezme nova nit.. prvni se snazim vest tez zevnitr.. a hackuje se dal.. ty dve se daj zauzlovat.. chvili tahnout uprostred dutinky apak ustrihnout.. nic neni videt a Neni to tak slozite..
Uživatelský avatar
Hroška
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 591
Registrován: úte 30. čer 2009 17:45:13
Bydliště: Praha/Albr. n. Orl. (u HK)

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod haany » čtv 24. lis 2011 15:05:17

Ja mam este jednu podobnu otazku... Meral niekto, kolko metrov sa da navliect z jedneho balicka TOHO 8/0? Idem zajtra na nakupy, chcem si uhackovat asi 45cm dlhy nahrdelnik zo 6ich koralok v riadku a troch farieb, pricom jedna bude ako podkladova a budu tam 3 pruzky z dalsich dvoch farieb... a neviem, kolko zhruba si kupit balickov.
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod setapouch » čtv 24. lis 2011 17:36:26

haany píše:Ja mam este jednu podobnu otazku... Meral niekto, kolko metrov sa da navliect z jedneho balicka TOHO 8/0? Idem zajtra na nakupy, chcem si uhackovat asi 45cm dlhy nahrdelnik zo 6ich koralok v riadku a troch farieb, pricom jedna bude ako podkladova a budu tam 3 pruzky z dalsich dvoch farieb... a neviem, kolko zhruba si kupit balickov.

Ze tří balíčků ( po 10g) se dá uháčkovat asi 40 cm šňůry z 6 korálků. Tak bych si vzala po jednom z těch doplňkových barev a pro jistotu dva základní barvy. Když zbude, vždycky to nějak použiješ (třeba na náramek), horší je, když pochybí.
Furt se něco děje...
http://www.vrbabinka.cz
setapouch
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 08. črc 2009 22:21:14
Bydliště: Vrchy
Úroveň: pokročilý student, dobře míněné rady a kritiky se přijímají

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod AndreaM » čtv 24. lis 2011 18:54:09

Já používám jednoduchý pravidlo, na základ ze 4 korálků musí být navlečená šnůra 4krát delší než požadovaná délka, z 5 korálků 5krát delší atd atd.....a vždycky to beru od oka a vždycky mi kus návleku zbude, ale lepší než když chybí.....a navlékám na perlovku na klubko, takže neřeším kolik potřebuji šňůry jako podkladovky...
Přetrženou šnůru už jsem měla taky párkrát a není to příjemné, ale maskuje se to pěkně ;)
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod haany » čtv 24. lis 2011 19:22:10

Setapouch, dakujem *thup* *jump*

AndreaM - no, skor som myslela, na kolko vyrobku vystaci jeden balicek, ale aj toto je dobre, dik :mrgreen:
Uživatelský avatar
haany
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 1448
Registrován: čtv 20. led 2011 22:30:50
Bydliště: Žilina - Slovensko
Úroveň: Postupne sa rozhliadajúci začiatočník.

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod AndreaM » čtv 24. lis 2011 19:23:58

Vzhledem k tomu, že sem sysel hrochoidní, tak mám doma zásoby a když jdu do obchodu, rozhodně nezůstane jen u třech balíčků na šnůru, takže v tomto ohledu nemůžu radit :lol:
http://www.fler.cz/cathala
facebook - Korálkový svět
Uživatelský avatar
AndreaM
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 706
Registrován: pát 15. dub 2011 20:18:02
Bydliště: Brno
Úroveň: Korálkové embryo |

Re: Kolik metrů v poměru k výrobku navlíct?

Příspěvekod tajemny-poutnik » sob 14. bře 2015 13:33:07

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat kolik budu potřebovat kusu pohanky na háčkovanou dutinku tak okolo 45-50cm? Chtěla jsem to z ní zkusit, tak abych věděla kolik si ji mám koupit, abych pak nemusela horko-těžko shánět, když mi ji pochybí.
Ne každý kdo bloudí je ztracen.
Možná bychom mohli dojít skutečné lidskosti skrz porozumění zvířatům
Uživatelský avatar
tajemny-poutnik
Borkyně měsíce |
 
Příspěvky: 248
Registrován: úte 09. čer 2009 17:22:20
Bydliště: Brno, Karviná
Úroveň: do mistra hodně daleko


Zpět na Háčkování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron