Pravidla fóra (čtěte než začnete přispívat)

Pravidla fóra (čtěte než začnete přispívat)

Příspěvekod gianelle » čtv 13. pro 2012 13:38:04

Obecná ustanovení

č. 1 - Admin a moderátoři mají vždycky pravdu
č. 2 - Pokud admin nebo moderátoři náhodou pravdu nemají, přejděte o řádek výše
č. 3 - Budete se k ostatním uživatelům fóra chovat slušně, přátelsky a s respektem,nebudete ostatní uživatele obtěžovat, napadat či urážet.
č. 4 - Při přispívání budete přemýšlet a dbát na to, aby vaše příspěvky byly hodnotné a přínosné pro celou zdejší komunitu
č. 5 - Budete dodržovat místní pravidla a platné zákony ČR
č. 6 - Nebudete zde šířit nevyžádanou reklamu
č. 7 - Vedení fóra nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků jednotlivých uživatelů, ani za případné škody, které uživateli mohou vzniknout při návštěvě fóra či při zapojení do některé ze zdejších aktivit. Každý uživatel odpovídá za obsah svých vlastních příspěvků.

Pravidla fóra
(tato pravidla si prosím důkladně prostudujte a při přispívání je dodržujte)

 • 1) Chovejte se k ostatním uživatelům slušně a s respektem

  Respektujte všechny ostatní uživatele a chovejte se k nim přátelsky.
  Kritika je zde vítána, ovšem pouze pod podmínkou, že bude vyslovována přátelsky a taktně.
  Je nepřípustné obtěžovat, urážet, napadat a zesměšňovat ostatní uživatele a chovat se k nim hrubě, a to jak ve veřejných příspěvcích, tak v soukromé komunikaci.

 • 2) Nevkládejte do fóra více příspěvků s totožným obsahem

  Je zakázáno vkládat na fórum opakovaně příspěvky s totožným obsahem. Duplicitní příspěvky budou bez varování odstraněny, bude zachován pouze jeden takový příspěvek v nejvhodnější sekci fóra. V případě opakovaného vkládání totožných příspěvků hrozí autorovi ban.

  Snažte se také nezakládat zbytečně duplicitní témata. Než založíte nové téma, zkuste prosím pomocí vyhledávacího políčka (vpravo nahoře na každé stránce) prohledat fórum. Pokud přijdete na to, že se tady stejné téma již řešilo, nezakládejte nové téma a svoje příspěvky směřujte do již existujícího tématu.

 • 3) Umisťujte své příspěvky do správných sekcí

  Aby bylo fórum přehledné, umísťujte své příspěvky do sekcí, které jsou pro daný účel nejvhodnější. Před zahájením příspívání si důkladně pročtěte fórum a nebo prohlédněte "mapu" a najděte sekci,která by byla pro váš příspěvek nejvhodnější..
  "Mapu" jednotlivých sekcí najdete zde: http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=9
  V případě vyloženě nevhodného umístění příspěvku na toto budete upozorněni a závadný příspěvek bude přesunut.

  Pokud si jste skutečně bezradní a nevíte kam příspěvek vložit, zkuste si založit nové téma v sekcí "Korálky obecně" a nebo se obraťte na admina nebo někoho z moderátorů - rádi Vám poradíme.

 • 4) Používejte pro svá témata výstižné a srozumitelné názvy

  Snažte se, aby název vašeho tématu byl co nejsrozumitelnější a přesně popisoval váš problém či dotaz.

  NEpoužívejte prosím "nic neříkající" názvy, jako třeba "Ahojky", "Nazdárek", "Pomooooc", "Prosím poraďte", "Hledám", "Nevím jak na to" nebo cokoliv v podobném duchu.

  Pokud třeba potřebujete poradit s herringbone dutinkou, uděláte nejlépe když rovnou do názvu tématu napíšete třeba "Kroucená herringbone dutinka se mi nekroutí"
  Pokud chcete vědět, kde sehnat podkladovou látku na korálkovou výšivku, nepište do názvu "Poraďte" nebo "Prosím o pomoc", ale raději napište: "Kde koupit podkladovou látku na korálkovou výšivku.
  Místo názvu "Vtipné náušnice" napište raději třeba "Náušnice ve tvaru ruliček toaletního papíru - návod"
  - prostě tak, aby každý náhodný čtenář okamžitě věděl, o čem dané téma bude.

  Své dotazy formulujte co nejpřesněji, nešetřete s detaily, klidně přidejte i fotografie, nákresy, odkazy - čím více informací, tím lépe se ostatním bude odpovídat.
  A vůbec, přečtěte si toto: http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

  (v Galerii je toto pravidlo bráno trochu volněji - klidně pro svá dílka můžete vymyslet nějaký pěkný umělecký název ;))

 • 5) Jeden uživatelský účet na osobu stačí

  Založte si tady jeden uživatelský účet a ten používejte. Nezakládejte si další uživatelské účty, nemáte-li k tomu pádný důvod (např. pokud chcete oddělit osobní a "obchodní" záležitosti, máte závažné problémy s přihlašováním na fórum atp.). Zakládání duplicitních uživatelských účtů za účelem "nenápadného" šíření reklamy, podvodného hlasování či obtěžování ostatních uživatelů je nepřípustné. Zjištěné duplicitní účty, jejichž prostřednictvím byla šířena nevyžádaná reklama a nebo byla prováděna nějaká podezřelá aktivita, budou smazány.

 • 6) Respektujte autorská práva

  Pokud sem chcete vložit cizí obrázek či návod či pokud chcete získat návod na výrobek podle fotky, dejte si pozor zda neporušujete něčí autorská práva.

  Při vkládání návodu či obrázku vždy zřetelně uveďte zdroj tohoto obrázku či návodu. , také postupujte opatrně při získávání návodu podle fotky a berte na vědomí, že někteří autoři mohou takovéto jednání zakazovat.
  V každém případě se před podobným jednáním raději zeptejte samotného autora a nebo se pokuste na jeho webu najít informace o licenci a autorských právech.

  S ohledem na autorská práva je na fóru zejména zakázáno vydávat cizí výrobky a fotografie za svoje a zveřejňovat zde nelegální kopie knih či placených návodů.

  Práce na návodu je velice náročná a každý, kdo takový návod vytvoří, do něj musel investovat spoustu svého času, energie, znalostí i materiálu a není nic ostudného na tom, když se takový autor pak rozhodne tento návod zpoplatnit. Částky jsou to obvykle nevelké, zhruba od jednoho sta do tří set korun - samozřejmě v závislosti na rozsahu či způsobu zpracování návodu.

  Podporujeme autory návodů a respektujeme jejich práci a porušování autorských práv nehodláme tolerovat. Pokud se vám líbí výrobek podle placeného návodu, kupte si jej a nežádejte nás, abychom vám tento návod sehnali zdarma.
  Nevkládejte sem "nelegální" kopie placených návodů, jako jsou třeba naskenované knihy.
  Pokud jste autorem a máte pocit, že zde došlo k porušení vašich autorských práv, dejte mi prosím ihned vědět. Vzhledem k množství obsahu není možné sledovat úplně všechno, ale vězte, že pokud zde v nějakém tématu dojde k porušení autorských práv, bude dotyčný příspěvek ihned odstraněn.

  We support designers and we do not tolerate copyright breaches. If you'd like to make a piece of jewelry based on paid tutorial, please buy the tutorial and don't ask us to give you the tutorial for free.
  Please do not post "illegal" copies of paid tutorials or scanned books.
  If you are a designer/author and you find that your copyright has been breached here, please let me know as soon as possible. It's almost impossible to check all the content for possible copyright infringement, but if you let me know, I will delete the posts/topics immediately.
 • 7) Neobtěžujte uživatele nevyžádanou reklamou

  Příspěvky s reklamním a propagačním obsahem jsou zde na fóru velmi přísně regulovány. Většina reklamy je zde zcela zakázána.
  Povoleny jsou pouze reklamní příspěvky, které nějakým způsobem souvisejí s korálky a korálkováním, lze zde například propagovat korálkové obchody, veletrhy, výstavy, jarmarky, kurzy korálkování a akce korálkářské komunity, prodejní servery s rukodělnou tematikou.

  Příspěvky reklamního rázu je možno vkládat pouze do sekcí, které jsou k tomu určeny.
  Více info o reklamě a propagaci naleznete zde: viewtopic.php?f=8&t=7468

  Je zde zakázáno propagovat prodej hotových šperků a bižuterie.

  Je velmi přísně zakázáno používat k šíření nevyžádané reklamy soukromé zprávy a e-maily

 • 8) Vkládání odkazů do diskuze a pravidla pro uživatelské podpisy

  Do svých příspěvků můžete umísťovat jakékoliv odkazy relevantní k tématu diskuze, můžete uvádět názvy firem či obchodů a odkazy na jejich weby, do svých podpisů můžete vkládat například odkazy na své vlastní weby, e-shopy či fotogalerie.

  Někteří spammeři ale poměrně bezohledně využívají diskuzní příspěvky k "nenápadnému" šíření reklamy. Vyhrazujeme si tedy právo tyto "podezřelé" příspěvky zkrátit, odstranit či přesunout.
  (takovéto situace posuzujeme individuálně a přihlížíme například k uživatelově předchozímu působení na fóru (u nových uživatelů jsme obezřetnější) a k samotnému obsahu příspěvku či podpisu).

  Ve zkratce řečeno - pokud se jen chcete aktivně účastnit dění zde na fóru, zapojovat se do diskuzí a přinášet hodnotný obsah, jsou zde vaše příspěvky vítány a nemusíte se bát žádných komplikací a omezování - ba naopak bude-li to v našich silách, budeme se vám snažit vždycky vycházet vstříc. Pokud ale nemáte zájem o korálky a korálkování a chcete zde jen šířit nevyžádanou reklamu, odejděte odsud dříve, než vám s tím pomůžeme.

 • 9) Když porušíte pravidla ...

  Všichni jsme jen lidé a každý se může splést, špatně umístit příspěvek, překliknout se nebo nesprávně pochopit část pravidel. Pokud se vám něco takového povede, v žádném případě se na vás nebudeme zlobit, ale vyhrazujeme si právo "závadné" či špatně umístěné příspěvky přesunout do vhodnější sekce, zkrátit či odstranit a případně vás upozorníme na dodržování pravidel.

  V případě vážnějšího nebo opakovaného porušování pravidel (hrubé chování, obtěžování ostatních uživatelů, spam) vám může být omezen přístup na fórum takovým způsobem, že všechny vaše příspěvky budou muset být před zveřejněním schváleny někým z moderátorů. Zároveň vám také může být odebrána možnost zasílat soukromé zprávy a e-maily. Toto omezení může být dočasné či trvalé.

  V případě velmi závažného, úmyslného a soustavného porušování pravidel Vám může být dočasně či trvale zcela zakázán přístup na fórum


Vedení fóra si vyhrazuje možnost tato pravidla kdykoliv změnit či doplnit, platnost takovýchto změn je okamžitá.
Tím že na zdejší fórum začnete přispívat dáváte najevo to, že jste se seznámili se zdejšími pravidly a při svém přispívání se jimi budete řídit a budete také brát na vědomí pokyny administrátora a moderátorů fóra.

_________________________________________________________________________________________________

Doporučení
(pokud si je přečtete a budete je dodržovat, budete mít u vedení fóra malé, ale významné plus ;) )


[*] Nevytahujte zbytečně stará témata

Jste-li na fóru noví, určitě narazíte i na nějaká starší témata, která vás nějakým způsobem zaujmou a chcete na něj zareagovat. To je samozřejmě v pořádku. Ovšem počítejte s tím, že pokud narazíte na několik let starou žádost o radu, je dost možné že tazatel už dávno našel odpověď na svou otázku a nebo že tazatel toto fórum už dávno nenavštěvuje. Pokud se rozhodnete na takové téma reagovat, snažte se reagovat tak, aby vaše odpověď byla přínosná nejen tazateli, ale případně i dalším čtenářům, kteří na toto téma narazí.


Pokud nám chcete ukázat svou tvorbu, můžete sem vložit více fotek v jednom tématu

Pokud například chcete vložit do "Galerie" deset fotek vámi vyrobených náhrdelníků, není nutné zakládat pro ně deset témat. Můžete založit jen jedno téma v sekci "Náhrdelníky" a umístit do něj všechny fotky náhrdelníků z aktuální série.
Ušetří to čas vám i prohlížejícím

Důkladně si prostudujte funkce fóra

Základní funkce fóra: http://beadforum.cz/faq.php
Jak vkládat obrázky - http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=26
Jak vkládat videa - http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=27
K čemu slouží soukromé zprávy http://beadforum.cz/viewtopic.php?f=8&t=3806#p46047


Komunikujte na úrovni

Snažte se, aby vaše příspěvky byly srozumitelné a jazykově "na úrovni"
Nepřehánějte to s caps lockem, přehršlemi vykřičníků, používáním smajlíků, animovaných obrázků.
Pokud používáte změnu barvy či velikosti písma, dbejte na to, aby tyto úpravy neovlivnily čitelnost příspěvků

Zda budete ostatním uživatelům na fóry tykat či vykat záleží jen na vás, většina místních uživatelů ale preferuje tykání.


Chovejte se ohleduplně a buďte trpěliví

I když je toto fórum určeno k diskuzi, vzájemné pomoci a předávání zkušeností, nemůžeme vám garantovat, že budou všechny vaše dotazy včas a uspokojivě zodpovězeny.
Je zbytečné (a nezdvořilé) po několika hodinách začít urgovat odpověď na váš dotaz. Občas prostě pár dní trvá, než váš dotaz nalezne někdo, kdo je schopen na něj odpovědět.
Pokud zde tedy nemůžete najít odpověď na svůj dotaz a nebo se již dlouho nemůžete dočkat odpovědi, zkuste svůj dotaz třeba přeformulovat či doplnit o rozšiřující informace. Buďte trpěliví a chovejte se vstřícně k ostatním uživatelům, i když vám třeba jejich konkrétní rada nepomohla.
A zcela nakonec - pokud je to možná, rádi vám zde poradíme, ale k dosažení vašeho cíle bude potřeba zejména vaše vlastní snaha a píle.

Jak hledat a vkládat návody

Zde na fóru naleznete návody roztříděné dle technik v následující sekci : http://beadforum.cz/viewforum.php?f=33
Najdete zde návody a obecnou diskuzi ke konkrétním technikám. Návodů ještě není dost, pokud tedy naleznete nějaký návod který zde chybí, neváhejte a šoupněte sem odkaz.

Bereme každý kvalitní, dobře zpracovaný návod.
Pokud sem ale vkládáte odkaz, dejte pozor na to, aby nebyl uložen v prostoru chráněném heslem (typicky odkazy na facebook či do e-mailových schránek)

Vkládáte-li sem odkazy na nelegální kopie cizích návodů, které nejsou volně šiřitelné a jsou chráněny autorskými právy, činíte tak na vlastní zodpovědnost. Ozve-li se autor s žádostí o smazání příspěvku, bude tak učiněno.

Nedávno na fóru vznikla nová sekce se slibným názvem "Hledám návod".
Hledáte-li ale nějaký návod, nejprve prohledejte příslušné sekce fóra, zda tu takovýto návod už není, pokud neuspějete, použijte Google nebo jiný vyhledávač. Pokud navíc v této sekci objevím dotaz na návod, který se na fóru nalézá nebo příliš obecný dotaz, dotaz může být smazán.


(pokud jste se tím vším textem prokousali až sem, gratuluji a přeji vám příjemný pobyt na fóru.
Gi)


Naposledy oživil gianelle v čtv 13. pro 2012 13:38:04
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Zpět na Vinutí, fusing, práce se sklem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron