"Veľká" korálka v sutaškovom náhrdelníku

Různé způsoby obšívání kabošonů, vyšívání s korálky, našívání na filc, šperky ze sutašek

"Veľká" korálka v sutaškovom náhrdelníku

Příspěvekod vietnamka » úte 12. lis 2013 22:11:10

Ahojte,
som v korálkovaní začiatočník. Úplne ma očarili šité šperky zo sutašiek, a rada by som ich sa naučila šiť. Na internete (prevažne youtube) som našla viacero návodov, ako nato. Ale stále neviem jednu dôležitú vec: ako prišiť "veľkú" korálku, ktorá je častokrát základom celého šperku.

Toto je môj prvý výtvor:

Obrázek

Základom sú žlté korálky v tvare tekvice. Sú to ploché korálky, sutašky som sa snažila prišiť dookola. Lenže, nedržia, svine. Keď si sutašky pekne narovnám, kopírujú mi korálku, a to tesne. Ale tá potvora sa stále hýbe a vykĺzne zo sutaškovej obruče. Veď to vidíte, ani jedna mi pekne nedrží pokope so sutaškami. Čo s tým? Mám to prilepiť?

A mám aj ďalší problem: takéto veľké a ploché korálky neviem zohnať. Tak teraz neviem, že odkiaľ ich majú všetky tie korálkárky, napr. táto

http://www.flickr.com/photos/cielodesign/8229863016/

V strede má oválnu korálku, alebo je to kameň? Ja na takéto korálky bežne nenatrafím. Alebo to je niečo iné, nie sú to korálky? Tu v diskusiách som našla rôzne témy "obšívanie kabošónov".

Tak som si pogúglila, že čo to taký kabošón je :-). Vrajže kameň. Takže obšívanie je vkladanie toho kameňa do náhrdelníku? A pri šítí podobných šperkov, ako som si vyrobila ja, sa používajú namiesto tých veľkých korálok skôr kabošóny? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
vietnamka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. lis 2013 21:45:08
Úroveň: zaciatnocnik

Re: "Veľká" korálka v sutaškovom náhrdelníku

Příspěvekod gianelle » úte 12. lis 2013 22:39:53

já sice nesutaškuju (no, zkusila jsem to a usoudila jsem, že to nechám ještě chvilku "dozrát" :D ), ale ty ústřední komponenty jsou určitě kabošony, t.j. kameny (přírodní, skleněné, plastové, keramické ... ) s plochou zadní a vypouklou přední stranou a obvykle se zasazujou do kovových lůžek a nebo se obšívají (buďto jenom rokajlem, nebo jako součást korálkové výšivky) - obšitý kabošon se pak dá použít samostatně - jako přívěsek, náušnice atd ... a nebo se dá zakomponovat do většího šperku, ať už šitého, vyšívaného nebo sutaškového.
Místo klasického kabošonu se dá samozřejmě obšít jakýkoliv plochý korálek či přívěsek. *wave*
No a když je korálek/kabošon obšitý, pak se sutaška nepřišívá přes dírku v něm, ale k těm korálkům, kterými je obšitý. Pak už se kroutit nebude a bude pěkně držet na místě ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: "Veľká" korálka v sutaškovom náhrdelníku

Příspěvekod vietnamka » úte 12. lis 2013 23:07:55

asi to tak bude. Na youtube som naozaj našla návod, ako pripevniť kabošon ku sutaške - dá sa aj obšiť, aj neobšiť. Ďakujem veľmi pekne *jump*
vietnamka
Nový člen fóra
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 12. lis 2013 21:45:08
Úroveň: zaciatnocnik


Zpět na Obšívání kamenů, korálková výšivka, sutašky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků