Nefunkční odkazy a obrázky co se nezobrazují

Návody, pravidla, návrhy a připomínky k provozu fóra

Nefunkční odkazy a obrázky co se nezobrazují

Příspěvekod gianelle » pát 18. úno 2011 0:58:01

Proč nefunguje odkaz?
Odkaz, který byl vložen tady na fórum může přestat fungovat z mnoha důvodů - některé z nich mohou být dočasné - tím je třeba výpadek serveru, na kterém je cíl odkazu uložen, jiné důvody mohou být trvalé - těmi může být třeba změna názvu cíle, přesunutí, smazání, změna adresy stránek nebo jejich úplné zrušení. Dočasné výpadky zpravidla za nějakou dobu odezní a odkaz bude opět funkční. Trvalé změny jsou prostě trvalé. Tak jako tak, jako uživatel tyto změny nemůžete nijak ovlivnit - to může jenom správce stránek na které odkazujete.

Proč nefunguje obrázek?
Obrázek je jenom obdoba klasického odkazu, takže důvody pro jeho nefunkčnost mohou být stejné.

Jak zjistím co se děje?
Pomocí pravého tlačítka na místě, kde by se měl zobrazovat obrázek, vyvolejte místní nabídku a zkopírujte si adresu obrázku. Tu vložte do adresního řádku svého prohlížeče a potvrďte. A nebo rovnou klikněte na nefunkční odkaz a počkejte kam vás přesměruje.
Podle toho, jaká stránka se vám zobrazí, zjistíte co se děje.
Pokud se vám zobrazí obrázek nebo požadovaný odkaz, je všechno v pořádku
Pokud se vám zobrazí obrázek, i přesto že ho tady na fóru třeba nevidíte, znamená to, že zřejmě došlo k chybě při vkládání a nebo je toto chování pro daný server normální. Ještě jednou si projděte návod na vkládání fotek a třeba zjistíte, že se jedná zrovna o některý z chybových případů, o kterých se v návodu píše.
Místo obrázku se vám ale také může zobrazit stránka, která vás bude informovat o nastalé chybě.
Každá takováto chyba má svůj kód, podle kterého lze zjistit, co se se stránkou děje. Nejčastěji se setkáte s následujícími:
404 Not Found - objekt nebyl nalezen, byl přesunut, přejmenován, odstraněn ... znamená to že obrázek nebo cíl odkazu byl přesunut, přejmenován nebo odstraněn, už se nenachází tam, kde jste ho našli původně. Můžete se pokusit přejít na domovskou stránku a zkusit si jej najít v novém umístění
403 Forbidden - znamená to že správce stránek nastavil přístupová práva k obrázku nebo objektu tak, aby nebyl ostatními uživateli internetu viděn. Mohl to být jeho záměr, mohl to však také nastavit omylem. S tímto nic neuděláte, přinejlepším můžete kontaktovat správce stránek a zeptat se ho na to.
500 Internal Server Error
503 Service Temporarily Unavailable - tyto dva chybové kódy mají jedno společné - odkazují na nějakou chybu na serveru. Tento stav je obvykle dočasný, správce serveru opraví chybu a vše pokračuje dál tak jak má

A co dál?
Obvykle není ve vašich silách tyto chyby nějak řešit.
Pokud se takto přestanou zobrazovat Vaše obrázky, kontaktujte poskytovatele služby (provozovatele stránek, na které tyto obrázky nahráváte) a požádejte o nápravu.
Pokud však na fóru naleznete příspěvek s dlouhodobě nefunkčním odkazem nebo obrázkem, který tvoří kličový prvek příspěvku, vložte odkaz na tento příspěvek do tohoto tématu. Zde bude odkaz "viset" minimálně dva týdny proto, aby měl autor, moderátor či jiný uživatel možnost aktualizovat odkaz. Nestane-li se tak, může být takovýto příspěvek smazán (zbytečně zabírá místo v databázi)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Zpět na Návod, pravidla a organizační věci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron