podpis

Jak fotit bižu, jak fotit cokoliv jiného, fotografická technika, úpravy obrázků v počítači

podpis

Příspěvekod Lucie005 » ned 12. črc 2009 20:59:44

ahojky, chtěla jsem se zeptat a poprosit o radu, chtěla bych si svoje fotky "podpisovat" svýma iniciálama, tak jsem si je nakreslila na papír, naskenovala do počítače a teď nevím, jak to upravit, abych při přenášení na fotky měla jenom ten černý podpis bez bílého podkladu....jestli mi teda rozumíte. Jsem trošku laik v grafických programech, tak na mě opatrně. K dispozici mám Adobe photoshop, pak nějaký Photofiltre studio...díky moc za každou radu. *thup*
Lucie005
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 17. čer 2009 17:53:30

Re: podpis

Příspěvekod jusnina » pon 13. črc 2009 10:52:52

Otevři si ve Photo Shopu obrázek který chceš podepisovat, pak si otevři ten s podpisem a přetáhni ho na první obrázek. Budeš tam mít na sobě dvě vrstvy. Na té druhé vrstvě kde je černý podpis na bílém podkladu změníš režim krytí z normální na NÁSOBIT.

Další možností je otevřít si jen vrstvu s podpisem, duplikovat, tu spodní vrstvu skrýt (aby bylo odmazané očičko-je to kvůli průhlednosti vrstvy) a na té druhé obtáhnout podpis magnetickým lasem. Předtím si to radši hodně zvětši. Po obtáhnutí dáš Výběr - Doplněk - Vyjmout a zůstane ti jen ten podpis, u kterého můžeš různě měnit barvu, můžeš ho zprůhlednit a další efekty.

A úplně nejjednodušší je celý podpis vytvořit znova v PS. Buď namalovat, nebo pokud se jedná jen o písmena, můžeš si z Netu stáhnout nepřeberné množství typů písma.

Napsala jsem to dost zjednodušeně, ani nemám PS před sebou otevřený, tak kdybys to potřebovala vysvětlit lépe, dej vědět a ráda se o to pokusím.
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: podpis

Příspěvekod Lucie005 » pon 13. črc 2009 18:43:13

jusnina píše:Otevři si ve Photo Shopu obrázek který chceš podepisovat, pak si otevři ten s podpisem a přetáhni ho na první obrázek. Budeš tam mít na sobě dvě vrstvy. Na té druhé vrstvě kde je černý podpis na bélém podladu změníš režim krytí z normální na NÁSOBIT.

Další možností je otevřít si jen vrstvu s podpisem, duplikovat, tu spodní vrstvu skrýt (aby bylo odmazané očičko-je to kvůli průhlednosti vrstvy) a na té druhé obtáhnout podpis magnetickým lasem. Předtím si to radši hodně zvětši. Po obtáhnutí dáš Výběr - Doplněk - Vyjmout a zůstane ti jen ten podpis, u kterého můžeš různě měnit barvu, můžeš ho zprůhlednit a další efekty.
A úplně nejjednodušší je celý podpis vytvořit znova v PS. Buď namalovat, nebo pokud se jedná jen o písmena, můžeš si z Netu stáhnout nepřeberné množství typů písma.

Napsala jsem to dost zjednodušeně, ani nemám PS před sebou otevřený, tak kdybys to potřebovala vysvětlit lépe, dej vědět a ráda se o to pokusím.


díky moc za odpověď, jsem ale vážně tutan a nevím, kde mám hledat tlačítko NÁSOBIT, takže se mi nepovedla ta první možnost, no a u té druhé zase nevím, co je to magnetický laso....jsem vážně úplný laik a tento program mám v počítači více méně na okrasu..každopádně díky moc za trpělivost...ráda se to naučím a ne nadarmo se říká, že žádný učený z nebe nespadl, že? :oops:
Lucie005
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 17. čer 2009 17:53:30

Re: podpis

Příspěvekod jusnina » úte 14. črc 2009 12:45:28

Tak jo, ráda to vysvětlím nějak líp. Když si otevřeš Photo Shop (Já mám sedmičku, možná se od sebe ty verze trochu liší, ale tohle jsou základní funkce, to by neměl být problém), Máš před sebou velkou šedou plochu, která má na levé i pravé straně okýnka. Na levé straně je směrem dolů úzký dlouhý okýnko s nástrojema - (přesun, oříznutí, guma, písmo....) na pravé straně je těch okýnek víc nad sebou a to nejspodnější má nahoře na záložkách napsáno Vrstvy Kanály Cesty. Musíš být přepnutá na těch Vrstvách (otevírá se to tak automaticky, ale kdybys to omylem překlikla). Když si otevřeš fotku, tak se ti tam objeví její miniatura. Když na to přetáhneš v další vrstvě ten obrázek s podpisem, objeví se ti tam miniatura i toho obrázku, jako druhá vrstva.(spodní obrázek pod tím nebude vidět, ale toho si nevšímej) A teď už jen v tom okýnku s miniaturama změníš krytí vrstev. Když se na to okýnko podíváš, máš pod názvem záložky Vrstvy rozklikávací okýnko kde je napsáno Normální. Klikneš na šipečku vedle nápisu a vybereš NÁSOBIT. Mělo by Ti zmizet bílý pozadí a zůstat jen ten podpis. Pak si ten podpis budeš chtít posunout na nějaký určitý místo, tak na tom okýnku na levé straně klikneš levým myšem na první horní pravý tlačítko (nástroj přesun) a už si můžeš rovnou v obrázku přesouvat vrstvu jak potřebuješ.
Taky je možný že to budeš mít moc malý, nebo naopak velký a budeš to potřebovat zmenšit. Na horní liště, která je po celé délce šedé plochy klepneš na záložku Úpravy, tam si vybereš nástroj Libovolná transformace a na tom obrázku s podpisem se objeví dokola ohraničení na kterém jsou body za které to můžeš tažením zmenšovat, zvětšovat, natáčet, přesouvat... Když budeš spokojená, odklepneš to a hotovo. Až budeš fotku ukládat, tak ve formátu JPG a ještě jednou jako PSD, pak už budeš moct vždycky jen otevřít jinou fotku bez podpisu, tenhle PSD soubor a podpis tam přetáhnout. A když to nepůjde, pošleš mi to na mail a něco s tím provedem. Doufám že je to alespon trochu srozumitelný?
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: podpis

Příspěvekod Lucie005 » úte 14. črc 2009 20:05:38

jusnina píše:Tak jo, ráda to vysvětlím nějak líp. Když si otevřeš Photo Shop (Já mám sedmičku, možná se od sebe ty verze trochu liší, ale tohle jsou základní funkce, to by neměl být problém), Máš před sebou velkou šedou plochu, která má na levé i pravé straně okýnka. Na levé straně je směrem dolů úzký dlouhý okýnko s nástrojema - (přesun, oříznutí, guma, písmo....) na pravé straně je těch okýnek víc nad sebou a to nejspodnější má nahoře na záložkách napsáno Vrstvy Kanály Cesty. Musíš být přepnutá na těch Vrstvách (otevírá se to tak automaticky, ale kdybys to omylem překlikla). Když si otevřeš fotku, tak se ti tam objeví její miniatura. Když na to přetáhneš v další vrstvě ten obrázek s podpisem, objeví se ti tam miniatura i toho obrázku, jako druhá vrstva.(spodní obrázek pod tím nebude vidět, ale toho si nevšímej) A teď už jen v tom okýnku s miniaturama změníš krytí vrstev. Když se na to okýnko podíváš, máš pod názvem záložky Vrstvy rozklikávací okýnko kde je napsáno Normální. Klikneš na šipečku vedle nápisu a vybereš NÁSOBIT. Mělo by Ti zmizet bílý pozadí a zůstat jen ten podpis. Pak si ten podpis budeš chtít posunout na nějaký určitý místo, tak na tom okýnku na levé straně klikneš levým myšem na první horní pravý tlačítko (nástroj přesun) a už si můžeš rovnou v obrázku přesouvat vrstvu jak potřebuješ.
Taky je možný že to budeš mít moc malý, nebo naopak velký a budeš to potřebovat zmenšit. Na horní liště, která je po celé délce šedé plochy klepneš na záložku Úpravy, tam si vybereš nástroj Libovolná transformace a na tom obrázku s podpisem se objeví dokola ohraničení na kterém jsou body za které to můžeš tažením zmenšovat, zvětšovat, natáčet, přesouvat... Když budeš spokojená, odklepneš to a hotovo. Až budeš fotku ukládat, tak ve formátu JPG a ještě jednou jako PSD, pak už budeš moct vždycky jen otevřít jinou fotku bez podpisu, tenhle PSD soubor a podpis tam přetáhnout. A když to nepůjde, pošleš mi to na mail a něco s tím provedem. Doufám že je to alespon trochu srozumitelný?

díky moc, hned to vyzkouším!!
Lucie005
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 17. čer 2009 17:53:30

Re: podpis

Příspěvekod jusnina » úte 14. črc 2009 21:10:52

Za málo. Hlavně aby byl návod srozumitelný. Hoď sem pak výslednou fotku *thup* Já taky na PS čuměla jak vejr a teď už si to bez něj nedovedu představit. Další koníček a žrout času je totiž digiscrapbook :roll:
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: podpis

Příspěvekod Lucie005 » stř 15. črc 2009 5:42:39

jusnina píše:Za málo. Hlavně aby byl návod srozumitelný. Hoď sem pak výslednou fotku *thup* Já taky na PS čuměla jak vejr a teď už si to bez něj nedovedu představit. Další koníček a žrout času je totiž digiscrapbook :roll:

je to srozumitelné i pro mě, konečně se mi to povedlo, akorát bych ještě potřebovala ten podpis jakoby "zvýraznit", jak je kreslený rukou, tak je takový našedlý...ale s lasem teda vůbec neumím, jestli se to dělá s tím!! :oops: digiscrapbook jsem taky kdysi zkoušela, ale jako samouka mě to přestalo bavit, protože jsem pořádně nepřišla na všechny fígle, ale v počítači mám postahovaných hromadu papírů a různých ozdob...kdyby mě to zase někdy chytlo. photoshop mám osmičku, ale myslím, že je to všechno stejný, že?
Lucie005
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 17. čer 2009 17:53:30

Re: podpis

Příspěvekod jusnina » stř 15. črc 2009 8:39:10

S tím nic moc neuděláš, musela by sis to písmo vyříznout. Nejjednodušší je napsat si to znova přímo v PS a můžeš to upravovat jakkoliv. Jediný co mi napadá, obtáhnout to štětcem s černou barvou. Jestli můžeš, hoď sem náhled jak to vypadá.
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň

Re: podpis

Příspěvekod Lucie005 » stř 15. črc 2009 14:26:24

jusnina píše:S tím nic moc neuděláš, musela by sis to písmo vyříznout. Nejjednodušší je napsat si to znova přímo v PS a můžeš to upravovat jakkoliv. Jediný co mi napadá, obtáhnout to štětcem s černou barvou. Jestli můžeš, hoď sem náhled jak to vypadá.

jo jo, hodím, ale mám to v druhém počítači, takže to bude chvilku trvat...
Lucie005
 
Příspěvky: 51
Registrován: stř 17. čer 2009 17:53:30

Re: podpis

Příspěvekod Pipet » ned 19. črc 2009 19:01:37

Ahojky, hodně polopatických návodů k Photoshopu
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=52
a GIMPu
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=53

Ono je to pro digiscrap, ale hodně věcí se může použít i při úpravách korálkových fotek myslím...
Ty podpisy třeba jako vodoznaky a tak 8-)
Pipet
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 24. čer 2009 8:45:17

Re: podpis

Příspěvekod Kamilka » pon 20. črc 2009 8:17:19

Návody jsou super a i pro mě jako fotografa amatéra se hodí *thup* . Jen bych měla takový technický dotaz, nevíte, kde se dá stáhnout Photoshop v čj? Na internetu jsem nějaké odkazy na Photoshop našla ale všechno to bylo v aj. Děkuju
http://www.koralky-hobby.estranky.cz . . . koukněte, budu ráda...

Koupit si psa je jediný způsob, jak za peníze získat lásku.
George Bernard Shaw
Uživatelský avatar
Kamilka
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 17. čer 2009 12:49:54

Re: podpis

Příspěvekod jusnina » úte 21. črc 2009 22:30:24

Nojo, nebýt Baby-Cafe, ještě teď čumím do Gympu a nevím jak si v něm otevřít fotku :D Natož abych se pustila do PS. Chvála Bohu (a Aprilmouse) za tyhle návody a rady!
PS je placený, ten si nemůžeš stáhnout jen tak. Ale zkus http://www.slunecnice.cz , jestli by nešla stáhnout čeština pro verzi kterou máš.
jusnina
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 13. črc 2009 9:43:44
Bydliště: Plzeň


Zpět na Fotografování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron