Knížka nebo kurz

Fimo a jiné "polymery", keramika, samotvrdnoucí hmoty, Art-Clay a jiné

Knížka nebo kurz

Příspěvekod Hanina24 » úte 30. črc 2013 20:18:32

I když jsem se zapřísáhla že Fimo nikdy dělat nebudu... nějak mě to začíná zajímat ;) Hlavně proto, že si člověk může vyrobit kabošony a korálky pro svojí další tvorbu :) Tak bych se chtěla zeptat vás zkušených - zvládnu se naučit tuhle techniku z knížky nebo je lepší navštívit kurz? A je k tomu potřeba hodně věcí, kromě té hmoty samozřejmě ;) Díky moc za rady...
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Knížka nebo kurz

Příspěvekod Jajinka » stř 31. črc 2013 6:25:13

Já se učila z návodů na internetu. Metoda pokus omyl. Ale objevila jsem techniky, na které ne a ne přijít, takže na něco pokročilejšího. Kromě hmoty potřebuješ stojek na nudle, extruder, formy, vykrajovátka. Za chvíli pak zjistíš, že by se ti hodily textury, pudry, další vykrajovátka, která ještě nemáš, ale hrozně nutně je potřebuješ :-) Rozhodně to leze do peněz víc, než korálky. Nebo teda alespoň mně, protože musíš pořídit spoustu věcí k tomu, aby si vůbec něco mohla dělat.
Jajinka
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 22. kvě 2012 11:20:55
Bydliště: Františkovy Lázně

Re: Knížka nebo kurz

Příspěvekod gianelle » sob 03. srp 2013 20:29:25

Já jsem se taky učila z návodů na netu a případně vlastním experimentováním. Dá se to, ale sežere to spoustu času a spoustu hmoty (a těch nepodarků, co při tom vznikne .... :D). Na kurzu jsem nebyla, ale mám takové "cukání" zajít na pár kurzl k Saffron, ty její techniky jsou moc zajímavé ;)
No a z vybavení - na start to chce hlavně nudlovač, nějaký ten řezák, možná pár vykrajovátek a ten zbytek pak už můžeš dokupovat podle toho, jaké techniky tě zaujmou.
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Knížka nebo kurz

Příspěvekod gianelle » ned 04. srp 2013 16:19:09

Jo, a v Kauflandu maj právě nudlovač za 300 *wave*
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Knížka nebo kurz

Příspěvekod Hanina24 » pon 05. srp 2013 11:52:13

gianelle píše:Jo, a v Kauflandu maj právě nudlovač za 300 *wave*

jé děkuju za typ, to se tam podívám :D já jsem teď objevila na netu tzv. startovací sadu - stojí to kolem 1500,- (strojek Imperia, váleček, nože, brusný papíry, podložka a sada 10x25g Fima) ale je to teda palba :shock: (když ani nevím jestli mi to půjde... :) ) ale když člověk chce začít tuhle techniku tak se to bez nějaké té investice neobejde... U korálků je to trochu něco jiného... i když... :D
Kurz se Saffron (hlavně inkoustová technika) mě taky moc láká, ale zrovna ten srpnový NaSpirále jsem prošvihla :? tak snad jindy...
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Knížka nebo kurz

Příspěvekod gianelle » pon 05. srp 2013 13:26:10

Ale u korálků taky ;) ... akorát tam většina z nás začínala (a vybavení nakupovala) tak nějak postupně, ale kdyby si někdo řekl - "tak, chci začít korálkovat a půjdu si nakoupit všechny potřebné pomůcky a základní materiál", taky by to celkem lezlo do peněz ;)
Uživatelský avatar
gianelle
Admin / Borkyně měsíce II
 
Příspěvky: 2803
Registrován: úte 09. čer 2009 14:54:44
Bydliště: Šumperk +- 7 km / občas Brno
Úroveň: Dammit, Jim, I'm a beader, not an admin!

Re: Knížka nebo kurz

Příspěvekod Hanina24 » pon 05. srp 2013 19:36:59

gianelle píše:Ale u korálků taky ;) ... akorát tam většina z nás začínala (a vybavení nakupovala) tak nějak postupně, ale kdyby si někdo řekl - "tak, chci začít korálkovat a půjdu si nakoupit všechny potřebné pomůcky a základní materiál", taky by to celkem lezlo do peněz ;)

jó to jsem taky zjistila :D nejdřív bylo pár balíčků korálků, nějaký komponeny a jehly a pár kabošonů a teď už jsem v tom radši ani nevím za kolik *rofl1*
Uživatelský avatar
Hanina24
Stálý člen fóra
 
Příspěvky: 535
Registrován: čtv 21. čer 2012 19:37:27
Bydliště: Mezno (20km od Tábora, 30km od Benešova :-)
Úroveň: pokročilý začátečník :-)

Re: Knížka nebo kurz

Příspěvekod Jajinka » úte 06. srp 2013 6:39:46

Pokud jde o počáteční investici, tak je fimování určitě náročnější než korálky. A pokud jde o finanční náročnost z hlediska závislosti, tak to jednoznačně vedou korálky :-D Ještě, že tady nemáme žádnou velkou korálkárnu. Bohatě mi stačí internet - tohle by se mi hodilo, tohle určitě taky, a tohle prostě mít musím :-D
Já jsem si to teď začala trošku víc hlídat a ke své hrůze jsem zjistila, že se mi doma v korálcích válí asi tak 10tis :roll:
Jajinka
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 22. kvě 2012 11:20:55
Bydliště: Františkovy Lázně


Zpět na Fimo a jiné modelování

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron